کد خبر: ۸۲۷۰۵
۶۳۸ بازدید
۲۴ دیدگاه

وجود مشکلات زیاد در پنچ شنبه بازار شهرداری میانه

۹۷/۳/۱۸
۱۸:۰۱

 

 شهرداری میانه بابت دریافت مبلغ 14 میلیون و چهارصد هزار تومان سالانه چه نوع خدماتی را در پنچ شنبه بازار برای فروشندگان و اقشار مختلف مردم ارائه می دهد؟!

با توجه به قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران و قانون شهرداری ها و دستوالعمل و آئین نامه بازارهای جمعی،موقت و محلی یکی از وظایف شهرداری ها تهیه زمین،تجهیز و فراهم نمودن امکانات جهت عرضه کالا و محصولات صرفاً داخلی با اهداف:

الف- حمایت از تولیدات داخلی منجمله صنایع دستی،خانگی و روستایی

ب- کمک به معابر سد معبر و فروشندگان کم سرمایه 

ایجاد بازارهای جمعی،موقت و محلی که در دسترسی عموم مردم مخصوصا اقشار کم درآمد و متوسط جامعه می باشد.

شهرداری و شورای اسلامی شهر میانه در سالهای گذشته در خیابان سید سجاد حججی ( کمربندی ساحلی) اقدام به ایجاد پنچ شنبه بازار نموده بودند که بخاطر مشکلات، پنچ شنبه بازار را به جنب گشتارگاه صنعتی شهرداری در جاده هشترود  میانه انتقال دادند. شهرداری میانه در اواخر اسفندماه سال 96 اقدام به واگذاری پنچ شنبه بازار ( بصورت اجاره ای) سالانه به مبلغ 14 میلیون و چهارصد تومان به بخش خصوصی نموده است.

با توجه به بندهای ماده 80 قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران یکی از وظایف شورای اسلامی شهرها نظارت بر امور بهداشت حوزه شهر، اماکن عمومی و وضع مقررات مربوط به ایجاد و اداره میدانهای عمومی توسط شهرداری برای خرید و فروش مایحتاج عمومی و ماده 55 قانون شهرداری ها و دستوالعمل و آئین نامه بازارهای جمعی،موقت و محلی یکی از وظایف شهرداری ها می باشد.  

1- بعلت خارج شهر بودن و نبودن خودروهای مسافرکشی عمومی

2- نداشتن سازه های فلزی موقت و دائم

3- نداشتن سرویس های بهداشتی مناسب

4- باکس های ( مخزن های ) زباله

5- آسفالت نبودن داخل محوطه

متاسفانه پنچ شنبه بازار شهرداری شهر میانه بخاطر موارد اشاره شده که در شأن مردم شهر میانه نمی باشد و باعث ایجاد مشکلات زیاد برای فروشندگان و شهروندان مخصوصا اقشار کم درآمد و متوسط شده و می باشد. شهرداری میانه با وجود دریافت مبلغ 14 میلیون و چهارصد هزار تومان سالانه جهت فراهم نمودن امکانات و تجهیزات پنچ شنبه بازار و حل مشکلات اقدامات لازم را انجام نداده است. شورای اسلامی شهر میانه هم طبق قانون باید نظارت نمایند، نظارت های قانونی را انجام نداده و نمی دهند.

اعضای شورای اسلامی و شهردار شهر میانه می توانند با مکان یابی مناسب در خیابان سید سجادحججی ( کمربندی ساحلی) که در شأن مردم شهر میانه و فراهم نمودن امکانات و تجهیزات اقدام به ایجاد بازارهای جمعی،موقت و محلی که قابل دسترسی عموم مردم مخصوصاً اقشار کم درآمد و متوسط جامعه باشد باعث حل این مشکلات شوند.

پنچ شنبه بازار شهرداری شهر میانه واقع در جنب گشتارگاه صنعتی شهرداری جاده هشترود میانه

 

 

عدم اتصال لوله فاضلاب سرویس های بهداشتی پنچ شنبه بازار شهرداری میانه به چاه فاضلاب

 

نبودن باکس های ( مخزن ها) زباله در پنچ شنبه بازار شهرداری میانه

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۳/۲۰ ۲۱:۳۲

حالا اینها رو ولش کنید چرا میانه بیش از یک ماهه که فرماندار نداره
وقتی هاشمی قائم وزیر میشد(هرچند برای کسی که بیست سال نماینده مردم باشه باید الآن وزیر یا معاون اول رییس جمهور میشدنه قائم مقام وزیر) مردم ناراحت بودن چون میشناختن اون نه فقط برای میانه کاری نمیکنه بلکه حسابهای شخصیش هم رو سر مردم خالی میکنه در نهایت میانه متضرر میشه
چه دستهایی پشت پرده هست که نمیگذاره فرماندار بیاد ؟
هاشمی چکار میکنه یا چکارست؟
چرا صدای میانه برای لاپوشانی رو یه سری چیزها داره طفره میره و حرفهای دیگری به چالش میکشه

۹۷/۳/۲۰ ۰۷:۵۷

بهترین مکان، روبوری آموزش و پرورش است

۹۷/۳/۱۹ ۲۰:۵۸

قویترینشون همین خرده فروشه که اونم فعلا اینطور که نشون میده گوشه کنار نگه داشتن

۹۷/۳/۱۹ ۱۲:۰۹

انتقاد اصلی در همین مکان 5 شنبه بازار است.

اگر اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار و کارکنان شهرداری خودشان از 5 شنبه بازار خرید نمی کنند اقوام نزدیک و دورشان که خرید می کنند.

مسئله مهم این است کارهای بزرگ را آدم های بزرگ انجام می دهند.

۹۷/۳/۱۹ ۱۲:۰۷

متاسفانه در بعضی زمان ها افراد تصمیماتی را می گیرند که باعث ایجاد مشکلات زیاد می شود. درست است خرده فروش در مدت 6 سال کاملا عملکرد مثبت نداشته است در بعضی قسمت ها هم عملکردش بد نبوده است. الان ایشان دارد از شهرداری حقوق می گیرد ولی در کدام قسمت دارد فعالیت می کند. شورا و شهرداری می تواند از ایشان در واحد خدمات شهری و فضای سبز استفاده بهینه ببرد. بیشتر مشکلات ما از تنگ نظری هاست.

۹۷/۳/۱۹ ۱۱:۳۷

با سلام
- هدف از تشکیل بازارچه تسهیل خرید جهت اقشار ضعیف جامعه می باشد . سئوال من این است اقشار ضعیف مثل کارگر ماشین دارند یا نه !
- محل فروش فاقد بهداشت هست حتی دیده شده سگها و حیوانات موذی در محل شبها حضور دارند .
- حالا هر تصمیمی دارید بگیرید مردم میانه برای شما اگر ارزش ندارند هر کاری می خواهید انجام دهید همانطور که انجام می دهید .

۹۷/۳/۱۹ ۱۱:۲۴

پولا هاپولو شده .فردا پس فردا صداش از کانادا در میاد فلانی برداشته رفته .آقا دزده برده

۹۷/۳/۱۹ ۱۰:۵۳

6-(نبودن ویا نداشتن پارکینگ مناسب) وهمزمان بودن با روز پنجشنبه وهمجوار بودن با گلزار مومنین مشکلات ترافیکی بسیار زیادی ایجاد میشود

۹۷/۳/۱۹ ۰۸:۴۴

برادر عزیز محل پنجشنبه بازار از اساس مشکل دارد شما به فکر رفع نواقص هستید؟ از لحاظ امنیتی ، اجتماعی ، اخلاقی و ...

۹۷/۳/۱۹ ۰۲:۵۲

واقعا درود بر شرفت

۹۷/۳/۱۹ ۰۱:۴۴

این شورا اولین کار ******* که کرد این بود خرده فروش را فوری برداشت کسی را که هیچ نمیداند مانند رجیلی را پای کار ۱ ماهه اورد!شهردار ۶ ساله را برداشت برای ۱ ماه!ندانسته که همین اقا بود که حداقل کار های بنیادی در شهر انجام داد همین زباله خانه یا خیابان پرستار و انقلاب و ...یا همین مرتب سازی و انتقال و ایجاد فضای مناسب برای ۵ شنبه بازار که یکی ۲ ماه اخر سمت این اقا بود .بزرگترین اشتباه شورا این بود که حداقل ان یک ماه را باید این اقا را نگه میداشت حداقل چند حلسه ای با هم میشدن ۶ سال دردو دل و گفته ها و کمبود ها و راهکار ها و اشتباهات شورای قبل و پیشنهادات این اقا رو میشنویدن نه این که یه قدرت رو بردارن جاش یه فنجان بذارن

۹۷/۳/۱۹ ۰۱:۳۲

کاش میشد 5 شنبه بازار رو در حیاط یکی از مدارس مرکز شهر یا حیاط امام زاده برگزار کرد که هم فضای وسیعی دارد هم دسترسی اش برای همه مقدور باشد.

۹۷/۳/۱۹ ۰۱:۲۳

جناب رشیدی عزیز، از زمان قدیم یادم هست که میوه وسبزی فروشان بازار و خیابانهای بالاتر امام ، آخر شب بدون تمیز کردن جلوی مغازه هاشان کرکره هاشان را بسته و میرفتند و وای بروزی که بارانی وسیلابی در شهر جاری میشد که جلوی مدرسه شهید مطهری و پایینتر پر از زباله های همین میوه فروشان بالای شهر میشد . اگر میشود این مسالهء نریختن و یا جمع کردن آشغال توسط خود فروشندگان را هم فرهنگسازی کنیم تا همگی مسئول بدانند خود را .اینطور نباید باشد که در جامعه ما یکی بریزد ودیگری استخدام گردد برای جمع کردنش و به همین منوال تا آخر در هر موردی ادامه دار باشد .یک مقداری باید از کشورهای پیشرو هم آموخت و زنده کرد آن فرهنگهای قشنگی را که سربار دیگران نشویم اگر باری ازدوش کسی برنمیداریم .حال که همه میبینیم شهرداری کم کاری میکنه نباید بخود اجازه ریختن زباله در هر کوی و برزنی را دهیم .یعنی بالای کوه هم که میروی از دست زباله ریزهای کم فرهنگ در امان نیستی. یاحق.

۹۷/۳/۱۹ ۰۱:۱۰

خیر ببینی جناب رشیدی که معضلاتو مطرح میکنی .همین مطرح کردنش کلی ارزشمنده حتی اگر نخوان گوش بدن

۹۷/۳/۱۹ ۰۰:۲۲

با سلام و تشکر از جناب آقای احمدزاده، انتقاد در همین است که هدف از تشکیل این نوع بازارچه ها حمایت از کالای ایرانی و محصولات کشاورزی وکمک به معابر سد معبر و فروشندگان کم سرمایه که توانایی پرداخت اجاره چندین میلیون تومانی را ندارند می باشد. تا کالاها بخاطر هزینه کم با قیمت پایین دست مردم مخصوصا اقشار کم درآمد و متوسط جامعه برسد. نه اینکه شهرداری  با وجود اینکه مکان های مناسب داخل شهر است بیاید خارج از شهر بدون امکانات بازار هفتگی دایر کند و تنها بدون ارائه خدمات سالیانه چندین میلیون پول دریافت نماید.

وظیفه شما و امثال بنده رساندن این مسائل به گوش نمایندگان، مسئولان و مدیران کشور مخصوصا شهرمان است حالا خود دانند که گوش بدهند یا ندهند ما به وظیفه شرعی و قانونی خود بعنوان یک شهروند مطالبه گر بصورت قانونی عمل می نمائیم. تا باعث فرهنگ سازی مطالبه گری بصورت قانونی باشیم.

۹۷/۳/۱۹ ۰۰:۰۸

برادر ارجمند جناب رشیدی با سلام از اینکه بعنوان یک شهروند در جهت حل مشکلات مردم (بویژه معیشتی) تلاش می کنید قابل تقدیر است .

اما اگر قرار است قشر طبقه پایین که زحمتکش ترین انسان های شهرمان هستند با خرید از این بازار مرحمی بر زخمشان باشد باعث تاسف و شرمندگی برای مسولان شهری است چرا که اگر هدف این است که این قشر از مردم نسبت به مغازه های شهری همه چیز را ارزان بخرند بند ه ترجیح می دهم که از همان مغازه ها بخرند بهتر و با صرفه تر است ، اگر قرار است این همه راه را که خارج شهر است طی کرده و کرایه ماشین رفت و برگشت بدهند دیگر نیازی به خرید از این بازار چه نیست که البته این فقط یک نمونه اش است والا مطالب زیاد است از جمله وضعیت بهداشت ، میوه ها ، داخل غرفه هاو الا ماشالله.........

 وبنده برای همین است که از نمایندگان شهرمان گله دارم و اینها باید از بعد نظارتی در این چتد روز تعطیلی با آقایان مسولین شهر صحبت می کردند لذا  من تعجب می کنم از کجا باید گفت .. باید سوال کرد

ساپورت مهم است یا وضعیت معیشتی قشر زحمتکش ؟

اگر وضعیت مردم در جامعه بهتر باشد قطعا ساپورت معنی نخواهد داشت متاسفانه یا مدیریت بلد نیستیم یا ارزش برای این مردم قائل نیستیم به خدا قسم این وضعیت در شهرمان باعث شرمندگی است باز خداوند شما را که زحمت کشیده و این مسائل را به گوش آقایون می رسانید حفظ و موفق کند و امیدوارم گوش شنوایی وجود داشته باشد انشاله.

۹۷/۳/۱۹ ۰۰:۰۷

حالا باید دید مهندس  میرزایی شهردار شهر میانه برای حل مشکلات پنچ شنبه بازار چه طرح و برنامه های کارشناسی شده دارد.

۹۷/۳/۱۸ ۲۳:۵۶

فعلا که همه کاره شورا حسینخانی است و قارا ماحمود تنها اسمش رئیس شورا می باشد جلسات را حسینخانی اداره می کند حتی در روز معارفه شهردار جدید حسینخانی سخنرانی کرد و قاراماحمود حضور نداشت.
قاراماحمود آبروی هر چه لوتی بوده برده است. مرام یک لوتی این است سعی می کند مردمان محله خود در آسایش و رفاه زندگی کنند نه مثل قاراماحمود که حاضر است همشهریانشان با توجه به وضعیت فعلی پنچ شنبه بازار از آنجا خرید نمایند.
بنازم به مرامت قاراماحمود که تنها می توان گفت مرامت نا... است.

۹۷/۳/۱۸ ۲۳:۱۹

آقای رشیدی فعلا اعضای محترم شورا دنبال کار خود هستن الان آقای حسینخانی پیگیره تا اقوام خود را سر پست مدیریتی در شهرداری بگنجد.

۹۷/۳/۱۸ ۲۱:۲۸

مرتضی مچکریم هرچند هیچ جوابی شورای شهر به انتقادها نمی دهدوسکوت را ترجیح داده همچنان یک تنه مطالبه گری می کنی

۹۷/۳/۱۸ ۲۰:۳۹

باعرض سلام وخسته نباشی..تنهاحرفی که میتوانم بزنم این هست ..اقای **** محمود نظرت چیه..موقع انتخابات خیلی تند میرفتی..راستی حالا کجای؟اقای حقوق دان..پس چرا نشستی...همشهریان اینم (پنج شنبه بازاری) برای ما زیاده...ما میانه ایها نفرین شده ایم چون قدر امسال حججی ها را نداستیم..اتوبان ..سد شهریار ..ووووووهزاران کم لطفی ها کجاست....بیایید برای حلالیت از سید سجاد حججی برایش وسلامتی ایشان دعا کنیم...حججی ها میخواهد شهرمان گوش فرماندار استاندار ومسئولین را بگیرد ازانها کار بخواهد .خدایا به این روزت قسم شفای عاجل ازدرکاهت برای حاج اقا حججی خواهانم....بلی وقتی چشم بسته یا تعصبی رای میدهید برای کسانی که الف به را نمیتواند خوب تشخیص بدهد میشود این یعنی میانه روستای بزرگ تبریز میشود...بازم اینم برایمان زیادی هست

۹۷/۳/۱۸ ۲۰:۲۱

این شورا مرده

۹۷/۳/۱۸ ۱۸:۵۷

مگر شهر میانه شهردار و شورای اسلامی شهر دارد که به فکر مردم هم باشند. آقایان فقط دنبال این هستند که چطوری جیب مردم خالی کنند. و دنبال برگزاری جلسات برای دریافت حق جلسه می باشند. آقایان ماهیانه بین 2 الی 2.5 میلیون تومان حق جلسه دریافت می کنند که اندازه حقوق یک کارمند دولت برای 40 ساعت کار در هفته می باشد. هرچند این نوع پولها قابل خوردن نیست و حق الناس است.

اخبار روز