کد خبر: ۸۳۳۹۵
۲۹۳ بازدید
۲۳ دیدگاه

آیا اقشار کم درآمد میانه ای، مثل اقشار کم درآمد زنجانی معافیت مالیاتی خواهند داشت؟

۹۷/۴/۱۶
۲۲:۱۶

 

مالیات از مودیان مالیاتی شهرستان میانه با توجه به درآمد و رتبه بیکاری شهرستان میانه دریافت می شود؟

همان‌طور که می‌دانید دولت به‌عنوان متولی اصلی قدرت در یک کشور وظیفه تامین امنیت، تولید کالاهای عمومی مثل پارک، ایجاد راه‌ها، ایجاد ثبات و نظم در بازارها و. . را برعهده دارد. دولت نیز همانند هر بنگاه دیگری در اقتصاد برای انجام این امور نیازمند وجود منابع مالی یا درآمدهای قابل اتکا است. بخشی از این درآمدها از منابعی که در اختیار خود دولت است فراهم می‌شود؛ اما این منابع نمی‌تواند جوابگوی حجم بالای هزینه‌های دولت باشد. یکی از منابع مهم درآمدی دولت‌ها اخذ مالیات با توجه به درآمد و کسر هزینه های جاری از مردم است.

در این راستا مردم هر شهر با توجه به درآمدشان سالانه برای تامین منابع مالی دولت هرساله اقدام به پرداخت مالیات می نمایند تا بلکه در پیشرفت، توسعه و آبادانی کشور مخصوصا شهر خود سهیم باشند و شاهد پیشرفت،توسعه پایدار و حل مشکلات شهر خود باشند.

مردم شهرستان میانه هم جزو مردم این کشور می باشند که سالانه مالیات خود را به دولت پرداخت می کنند. متاسفانه با توجه به مشکلات موجود که بیشر در زمینه اشتغال، آب شرب،راه های ارتباطی، بهداشت و درمان و ... می باشد، دولت مردان در حل این مشکلات کمترین توجهات را از نظر  تخصیص اعتبارات برای این شهرستان با مقایسه دیگر شهرها در نظر می گیرند. بیشتر مودیان شهرستان میانه با توجه به مشکلات بیکاری در شهرستان که رتبه اول بیکاری در استان را دارد و یکی از عوامل تاثیر گذار در رکود بازار می باشد،هرساله اقدام به پرداخت مالیات چند درصد بیشتر از سال قبل می نمایند. مسئولان و مدیران اداره کل امور مالیاتی شهرستان میانه بدون توجه به اظهارات مودیان اقدام به صدور برگ تشخیص مالیات چند درصد بیشتر از سال قبل می نمایند که طبق ماده 97 قانون مالیات های مستقیم و آرای دیوان این اقدام اداره امور مالیات به نظر می رسد مغایر قانون می باشد. این امر در این چند سال باعث شده سرمایه گذاران بخاطر ترس از اداره امور مالیات زیاد تمایل در امر سرمایه گذاری و توسعه واحد و فعالیت صنفی خود در زادگاه مادری نداشته باشند و بیشتر در شهرهای اطراف اقدام به سرمایه گذاری نمایند. و در بیشتر موارد شاهد تعطیلی محل درآمد خود با توجه به اینکه چندین سال سابقه فعالیت در این صنف را داشته اند باشیم. که این امر باعث ایجاد مشکلات زیاد و آسیب های اجتماعی در شهرستان میانه شده و می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما استان زنجان مسئولان و مدیران اداره کل امور مالیاتی استان زنجان برای اقشار کم درآمد زنجانی که در سال 1394 مالیات پرداخت کرده بودند، برای سال 1395 معافیت مالیاتی در نظر گرفته اند تا بتوانند از آسبب پذیری این اقشار کم درامد در این وضعیت اقتصادی کشور و رکود بازار جلوگیری نمایند.

کد خبر: ۲۱۷۱۲۷۷ خبرگزاری صدا و سیما استان زنجان

از نمایندگان، مسئولان و مدیران محترم شهرستان میانه درخواست می نمائیم جهت اطلاع عموم و شفاف سازی جواب این سوالات را بدهند واقدامات لازم را جهت حل مشکلات مالیاتی مودیان شهرستان میانه را مثل شهرهای استان زنجان بعمل آورند.

