کد خبر: ۳۰۹۸۹
۴۴۳ بازدید
۱ دیدگاه

 استاندار آذربایجان شرقی در سفر خود به شهرستان میانه از تصویب سند تدبیرو توسعه این شهرستان با 18 رای موافق از سوی مدیران کل استان خبر داد .
اسماعیل جبار زاده  با حضور در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه  با اشاره به منابع محدود مالی در دولت بر لزوم برنامه ریزی در اجرای طرح های اقتصادی و عمرانی استان تاکید کرد و افزود : با تصویب سند تدبیر و توسعه شهرستان  و فعالیت مشاوران اقتصادی ،شاهد تحول اساسی در اجرای پروژهای نیمه تمام در سطح شهرستان میانه خواهیم بود .
جبار زاده با اشاره به توسعه همه جانبه در بخش های صنعت ،کشاورزی و گردشگری و همچنین تبدیل شهرستان میانه به منطقه ویژه اقتصادی ،اظهار داشت : با اجرای سند تدیبر و توسعه به لحاظ آمار بالای بیکاری بیش از 13 درصد  در شهرستان ،کارگروه  ویژه ای در خصوص حل مشکلات حوزه کشاورزی و پایاب سد های این شهرستان تشکیل خواهد شد تا شاهد رفع معضل بیکاری در شهرستان باشیم.
وی همچنین از فرماندارویژه شهرستان میانه ، نمایندگان مردم و امام جمعه میانه در پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان تقدیر کرده افزود:مانیتورینگ نحوه کنترل و اجرای برنامه های سند تدبیرو توسعه نیز در شهرستان فعال خواهد شد .
جبارزاده ، توسعه معادن و صنایع پایین دست ، توسعه صنعت گردشگری ، توسعه کشاورزی با تغییر نحوه کشت ، مدیریت آب و پایاب سدها و احداث منطقه ویژه اقتصادی میانه را از مهمترین اولویتهای برای برنامه ریزی در سند تدبیرو توسعه این شهرستان عنوان کرد.
وی  بر تشکیل ستاد حمایت از سرمایه گذاری و تامین اعتبارات از طریق منابع غیر دولتی در سطح شهرستان میانه با حضور فرماندارویژه میانه ، نمایندگان ، امام جمعه ، رییس صنعت و معدن شهرستان تاکید کرد تا سرمایه گذاران برای رفع مشکلات خود با ستاد مواجه شده و از این طریق تمامی مشکلات آنها رفع شود.
جبارزاده خواستار توجه ویژه مدیران کل استان به شهرستان میانه با توجه به آمار بیکاری و موقعیت ویژه شهرستان شده از مدیر کل محیط زیست استان خواست تا محدوده های محیط زیست شهرستان را با توجه به توسعه معادن و صنایع آن بازنگری کند .
وی تاکیدکرد: میانه باید اولویت اول  برنامه ریزیها بوده و وضعیت اشتغال شهرستان از سوی تمامی مدیران کل مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.
جبارزاده بحث ارتقای ترکمانچای به شهرستان را از موارد مورد پیگیری خوانده افزود: در این مبحث به مستند سازی  روی آورده ایم و بخشی از کارهای آن انجام شده اما نیازمند ملزومات و صبر و سعه مردم منطقه است زیرا هر حرکت غیرمعقول تحقق این خواسته را به تعویق خواهد انداخت.
استاندار آذربایجان شرقی در بحث ماده 180 گفت:  پروژه های ملی و راه را از مصوبات شهرستان تلقی کردیم تا پیگیری شده و بالاتر از سقف اعتبار دریافت کنیم .
وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت کشور و کمبود و نبود اعتبارات دولتی باید بدون توجه به اعتبارات دولتی به بخش خصوصی در راستای اجرای پروژه ها روی آوریم.
جبارزاده خواستار توجه ویژه مدیر کل راه و شهرسازی به بحث راههای میانه با توجه به اینکه بیشترین راههای استان در این شهرستان واقع شده و برخی راهها مخاطره آمیز است شد .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۱۶ ۰۹:۵۴
مبارکه شاهد پیشرفت شهرستان باشیم . به امید امرای در شهرمان

اخبار روز