کد خبر: ۸۹۰۲۳
۲۵۴ بازدید
۰ دیدگاه

یک روز با آتش نشانان ایستگاه مرکزی میانه

« آنگاه که همه از آتش می گریزند ، این آتش نشان است که خود را به آتش می زند »

آرامش خاطر، امنیت اجتماعی و مصئون نگهداشتن تک تک شهروندان از حوادث بستگی دارد به تلاش و کوشش سازمان های امداد رسان و خدمات رسان که در یک قاب هارمونی با احساس وظیفه شایسته ، بستر را برای بهتر زیستن همنوعان فراهم نمایند . در این پازل سبز ، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی جایگاه ویژه ای را به عهده گرفته و نقش اساسی  و مهمی را تحت عنوان فرشتگان نجات در ایام حوادث غیر مترقبه ایفاء می کند.

فراگیری و آموزش و تجهیز امکانات و ابزار اطفاء حریق و فراهم نمودن ماشین آلات امداد رسان و همچنین آماده نگه داشتن نیروهای شاغل در این پست از مهمترین وظایف متولیان این سازمان است که همه نگاه ها ابتدا معطوف به شهرداریهای آن شهر است که استارت ایجاد و فراهم نمودن تمام ابزارها به عهده این ارکان مردمی و نیمه دولتی است .

حضور نیروهای مجرب و علاقه مند و عاشق این کار در این سازمان مستلزم داشتن برنامه مدون و با نظم و آمادگی بسیار بالا و مطلوب درون سازمانی است که در همه طول خدمت بایستی در فرم ایده ال خود به سر ببرند و هر لحظه آمادگی بالای جسمی و روحی خود را در رویارویی با حوادث های تلخ و حتی گسترده حفظ نموده و آموخته های خود را در رفع مشکل بوجود آمده بکار ببندند .

سعادتی شد که یک روز در برنامه آماده سازی این گروه تلاشگر که در ایستگاه مرکزی میانه و بیرون از محوطه اجرا شد را از نزدیک شاهد باشیم این عملیات که به اسم کار در ارتفاع تعریف شده است با دقت تمام با نظارت مربی مجرب این سازمان آقای مهدی پورعباس با شرکت نیروهای آماده سازمان اجرا گردید در این عملیات که در دو نقطه شهر ابتدا در داخل محوطه ایستگاه و سپس در ورودی شهر میانه از سمت تبریز از روی پل بلند راه آهن اجراء شد عملیات بسیار موفقی بود برای آمادگی بیشتر این نیروها در ارتفاع بالا که ما توانستیم بخشی از این صحنه ها با روایت تصویر در معرض دید شهروندان محترم قرار دهیم . در پایان جا دارد از برنامه ریزی و تلاش سرپرست محترم سازمان و مربیان کاربلد این برنامه تقدیر و خسته نباشید جانانه به محضرشان عرض نماییم .

کلیه شهروندان عزیز می توانند منبعد از آخرین تلاش ها ، دستاوردها و اقدامات عزیزان خود در تمامی ایستگاه های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میانه به آدرس سایت www.125mianeh.ir مراجعه و آشنایی کافی را داشته باشند.

تهیه و تنظیم :

 روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میانه

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز