کد خبر: ۸۳۷۷۰
۵۴۱ بازدید
۵۸ دیدگاه

چرا همدیگر را مقصر میدانیم ؟! خود چه کرده ایم ؟

۱۳۹۷/۵/۶
۱۸:۳۲

پ ن : لطفا‌ کامنت نگذارید اگر نقد ها را مطالعه کنید کفایت موضوع کرده است متاسفانه مسیر بحث و نقدها از متن و عنوان جدا افتاده است . 

به عنوان یک شهروند در رابطه با شهر و نمایندگان محترم شهر گاه کامنت ها را میخوانم .... میبینم صحبت هایی که در نظرات درج شده عموما دلسوزانه و از سرعلاقه است . واقعا خوشحال میشوم  . اما وقتی میرسم به جایی که طرفداران با حمایت از یکی از نمایندگان نیم تنه ای هم به رقیب میزنند دردم میگیرد ! 

عزیزان من 

برادران و خواهرانی که کامنت و نظر می گذارید . اولا بدانید مسئولیت نماینده فراتر از رسیدن به جاده و معدن و پل است .... ما اینقدر فتیله انتظاراتمان را پایین کشیدیم که شده این !! 

نماینده هایمان اگر از هم دلخوری هم داشته باشند بخاطر حفظ اتحاد مردم اینقدر رو نمیکنند و نباید بکنند که شما ها میکنید و آتش تنور را بالاتر میبرید . 

طرفداران متعصب  قدری مراعات کنتد بد نیست . ما چه نتیجه ای از این اختلافات در این ۴۰ سال برده ایم که دامن بزنیم ؟! آقایان دکتر شیویاری و دکتر فرمند به من و تو آسفالت بدهکار نیستند ... فرهنگ و همزیستی بدهکارند .... ما نداریم مرشدانی که بشود دور حریم آنان جمع شده  انرژی های کوچکمان را به هم بدوزیم و کاری بزرگ را سامان بدهیم . مردم هم مقصرند . مردم بیشتر از نماینده ها مقصرند . ریش سفیدانمان مقصرند .

نبود ریش سفیدان بازار نبود ریش سفیدان متخصصین شهر نبود روحانی خاص و دلسوز شهر نبود ؟ بود این نبودیم نیستند که چنین بی در و پیکر و بی ملاحظه شده ایم . 

اما نمایندگان ما چه ؟ آنان را باید با طرح هایی که داده اند با لوایحی که در تبدیل به احسن آنها دخیل بودند بشناسیم ! زیر برگ درخواست وام بنده را سفارشی نوشتن کار نماینده نیست نکند هم کوتاهی نکرده است . چون کرده خراب شده است . اون نماینده باید به مجلس طرحی ببرد که قانون دریافت وام تصحیح شود نه اینکه با فشار دکمه قرمز مدیر کلی وام من حل شود ! 

بخاطر شهر .... بخاطر خدا و بخاطر نسل بعد( من و شما که تمامیم)   بخاطر جوان هایی که هنوز امیدی به دل دارند دست از اختلاف افکنی بردارید . مطالبه گر باشید اما با منطق اش .... نماینده را به سوال بکشید بله برای رانت هایی که شده برای .... اما نه فقط بخاطر شهر خودت . اگر نماینده را فقط به شهر مشغول نمیکردیم او میرفت و سوال میکرد و تعقیب میکرد کلیت مصالح کشور را و شهر ما هم بخشی از این مصالح بوده و حل میشد اما نمی گذاریم و البته شاید شاید آنان هم همین را می پسندند چون راحت ترین گزینه برای نماینده همین است که به مردمش سر بزند و سرگرمشان  نگه دارد ( البته از نمایندگان محترم شهرمان بعید و بدور است . من باب اطلاع کل عرض کردم ) تا  .... و یک عرض در پایان عرایضم  به استحضارتان برسانم که یک نماینده از یک شهر برای آن انتخاب نمیشود که برود مشکلات شهر خود را ( صرفا شهر خودرا ) مطرح کند ... او انتخاب میشود مشتی از خروار این ایران بزرگ باشد تا وقتی در مجلس حرفی از کشور زده میشود هم شهر خود هم خوزستان را در نظر بگیرد و طرحی بدهد یا لایحه ای را نظر دهد که کلیت مملکت صلاحش در آن است  . اگر این نشود آن میشود که شده است سد کتوند را میزنند نماینده خوزستان دادش بلند میشود نماینده فلان شهر چون آب برای آنها ذخیره میشود در مجلس به او میگوید  فلان و فلان ..... و الان همان نماینده خودش وا اسفا میگوید که کار کارشناسی نشده و ....عوارض سد بیش از نفع آن است .... .... اینگونه میشود که هر نماینده ای میشود جزیره و وظیفه اساسی نماینده از یاد میرود که کلیت مصالح کشورش را باید در نظر بگیرد و میرود به سهم خواهی و این بدترین نوع مدیریت یک کشور است که بر همه مسئولان از صدر تا ته نقصی است که وارد است . یا علی 

 

پ ن : کامنت این مطلب کافیست . لطفا کامنت نزارید ... 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۵/۷ ۲۳:۴۲

چی بگم والله ... خیلی قاطع گفتید . 

۹۷/۵/۷ ۲۳:۳۱

نه‌خیر اگه میانه برنج کاشته نشه میدونی چی میشه اون موقع طارم برنج میکاره طارم کمبود آب میاره بعد میانه هم که از آبهاش استفاده نکرده با دستور زنجان آب طارم را تامین میکنه پس وقتی تو کشور هیچ جایی رعایت نمیکنه چرا مااز نعمت خدا در شهرخودمان استفاده نکنیم و دیگران استفاده کنن
یا همه یاهیچ

۹۷/۵/۷ ۲۳:۲۹

تو ایران کدام کارشناسی درست بوده که اینم بشه دومی

۹۷/۵/۷ ۲۱:۰۲

هفته گذشته به صورت کوه پیمایی به مسیری بسیار صعب العبور رفته بودیم! با تعجب دیدیم اونجا هم برنج کاشتن!!!!!!!!!یعنی باورم نمی شد!

۹۷/۵/۷ ۱۶:۲۷

آقای احمدی سلام
پیامی که اکنون ارسال شد متعلق به بنده است لطفا نامم را بنویسید یادم رفت علیرضا منیری

۹۷/۵/۷ ۱۶:۲۲

پاسخ از آقای منیری هست : 

منظور بنده این است مشکلات وسرمنشا آنها رابشناسیم وهر مطالبه ای را از مسول مربوطه اش بخواهیم اگر آب معدنی که مشخصا مطرح می فرمایید از مبدا وکارخانه گران عرضه شده باید دید مصوبه قانونی مثل گرانی اخیرلبنیات را دارد یا نه اگر مصوبه قانونی دارد باید از نمایندگان مطالبه کنیم وعلت راجویا شویم اما وقتی فروشنده طبق فرمایش جنابعالی می گوید ۷۵۰۰خریدم ۸۰۰۰ می فروشم اینجا تعزیرات کاری نمی تواند انجام دهد عمده مسولیت متوجه نمایندگان است بله گرانی متاسفانه چند روز اخیر وجود دارد درآمدها کفاف نمی دهد یا باید درآمدخانوار را طبق قیمتها بالا ببرند یا قیمتها را پایین بیاورند در هرحال عمده این مسایل متوجه رده های بالای مسولین اجرایی کشور و نمایندگان است والبته نسبت به گرانفروشی کالا وخدمات باید تعزیرات واصناف ومسولین شهری جدیت به خرج دهند

۹۷/۵/۷ ۱۳:۴۸

بله نظر کارسناسان منابع طبیعی در سطح کشور همینه . برنج فقط شمال ایران مناسبه 

۹۷/۵/۷ ۱۲:۴۲

باید کشت برنج ممنوع شود وگرنه ده سال بعد میانه میشه مثه کویر لوت.

۹۷/۵/۷ ۰۹:۵۶

بابت نظرتان ممنونم . البته چون اسمی از کسی نبردید بدون ویرایشی منعکس کردم . مسائل حقوقی و قضایی موردی که اشاره کردید نامعلوم است ما هم اجازه قضاوت نداریم ..... اون اسپری رنگ داستانی شد  بلافاصله از سایت هم کندیم ... کاش به جایش گلدان میکاشیتم مثل اصفهانی ها ..... انتقاد را نفی نکردند اما درستی شیوه انتقاد را بحث داشتند بخشی را باید پذیرفت بله . 

۹۷/۵/۷ ۰۹:۳۳

 با کسی که در ۴ سال ۵ میلیون واحد مسکن مهر ساخته چه کرده اند ؟ تو مسکن مهر من و شما که ننشسته ایم ؟ قشر ضعیف و مستضعف که با ۵ الی ۸ میلیون تومان صاحب خانه محقر شده اند و آبروی خود را حفظ کرده اند . مگر آزادی آخرش بند و زندان است ؟ مگر نمی گوییم انتقاد مایه پیشرفت جامعه است ؟ انتقاد با تخریب فرق میکنه . وقتی میگیم مسوولی که خیانت و دزدی می کند باید گوشش کنده شود این کجاش توهین و افترا و تخریب است . خود قرآن بر این موضوع تاکید دارد . نهج البلاغه امام علی و وصیت نامه سیاسی الهی امام چراغ راه ماست . میگیم قوه عدلیه نظام بیاد حکم اسلام را اجرا کنه دست و پای دزد را قطع کنه . خاین را گردن بزنه . تا همان آهن گداخته قرآن مجید تعبیر بشه . می فرمایید با ما همراه شوید تا چاله و پشته های شهر رو رنگ بزنیم . عرض می کنم شما از دولت حقوق می گیرید تا خوب تعلیم و تربیت کنید . این آقایی که مسوول جاده است از بیت المال پول میگیرد تا جاده درست کند و ترمیم چرا نمی کند باید با او برخورد شود . برخورد چیست ؟ تنبیه و مجازات و عزل و .... وقتی برخورد نمیشه در حق مردم خیانت میشه و من و شما در عذاب .

۹۷/۵/۷ ۰۹:۱۳

شکی نیست . بله . بزرگوارم اید . 

