کد خبر: ۱۲۹۵۵
۱۸۹۹ بازدید
۲ دیدگاه

خداحافظ احمدی نژاد!

۹۲/۴/۲۹
۱۵:۰۲

 

 

 

خداحافظ احمدی نژاد!

پدرام نائبی

آمدنت در انتخابات سال 84 شوکه آور بود چرا که قد علم کردن مقابل آیت الله! که استاندارش بودی تعجب آور بود ، کمتر کسی باور داشت که حرفی برای گفتن داشته باشی !

فیگورهایشان جالب و پوسترهایشان رنگین و روغنی و اعلا ، تو اما فیگور چندانی نداشتی ، همان یک لبخند ساده با صورتی لاغر و با چشمانی چین خورده روی یک کاغذ نازک و سیاه و سفید تنها پوستر انتخاباتی ات را تشکیل می داد .

تبلیغات سازمان یافته ای نداشتی ! روزهای اول تبلیغات انتخاباتی کمتر کسی رئیس جمهور شدنت را احتمال می داد .

اما مردم گوش هایشان را تیز کردند که آقای شهردار چه می گوید؟ هیمنه ی کسی را می شکند که تا به حال کسی جرات نداشته بگوید حضرت آیت الله بالای چشمتان ابروست !

با همان نیمچه تبلیغات خشک و خالی توانستی همپای تبلیغات رنگ و لعاب دار سایر کاندیداها حرفت را به گوش مردم برسانی !

گویا سخن تازه ای گفتی و اوضاع را دگرگون ساختی و تفسیر مفسران و پیش گویی رمالان سیاسی را بر هم زدی ،به قول حضرت مولانا که می گوید :

هین سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود

وارهد از حد جهان بی حد و اندازه شود

در مقابل سوابق دهان پرکن سایر کاندیدا ها ، در مقابل وزارت ها و مدیریت ها و ریاست جمهوری ها و ریاست مجلس هایی که در کارنامه شان می درخشید، تو تنها استانداری اردبیل و شهرداری تهران را در سابقه ی خود داشتی !

ناظران می گفتند در دوران استانداری و شهرداری خودت درخشیده ای ، استاندار نمونه ی کشور شدن در زمان کسی که هم اکنون رقیب انتخابی تو بود بر مدیریت توانمندت صحه می گذاشت ، روز انتخابات فرا رسید، پدیده شدی و بعد از آیت الله با فاصله ی نه چندان زیاد رای دوم را آوردی ، مفسران سیاسی می گویند حتی اگر انتخابات در دور اول تمام می شد و آیت الله برای سومین بار رئیس جمهور ایران انتخاب می شد ، ادعای اینکه پدیده ی انتخابات تیر 84 بودی  ادعای دور از واقعیتی نبود چرا که پشت سر تو مدعیانی بودند که تا روز قبل از انتخابات تو را حتی به عنوان رقیب جدی خود نیز قبول نمی کردند!

ماراتن دور دوم رقابت های انتخاباتی شروع شد ، حرف تازه ات جلایی بیشتر به خود گرفت ، تفاوت سلیقه هایتان با آیت الله در مدیریت کشور بیشتر به چشم مردم آمد .

هواداران و نزدیکان آیت الله که از فراگیری سخنان تو در دریای هاجی و واجی مستغرق گشته بودند ،  شروع به تخریبت کردند ! گفتند که فلانی در قد و قامت ریاست جمهوری نیست ! گویا گوشت به این حرفها بدهکار نبود و خود را برای چنین اظهاراتی آماده کرده بودی ! گذشت و مردم تو را برگزیند ودر کمال ناباوری ها رئیس جمهور ایران شدی!

بعد از انتخاب شدنت به مردم ثابت کردی که از شکستن حدود ابایی نداری ، برنامه هایی که به اجرا در آوردی شاید هر کدامش می توانست رئیس جمهوری را از قدرت بیندازد ! ولی چنین نشد و اجرا کردی و با شجاعت هم پای حرفت ایستادی

سفرهای استانی ات موجبات تقریب قلوب مردم و مسئولین دولتی شد ، روسای جمهور قبل از تو هر سال یکبار آن هم به زور از عمارت خیابان پاستور بیرون می آمدند به مشهد، اصفهان، شیراز نهایتا تبریز می رفتند و در استانداری مستقر می شدند و با چند مدیر کل دیدار می کردند و فردایش الفرار به تهران .

اما چهره به چهره ی مردم شدی ، به هر روستایی که می رسیدی ، چند دقیقه برای مردم آن منطقه سخن می گفتی ! چندی نگذشت که در دل مردم جا کردی ! شوخی هایت، ادبیاتت ، نگاهت ، لباس پوشیدنت در بین مردم رایج شد !

حلقه ی مدیران را شکستی ! این را به اثبات رساندی که می شود وزارت و مقام های اجرایی را به پدیده ها سپرد ! اثبات کردی که می شود در سپردن پست های اجرایی مانند سریال های ایرانی، تکراری عمل نکرد

این حلقه شکستن به مذاق بسیاری خوش نیامد ، همسفره شدنت با مردم خیلی ها را خشمگین کرد .

چهره شان را باید میدیدی وقتی مردم کاپشن تو را بر تن می کردند .

آقای احمدی نژاد!

بزرگی می گفت املایی نمره ی بیست می گیرد که نانوشته باشد ، بدون شک خارج از گود نشستن و تخریب کردن آن هم از روی کینه و خصومت کاری ندارد و از دست هر کسی بر می آید ، قبول کنیم که اشتباه داشتی اما کار خوبت هم کم نبود !

آقای رییس جمهور !

از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان ، در این موقعیت سیاسی کشور انتقاد از شما به آسانی خوردن یک لیوان آب گوارا و شیرین تر از خوردن شهد ناب است و می تواند برای هر نویسنده ای آینده ساز باشد.

اما حالا که دیگر حدود یک ماه از ریاست جمهوری شما باقی است و این دوران بیشتر جنبه ی تشریفاتی دارد انصاف ندانستم که این یادداشت را ننویسم و از زحمات 8 ساله تان تشکر نکنم . شاید این تشکر ما برایمان خیلی گران تمام شود اما دست کم اینکه خواننده در می یابد که این تشکر رنگ و بوی چاپلوسی به خود ندارد.

پس با افتخار می گویم : دست مریزاد مرد بهاری ایران !

انتظار داریم ضعف های خود را برطرف کنید و بر نقاط قوت خود بیفزایید و دوباره در صحنه های مدیریتی نقش شایسته ی خود را ایفا کنید چراکه نظام مدیریتی کشور هنوز نیازمند ادبیات مهروز تان است.

ساده زیستی ، مردمی بودن و خدمات ارزشمندتان در اذهان مردم قدرشناس ایران اسلامی خواهد ماند.

احمدی نژاد!

ایران تو را از یاد نخواهد برد. تو را به خدا می سپاریم/ والله خیر حافظ و هو ارحم الراحمین

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۴/۲۹ ۲۱:۰۱
واقعا به این همه مهارت در قلب واقعیت باید آفرین گفت.
۹۲/۴/۲۹ ۲۳:۴۰
آفرین بر قلمت که خداوند بر قلم قسم یاد کرده بر قلم صدق وحقیقت وحق ماندنیست واو می آید بهمراه313عاشق مهرگستر بهاری.

اخبار روز