1- مردم شهرستان میانه از سالهای 1390 تا 1395 سالانه چقدر مالیات پرداخت کرده اند؟

2- تخصیص بودجه سالهای 1390 الی 1395 برای شهرستان میانه چقدر بوده است؟

3- کل مودیان مالیاتی شهرستان میانه چقدر می باشد و چند درصد آنها مشمول معافیت می باشند؟

با تشکر

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۴/۱۸ ۲۲:۰۲

با تشکر از شما در مورد کامنت های مرتبط با مطلب که کارشناسی شده می باشد. در بیشتر کشورهای دنیا یکی از مهمترین و اصلی ترین تشکلهاو سازمان ها، اتحادیه های صنفی می باشند. اتحادیه ها بعنوان یک بازوی دولت و سیاستمندان همیشه سعی در پیشرفت ،توسعه پایدار و حل مشکلات کشور هستند و پل ارتباطی اعضای اتحادیه ها و دولتمردان برای برنامه های اقتصادی کشور می باشند. ولی متاسفانه در کشور ایران یکی از  سازمان های که ضعیف ترین عملکرد در انجام وظایف قانونی  و حمایت از اعضای خود در برابر سیاست های دولت داشته و دارد اتحادیه های صنفی می باشند. تنها بعنوان یک صادر کننده مجوز فعالیت کسب انجام وظیفه می نمایندو هر ساله با دریافت حق عضویت از اعضا در بیشتر موارد باید مشکلات اعضای خود را با سازمان ها،ارگانهاو ادارات دولتی حل نمایند در بیشتر موارد اقدامات قانونی را انجام نمی دهند و حمایت های لازم را از اعضای خود نمی کنند. و طبق قانون باید 20 درصد درآمد اتحادیه ها به مجمع امور صنعی 0 اتاق اصناف) پرداخت شود و 80 دصد صرف هزینه ها و آموزش اعضای اتحادیه هزینه شود ولی متاسفانه در شهرهای مثل شهرستان میانه بیشتر درامد اتحادیه ها برای هزینه مجمع صنفی ( ااتاق اصناف) هزینه می باشد.

۹۷/۴/۱۸ ۲۰:۰۱

بله در کل اطلاع رسانی های دولتی ضعیف است اما اتحادیه های اصناف و تعاونی های تولیدی وتوزیعی واز این قبیل هم که بخش خصوصی راتشکیل می دهند همبستگی وتبادل اطلاعات ضعیفی دارند نقش اکثر کسبه وتولیدکنندگان در اصناف هنگام دادن رای به ریس اتحادیه صنفی مربوطه است و روسای اتحادیه ها هم نقش واسطه بین مسولین واصناف وتولیدکنندگان رادارند بخصوص در شهرهای کوچک ونقاط محروم این امر برجسته است نا آگاهی اصناف از حق وحقوق قانونی خود وعدم تلاش در تاثیر گذاری مثبت برتصمیمات تصمیم گیران قانونی و مجریان قانون در مواردی مثل نحوه ومقدار اخذ مالیات بسیار مشهود است
اساسا در تبادل نظرات و تعاملاتی که فیمابین بخش خصوصی در قالب اصناف وتعاونی ها و اتحادیه ها با بخش دولتی انجام می گیرد آگاهیهای دوطرفه بوجود می آید و تصمیمات و رویه های دو طرف واقعی تر ومنطقی تر می شود ودر کلان کشور به نفع کل جامعه است برخی صنوف در این موارد پیشرو هستند اما عمده آنها از حد متوسط پایین تر عمل می کنند

۹۷/۴/۱۸ ۱۹:۳۱

متاسفانه در کشور ایران قانون مالیاتی در شهرهای کوچک مثل شهرستان میانه در بعضی وقت ها درست اجرا نمی شود. و کارکنان اداره مالیات توضیحات کامل را در مورد موارد قانونی برای مودیان توضیح نمی دهند. و در یعضی وقت ها فقط می خواهند از مودیان مالیات دریافت کنند. در کشور ایران برای اجناس وارداتی و تولیدی تا به بدست مصرف کننده برسد. چندین بار مالیات دریافت می شود. در صورتیکه برای اجناس واراداتی و تولید یکبار مالیات دریافت شود و دیگر فروشندگان فقط عوارض شهرداری  سالانه پرداخت می کنند.برای اینکه دولت بتواند مشکلات کسری بودجه و درآمد شهرداری ها مثل شهرداری میانه و شهرهای کوچک را حل نمید باید با یک برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده مودیان مالیاتی اصناف در شهرهای مثل شهر میانه و شهرهای کوچک را معاف نماید در عوض شهرداری عوارض کسب وپیشه دریافت نمایند. البته باید این درآمد را شهرداری برای درآمد پایدار هزینه نمایند نه برای طرح های غیر کارشناسی شده،پاداش کارکنان و ... هزینه نمایند.

۹۷/۴/۱۸ ۱۸:۴۸

مطلبی را با عنوان "سو تفاهمی به نام مالیات در ایران " از زبان یک فعال اقتصادی آورده ام دقیق مطالعه بفرمایید
تنها مجری قانون با عنوان کارمند اداره مالیاتی ودر کل وزارت دارایی نمی تواند این موارد سو استفاده را تشخیص دهد چون متاسفانه قانونگذاری زیاد با بند وتبصره های فراوان مجال تفسیر وتوجیه مجری قانون و بهره بردار اقتصادی راتا حدودزیادی فراهم آورده است
مطلبی از بزرگی هست می گوید قانونگذاری زیاد یعنی فساد
اینکه در پایین دست در ادارات مالیاتی و‌... شاهدیم برخی اختلافات را با ارباب رجوع دارند ودر مطلب جناب رشیدی هم به گوشه ای از آن اشاره شده تا حدود زیادی ناشی از قانونگذاری های غیر شفاف و تا حدی ناکارامد وغیرمتقن و نا همراستا با واقعیات اقتصادی جامعه است

۹۷/۴/۱۸ ۱۲:۲۵

اینکه طبق یک قانون کلی برای حمایت از سرمایه‌گذار باید معافیت مالیاتی قرار داد جای خود دارد
و اینکه اشخاص خودشان را به نداری میزنن جهت پرداخت نکردن مالیات جای خود را دارد اگر کارشناس اداره مالیات کاربلد باشد قطعا میشناسد چه کسی دروغ میگوید و چه کسی راست بازهم مشکل از کارشناس اداره مالیات میباشد
بنابراین به دلیل ناتوانی کارشناس اداره مالیات نباید کارایی معافیت مالیاتی را نادیده گرفت
هرکدام جای خود را دارد

۹۷/۴/۱۸ ۰۲:۱۷

بله دادن معافیت مالیاتی جهت حمایت از سرمایه گذاری در برخی بخشها رویه معمول دولتها است اما در ایران متاسفانه از این امر تا حدودی سوءاستفاده شده وپوششی جهت فرار مالیاتی گشته و برخی واحدهای اقتصادی از هدف اولیه اعطای معافیت مالیاتی دور شده

۹۷/۴/۱۸ ۰۲:۰۰

قیاس مع الفارق نفرما با نام کاربرمهمان نظر دادن ربطی به مو ضوع ندارد lp بنده که موجود است ممکن است افرادی در روز روشن سینه جلو دهند وبا نام وعنوان حرف ناصحیح بزنند چنانچه بلانسبت شما می زنند مرجع سخنان شما اکثرا مبهم است یا نباید مساله ای را عنوان کرد یا اگر عنوان کردید حداقل شفافیت را باید داشت دیگر زمان گفتن بر اساس شنیده ها و بخاطر پاره ای از مسایل گذشته است

۹۷/۴/۱۷ ۱۸:۵۰

کابر مهمان کسی از جواب دقیق دادن سرباز نمی زند. جواب بنده کاملاً واضح و آشکارا است. الان خود شما به چه دلیل با نام واقعی خود کامنت نمی گذارید. ما هم بخاطر همان مسائل از واژه به نظر می رسد و شنیده ها حاکی از آن است استفاده می کنیم.

۹۷/۴/۱۷ ۱۷:۳۰

ح. سوءتفاهمی به نام #مالیات در ایران

. نویسنده : #محسن‌جلالپور


. مالیات در ایران از قدیم چرخه معیوبی داشته و هیچ دولتی در اصلاح آن موفق نبوده است. یا کارکردش مبتنی بر قواعد علم اقتصاد و اصول سیاست مالی نبوده یا اندازه و میزانش تناسب نداشته یا چرخه‌اش معیوب بوده یا در ذهن دولت‌ها صرفا ابزار تأمین کسری بودجه بوده است. از همه مهم‌تر این‌که در خیلی از کشورها مالیات عموماً صرف باز‌توزیع درآمدها با هدف کاهش فقر و افزایش رفاه می‌شود،در ایران اما مالیات را بیشتر صرف #هزینه‌های‌جاری دولت می‌کنند!

اجازه بدهید به عنوان فعال اقتصادی نظرم را درباره نارسایی های مالیاتی کشور بیان کنم.

مالیات برای مالیات دهنده ایرانی دو ایراد اساسی دارد:

#یکی چرخه گرفتن مالیات است و #دیگری نحوه هزینه کرد آن.

در حال حاضر به نظر می‌رسد بیش از ۶۰ درصد اقتصاد‌ ایران از پرداخت مالیات طفره می‌رود. در این چرخه معیوب، صرفاً #حقوق‌بگیران و فعالان اقتصادی که فعالیت شفاف و قانونی دارند مجبور به پرداخت مالیات هستند اما آنها که فعالیت غیررسمی و زیرزمینی دارند، عموماً از پرداخت مالیات می‌گریزند. گذشته از آن به نظرم ایران #تنها کشوری است که افراد برای پرداخت مالیات ناچارند در صف بایستند و زمان و هزینه زیادی صرف آن کنند.
در عین حال #بی‌عدالتی درسیاستگذاری و دریافت مالیات در کنار نظام اداری معیوب و احتمالاً فاسد و بروکراسی پیچیده و مندرس، منجر به دشوار شدن فضای کسب وکار در کشور شده و انگیزه فعالیت اقتصادی سالم را از فعالان اقتصادی گرفته است. یک فعال اقتصادی که علاقه دارد سالم فعالیت کند، قطعاً با موانع زیادی مواجه است که نظام مالیاتی یکی ازآنهاست.

نحوه محاسبه مالیات هم به گونه‌ای نیست که با واقعیت‌های اقتصادی کشور همخوانی داشته باشد. این چرخه معیوب باعث افزایش پنهان‌کاری و فرار مؤدیان شده و دروغ و تقلب را در بخش #خصوصی افزایش داده است.
نکته ناامیدکننده این است که در این چرخه معیوب، فردی که مسائل مالی‌اش را #شفاف و علنی کند عملاً #بازنده می‌شود، بنابراین به سمت پنهان کاری بیشتر حرکت می‌کند. طرفه آن‌که در نظام مالیاتی ما اصل بر خلاف‌گویی افراد است مگر این‌که ثابت کند که درست می‌گوید. در حالی که در کشورهایی که نظام مالیاتی کارآمدی دارند، اصل بر درست گویی افراد است مگر آن‌که خلافش ثابت شود.

نکته قابل توجه دیگر این است که در نظام مالیاتی ایران احتمال #زیان_مالیات‌دهنده‌ به دلایلی که اشاره کردم ‌خیلی بیشتر از جریمه #مالیات‌گریز است. به این معنی که در کشور ما فردی که مالیاتش را با تأخیر می‌پردازد، جریمه‌هایش نیز بخشیده می‌شود، اما فردی که مالیات را به موقع پرداخت می‌کند، پاداش خوش‌حسابی نمی‌گیرد.
این نارسایی‌ها را کنار نحوه و محل هزینه کرد درآمدهای مالیاتی بگذارید.
یکی از اساسی‌ترین نقص‌های نظام مالیاتی در کشور ما این است که مالیات‌دهنده واقعاً نمی‌داند مالیات پرداختی‌اش #کجامصرف‌می‌شود.
فردی که مالیات می‌پردازد همیشه این دغدغه را دارد که دولت درآمدهای مالیاتی را کجا خرج می‌کند. از آن‌جا که اساسا مأموریت باز‌توزیع منابع با هدف کاهش فقر در نظام بودجه‌ریزی کشور پیش بینی نشده، مالیات دهنده نسبت به نحوه هزینه کرد درآمدهای مالیاتی مشکوک و نگران است. ‌
به گمانم ایران تنها کشوری است که در آن فعالان اقتصادی مالیات می‌پردازند تا دولتی که مالیات می‌گیرد برای کسب وکار آنها مانع ایجاد کند. مالیات دهنده قطعاً با خودش می‌گوید این چه اقتصادی است که باید در آن مالیات داد اما در مقابل، #هیچ‌خدماتی دریافت نکرد؟
فعال بخش‌خصوصی مالیات می‌پردازد که دولت #امنیت را برقرار کند، #آموزش را بهبود بخشد و #بهداشت را فراگیر کند. مالیات دهنده انتظار دارد دولت در عرضه #خدمات‌عمومی حداقل استانداردها را رعایت کند در حالی که نه فقط این مسأله رعایت نمی‌شود که اختلاس‌ها، فسادهای مالی و سوء استفاده‌های گسترده باعث می‌شود به این موضوع فکر کند که چرا باید مالیات پرداخت در حالی که درآمدهایش صرف خدمات عمومی نمی‌شود و احتمال فساد نیز در نحوه هزینه کرد درآمدهایش وجود دارد.

يكی دیگر از مشکلات نظام مالیاتی ایران، معافیت‌های بی حساب و کتاب است.
در حال حاضر کشاورزی، صادرات، مناطق آزاد، تعاون،سود سپرده بانکی، نهادهای انقلابی و بنیادها، مناطق محروم، شرکتهای دانش بنیان و ....از مالیات معافند.
اغلب این معافیت‌ها نه تنها به هدف اولیه خود منجر نشدند که به پوششی برای فرار مالیاتی بدل شده‌اند.
با این همه حفره، هرگاه سیاستگذار در صدد اصلاح قوانین برآمده، #ذی‌نفعان قدرتمند اجازه نداده‌اند. این هم خود داستان مفصلی دارد.

۹۷/۴/۱۷ ۱۳:۲۳

برای رفع بیکاری اگر بخواهند از سرمایه‌گذار حمایت کنند مالیات آن منطقه را یا کم میکنند یا حذف
نمونه اینکار را ترامپ رئیس جمهور محبوب آمریکا انجام داده است و بیکاری را به شدت کاهش داده است

۹۷/۴/۱۷ ۱۰:۴۱

تو***** *******

۹۷/۴/۱۷ ۰۸:۰۸

من نمیدونم دوستانی که منفی میدنو از عملکرد دارائی دفاع میکنن هدفشون چشه!
کاافیه سری به بازار و کسبه سطح شهر بزنین و پای درد دلشون بشینین ببینین چه ظلمی که در حقشون نشده
کار پسندیده ای تو مملکت اسلامی با قوانین اسلامی واسه اصل مالیات 200هزار تومنی جریمه دو ملیون تومنی بگیرن

۹۷/۴/۱۷ ۰۲:۳۰

هربار با یک واژه از جواب دقیق سرباز می زنی این بار هم‌
پاره ای از مسایل !!!

همه موسم تفرج به چمن روند وصحرا ......

۹۷/۴/۱۷ ۰۲:۱۰

دوست عزیز برای تمامی مطالب عنوان شده مستندات قانونی موجود است اگر بخواهید حضوری می توانم به عرض برسانم، بخاطر پاره ای از مسائل که در آینده مشکلاتی بوجود نیاید برای این نوشته می شود به نظر می رسد و شنیدها حاکی از آن است. ضمنا اگر ماده 97 قانون مستقیم مالیات را مطالعه بفرمائید متوجه می شوید. بیشتر کارآفرینان و سرمایه گذاران فعلی در بیشتر شهرها مغازه داران کوچک بوده اند که الان شده اند کارآفرین و سرمایه گذار به دلیل اینکه آن زمان اداره امور مالیات منطقه و شهر آنها مثل اداره امور مالیات شهرستان میانه نبوده و نیست. ضمنا هیچ کس منکر این نیست که نباید مالیات داد انتقاد در این است که چرا شهرستان میانه با توجه به اینکه رتبه اول بیکاری در استان دارد باید این چنین مالیات بدهد و این همه مشکلات داشته باشد. درآمد واحدهای تولیدی و اصناف بستگی به درآمد اقشار مختلف آن منطقه دارد اگر مردم درآمدشان پائین باشد درآمد واحدهای تولیدی و اصناف نیز پائین تر خواهد شد. درست مثل حکایت 100 دلار هتلدار است.

 

۹۷/۴/۱۷ ۰۱:۵۰

منبع مطالب جنابعالی هم مثل همیشه " شنیده ها" است شنیدن کی بود مانند دیدن

در بخشی از مطالتان آورده اید

طبق ماده ۹۷ قانون مالیاتهای مستقیم وآرای دیوان این اقدام اداره امور مالیات " به نظر می رسد " مغایر قانون می باشد

در عبارت "به نظر می رسد" دقت بفرمایید

یعنی یقین ندارید مخالف قانون باشد

در ثانی مالیات به تنهایی نمی تواند عامل فرار سرمایه گذار باشد اتفاقا از خیلی بخشها باید مالیات بگیرند اما فرار مالیاتی دارند ومظلوم نمایی می کنند واردجزییات نمی شوم عدالت مالیاتی آنچنان که باید رعایت نمی شود

آیا سرمایه گذار هم جزو افراد آسیب پذیر است که معافیت مالیاتی داشته باشد

اگر خوداظهاری مالیاتی را اداره دارایی قبول نمی کند واختلاف فیمابین بوجود می آید راهکارش این است نمایندگان ما ازجمله جناب فرمند نماینده محبوب شما وارد عمل شوند طبق مستندات قطعی قانونی جواب دهند واگر قانون نارساست در اصلاح آن بکوشند

۹۷/۴/۱۷ ۰۰:۲۱

شهرستان میانه با تراکم جمعیت درآمد مالیاتی بیشتر دارد ولی در عوض دارای مشکلات زیاد در زمینه بیکاری،آب شرب،بهداشت و درمان،راه های ارتباطی و ... دارد.

۹۷/۴/۱۷ ۰۰:۱۹

وقتی از چیزی اطلاع ندارید بهتر است نظر ندهید. مشکل اصلی در این شهر این است که عده ای افراد عقده ای شده اند...

شنیده ها حاکی از آن است درآمدمالیاتی دولت در شهرستان میانه بیشتر از تخصیص بودجه در سال 1394 است. افراد امثال شما هستید که می خواهید افکار عمومیرا با این کامنت ها منحرف کنید لطفا مطلب را درست بخوانید بعد در ارتباط با مطلب نظر بدهید.

۹۷/۴/۱۶ ۲۳:۰۳

در هر مطلبی وارد می شوی وآن را با کلی گویی منحرف می کنی

۹۷/۴/۱۶ ۲۲:۵۵

اقای رشیدی خودت رادراین موردخسته نکن,بنده قبلاتحقیق کردم,نظام مالیاتی درایران شفاف وعادلانه نیست,شهرهای ثروتمندثروتمندتروضعیف,ضعیف ترمیشند.تهران باانهمه جمعیت وتراکم جمعیتی فشرده درامدمالیاتی بیشتروابادانی بیشتر,شهرستان وسیعی مثل میانه تراکم جمعیتی پایین درامدپایینتر,علاوه براین درامدمالیاتی برخی شرکتهای پیمانکاربه حساب انهادرشهرهایشان میریزد,فولادبرای خاتم,شرکتهاوپیمانکارهامال میانه نیستنددرکل درامدچندانی بحساب مالیات میانه واریزنمیشود.

۹۷/۴/۱۶ ۲۲:۳۶

کاش میزان درامدمالیاتی شهرهای همترازبامیانه روارایه وقیاس مناسبی انجام میشد.
قاعدتاباسطح پایین درامدی ومیزان بالای بیکاری شهرستان بایدمعافیت های برای شهرستان میانه قایل بشند.

۹۷/۴/۱۶ ۲۲:۳۵

دوست گرامی یک کارمند با حقوق ماهیانه زیر 2 میلیون تومان هم صاحب خانه و ماشین می شود این دلیل و ملاک نیست که ما بگوئیم با این حقوق چطور صاحب این خانه و ماشین شده است. ضمنا کسی منکر این نیست که نباید مالیات بدهیم. سوال در این است آیا مردم شهرستان میانه با توجه به مالیات پرداختی از بودجه دولت بهرمند می شوند یا خیر

۹۷/۴/۱۶ ۲۲:۳۱

باسلام,استانهای شمالغربی بیشترین مالیات رامیدهند,انطوری که ازمیزان سرمایه گذاری وفراردادن انهامشهودهست,دراین میان شهرستان میانه دردادن مالیات برارزش افزوده سرامدشهرستانهای اذربایجان هست.

۹۷/۴/۱۶ ۲۲:۳۰

یه مدت تو یه دفتر مالیاتی کار میکردم. هر کی میومد. زاری میکرد که صرف نمیکنه و ضرر هستش و خرید و فروش نیست و مشتری نیست! منم میگفتم خب ببند مغازه ت رو تا جلوی ضرر رو بگیری! والله! ملت ما عادت کردن به نالیدن!
الان همه میگن نداریم و بدبختیمو فقریم! کافیه پیش فروش ماشین باز بشه. میبینین چی میشه!

اخبار روز