۹۷/۵/۷ ۰۹:۱۲

ممنون از نظرتان . سپاس از تذکر موضوع 

۹۷/۵/۷ ۰۸:۴۳

واقعا همه مقصریم . نمایندگان که بدون رای مردم ( همدیگر ) نمی توانستند به مجلس راه پیدا کنند ؟ رییس جمهور بدون رای مردم نمی توانست تو این پست باشد ؟ وزرا بدون رای اعتماد مردم نمی توانستند وزیر شوند ؟ پس نقش مردم تعیین کننده است . اگر گرجستان توانسته از رتبه ۱۱۲ به رتبه ۱۲ در سلامت اداری و اقتصادی جامعه دست پیدا کند ، مردم خواستن . واقعیت سخن حق و درد مردم در این فضای بسته و امنیتی غیر مستقیم و مستعار گفته می شود . البته توهین چه مستقیم و چه غیر مستقیم کار زشت و مجرمانه است . اما وقتی می گوییم آقای مسوول چرا دزدی می کنی ؟ منظور این نیست همه مسوولین دزد هستند منظور یه بیدار باشی است برای مسوولین و ناظران که کار خود را دقیق تر انجام بدهند . وقتی می گوییم چرا این همه گرانی ؟ منظور این است مسوولین مربوط به وظایف خود در قبال ملت عمل نکرده اند ؟ وقتی می گوییم با مسوول متخلف برخورد کرد یعنی مثل امام علی ع عمل کرد . آبروی او را برد و از کار معزول کرد و...

۹۷/۵/۷ ۰۸:۳۱

تیتر مطلبتان خوب است اما درد اوضاع جامعه فعلی نیست .

۹۷/۵/۷ ۰۸:۳۰

( کارفرهنگی هویت می خواهد ) استاد این درصورتی است که آزادی بیان و نظر باشد .

۹۷/۵/۷ ۰۷:۰۶

این مطلب را بخوانید و بعد به عرضم عنایت کنید . 

برام ارسال کرده اند : آقای احمدی وقتی رو سایت با عنوان میهمان مطلب مینویسند هویت فرد برای شما قابل شناسایی نیست اگر خطایی روی دهد و قلمی درشتی کند توهین و افترا بنویسد مسئولیتش با کیست شما یا سایت یا نویسنده کامنت ؟ من به شما علاقه مندم شاید شما و دوستان بسیاری با این کار به برگ سوخته ای تبدیل شوید حیف است به این هم فکری بکنید . خیلی ها در سایت با هویت مطلب مینویسند چرا آقای نائبی به این موضوع راهی نمی یابند نمیدانم پیشتر هم گفته شده .

من پیشنهاد میکنم نظر دهنده ها عضو حقیقی سایت شوند . خودم هم عضو میشوم . کارفرهنگی هویت میخواهد تا تاثیر گذارتر باشد . 

این مطلب را برای بنده ارسال کرده و انتظار توجه کرده اند .... 

نظر شما چیست ؟ 

۹۷/۵/۷ ۰۶:۵۵

بله و این درست نیست . من موکدا عرض کردم کمی با آرامش حرفهایمان را بزنیم ... ادیت نظرات در بخش هایی هم بد هست و هم عذاب آور .

چه میشود اگر با ملاحظه تیتر مطلب نظر بگذاریم . برگردید به نظرات و تیتر ... همخوانی ها خیلی نیست اما چون درد مردم هست تایید میزنم . 

۹۷/۵/۷ ۰۶:۵۲

سپاس گزارم که همراهی میکنید .

۹۷/۵/۷ ۰۶:۴۸

ممنونم از این همه اطلاعات خوب جناب رشیدی .

۹۷/۵/۷ ۰۲:۴۰

با سلام خدمت جناب آقای احمدی وظیفه نمایندگان مجلس  الف-قانون گذاری ب-نظارت می باشد. مهمترین بخش وظیفه نمایندگان بند ب - که از نظارت بر اجرای بودجه سالانه کشور تا تذکر،طرح سوال و استیضاح وزراء و رئیس جمهور و ... می باشداست. اگر نمایندگان مجلس خبر از مشکلات و منابع طبیعی و انسانی حوزه انتخاباتی خود و سعی در حل این مشکلات ، پیشرفت و توسعه پایدار با طرح های کارشناسی شده داشته باشند. بیشتر مشکلات کشور حل شده و به یک کشور توسعه یافته تبدیل خواهیم شد. اگر در روستائی بخاطر مشکلات کم آبی و ... مردم آن روستا مجبور به ترک روستای خود می کنند این روستائیان در اولین مرحله به شهرهای اطراف مهاجرت خواهند کرد. که از نظر شهرسازی اولین مشکلی که بوجود خواهند آورد سکونتگاه های غیر مجاز در حاشیه شهرها که باعث ایجاد مشکلات زیاد برای نمایندگان،مسئولان و مدیران کشور مخصوصا شهرهای مانند شهرستان میانه خواهد بود. بعد بخاطر وجود مشکلات بیکاری و ... در شهرهای کوچک به کلان شهرها مهاجرت خواهند نمود و همان مشکلاتی را که بوجود آمده بود در کلان شهرها بوجود خواهد آمد و دولت با هزاران مشکلات اقتصادی ،اجتماعی و ... مواجعه خواهد شد درست مثل یک تومور سرطانی کل اقتصاد کشور را فلج خواهد کرد. کشور ایران یک کشور چهار فصل با منابع طبیعی و انسانی زیاد است. اگر نمایندگان مجلس در مدت چهارسال خدمت خود بعنوان وکلای مردم با طرح های کارشناسی شده و با توجه به منافع ملی بدون هرگونه تعصب باعث حل مشکلات حوزه انتخاباتی خود باشند.مطمئن باشید از هر نظر به قوی ترین و قدرتمند ترین کشور در منطقه و دنیا تبدیل خواهیم شد.

در مورد نبود ریش سفیدان بازار، نبود ریش سفیدان متخصصین شهر، نبود روحانی خاص و دلسوز شهر و نبود... وقتی با گذشت چندین سال انتخابات هیات امنای بازار برگزار نمی شود. وقتی اتحادیه های صنفی که هدف اصلی تشکیل اتحادیه های صنفی بررسی و حل مشکلات صنفی اعضای اتحادیه ها می باشد. روسای اتحادیه ها و اتاق اصناف شهرستان در حل مشکلات صنفی اعضای اتحادیه ها( مالیات،عوارض شهرداری و ...) اقدامات لازم را انجام نمی دهند.وقتی متخصصین راه و آبنیه در نظام مهندسی و شهرداری به اصلی و مهمترین وظیفه خود که نظارت بر ساخت و سازها با اصول شهرسازی و مهندسی می باشد نظارت های کافی را به عمل نمی آورند. دیگر جای برای بودن یا نبودن ریش سفید در شهر نمی ماند که بخواهند پیگیر حل مشکلات شهر خود باشند. حل این مشکلات در مرحله اول این است که باید در جامعه فرهنگ سازی شود که مردم نباید بی تفاوت به مسائل کشور مخصوصا به شهر خود باشند و در مرحله دوم فرهنگ مطالبه گری بصورت قانونی می باشد.

۹۷/۵/۷ ۰۱:۴۰

نشد دیگه شد محافظه کاری و ملاحظه کاری . سخن حق را باید فریاد زد . نه اینکه زمزمه کرد . هرچه می کشیم از بی توجهی و .... خاص هاست . بعدش هم ما به خاص ها میگیم آقای خاص چرا به وظیفه خود عمل نمی کنید . چرا مردم فراموش شده است . چرا گرانی بیداد می کند ؟ آقای خاص چرا حال و روز مردم ناخوش است ؟ آقای خاص چرا ثروت کشور عادلانه توزیع نمی شود ؟ چرا این همه تفاوت و تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان دولت است ؟ چرا حقوق نجومی هست ؟ چرا دزدی هست ؟ آقای خاص در این کشور مسوولیت گرفته ای صادقانه و خالصانه خدمت کن . نمی توانی کنار بکش چرا خیانت ؟ مردم بد کردن به شما اعتماد کردن ؟ ما آقای خاص را دوست داریم به شرط آنکه به ما به عنوان مردم خدا وکیلی خدمت کند .

۹۷/۵/۷ ۰۱:۳۲

جناب احمدی چرا نمی فرمایید وضعیت اسف بار جاده ورودی های میانه ناشی از بی عرضگی مسولین مربوط است ؟ مگر این واقعیت نداره ؟ مسوولی که وظیفه اش ترمیم و اصلاح جاده است و ....... 

 

با پوزش از ادیت . منعکس کردم 

 

۹۷/۵/۷ ۰۱:۲۹

اسامی کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفا

اخبار سراسری ۹۷/۵/۶ ۱۲:۲۶
وزیرصنعت فهرست کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفا را ابلاغ کرد

غلات (گندم خوراکی، گندم دامی، جو و برنج سفید)

کالاهای اساسی (روغن نباتی ساخته شده، روغن خام، شکر خام، شکر سفید، کره)

مواد پروتئینی (گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم‌مرغ و شیر خشک صنعتی)

نهاده‌ها (جوجه یکروزه، تخم مرغ نطفه‌دار، ذرت دامی، کنجاله سویا، سبوس گندم و دانه‌های روغنی شامل سویا، آفتابگردان، کلزا و کانولا)

مواد اولیه تولید

حبوبات

لوازم خانگی (یخچال، یخچال فریزر، ماشین‌‌لباسشویی و تلویزیون تولید داخلی)

لوازم یدکی و لاستیک سبک و سنگین

کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه

انواع پودر شوینده

مصالح ساختمانی (محصولات فلزی پرمصرف و سیم(بقیه مواد و اقلام مصرفی اگر گران شد ، اشکال ندارد . بی خیال بقیه )

۹۷/۵/۷ ۰۱:۲۵

جنتی با بیان اینکه قوه قضاییه باید با قدرت عمل کند و بازرسی داشته باشد، گفت: باید همه دستگاه‌ها با قوه قضاییه در این زمینه همکاری کنند و کسانی که عامل اصلی این گرانی‌ها و مشکلات اخیر هستند را شناسایی کنند و آنان را دادگاهی کنند و زودتر هم نتایج این دادگاه‌ها را اعلام کنند و مردم هم از جریان دادگاه‌ها خبردار شوند تا جامعه بداند که نظام نسبت به این مسائل بی تفاوت نیست.درود بر جنتی قهرمان

۹۷/۵/۷ ۰۱:۱۰

درست می فرمایید به نظر عالی ربطی بین گرانی شلیل و پروژه های جاده ای نیست . بسیاری از مردم به نان شب محتاجند و مبلغ یارانه را برای یک ما تنظیم می کنند یه عده هم از همین پروژه ها پول ها به جیب می زنند . برادر کدام پروژه و کدام جاده و کدام شرکت ؟ همه اقتصادیون و سیاسیون از رکود و تعدیل نیرو و ورشکستگی میگند . شما از ادامه پروژه های جاده ای می فرمایین . همین میانه ۱۵ سال است یک جاده درست نشده . اقایون نماینده ها همین جور قول دادند و رای گرفتن . میانه سرچم چهار بانده خواهد شد ؟ میانه نیر آسفالت خواهد شد ؟ میانه بستان آباد ۴ بانده خواهد شد ؟ دستگاه ام آر آی خواهد آمد ؟ و هزاران وعده تو خالی . الان هم برای توجیه تورم نامتعارف کمر شکن اجرا و ادامه پروژه های جاده ای . راستی هزینه روزانه یه خانواده ۵ نفره چنده با این گرانی ؟ اگه درست گفتین میگم از مردمید .

۹۷/۵/۷ ۰۱:۰۰

خب مردم دردشان را کجا بگویند در نانوایی بگویند وقتی رسانه ها منعکس نمی کنند وکانالی جهت بیان دیدگاه وجود ندارد در پست هایی که فرمانداری می گذارد نظرات را منعکس نمی کند این چنین می شود وبی ربطها ربط پیدا می کنند الان باید جاهایی مثل بقالی ونانوایی و... مسایلمان را مطرح کنیم

۹۷/۵/۷ ۰۰:۵۹

مگر ریاست محترم جمهور نگفتن حقوق کارکنان را متناسب با تورم و بالاتر از تورم افزایش میدهیم . آیا تورم ۶ درصد است ؟ در سطح کلان اقتصاد با چه مشکلی مواجه است ؟ غیر از بی توجهی و بی تفاوتی مسوولان رده بالا است ؟ این ماجرای ارز و سکه و طلا ابعاد خارجی دارد یا کار همین دولتمران خدوم است ؟ دزدی های بازار خودرو را آمریکا انجام داده یا معاون وزیر و مدیران وزارتخانه صمت ؟

۹۷/۵/۷ ۰۰:۵۵

داستان جالب و واقعی کشور گرجستان !
دکتر محمدمهدی بهکیش


گرجستان تا ۱۵ سال پیش مملو از فساد و تباهی بوده است به ترتیبی که رییس ICC گرجستان می‌گفت: «در آن زمان من مجبور بودم با حداقل شش محافظ در شهر حرکت کنم»، ولی امروز این کشور آنچنان امن است که نه او دیگر نیازی به محافظ دارد و نه خبری از قتل و غارت منتشر می‌شود. رمز تغییر در گرجستان آن است که تعدادی از وزرای جوان دولت شوارد نادزه در سال ۲۰۰۳ حرکتی را به راه می‌اندازند که به انقلاب گل سرخ (Rose Revolution) معروف شده است.

هدف از این حرکت کنار گذاشتن افراد فاسد در سلسله مراتب حکومتی و بازسازی نظام اداری کشور براساس نظام اقتصاد بازار و ایجاد شفافیت کامل در امور بوده است. از اتفاقات عجیب در گرجستان آنکه در یک روز، تمام پرسنل پلیس راهنمایی کشور را اخراج می‌کنند و افرادی جدید طی چند ماه بعد استخدام می‌نمایند و جالب آنکه نقل می‌کنند که طی چند ماهی که کشور بدون پلیس بود، امور حمل‌ونقل کشور بهتر از گذشته اداره می‌شد.

نخست‌وزیر گرجستان نقل می‌کرد که در یک بررسی بین‌المللی مشخص شده که در سال گذشته تنها سه درصد از افراد خانوارهای گرجستانی مبادرت به دادن رشوه کرده‌اند؛ در حالی که این شاخص حتی در برخی کشورهای اروپایی بالاتر از این رقم است.

نخست‌وزیر گرجستان طی سخنان خود در جلسه افتتاحیه اجلاس ICC گفت که رتبه گرجستان از نظر شفافیت طی ده سال گذشته از ۱۱۲ به ۱۲ در بین کشورهای جهان ارتقا یافته و امیدوار بود که در چند سال آینده به شفاف‌ترین کشور جهان مبدل شود.

۹۷/۵/۷ ۰۰:۵۳

مگر تعزیرات حکومتی داریم ؟اگر داشتیم قیمت ها به این شکل درنمی امد . شما این یه قلم را عنایت بفرمایید . دو ماه پیش آب معدنی یخ دریخ نشق خودمان بسته ای سه هزار تومان بود من درست سه ساعت پبش از سوپر مارکتی در شهرک اندیشه خریدم ۸ هزار تومان . آقای تعزیرات کجایی ؟ قربانت بروم این با کدام منطق اقتصادی قابل توجیه است . آیا این گرانفروشی هست یا نیست ؟ وقتی از فروشگاه سوال میکنی میگه هفت و پانصد خریدم .

۹۷/۵/۷ ۰۰:۵۰

متاسفانه صفر یا صد عمل می کنیم یا سکوت کامل یا انفجار احساسات

۹۷/۵/۷ ۰۰:۴۳

برخی از گرانیها علتش فروشندگان نیستند کالا درکل گران شده از جمله لبنیات که از مبدا گران است واین از اختیارات مسولین شهری خارج است و نمایندگان باید پیگیر باشند ومربوط به نارساییهایی در اقتصاد کلان کشور است اما پاره ای از موارد گرانفروشی هم وجود دارد که تعزیرات وظیفه نظارت برقیمتها را دارد

۹۷/۵/۷ ۰۰:۴۲

اینها چه ربطی به هم دارن
مگه همه پروژه‌های جاده‌ای خوابیدن چون شلیل گرون شده خوب تو مملکت همیشه تورم بوده و پروژه‌ها هم ادامه داشته

۹۷/۵/۷ ۰۰:۳۹

تعزیرات حکومتی مشخصا در مورد کنترل قیمتها وظیفه دارد اگر مسولینی هم سستی می کنند این امر علیحده ای است

۹۷/۵/۷ ۰۰:۳۷

همکار بزرگوارم . بحث تندی و تلخکامی نیست بخدا . درد است و درد است و درد . راهکار را آقایون خوب بلدند . دستگاه قوه قضاییه برای چیه تعزیرات وظیفه اش چیه ؟ چرا قیمت گذاری نمی کنند و چرا بر قیمت ها نظارت نمی کنند ؟  چرا آب معدنی بومی خودمان از سه هزار به هشت هزار برسه ؟ کدوم موادش از آمریکا میاد ؟

۹۷/۵/۷ ۰۰:۲۴

سخت میشود کار من 

با این کامنت هایی که میرسد و من هم تایید میکنم کار را سخت میکنند . فضا را تنگ میکنند دوستان . بگیم حرفهایمان را گلایه هایمان را راه کار هم بدیم . حرف بزنیم اما تندی نکنیم . قبل از نوشتن خشم خود را کنترل کنیم . اجازه بدیم این فضا بماند ... حرفهایمان را بزنیم به قول معلما بفرما و بتمرک و بشین هر سه یک مفهوم اند اما این کجا و آن کجا .... 

۹۷/۵/۷ ۰۰:۱۶

 گرانی پدر مردم رو درآورده اخوی . شلیل کیلو ۷ هزار تومان . انگور کیلو ۱۰ هزار تومان لبنیات هم ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده . شما چسبیدین به جاده و ...

۹۷/۵/۷ ۰۰:۱۲

کدوم مسوول؟ دوست خوبم . 

۹۷/۵/۷ ۰۰:۱۰

یادم هست در یکی از نقدها نوشته بودید سخن حق تلخ است . استاد از شما می پرسم وظیفه نماینده عالی دولت در شهرستان چیه ؟ من از کی بپرسم چرا کالاها اینهمه گران شده ؟ چه کسی در شهرستان بر قیمت کالاها نظارت میکنه ؟ صحبت از تندی بیان می فرمایید ؟ رنجدیده درد رنجدیده را می فهمد. ما با چه امید می توانیم زندگی کنیم ؟ فساد و دزدی و رانت و اختلاس و خیانت و فرار و رکود و بیکاری و گرانی و صدها مشکل تو جامعه ایجاد شده . چه کسی اینها را ایجاد کرده ؟ من و شما ؟ یا احزاب و مرفهین بی درد و و ......... ( اگر اینجا ها رو ادیت نکنم باید راه راه بپوشم.... ببخشید واقعا ببخشید. ارادتمند احمدی   ) ؟ تا کی باید روزهای عمرمان را بشماریم و برویم ؟ چه کسی می خواهد به دادمان برسد ؟ لابد باید منتظر ظهور مهدی عج بشیم ؟

۹۷/۵/۷ ۰۰:۰۸

مسولین لازم است بطور جدی مساله گرانفروشی برخی را پیگیر باشند با باید ونبایدگفتن در جلسات اداری مساله حل نمی شود نرخها در بازار چند روزاخیر متغیراست

۹۷/۵/۷ ۰۰:۰۸

عینا منعکس کردم . از این دست مسائل زیاد کامنت شده  گلایه از گرانی دیگر غیر قابل اغماض هست و همه مسئولین هم بدان واقفند حالا راه چیست و چاه کجاست به قولی بازم استمداد طلبی از مسولان داریم . اما به عقل بنده کم خریدن و به مقدار نیاز خریدن بهترین راه است برای کنترل بازار  . احتکار خودش گرانی پی اش دارد .... 

۹۷/۵/۷ ۰۰:۰۴

گرانی های یکی دورزه که در برخی کامنتها آمده یک حقیقتی است بنده دو سه روز قبل یک کالایی را ۱۶ هزار تومان خریدم قطعه یدکی خودرو بود شک کردم نسبت به قیمتش از مغازه دار دیگری پرسیدم ۶ هزار تومان قیمتش را عنوان کرد جناب سرپرست فرمانداری در همین سایت خبرش درج است دوسه روزقبل عنوان کردند باید تعزیرات برخورد کند باید فروشنده فاکتور بدهد باید گران نفروشند و.... خب چه کسی باید به این بایدها عمل کند کدام فروشنده فاکتور می دهد سالهاست در مجلس عنوان می کنند مغازه داران باید صندوق فروش مجهز که فاکتور الکترونیکی می دهد و تمام عملیات فروش راثبت می کند داشته باشند پس چرا نمایندگان آنها را الزام نمی کنند واین مساله را عملیاتی نکردند گرانفروشی مساله جدی بویژه در یکی دو اخیر است

۹۷/۵/۶ ۲۳:۴۰

لطفا ...... نظر شما منعکس شد . وقتی به موضوعی اطلاق عموم میشود درصد برخورداری نسبی است برادر من .

کسی ؛  دیگری را ملزم نمیکند . خطاب عموم است و این غیرت ملی هنوز هست . هر چه باشد خاک است و عشق . اعتراض تان  به ادیت را وارد دیدم اصلاح  ادیت زدم . من آدم خودم هستم نه کس دیگر . متشکرم از تذکرت 

۹۷/۵/۶ ۲۳:۴۰

انشالله درست میشود.... شکر خدا فضای بحث و تبادل نظر هست اینها فرهنگ سازی خواهد کرد .

۹۷/۵/۶ ۲۳:۳۹

از خودمان هم هست ..... من بر خوردم به مسلمانی که تا شنید  تاید کم توزیع شده رفت و موجوری مغازه را جمع کرد ... خداییش این را کجای دلمان بزاریم ؟ تقصیر کیه ؟ مردانگی نیست .... 

۹۷/۵/۶ ۲۳:۳۷

سپاسگزارم از نقد منصفانه و راهنمایی تان . خوشحالم مشارکت کرده اید .

بله پایه تغییر فرهنگ سازی است . سپاس 

۹۷/۵/۶ ۲۳:۳۳

ممنون از نظر حضرتعالی و دوستان و سپاس از مشارکت تان 

۹۷/۵/۶ ۲۲:۵۸

امام_علی_علیه_السلام آفت حکومت چهار چیز است: کنار گذاشتن امور اصلی جامعه اولویت دادن به امور فرعی سپردن امور به افراد کوچک به حاشیه راندن افراد کارآمد به طرزگسترده‌ای همه‌رو داریم

۹۷/۵/۶ ۲۲:۵۳

آقایان مسوولین 

نرخ و بهای بازار بی خدا پدر مردم را در میاره  کجاست بازرسان و تعزیرات و ..... کجاست این متولیان مسوول . کجاست این قوه قضاییه  کجاست . به داد مردم برسید . ول کنید این جاده و این ..... گرانی ....

 

پی نو شت من : فرمایشات این کامنت هم درست بود هم خشن عین نوشته های من .....

ساعتی فکر کردم که چطور فریادم را خفه کنم .... اجازه میخوام ادیت کنم . حرمت خاص ها حرمت خودمان هم هست . منم مثل شمام  خطابت حق اما تند بود ..... حق هم با تو هست .

 اینجا درد دل میکنیم صدایمان را به مسئولین محترمانه می رسانیم و از والی هایمان استمداد می خواهیم

 بخدا ما نه ضد انقلابیم نه دشمن ایم . ما را در یابید .... میدانیم تلاش میکنید اما مضاعف تر ... اما جدی تر و دقیق تر ..... با کنترل بیشتر .......نمیشود نرخ کالایی مشخص این سر بازار تا اون سر بازار ۳۰ درصدی فرق کند .....

گاه در تایید برخی کامنت ها مرددم از بابت متن خشن و عصبی اش .... من را به همین تند نوشتنم دوستانه  تذکر داده اند اجازه بدید قدری لطیف تر کنیم اما با بغض گرفته ای که میگوید از ناله نی .... 

تا به امروز نشده کامنتی تایید نشود اما قدری به آرامی .... توکل بر خدا  

۹۷/۵/۶ ۲۲:۵۰

بله امکان نقد هست اما مهم این است با این گفتگوها مشترکات برجسته شود هیچ دو فردی صد درصد نظراتشان شبیه هم نخواهد بود

۹۷/۵/۶ ۲۲:۴۹

مشکل اساسی و اصلی ما امروز گرانی است و گرانی و گرانی . من پول ندارم زندگی کنم شما صحبت از جاده و فرهنگ و .... می فرمایید . بررسی کنید و آگاهی بدین این گرانی از کجا سر این مردم بیچاره خراب شده . آب چه چیزش از خارج میاد که باید ۲۰۰ درصد ظرف دو ماه گران شود. این آقایان از خدا نمی ترسند ؟

۹۷/۵/۶ ۲۲:۴۷

من کارمند دولت هستم حقوق شمرده ماهانه دریافت می کنم . مشاغل آزاد خود را با قیمت های بازار تنظیم می کنند . من خود را با چه و کی تنظیم کنم . همه کالاهای مورد نیاز خانواده به طور سرسام آور گران شده و ..... ( ادیت این بخش از  مطلب را ببخشید) .  با سپاس احمدی   

۹۷/۵/۶ ۲۲:۴۴

با سلام و احترام و تشکر از ورود جناب عالی به کمک به حل مسایل و معضلات شهر . جناب آقای احمدی بزرگوار امروز من آب معدنی یخ در یخ سایز بزرگ را بسته ای ۸ هزار تومان خریدم . حتما خبر دارید بر سرقیمت این کالاها چه آمده ؟ دیگر صحبت ده یا بیست درصد افزایش قیمت نیست . دو ماه پیش همین آب معدنی را بسته ای سه هزار تومان خریدم . از مسوولین باید پرسید شما نماینده دولت هستید ؟ از بیت المال پول می گیرید چکار کنید ؟ کمر مردم زیر این گرانی شکست . چرا نظارت نمی کنید ؟ چرا قیمت گذاری نمی کنید ؟ چرا با گران فروش ها برخورد نمی کنید ؟ چرا مردم را به حال خود رها کرده اید ؟ و صدها چرای دیگر

۹۷/۵/۶ ۲۲:۴۱

سلام وقت بخیر جناب آقای احمدی مطلب شما را خواندم درست..!!! وظیفه نماینده آسفالت نیست راه نیست رفاه مردم نیست آب شرب نیست اعتبارات عمرانی و شهری نسیت و و و و.... ولی اختلاف هم نیست سر هم داد زدن هم نیست سر مهمان و وزیر و استاندارد هم داد زدن نیست برای مسولین شهر هم چوب لای چرخ گذاشتن و مخالفت هم نیست و و و....

 

سلام و عرض ادب ... جانا که سخن ما میگویی . خیلی بجا و خیلی دقیق . ممنونم .  ارادتمند احمدی 

۹۷/۵/۶ ۲۲:۰۷

ممنونم جناب منیری . از تایید تان سپاسگزارم . ممکن هست از نظر سایر همشهریان عرایضم نقض و نقد شود . این صرفا دیدگاه شخصی هست و قابلیت بحث دارد . سپاس 

۹۷/۵/۶ ۲۰:۴۳

 بله درست می فرمایید .............وقتی اشاره به ریش سفیدان و متخصصین کردم منظور بنده هم توجه به مطالبات شهری هم بود . منکر آن نیستم بله اما در کل دیدن مسائل هم لازمه .

یه وقت هست برای ساختن یک حوض کوچک ..در وسط  حیاط خانه درست وسط حیاط ۱۰۰متری  می ایستی و اندازه رو ارنج میکنی و خط کشی میکنی و شروع به ساخت میکنی ... اما یه وقت هم هست برای یک شهر یک استخر می سازی  برای این منظور افق دیدت رو بالاتر میبری  ساخت رو ارزش گذاری میکنی ... و میای قالب کار رو عوض میکنی .‌..‌ دیدن از افق بالاتر مسائل شهری و کشوری این سلایق را میطلبد .... مهم است چنین مسائلی  تا از زاویه تنگ دیده نشود .

اما بنا بر فرمایش شما بله توجه به شهروندان و خواسته های آنان نیز یک مطالبه جداگانه است  از نماینده . نمیشود این ضرورت را تا جایی که منطقی است و پایه درستی دارد نادیده گرفت ....

در این نوشتار بخصوص روی سخنم در باب عدم ایجاد تنش بین نمایندگان بواسطه هواداری ها بود ما کم صدمه ندیدیم از این رهگذر . از زمان آقایان سلیمی خدا بیامرز تا ....

و اینکه نماینده بوشهر نمیداند و..... و ما هم نیاز آنها را نمیدانیم بله عیب کار ماست ! اتفاقا باید همه شان بدانند . همه مسئولند ... اما جرا اینطور جزیره شده ایم همان است که عرض کردم . 

امیدوارم نباشد اما دعوای مردم شهرها بر سر حق آبه ها ناممکن نیست ... تدبیر درست نشده بله الان منابع آب های زیر زمینی ته کشیده فرداست که زنجان رود ادعایی کند و یا قزل اوزن ..... 

ممنون از تذکرتان . سپاس از نظرتان  

۹۷/۵/۶ ۲۰:۰۸

آقای احمدی باسپاس و درود بیکران برشما
با وجود اعتقاد تمامی که به تیتر دارم ولی به نوشته‌ی مذکور انتقاداتی میباشد
هر شهری پتانسیل خاصی برای رشد و پیشرفت دارد نماینده بوشهر نمیداند در شهر من چه خبر هست و همچنین از پتانسیلهای شهرمن خبر ندارد اینجا وظیفه نماینده میباشد که پتانسیلهای شهر خود را پیگیری کرده و به گوش مسولین برساند به عنوان نمونه دکتر فرمند بارها تو مجلس پتانسیل آبی میانه را گوشزد کرده است اگر نماینده شهر اینکار را نکند آیا انتظار داری نماینده بوشهر بیاید و پتانسیل شهرمن را گوشزد کند او اصلا نمیداند میانه کجای نقشه هست وظیفه نمایندهرپیگیری قانون برای شهرش میباشد چیزی که مشاهده نکردیم و تبریز این همه ظلم کرده است
یا درباره جاده میانه نیر کوتاهی نماینده وقت و عدم گوشزد کردن و پیگیری پتانسیل جاده میانه نیر باعث شد تا وزارت راه هزینه سنگینی صرف سرچم اردبیل کند که با هزینه‌ای کمتر از نصف آن جاده استانداردتری به اردبیل میشد کشید به دلیل عدم پیگیری نماینده میانه و پتانسیل فراموش شده این جاده جاده اشتباهی رفت نماینده باید بگوید شهرمن این پتانسیل را دارد و طبق قانون باید اینکار انجام شود
و همچنین مسائل زیادی که از کوتاهی نمایندگان خوردیم
درسته نمایندگان یه وظیفه‌ای دارند و مردم یه وظیفه‌ای
هردو مهم هست نه فقط باید از نماینده انتظار داشت نه فقط از مردم بلکه هرکدام سهمی دارند

۹۷/۵/۶ ۱۸:۵۰

جانا سخن از زبان ما می گویی

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز