کد خبر: ۸۹۰۳۰
۱۲۱ بازدید
۰ دیدگاه

نکات ایمنی شهروندان در تفرجگاه های اطراف

رسیدن فصل تابستان که توأم با گرمی و خشکی هواست ، شهروندان محترم سعی می کنند ساعاتی از اوقات فراغت خود و خانواده و دوستان را مخصوصاً در باغات ، تفرجگاه ها ، پارک و بوستان های شهر و اطراف آن سپری نمایند .

در این ایام خوش ، صرف غذا و فراهم نمودن چای را با افروختن آتش گره می زنند که این عمل ظاهراً ساده و بدون ایراد است ولی مشکل اساسی و حادثه خیزی آن آتش ، آنجا دامن گیر ماست که در محل نامناسب ، میان علف های خشک برپا نماییم و بی توجه به اشاعه حرارت به اطراف ونهایت شعله ور شدن علوفه های خشک را حادث خواهیم شد . و کلام آخر خاموش نکردن و خنثی نشدن خاکستر آن که با باد گرم اطراف هم توأم می شود آن را به یک حادثه جبران ناپذیر مبدل می سازد و تمامی عوامل ، ساکنان و مالکان باغات و مزارع را درگیر و به یک رویداد تلخ فراموش ناشدنی منجر خواهد شد .

پس متمنّی است موارد ذیل را عموم شهروندان در هنگام مراجعه به مراکز تفریحی و طبیعی مدّ نظر خود قرار داده و مطلقاً فراموش ننمایند :

  • محل افروختن آتش که در اطراف علوفه های خشک به هم تنیده می باشد اختصاص و تعیین نکنید .
  • در پایان تهیه غذا و چایی حتماً با دقت تمام آتش و خاکستر به جای مانده را خاموش و خنثی کنید .
  • از انداختن ته سیگار روشن به داخل علوفه و مزارع جداً خودداری نمائید .
  • از انداختن آب معدنی پر و نیمه پر یا هر گونه شیشه نوشابه و غیره که حالت ذره بینی به خود گرفته و تمرکز حرارت خورشید را در میان علوفه به وجود می آورد و به برافروخته شدن آتش منجر می شود ، جداً خودداری کنید .
  • قدر طبیعت خدادادی را بهتر بدانیم و زیبایی های دلنواز دشت ها و کوه ها و مراتع را به خاکستر تبدیل نکنیم .

تهیه و تنظیم :

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز