کد خبر: ۵۷۰۹۸
۴۹۸ بازدید
۰ دیدگاه

ششمین کتاب دکتر مسعود نورعلیزاده با عنوان "مهارت حل مسئله" منتشر شد

۹۵/۱/۲۷
۲۰:۲۲

ششمین کتاب حجت الاسلام والمسلمین دکتر مسعود نورعلیزاده؛ از اساتید حوزه و دانشگاه در قم، با عنوان "مهارت حل مسئله" منتشر شد. این کتاب در اسفند 1394 به همت انتشارات کانون اندیشه جوان وابسته به پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه در سطح جوانان تحت عنوان کتاب دانشجو به چاپ رسیده است.

در زیر قسمت هایی از این کتاب آورده شده است:مسئله این است که ما همیشه در زندگی با مسئله مواجهیم. اصلاً زندگی یعنی یک مسئله بزرگ با هزاران مسئله کوچک. آدم‌های بزرگ آن‌هایی هستند که مسائلشان بزرگ‌تر است. انسان‌های موفق آنهایی هستند که مسائلشان را بهتر حل می‌کنند. بعضی‌ها از مسئله فرار می‌کنند و برخی به جای حل کردن، آن را پیچیده‌تر می‌کنند. حل مسئله فوت و فن‌هایی دارد که در این کتاب در طی چند گام و مرحله با آن آشنا می‌شوید. اگر این مهارت را خوب فرا گیریم خواهیم دید دیگر مسئله، مسئله نیست! یعنی با مهارت‌آموزی فرایند حل مسئله و به کارگیری صحیح آن مسئله به سر منزل مقصود رسیده و با حل آن پایان می‌یابد و شخص به تعادل و آرامش لازم در زندگی دست می‌یابد.

در این میان یک جوان با مسائل متعددی در زندگی روبرو می‌شود که باید فوت و فن‌های حل آنها را یاد بگیرد؛ از مسائل تحصیلی و شغلی گرفته تا تشکیل زندگی و اداره آن. موفقیت در همه آنها نیازمند شکل‌گیری ساختار فکری نظام‌مند و مسئله‌محور است. این کتاب می‌کوشد یک الگوی کارآمدی از مهارت حل مسئله را در هفت مرحله عملیاتی، با رویکردی اسلامی و روان‌شناختی ارائه دهد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز