کد خبر: ۱۲۴۲۷۵
۸۴۵ بازدید
۶۸ دیدگاه (۶۷ تایید شده)

عملکرد اسماعیلی و حسینی بعنوان نمایندگان مردم شهرستان میانه چه می باشد

۱۴۰۱/۹/۱۸
۱۳:۴۶

 

آیا نمایندگان شهرستان میانه در انجام وظایف خود مخصوصاٌ نظارت بر اجرای صحیح قوانین و مقررات کشور توسط دستگاه های دولتی و ... موفق بوده اند؟!

بیشتر مشکلات مردم در شهرهای مانند شهرستان میانه عدم اجرای صحیح قوانین و مقررات کشور توسط دستگاه های دولتی و ... در بعضی موارد که این امر باعث ایجاد مشکلات زیاد برای مردم و کشور می شود، می باشد.

یکی از مواردی که باعث اجرای صحیح قوانین و مقررات کشور توسط دستگاه های دولتی و ... و حل مشکلات مردم می تواند باشد نظارت صحیح و دقیق توسط دستگاه های ذی ربط مخصوصاٌ نمایندگان مجلس است.

نظارت در لغت به معنای نگاه کردن و در اصطلاح حقوقی به معنای داشتن اختیار قانونی برای دقت و بررسی و سنجش اعمال اشخاصی است که مورد نظر قانونگذار یا شخص ناظر است.

طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی علاوه بر وضع قوانین، حق نظارت مستمر بر اجرای قوانین را برعهده دارد. (اصل 76) در راستای این حق «هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید.» (اصل 84)

مهمترین نظارت‌های قوه مقننه

نظارت کلان بر هیأت دولت:

نظارت قوه مقننه بر قوه مجریه نظارتی کلان، همه جانبه و فراگیر است و به روشهای متفاوتی انجام می شود؛ رئیس جمهور پس از انتخاب باید برنامه دولت خود را تسلیم نمایندگان کند و برای وزیران و هئیت دولت رأی اعتماد مجلس را کسب کند پس از آن، «وزرا تا زمانی که عزل نشده اند و یا بر اثر استیضاح یا درخواست رأی اعتماد، مجلس به آنها رأی عدم اعتماد نداده است در سمت خود باقی می مانند.» (اصل 135) بنابراین رای اعتماد مجلس به هیات دولت را می‌توان یکی از نقشهای نظارتی مجلس شمرد.

نظارت بر اجرای قانون و مصوبات دولت:

وظیفه اولیه مجلس شورای اسلامی وضع قانون است. قانونگذاری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی امکان نظارت مستمر و همه جانبه را می دهد و اصولاً حدود اختیارات وزراء و دولت را قانون معین می کند. (اصل 133) دولت در صورت اجرای ناقص یا عدم اجرای قوانین و یا عدم اجرای قوانین مصوب مجلس باید پاسخگو باشد و نمایندگان می توانند از طرق قانونی دولت را مورد پرسش قرار دهند.

یکی از راهبردهای مهم قوه مجریه (دولت) تصویب قوانین عادی برای سازمان های اجرایی است. مجلس شورای اسلامی براساس اصل یکصد و سی و هشتم بر کار مصوبات دولت نظارت نیز می کند. این نظارت توسط یک هیأت 9 نفره که زیر نظر ریاست مجلس است، انجام می گیرد.

نظارت از طریق تحقیق و تفحص:

حق تحقیق و تفحص یکی از حقوقی است که به مجلس شورای اسلامی جهت کسب اطلاع از روند عملکرد دستگاههای اداری و عمومی در تمام امور کشور داده شده است. اصل 76 قانون اساسی در این مورد تصریح دارد که: «مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را دارد».

با توجه به موارد ذکر شده به نظر شما نمایندگان شهرستان میانه:

1- آیا توانسته اند به وظیفه خود بعنوان نمایندگان مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی بصورت صحیح و کامل عمل نمایند؟

2- آیا اقدامات لازم را در مورد گزارشات و شکایات از عملکرد دستگاه های دولتی و ... در انجام اجرای صحیح قوانین و مقررات کشور توسط مردم شهرستان میانه انجام داده اند؟ 

3- آیا پیگیری های لازم را در انجام اجرای صحیح قوانین و مقررات کشور توسط دستگاه های دولتی و ... را انجام داده اند؟

در آخر: از مسئولان و مدیران دفتر نمایندگان محترم ( اسماعیلی و حسینی) درخواست می نمائیم. در مورد انجام وظایف نمایندگان محترم مخصوصاٌ نظارت بر اجرای صحیح قوانین و مقررات کشور توسط دستگاه های دولتی و ... جهت اطلاع و آگاهی مردم حوزه انتخاباتی گزارش کامل ارائه دهند.

البته اولین گزارش را در مورد نظارت بر عملکرد رئیس محترم اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان میانه در اجرای صحیح قوانین و مقررات کشور مخصوصاٌ قانون نظام صنفی کشور ارائه دهند کمال تقدیر و تشکر را داریم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۹/۲۳ ۲۰:۴۵

حامی عزیز
جهت اطلاع نه تنها دانشگاه فرهنگیان در میانه اصلا احداث نشده
بلکه دانشگاه علوم پزشکی هم احداث نشده
فقط در دو رشته دانشجو پذیرفته
لطفاً در بین ده نفر اطلاعات را کامل کنید بعد درج نظر فرمایید
یک سوال= در اون جمع ده نفرکسی نبود بگه هنوز این دانشگاهها در میانه احداث نشده

۰۱/۹/۲۰ ۱۳:۵۸

بفرمایید اعضای ستاد انتخاباتی ایشون از همین الان مشخص شده است . کسی که با رانت و سفارش استخدام شود یک سال برای ایشون سربازی می کند .

۰۱/۹/۲۰ ۰۰:۳۵

ده نفر شاهدتون بدرد خودتون میخوره
رشیدی برخلاف شما که سانسور چی هستین، همه نظرات موافق و مخالف رو تایید میکنم
این شما هستین که در مطالبی منتشر میکنید تمام نظرات رو سانسور میکنین
چون جرات انتشار نظر مخالف رو ندارین
چون جوابی برای نظر مخالف ندارین
و چون کافر همه را به کیش خود می‌پندارید

۰۱/۹/۱۹ ۱۳:۰۵

عزل ونصب روسای ادارات واستخدام فامیل در فولاد را هم شاید بشه بهش اضافه کرد

۰۱/۹/۱۹ ۱۰:۵۲

ضعیف ترین دوره نمایندگی درمیانه برای مردم ،ولی قویترین انها برای دوستان واقوام

۰۱/۹/۱۹ ۱۰:۴۴

جناب علوی رسیدگی به کارهای جزئی خوب هست ولی رسالت اصلی نماینده ها این نیست
در مورد آمار بیکاری در میانه نسبت به سایر شهرهای استان خبری دارید؟
د موررد مشکلات کلی صحبتی بکنید

۰۱/۹/۱۹ ۱۰:۲۱

با سلام ..
برادر محترم این کارهای که نوشتید توسط نماینده انجام شده .کار روسای محترم ادارات راه ومخابرات و....بوده
به قول آقای رشیدی وظیفه نماینده چیز دیگری است لطفاً متن آقای رشیدی رو خوب مطالعه بفرمایید بعد پیام حمایت بزارید .در ضمن وظیفه نماینده ها هست هر سال در یک جایی مثل مسجد جامع مردم رو دعوت کرده . عملکردشان رو گزارش نمایند .که متاسفانه تو این سه سال در این مورد کاری نکردند

۰۱/۹/۱۹ ۰۸:۵۲

فلسفه تشکیل مجلس شورای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران رساندن صدای ملت ایران به دولتمردان است . تصویب قوانین برای حل مشکلات مردم است و در ادامه نظارت بر اجرای صحیح قوانین مصوب است . مجلسی که سفره اش از سفره قاطبه مردم جداست به درد ***** هم نمی خورد . دوستان عزیز مجلس شورای اسلامی کنونی ایران منطبق با فلسفه تشکیل آن است ؟حقوق و مزایای نماینده مجلس با قاطبه مردم یکی است ؟ نماینده مجلس درد و رنج یک معلم یا کارگر یا کسبه را می فهمد ؟ به خدای بی همتا سوگند می خورم نمی فهمد . مجلس با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرسخ ها فاصله گرفته است . مجلس شورای اسلامی کنونی با اهداف رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و خانواده های شهدا و ایثارگران و آزادگان عزیز خیلی فاصله دارد

۰۱/۹/۱۹ ۰۶:۵۹

آقای رشیدی تا انصافی می کنید
الان خدا را شاهد می گیرم که روستای ما روستای کلوچه خالصه بعد از انقلاب مشکل آب داشت و هیچ نماینده ای به ما اصلا توجه نمی کرد و اونم تنها آقای مهدی اسماعیلی بود
و این مرد بود که مشکل ما رو حل کرد
چرا تخریب می کنید ؟ چرا عملکرد مثبتش رو سانسور می کنید ؟ اون دنیا چطور می خواید بگید این مرد کار نکرد؟

۰۱/۹/۱۸ ۲۳:۳۴

روابط عمومی نمایندگان محترم مردم شهرستان میانه در سایت صدای میانه بصورت جداگانه اقدام به انتشار پیام تسلیت در مورد فوت آقای سیرانی نموده اند.

وظیفه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی قانون گذاری و نظارت می باشد. یا تسلیت گفتن واظهار همدردی با خانواده های متوفی می باشد؟!

نمایندگان محترم بجای اینکه این همه پیگیر تسلیت گفتن و اظهار همدردی با خانواده های متوفی ها باشند. بهتر نیست پیگیر رسیدگی به شکایات مردم از سازمان ها و ادارات استان و شهرستان میانه باشند.

 

۰۱/۹/۱۸ ۲۳:۲۸

بهتر است قبل از اینکه در مورد چیزی اظهار نظر کنید یک تحقیق و بررسی کوچک کنید بعد بیاید اظهار نظر کنید.

اگر توجه کرده باشید مطلب در مورد عملکرد نمایندگان شهرستان میانه می باشد نه در مورد واگذاری پیاده راه. جهت اطلاع شما عرض کنم:

اولاٌ:سامانه ای بنام سامانه ستاد هست که کلیه مناقصات و مزایده ها و خرید های جزئی و کلی در آن سامانه توسط سازمان ها و نهادها بار گذاری  و افراد در آن شرکت می نمایند. 

ثانیاٌ: عزل روسای اتحادیه های صنفی طبق قوانین و مقررات نظام صنفی کشور از وظایف و اختیارات هیأت عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور می باشد.

ثالثاٌ:رئیس اتاق اصناف شهرستان هیچگونه اختیاراتی در مورد عزل روسای اتحادیه های صنفی ندارد که بنده از رئیس اتاق اصناف بخواهم رئیس اتحادیه را عزل نماید تا بنده بجای ایشان باشم. 

رابعاٌ: از اختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی نمی باشد که به بنده پستی در اتاق اصناف شهرستان میانه بدهند.

ضمناٌ اجاره مغازه طلا فروشی در راسته بازار چقدر می باشد. دوست عزیز بنده که رئیس اتاق اصناف شهرستان بوده در آن محفل از پخش آجیل شب عید به اعضای کمسیون نظارت شهرستان چیزی نگفته است.

در آخر: با توجه به اینکه طبق قوانین و مقررات نظام صنفی کشور هیأت رئیسه اتاق اصناف و هیئت مدیره اتحادیه های صنفی از سال 1392 مشمول قانون تامین اجتماعی شده اند.شما که این همه اطلاعات دارید. در مورد لیست بیمه رئیس سابق اتاق اصناف شهرستان و اینکه چند سال سابقه بیمه تامین اجتماعی از اتاق اصناف شهرستان را دارند.جهت اطلاع و آگاهی مردم توضیحاتی را بدهید.  

 

۰۱/۹/۱۸ ۲۳:۰۷

بله متاسفانه درسته
از برکات رییس جدید اتاق
سوال آیا اتاق هرچه درخواست میکند باید مصوب شود ?افزایش ۱۰۰۰ درصدی !!!!!!از جناب فرماندار و دادستان محبوب درخواست میکنم لطفا لطفا ورود نمایند
مگه میشه این مقدار افزایش رو اعمال کنند درسته این پول برا عده ای!!!مبلغی نیست ولی کسی که با هزار قرض و وام میخواد کسب وکاری راه بندازه یا یک عروسی بگیره باید چنین مبالغی را به اتاق اصناف واریز کند خدا حافط رییس قبلی اتاق اصناف حاج میرجواد آقا

۰۱/۹/۱۸ ۲۲:۴۸

اتفاقا شما آشفته هستید ک از جواب دادن به صلاحیت و اهلیت پیمانکار پیاده راه طفره رفتید.
از ساعت کامنت ها میشه فهمید.که چه خبر هست .
دوست بسیار عزیز شما که رییس اتاق اصناف شد در محفلی درباره اختلاف خود با شما گفته بود در شب روزی که رییس شده در خیابان فنی حرفه ای جلسه ای بوده که شما درخواست عزل رییس اتحادیه لوازم خانگی و رییس شدن خودتون رو مطرح کردید که ایشون گفته از اختیارات قانونی من خارج هست که از فردا یش شما شروع به اختلاف با ایشون رو شروع کردید .به خاطر اون من از نمایندگان محترم درخواست نمودم برای شما پست ی در اتاق اصناف در نظر بگیرند مثل پیمانکاری پیاده راه تا هم خودشون راحت بشوند هم شما .

۰۱/۹/۱۸ ۲۲:۳۶

تا ردیف دوم خوندم که دیدم دروغه بقیه رو نخوندم چون وقتم اینقدر بی ارزش نیست ، دانشگاه فرهنگیان در زمان دکتر شیویاری و ریاست ساجدی فر تاسیس شده بود . من خودم معلمم و کاملا هم پیگیر این اخبار بودم .

۰۱/۹/۱۸ ۲۲:۳۱

باسلام ، فکر کنم تیتر رو اشتباه نوشتید ، نه نماینده مردمی وجود داره نه مجلس مردمی . اینا همشون نماینده دولت هستند که فقط وظیفه دارند دستورات دولت رو به مردم بگن نه خواسته مردم رو به دولت . وجود مجلس درایران سرتاپا به ضرر مردم و عدالت و شایسته سالاری است . بنده که سی سال معلم بودم همیشه ازدخالت ها و سفارشهای نمایندگان مجلس در آموزش و پرورش گلایه کرده و متضرر شده ام . مخصوصا در دوره آقایان مددی و هم اکنون اسماعیلی ، دسته تبری که چوب رو میبره از خودچوبه . این آقایان مذکور هم چون معلم بودند کلا آموزش و پرورش را مستعمره و حیات خلوت خودشون کردند . بقیه ادارات هم متفاوت از آموزش و پرورش نیست . نماینده مجلس باید در مجلس به دنبال احقاق حق مردم باشد که هیچوقت اینطور نبوده .

۰۱/۹/۱۸ ۲۲:۰۲

این مصوبه کمسیون نظارت شهرستان میانه است که نماینده فرمانداری ویژه شهرستان میانه هم عضو کمسیون نظارت شهرستان می باشد.

۰۱/۹/۱۸ ۲۱:۴۹

مگه ممکنه این همه افزایش یهویی انجام بشه؟از منبع خبر اطمینان دارید؟

۰۱/۹/۱۸ ۲۱:۴۴

اگر واقعا قصد خدمت به اصناف باشد این همه هزینه بابت بنر از جیب اصناف میتوناد شرعی باشد؟ مطمعنا بیشتر افرادی که مجبور به پرداخت حق عضویت سالانه هستند رضایت ندارند که از جیب آنها عده ای خود نمایی کنند

۰۱/۹/۱۸ ۲۱:۴۰

مغازه مفتی چطوره؟ااز نوع طلا فروشی

۰۱/۹/۱۸ ۲۰:۴۷

باکمی عنایت به بنرهای متعدد که د. مناطق مختلف شهر خود نمایی میکند میشود فهمید که اصلا خود نمایی در کار نیست

۰۱/۹/۱۸ ۲۰:۴۰

علیکم سلام. بله درست است قضاوت با شهروندان محترم است. چون اگر شما اطلاعات کافی داشتید متوجه می شدید. اگر یک نفر با نام های مختلف بخواهد کامنت بگذارد به راحتی می شود شناسای نمود.

در مورد اینکه از نمایندگان محترم مجلس میانه.رئیس اداره صمت و اتاق اصناف تقاضا نمودید برای بنده یه پست در اتاق اصناف دست و پا کنند مثل شهرداری که پیاده راه را داده اند تا از سر ایشون نجات پیدا کنند. قابل ذکر است. که بنده و دیگر دوستان مانند عده ای خاص دنبال پست و مقام نبوده و نیستیم. وبصورت غیر قانونی هم با ... چیزی را بدست نیاورده ایم. ضمناٌ نمایندگان محترم مجلس میانه اشتباه و غلط می باشد. نمایندگان مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی درست و صحیح می باشد.

راستی پسر عمومی رئیس اداره صمت شهرستان میانه چطور در اتاق اصناف شهرستان میانه استخدام شده است.

در آحر: حالا چرا شما این همه آشفته شده اید. نکند ...

۰۱/۹/۱۸ ۱۸:۴۰

سلام.حدود 20کامنت اول که گذاشته شده و آقای رشیدی به اونا جواب داده است.اگه به ساعت های اونا دقت کنید بسته به بزرگ و کوچک بودن مطلب بین اونها 2تا 3 دقیقه فاصله است . یعنی یکنفره هر سه دقیقه کامنت با نام های مختلف می‌ذاره و خودش هم تایید می‌کنه و خودش هم جواب میده..قضاوت با شهروندان محترم.
از نمایندگان محترم مجلس میانه.رئیس اداره صمت و اتاق اصناف تقاضا دارم برای این آقای رشیدی یه پست در اتاق اصناف دست و پا کنند مثل شهرداری که پیاده راه را به ایشان دادن تا از سر ایشون نجات پیدا کنند.
راستی صلاحیت پیمانکاری پیاده راه چطوری اخذ شده؟!؟
موفق باشید

۰۱/۹/۱۸ ۱۷:۰۷

دقیقا البته باید جلوی افراد فاسد دزد و نابکار در شورای نگهبان گرفته شود . اما متاسفانه افراد دیگری مزورانه هم دزدی می کنند هم از فیلتر شورای نگهبان عبور می کنند .

۰۱/۹/۱۸ ۱۷:۰۴

حامی محترم بفرمایید آقای اسماعیلی کی مدرک دکتری گرفتند ؟ از کدوم آزمون دکتری قبول شدند ؟ عنوان پایان نامه نام دانشگاه سال اخذ مدرک تحصیلی ایشان را لطفا اطلاع رسانی کنید . چرا بعد از نماینده شدن عنوان دکتری گرفتن ؟ لابد از دانشگاه آزاد ترکمانچای یا ترک گرفتن ؟ حامی محترم لطفا با مردم صادق باشید .

۰۱/۹/۱۸ ۱۶:۵۰

آفرین آفرین

۰۱/۹/۱۸ ۱۶:۳۵

سلام خدمت مخاطبین عزیز این دو بزرگوار عملا هیچ کاری نکردن نه در سطح ملی و قانون گذاری نه در سطح حوضه انتخابی. موقعی که گزینش های شورای نگهبان سخت گیرانه باشد به انتخاب افراد **** منتج می شود.

۰۱/۹/۱۸ ۱۶:۳۲

فکر کنم بغیر از رئیس اتاق اصناف (دوست صمیمی ایشان) کسی او را تایید نکند

۰۱/۹/۱۸ ۱۶:۳۱

اتفاقا آقای امدادیان جز نفرات حاشیه دار در شهر و جز حامیان از *** اتاق اصناف هم هستند مدارک موجود است

۰۱/۹/۱۸ ۱۶:۲۶

لطف می کنید بفرمائید. پسر عمومی محترم ایشان طبق کدام قوانین و مقررات در اتاق اصناف شهرستان میانه استخدام شده اند؟

 

 

۰۱/۹/۱۸ ۱۶:۱۷

احسنت بهشون خوب شعار میدن،وقتی مراجعه میکنی دفترشون برای حل گرفتاریت ،یا حضرات نیستن ،وقتیم تشریف دارن میفرمایند از دست ما کاری ساخته نیست ،لطف کنن بفرمایند چه کاری ازشون ساختست په ؟

۰۱/۹/۱۸ ۱۶:۱۱

با سلام
تا آنجا که بنده اطلاع دارم جناب مهندس امدادیان از مدیران با سواد و لایق و بی حاشیه هستن. البته چون پارتی بازی و سفارش در کار ایشان نبوده و نیست شاید برای بعضی از آقایان از این نظرخوب نباشد.

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۵۸

مطالبه گری تا حصول نتیجه از اداره صمت ادامه خواهد داشت

هزینه های چند ساله اتاق اصناف باید بررسی شود

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۵۴

رئیس اداره صمت انسان خوبی هست و از حمایت ایشان تشکر میکنیم

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۵۳

متاسفانه رای منفی به کامنت شما بیشتر هست
مردم حق دارند
مردم حق دارند با نگاه به اطرافیان این دو نماینده از مسموم خبودن برخی از کارهایشان اظهار گلگی کنند.

بهرحال در این چهار سال دو نماینده بدون رزومه کاری هم نمی شود

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۴۴

جناب آقای رشیدی ضمن تشکر از این نوشته خوبتان که عنوان مناسبی هم دارد . بنده هر چقدر فکر کردم در خصوص عملکرد این آقایون در خصوص نظارت بر اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی عملکردی نیافتم . اساسا این آقایون در مورد عملکرد خود در این زمینه بعد از سه سال و اندی پاسخگو نبوده اند یا گزارشی به مردم ارایه نکرده اند . جناب رشیدی عزیز این آقایون بعد از انتخاب شدن با مشارکت ۲۰ درصدی حایزین شرایط رای دادن از مردم فاصله گرفتند و فقط در برنامه های ملی و مذهبی و افتتاح ها و بازدید از پروژه ها و یا رفتارهای پوپولیستی دیدار با روستاییان و جشنواره انار روستای گو و مراسم شام و ناهار خوردن به خرج و هزینه بیت المال رویت شدند . خدایی این مطلب را اگر شخص شخیص این نمایندگان بخوانند حتما تایید می کنند چون واقعا خورند . شما ببینید حضرات در کدام اجتماع عمومی به مردم گزارش کار داده اند ؟ اما در ۱۳ آبان و ... در صف اول بوده اند . همان صف اولی هایی که کردارشان حتی نیم گفتارشان نیست .

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۳۹

شرکت مخابرات خیلی با انصاف تر از آقایان است.
سیر از گرسنه خبر نداره.
وقتی کسی مغازه میلیاردی خود را مجانی به در اختیار آقای ....جهت حمایت آقای ... می گذاره خوب باید انتظار همچین های هم را داشت.

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۳۲

برای خودواطرافیان انصافاخوب کارکرده اند گفته می شود بخصوص اسماعیلی فولادمیانه را درقبضه اطرافیان خودقرارداده گفته می شود۹۰نفردرفولادمیانه ازاقوام وطرفداران خودرادرفولادبکارگمارده که جای تقدیروتشکردارد

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۲۳

ده نفر شاهد ؟ اعضای ستاد انتخاباتی باید باشد ؟ بله حامی عزیز آقای .. .. از پروژه های اجرایی دولت در شهرستان عکس یاگاری گرفتن تا در انتخابات عوام فریبی کنند .

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۱۹

سید مرتضی حسینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۴۰ قانون اساسی، گفت: شرکت مخابرات آبونمان تلفن ثابت را ۲۰ هزار تومان کرده است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حال سوال این است که آیا با گرانی های فعلی و فشاری که به مردم تحمیل می شود شرکت مخابرات دچار آسیب مغزی شده که تا این حد اشتراک را افزایش داده است. لذا باید نسبت به این موضوع پاسخگو باشند.

کمسیون نظارت شهرستان میانه با توجه به درخواست اتاق اصناف شهرستان میانه ( هیأت رئیسه جدید اتاق اصناف) اقدام به افزایش چندین برابری صدور آموزش فقه بازار و ... نموده است. 

به نظر شما واکنش نماینده محترم شهرستان میانه جناب آقای حسینی در مورد افزایش چندین برابری صدور آموزش فقه بازار و ...​ توسط اتاق اصناف و کمسیون نظارت شهرستان میانه چه می تواند می باشد؟

مصوبه کمسیون نظارت شهرستان میانه

متن مصوبه:نامه شماره 2086 مورخه 1401/8/23  اتاق اصناف شهرستان میانه در خصوص درخواست افزایش وجوه دریافتی در ازای ارائه خدمات غیر موظف به اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی و غیر دولتی (بند (2) ماده (1) آیین نامه اجرایی موضوع ماده (37) مکرر قانون نظام صنفی) به شرح زیر مطرح و موافقت گردید:

- بابت صدور برگ درخواست مهارت از فنی و حرفه ای برای متقاضیانی غیراز درخواست کنندگان پروانه کسب : 1000000 ریال

- صدور مجوز آموزش فقه بازار و غیره: حداکثر 3000000 ریال برای متقاضیان پروانه ایثارگری نصف مبلغ مذکور (یعنی 1500000 ریال)

- صدور مجوز نقل و انتقال واحدهای صنفی در دفترخانه : 5000000 ریال

- صدور مجوز مراسم تالارهای عروسی و میهمانی: 5000000 ریال به نسبت از مسئول تالار و فیلمبردار اخذ گردد.

- صدور مجوز جهت برگ تایید به ادارات ( به استثناء مددجویان بهزیستی و کمیته امداد): 2000000 ریال

- متقاضیان تایید سوخت و گازوئیل: 500000 ریال

- تبصره: وجوه دریافتی می بایست به حساب جاری اتاق اصناف شهرستان واریز گردد ( ماده (4) آیین نامه اجرایی فوق الذکر)

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۱۹

دوست عزیز به نکته خوبی اشاره کردید . کسانی که در تیم تبلیغاتی این آقایون بودند و تاکنون چه امتیازاتی گرفتند ؟ مقام و منصب و وام و استخدام و هزاران امتیاز دیگر ... خدا این خیانتکاران را به سزای عملشان برساند

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۱۸

یوم تبلی السرائر
روزی خواهد رسید که سرها آشکار خواهد شد

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۱۵

حامی محترم . روزگار عجیبی است . ادعای شما متناسب با اوضاع جامعه کنونی است . چون قشر روشنفکری و آگاه جامعه به نشانه اعتراض در انتخابات شرکت نمی کنند می ماند افراد عامی جامعه برای فریفتن آنها هم همین ادعاهای شما کفایت می کند . حامی محترم شما اعتبارات تخصیصی ملی و استانی را برای اجرای پرژوه های ملی استانی و شهرستانی جزو عملکرد ولینعمت خود معرفی می کنید . کمی انصاف داشته باشید . چرا از عملکرد ولینعمت خود در آموزش و پرورش میانه صحبت نمی کنید ؟ اصلا می دانید آموزش و پرورش میانه چه آسیب های جبران ناپذیری از دخالت های ولینعمت شما دیده است ؟ آقای محترم اینها که شما شمردید عملکرد فرمانروایان شما نیست اینها طرح های اجرایی شهرستان با تخصیص بودجه های استانی و شهرستانی و ملی است . و ****** مصادره آنها به نام خود دارد چون انتخابات نزدیک است . اما مردم عامی هم به رفتار ***** شما پی برده و سرانجام *** خدا و مردم را خواهد خورد .

۰۱/۹/۱۸ ۱۵:۰۴

من یک مورد قانونی را به یکی از این نمایندگان گزارش کردم . می دانید چی گفتن بعد از دو ماه گفتن : ما فقط می توانیم نامه شما را ارجاع دهیم . پیگیری موضوع با خودتان است . گفتم این سازمان متخلف به قانون مصوب شما عمل نمی کند و به من هم پاسخگو نیست . لطفا شما پیگیری بکنید بلکه به شما به عنوان قانونگذار پاسخگو باشد . خلاصه گفتن ما فقط می توانیم مکاتبه کنیم و بس . آیا این روش حل مساله و نظارت بر اجرای قانون است ؟ اگر از منسوبین خودشان با چنین مشکلی مواجه می شدند همین حرف را می گفتند ؟ یا نه از انواع راههای پیگیری و گفتگو برای حل مشکل می دویدند ؟

۰۱/۹/۱۸ ۱۴:۵۹

داره از سر و روی میانه مشکل میباره.
هیچ اداره ای هم کاری نمیکنه
همش روی هم انباشت میشه، و در آینده کار سختی برای اصلاح مشکلات وجود داره
چرا یک عده در میانه و حتی کل کشور همیشه هستند،چرا نمیرن تا افراد جوان و پر انرژی امور رو در دست بگیره ؟
توجیح شون هم اینه که جوانان نمیتوانند،در حالی که جوانان رو خود اینا تربیت کردن

۰۱/۹/۱۸ ۱۴:۵۷

آقای رشیدی لطفا بفرمایید فلسفه تشکیل مجلس شورای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران چیست ؟

۰۱/۹/۱۸ ۱۴:۵۷

در مورد عملکرده این دوعزیز کافیست به اطرافیانشون نگاه کنین قبلا کجابودن الان کجان؟جالبه همیشه دنباله بلندگو می گردن از خدماتشون به مردمه میانه بگن!جاده سازی ها؟اب شرب؟اشتغال!معلوم بود از همون اول ازمشارکت مردم درانتخابات چه کسانی باچه انگیزه هایی می شن نماینده

۰۱/۹/۱۸ ۱۴:۵۶

تیم دفتری نماینده فرهنگی میانه شبیه باطلاق می ماند کسی که نامه ای وارد تیم دفتری این نماینده می کند انگار در باطلاق گیر می کند . یک تیم تمام عیار ******. انگار اینها برای ***** و مردم را ***** آموزش دیده باشند .

۰۱/۹/۱۸ ۱۴:۵۵

جناب حامی حاج مهدی اسماعیلی اگر دقت کرده باشید همه کامنت ها را منتشر می نمائیم فقط کامنت های که توهین آمیز باشند منتشر نمی نمائیم.

متاسفانه شما مطلب را با دقت مطالعه نکردید. مطلب در مورد وظیفه نظارت نمایندگان بر اجرای صحیح قوانین و مقررات کشور توسط دستگاه ها دولتی و ... می باشد. لطفا پاسخگوی سوالات عنوان شده در مطلب باشید. 

با تشکر

۰۱/۹/۱۸ ۱۴:۵۱

راستش بجای اینکه به تخلفات و شکایات رسیدگی شود رشیدی بعنوان متهم باید در دادگاه از خود دفاع نماید. و آقای ... هم برای چندین بار تسط کمسیون نظارت شهرستان میانه نیز از سمت خود عزل می شود. در صورتیکه طبق قوانین و مقررات نظام صنفی کشور افرادی که دارای شرایط عضویت در هیأت رئیسه اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی نداشته و ندارند. همچنان در سمت خود ابقا می شوند.

۰۱/۹/۱۸ ۱۴:۴۸

این کامنت رو من بین چندین نفر دارم می نویسم و امیدوام که منتشر کنید و بین این چند نفر نگن که مطلب رو منتن نکرد و شاهد هم دارم.
اقدامات حاج مهدی اسماعیلی و سید مرتضی حسینی :
1) احداث دانشگاه پرستاری وعلوم پزشکی
2) احداث دانشگاه فرهنگیان
3) منطقه 3 کردن کنکور
4) آسفالت جاده میانه به شیخدرآباد
5) آسفالت جاده میانه به هشترود
6) آسفالت جاده میانه به خلخال
7)آسفالت بیش از 110 کلیومتر راه روستایی
8) آب شرب بیش از 50 روستای شهرستان میانه
9) آنتن دهی 70 روستای شهرستان میانه
*وقتی نماینده کار می کنه میگن وظیفت قانون گذاری هست چرا کار نمی کنی *وقتی نماینده کار نمی کنه میگن بابا کار نمی کنه ؟ خلاصه در هر حالت کار نمی کنه
و این متن را در جمع ده نفر شاهد نوشتیم تا ببینیم آقای رشیدی انتشار خواهد داد یانه

اخبار روز