کد خبر: ۸۴۹۶۴
۲۱۶۸ بازدید
۴۷ دیدگاه (۴۷ تایید شده)

عزل و نصب در پست های معاونت شهرداری میانه

۱۳۹۷/۷/۱۱
۱۴:۴۹

 

عزل و نصب در پست های معاونت شهرداری میانه با توجه به ضوابط یا روابط است؟

در بیشتر سازمان ها،ارگانها و ادارات شاهد این هستیم، با هر تغییر در پست های مدیریت بالا مدیران اقدام به تغییراتی در پست های معاونت خود می کنند. در عزل و نصب معاونین باید مدیران چندین فاکتور را در نظر بگیرند که مهمترین آنها کارآمدی و آشنا بودن افراد به پست های معاونت می باشد، که افراد جایگزین تا چه حد می توانند توانائی و عملکرد بهتر از معاونین قبل داشته باشند و علت عزل معاونین قبل با چه فاکتورهای باید انجام شود. مسئله مهم دیگر این است که این نوع تغییرات آیا با توجه به زوابط است یا روابط می باشد.

ضوابط، شامل مجموعه ای از قوانین و مقررات است که با هدف ایجاد نظم و برقراری عدالت در جهت تسهیل و تسریع در اجرای امور مورد بهره برداری افراد قرار می گیرد.

روابط را شامل هر گونه ارتباط با افراد و محیط اطراف با هدف هم افزایی و اثربخشی درجهت رفع نیاز یکدیگر است.

در بعضی سازمان ها،نهادها و ادارات برای پیش برد اکثر کارها با تکیه بر روابط (البته کمتر شاهد آن هستیم) و به نوعی سوء استفاده از موقعیت خود یا دیگری، یکدیگر را ابزار و پله ای برای رشد خود می نمایند. این خطری است که می تواند سازمان ها و ... را تهدید کند. سوگیری به سمت چنین روابطی سیستم را متشنج می کند. گروهی فرصت طلب که در یک دور باطل قرار گرفته اند و تنها به فکر منافع شخصی خود در کوتاه مدت می باشند و سازمان را به نابودی می کشانند.

 در چنین شرایطی، نسبت به ضوابط این سازمان ها و ... هم چندان خوش بینانه نیست. در واقع با در نظر داشتن ضوابط به صورت مطلق در چنین شرایطی مناسب و قابل اعتماد نیست. خیلی دور از واقع نیست که حضور چنین فرصت طلبانی در جایگاهی که به آن دسترسی پیدا کرده اند منجر به وضع ضوابط و قوانینی گردد که مطابق با نفع خودشان باشد.

در محیط های رسمی، رعایت ضوابط و مقررات با اصول استاندارد و حقوقی می تواند اثربخشی بیشتری را در بر داشته باشد. سوگیری به سمت ضوابط، اجرای صحیح قوانین در بخش مهمی مثل منابع انسانی می تواند به ارتقاء عملکرد و انگیزه کارکنان، جانشین پروری، پیشبرد اهداف سازمان ها و …  منتج گردد.

یکی از سازمان ها و نهادهای که همیشه شاهد عزل و نصب در پست های معاونت می باشیم شهرداری ها است. در بعضی از شهرها شاهد این هستیم که شهرداران منتخب شده از طرف شورای اسلامی شهرها در بعضی موارد با دخالت اعضای شورای اسلامی شهرها اقدام به عزل و نصب در پست های معاونت در شهرداری ها می باشند که با توجه به ماده 95  قانون شوراها ( مصوب ۱۳۷۵و اصلاحات بعدی): شوراهای اسلامی یا هر یک از اعضای آن حق ندارند در نصب و عزل کارکنان شهرداری ها و یا شرکت ها و موسسات وابسته به آنها دخالت نمایند و یا به آنها دستور دهند. این نوع عزل و نصب ها در بیشتر موارد باعث ایجاد مشکلات و عملکرد ضعیف در انجام وظایف قانونی شهرداران می شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۷/۲۴ ۰۸:۰۲

هر کس و هر چیزی به اندازه ظزفیت خود توانائی پست و مقام را دارند اگر بیشتر از ظرفیتش باشد دچار خود بزرگ بینی و باعث ترکیدن افراد در این خود بزرگ بینی می شوند.

یاید افراد به گذشته خود هر از گاهی نگاهی کنند که از کجا به کجا رسیده اند و با چه مکانیزم جایگاه فعلی خود را بدست آورده است. با ست کردن رنگ کت و شلوار با ماشین و عینک نمی توان بین مردم محبوبیت بدست آورد.

هیچ چیز ماندنی نیست و همه رفتنی هستند، آنچه که ماندنی است رفتار و کردار ما هست مخصوصاً عملکرد نمایندگان،مسئولان و مدیران در انجام وظایف قانونی خود می باشد.

عدد صفر عدد هیچ است ولی اگر در کنار اعداد قرار بگیرد باعث ساختن اعداد بزرگ می شود ولی هر عدد صفر(هیچ) بستگی به ظرفیت آن دارد که در جلو اعداد قرار گیرد یا پشت اعداد

60

۹۷/۷/۱۸ ۱۱:۰۲

خواهشا حراست سایر ادارات را هم عوض کنید تا تلنگری باشد وبدانند که همیشه حاکم مطلق نیستند فرماندار محترم لطفا به این امر بیشتر رسیدگی کنید بعضیهاشان واقعا برای خود امپراطوری شده اند

۹۷/۷/۱۵ ۰۹:۴۴

فرمند نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معضل شهرستان میانه و روستاهای آن در حوزه بهداشت و درمان، بدهی هایی است که درمانگاه ها به پیمانکاران دارند.


به گزارش پایگاه خبری مهرصبا، فردین فرمند نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت خبرگزاری تهران پرس در ارتباط با معضلات این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: معضل شهرستان میانه و روستاهای آن در حوزه بهداشت و درمان، بدهی هایی است که درمانگاه ها به پیمانکاران دارند.

نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص این بدهی ها خاطر نشان کرد: این بدهی ها سه دسته است یک دسته بدهی هایی که برای ساخت درمانگاه های جدید است، دسته دوم بازسازی درمانگاه های قدیمی و دسته سوم هزینه اجاره درمانگاه هایی است که ساختمان آنها اجاره ای است. مشکل دسته سوم این است که باید علاوه بر هزینه اجاره، هزینه های دیگر هم انجام شود که آن ساختمان مناسب درمانگاه شود زیرا از ابتدا برای درمانگاه ساخته نشده است.
فرمند در پایان پیرامون وضعیت درمانگاه ها تصریح کرد: اکنون درمانگاه ها هزار و دویست میلیارد به پیمانکاران بدهکارند و همه پروژه ها ناتمام مانده است. برخی درمانگاه های قدیمی از بین رفته اند و نیاز به بازسازی دارند که با وضعیت بودجه فعلی بعید می دانم در سال جاری اتفاق خاصی بیفتد. تبدیل بهداری های قدیم به درمانگاه های مجهز نیاز به بودجه دارد و مستاجرنشینی هم برای حوزه بهداشت بسیار سخت است.

۹۷/۷/۱۴ ۱۴:۱۱

زوابط ؟ = ضوابط

۹۷/۷/۱۴ ۱۳:۴۳

بااین حرکت مثبت وخداپسندانه حراست ادارات دیگر واحدهای شهرستان هم تغییر خواهد یافت

۹۷/۷/۱۴ ۰۹:۵۰

باید اداره اطلاعات موافقت خود را با عزل و نصب مسئول حراست شهرداری نماید. مسئول حراست شهرداری طبق قانون باید نظارت کند در مصالحه ها و عقد قرارداد با پیمانکاران برای همین در بعضی از شهرداری ها مسئولان حراست با اعضای شورای اسلامی شهرها در بعضی موارد اختلاف دارند بخاطر ...

۹۷/۷/۱۴ ۰۸:۳۶

آقای خرده فروش یار نزدیک ایشان هم به تاکسیرانی منقل شده و ...........

۹۷/۷/۱۳ ۲۲:۳۳

بیشتر وقت ها یکی از مهندسین شهرداری همیشه در اتاق شهردار است هر کسی کاری داشته باشه باید تو اتاق شهردار دنبالش بگردد بعضی وقت ها هم بعنوان راننده شهردار خدمات رسانی می کند

۹۷/۷/۱۲ ۲۰:۴۷

دوست عزیز طبق قانون اعضای شورای اسلامی حق دخالت در عزل و نصب کارکنان شهرداری ندارد اگر همچین کاری نمایند خلاف و تخلف قانون نموده اند.

در مورد حراست شهرداری طبق قانون و آیین نامه و بخشنامه ها مسئولان حراست وظایفی دارند. در انتخاب افراد  برای تصدی همچین پست های باید دقت زیاد شود. وقتی کسی را از مسئولیتش عزل می کنند باید فرد انتخاب شده توانائی انجام وظایف قانونی خود از فرد قبل بیشتر داشته باشد.

شرح وظایف حراست:

برنامه ريزیی  و اداره و نظارت بر انجام امور حراستي شهرداري و موسسات تابعه

بررسي و اعلام نظر نسبت به استقرار سيستم مناسب جهت حراست و نگهداري از پرسنل و مدارك و اسناد محرمانه

 تدوين آيين نامه ها و دستورالعملهاي حفاظتي و حراستي جهت حفظ و نگهداري اسناد طبقه بندي شده و نظارت در حسن اجراي آيين نامه هاي مذكور

 اقدام به جمع آوري هرگونه اطلاعات محرمانه مورد نياز جهت سازمانها و مقامات ذيصلاح

 حفاظت از اطلاعات و اسناد بمنظور جلوگيري از هرگونه تهديد و خطرات احتمالي

 اظهار نظر در خصوص صلاحيت افراد جهت احراز مشاغل حساس با هماهنگي واحدهاي ذيربط

 ارائه مشاوره امنيتي واطلاعاتي لازم به شهردار

 فراهم ساختن موجبات آموزشي كاركناي شهرداري در زمينه برنامه هاي حراستي و نگهداري اسناد طبقه بندي شده

 صدور كارت شناسائی براي كاركنان شهرداری در چهارچوب ضوابط ذيربط

 انجام امور تحريرات و بايگانی اسناد طبقه بندی شده و محرمانه با توجه به مقررات مربوطه

 منظم امور و انعكاس فعاليتهای انجام شده و مشكلات واحد به شهرداری

 انجام ساير اموری كه در چهارچوب وظايف محول می گردد.

۹۷/۷/۱۲ ۱۶:۰۸

برو حراست تبریز بد جوری ازشون حساب میبره من رفتم جواب گرفتم

۹۷/۷/۱۲ ۱۵:۲۳

تشكر از اقاي عليلو و كليه اعضا شورا بابت جنين كار مهمي كه انجام دادند

۹۷/۷/۱۲ ۱۳:۰۹

لطفا اطلاع رسانی شود معاونت عمران شهرداری شهر میانه چه کسی است. در یکی از شهرها یکی از مهندسین شهرداری هر روز با یک بربری در خدمت شهردار بود و حتی بجای راننده شهردار خدمات رسانی می کرد به شهردار با این... شد معاون شهرسازی شهرداری

۹۷/۷/۱۲ ۱۳:۰۱

مسئول رسیدگی و مسئول حراست شهرداری چندین بار در جلسه در حضور شهردار شکایت مورد نظر را تائید کرده اند و گفته اند طبق ماده 48 باید فسخ قرارداد شود ولی متاسفانه شهردار محترم هیچ اقدامی در این مورد نکرده است و همچنان شرکت فوق در سطح شهر مشغول به فعالیت می باشد. در مورد دیگر هم شهردار محترم برای کارمند دیگر پست معاونت در نظر گرفته است.

۹۷/۷/۱۲ ۱۲:۴۰

جناب رشیدی ای کاش میفرمودید که حراست شهرداری در باره این تخلفات چه اقدامات قانونی انجام داده

۹۷/۷/۱۲ ۱۲:۳۴

آقای اجلی عزیز ایشان احتمالا معاون معاونت خدمات شهری تشریف برده اندومعاونت خدمات شهری شهرداری جناب پناهی هستندوایشان حتما معاون معاونت خدمات شهری خواهند شد.

۹۷/۷/۱۲ ۱۲:۲۰

وظایف معاونت خدمات شهری در ارتباط با ماده 55 قانون شهرداریها

1 - تنظیف و نگاهداری و تسطیح معابر و انهار عمومی و مجاری آبها و فاضلاب و تنقیه قنوات مربوط به شهر و تامین آب و روشنایی به وسایل ممکنه.

2- سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیر مجاز آنها و میدانها و پارکها و باغهای عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن مذکور فوق وسیله مامورین خود راسا اقدام کند.در مورد دکه های منصوب قبل از تصویب این قانون شهرداری مکلف است نسبت به برداشتن آنها اقدام و چنانچه صاحبان این قبیل دکه ها ادعای خسارتی داشته باشند با نظر کمیسیون مقرر در ماده 77 نسبت به جبران خسارت آنها اقدام کند ولی کسانی که بعد از تصویب این قانون اقدام به نصب دکه هایی در معابر عمومی کنند شهرداری موظف است راسا و به وسیله مامورین خود در برداشتن این قبیل دکه ها و رفع سد معبر اقدام کند و اشخاص مزبور حق ادعای هیچ گونه خسارتی نخواهند داشت.

3- شهرداری مکلف است محلهای مخصوصی برای تخلیه زباله و نخاله و فضولات ساختمانی و مواد رسوبی و فاضلابها و نظایر آنها تعیین و ضمن انتشار آگهی به اطلاع عموم برساند. محلهای تخلیه زباله باید خارج از محدوده شهر تعیین شود و محل تاسیس کارخانجات تبدیل زباله به کود به تشخیص شهرداری خواهد بود. رانندگان وسایل نقلیه اعم از کندرو و یا موتوری مکلفند آنها را فقط در محلهای تعیین شده از طرف شهرداری خالی نمایند . مجازات متخلفین طبق ماده 276 قانون کیفر عمومی تعیین می شود.در صورت تخلف مراتب هر بار در گواهینامه رانندگی متخلف قید و اگر ظرف یک سال سه بار مرتکب همان تخلف شود بار سوم به حداکثر مجازات خلافی محکوم و گواهینامه او برای یک سال ضبط می شود و در همان مدت از رانندگی ممنوع خواهد بود. به تخلفات مزبور در دادگاه بخش رسیدگی خواهد شد. 4- جلوگیری از تکدی گری و واداشتن متکدیان به کار و توسعه آموزش عمومی و غیره 5- تهیه آمار مربوط به امور شهر و موالید و متوفیات. 6- ایجاد غسالخانه و گورستان و تهیه وسایل حمل اموات و مراقبت در انتظام امور آنها.

7- اتخاذ تدابیر موثر و اقدام لازم برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و همچنین رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک واقع در معابر عمومی و کوچه ها و اماکن عمومی و دالانهای عمومی و خصوصی و پر کردن و پوشاندن چاهها و چاله های واقع در معابر و جلوگیری از گذاشتن هر نوع اشیا در بالکنها و ایوانهای مشرف و مجاور به معابر عمومی که افتادن آنها موجب خطر برای عابرین است وجلوگیری از ناودانها و دودکشهای ساختمانها که باعث زحمت و خسارت ساکنین شهرها باشد 8- تهیه و تعیین میدانهای عمومی برای خرید و فروش ارزاق و توقف وسایط نقلیه و غیره

۹۷/۷/۱۲ ۰۹:۰۱

سلام:شهرداري ميانه فعلا آماج دخالتهاي باندي شوراي شهر شده و ليدرشون كه فعلا راس هرم هست و سوداي نمايندگي در سر ميپروراند با دخالتهاي غير قانوني در امورات شهرداري و خواستن پستهاي سازماني حساس به اقوام خود كه كارمند شهرداري هستند سعي در تكميل حلقه مالي و .... در شهرداري دارد و شهردار هم قدرت تصميم گيري را از دست داده بطوري كه پستهاي كليدي و معاونتها خارج از قانون عدم بكارگيري كارمندان در پستهاي سازماني مصوب خودشان گمارده شده اند و برابر قانون در شرايطي كه كارمندي از طرف مدير در خارج از پست سازمانيش بكار گيري شود و در آن حوزه تخلفي صورت پذيرد مستقيما مدير متخلف و پاسخگو خواهد بود .

۹۷/۷/۱۲ ۰۸:۵۵

حراست شبکه بهداشت میانه هم کلا باند بازی شده هست... جناب آقای عادل قاسمی ورود فرمایید

۹۷/۷/۱۲ ۰۸:۵۵

حراست شبکه بهداشت میانه هم عوض شود عالی میشود: تمام کارگران قراردادی را مسول ادارات و کارگزینی کرده هست

۹۷/۷/۱۲ ۰۸:۳۷

حراست فرمانداری در خواب هستند

۹۷/۷/۱۲ ۰۸:۳۶

جناب آقای عادل قاسمی حراست فرمانداری: چندین بار همکاران و کارکنان ادارت خدمت جنابعالی آمدند واز وضعیت بد اداره خود........دامپزشکی: فولاد..شهرداری..شبکه بهداشت..کمیته امداد.. ابراز نگرانی کردند فقط جنابعالی گوش دادید وهیچ کاری نکردید: فردای قیامت مسولیید

۹۷/۷/۱۲ ۰۸:۳۱

زنده باد محمود علیلوی عزیز که شب روزش رابرای خدمت به شهروندان گذاشته وبه کلیه وعده هایش جامع عمل پوشانده وواقعا کارهای بزرگ را انسانهای بزرگ باید انجام دهند.
وزنده باد رشیدی عزیز که نزدیک خط قرمز های گذائی میشود.

۹۷/۷/۱۲ ۰۸:۲۱

انشاالله میکنند .
آسیاب به نوبت

۹۷/۷/۱۲ ۰۸:۱۷

جناب رشیدی عزیز دقیقا بفرمائیدمعاونت خدمات شهری در شهرداری کجا میشود وکارش چیست

۹۷/۷/۱۲ ۰۸:۰۰

جناب آقای مهندس صفایی:

       انتصاب شایسته جنابعالی را به سمت معاونت خدمات شهری شهرداری میانه تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت را داریم

۹۷/۷/۱۲ ۰۷:۵۵

مسولین حراست ادارات را هر 4 سال تغییر وتعویض کنند متاسفانه با روند غیر قانونی در پست خود کوتاهی واعمال نفوذ میکنند

۹۷/۷/۱۲ ۰۷:۴۹

اتفاقا حراست شبکه بهداشت هم با نفوذ خود عده ای نگهبان وزیر دست خود را در پستهای اداری بدون رعایت مقررات گذاشته ..حراست فرمانداری چرا بی تفاوت هست واقعا روابطی هست یا ضوابط..اشخاص را به نظام بدبین نکنید

۹۷/۷/۱۲ ۰۷:۴۳

بنده دکتر دامپزشک هستم درخواست فعالیت داده بودم که با بی انصافی ریس شبکه دامپزشکی پست را به نزدیکان ریس داند : فرمانداری اقدام نکند حراست استان شکایت خواهیم کرد

۹۷/۷/۱۲ ۰۷:۳۸

اوضاع دامپزشکی میانه واقعا وخیم هست .حراست ادارات وفرمانداری پیگیری کنند

۹۷/۷/۱۲ ۰۷:۳۶

شهردار محترم حراست شهرداری را واقعا تغییر وتحولی بدهد......واقعا دخالتهای بیجا هویت شهرداری را زیر سوال برده هست

۹۷/۷/۱۲ ۰۷:۳۵

عملکرد شورای شهر فقط شعارشعار شعار بود: رای مردم را باطل کردند متاسفانه......

۹۷/۷/۱۲ ۰۷:۳۴

مسول حراست شهرداری اولویت تغییرهاست..متاسفانهداجحاف فوق العاده در سیستم هست

۹۷/۷/۱۲ ۰۷:۲۸

اون فرد رو دیدم.خیلی خیلی رسم از پیاده رو برای خودش باغچه درست کرده و دورش رو درخت کاری کرده! شهر بی صاحاب همینه!

۹۷/۷/۱۲ ۰۱:۵۸

ایکاش شهردار و اعضای محترم شورای اسلامی شهر در همه موارد این چنین برخورد کنند. متاسفانه ولی در بیشتر موارد این چنین نیست، با توجه به شکایت شهروندان از مسئولان و مدیران سازمان و واحدهای شهرداری در مورد تخلفات اداری به سازمان بازرسی کل کشور و تائید شکایت توسط دستگاه اجرایی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر با توجه به اینکه بصورت کتبی به اطلاع شهردار و شورای اسلامی شهر رسیده است. رئیس شورا و شهرداری اقدامات قانونی را در جهت رسیدگی به شکایت نکرده و نمی کنند. حالا تا کی آقایان می خواهند بخاطر حمایت از این مسئولان و مدیران بی توجه به نامه شهروندان باشند. انشالله در خبرهای بعدی در مورد این تخلفات و شکایات اطلاع رسانی خواهد شد.

۹۷/۷/۱۲ ۰۱:۳۳

با سلام وقت بخیر، در مورد ممنوعیت انتصاب کارگران قراردادی در پستهای حساس با توجه به ماده 2  نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس، اشخاص زیر به تصدی پست‌ها و مشاغل حساس ممنوع است.

الف- کسانی که تابعیت مضاعف دارند.

تبصره- این بند نافی اعمال ماده 989 قانون مدنی مصوب 1307/2/18 و اصلاحات بعدی آن و ماده 98 قانون مدیریت خدمات کشور نمی‌باشد.

ب- کسانی که به اسلام و نظام جمهوری اسلامی، ولایت مطلقه فقیه و قانون اساسی اعتقاد و التزام عملی ندارند.

تبصره- اقلیت‌های دینی شناخته شده در قانون اساسی باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

پ- کسانی که در جهت تحکیم مبانی رژیم سابق نقش موثر داشته باشند.

ت- کسانی که به مجازات جرایم خیانت در امانت، کلاه‌برداری، اختلاس، ارتشاء و تصرف غیر قانونی در اموال عمومی محکوم شده‌اند.

ث- وابستگان تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های محارب، معاند و غیر قانونی و اعضای فرقه ضاله و مروجان افکار انحرافی و عرفان‌های کاذب و همچنین کسانی که به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی و حدود شرعی محکوم شده‌اند.

ج- مظنونان و مرتکبان جاسوسی به نفع بیگانگان و ارتباط با اتباع بیگانه‌ای که مراکز امنیتی و اطلاعاتی مستندا ارتباط با آن‌ها را نهی کردند.

چ- آمران و مباشران راه‌اندازی شبکه‌های ماهواره ای و وبگاه‌های اینترنتی ضد اسلام و ضد انقلاب، فعالان علیه نظام و عوامل مرتبط با آن‌ها و نیز فعالان در نشر و انتشار موارد مستهجن در فضای مجازی.

ح- استعمال کنندگان و معتادان به مشروبات الکی، مواد مخدر و روانگردان.

خ- محکومان به قاچاق مواد مخدر و روانگردان، سلاح و مهمات جنگی.

د- مشهوران به فساد و متجاهران به فسق.

ذ- کسانی که در جریان تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی متخلف شناخته شده و توسط مرجع قضایی محکوم شده‌اند. مصادیق مشاغل حساس باید به تأیید وزارت اطلاعات و دستگاه‌های مربوط برسد.

بر اساس بخشنامه سازمان مدیریت، دستگاه‌های اجرایی می‌توانند کارمندان قراردادی را تا سقف ۱۰درصد پست‌های سازمانی و به شرط دارا بودن شرایط احراز شغل، به پست‌های سازمانی منصوب کنند.

با توجه به تعریف کارمند(ماده 7 قانون مدیریت خدمات کشوری) که شامل کارکنان قراردادی نیز می‌شود و نظر به توضیحات مواد 6 و 32 قانون مدیریت خدمات کشوری که پست سازمانی را برای تصدی یک کارمند در نظر گرفته است و بیان می ‌دارد هر یک از کارکنان دستگاه‌های اجرایی متصدی یکی از پست‌های سازمانی خواهند بود، دستگاه‌های اجرایی می توانند به استناد احکام فوق‌الذکر، افراد موضوع تبصره ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری را تا سقف 10 درصد پست‌های سازمانی و به شرط دارا بودن شرایط احراز شغل به پست‌های سازمانی منصوب کنند.  این دستورالعمل یادآور شده است که در این صورت، مجموع کارمندان هر دستگاه اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی موضوع تبصره ماده (32) و کارگری موضوع ماده (124) قانون مدیریت خدمات کشوری، از تعداد پست‌های سازمانی مصوب آن دستگاه بیشتر نخواهد بود.

۹۷/۷/۱۱ ۲۲:۴۶

با سلام و خسته نباشید از کانال خودتون، به نظر من اگه قرار کسی هم به پست و مقامی منصوب بشه از طرف مسئولانی که منتخب میشود واقعا تحت برسی قرار گرفته بشه چون زیبایی و نمای شهر آسایش همشهریان و مسافران در دستان ، نه مثل رو به روی پارک جنگلی که شخصی با کاشتن نهال و گذاشتن کانکس ی به طول ۱۰ متر پیاده رو را اشغال کرده و رفت آمد همشهریان را مخدل نموده با وجود مکرر همسایگان شهرداری اقدامی انجام نمیدهد

۹۷/۷/۱۱ ۲۲:۴۳

این شوراواقعادرمیانه ماندگارمیشوندزنده بادمهندس حسینخانی زنده بادعلیلووهم تیمیتون کارکردین کارستان میانه نفس راحتی میکشد

۹۷/۷/۱۱ ۲۲:۳۹

تشكر از شهردار و شوراها بابت جنين تصميمي
وهمجنين كارمندان فرقي نداره كجا باشند بايد سرباز مردم باشند.اقاي صفايي هم هر كجاس سلامت و موفق باشند.

۹۷/۷/۱۱ ۲۱:۵۲

خبر امیدوار کننده ای بود
پس بالاخره قدرت بد خواهان توسعه و آبادانی شهر به خواست منتخبان مردم و شهردار جسور نرسید
از فردا انشالله رفت آمد ماموران این اداره فرصت طلبان ان ارگان نماینده فلان شخص چاپلوسان حامی انتخابات از شهرداری حذف شود
والله آدم دلش میسوزد واسه حذف و انتخاب ساده چقدر باید هزینه بشه
بابا مگه شیفته خدمت نیستید شما رو نمی خواهند
میز رو ول کن لازم نیست زمین و زمان را واسطه کنی
و از کیسه بیت المال این همه کادو کنی
شورا شهر سپاس شهردار محترم سپاس

۹۷/۷/۱۱ ۲۱:۳۲

جناب آقای رشیدی
سلام ضمن عرض خسته نباشید خدمت جنابعالی و سایر دوستان اهل قلم شرایط اعلامی شما در خصوص انتصابات و دخالت شورا عالی بود اما در کدام شرایط و محیط وقتی برای انتخاب و ابلاغ حکم تمام ارگانهایی رانت خوار خود را محق به دخالت و صدور دستورات میدانند و هفت خان خودی وغیر خودی را فیتلر شایسته سالاری میدانند واقعا اگر دلسوخته گان شهر کنار گود باشند از شهرداری به غیر از تابلو چیزی میماند شما دیگر بی خبر اوضاع نبودید
بهتر است قدر دان زحمات عزیزانی باشیم که برای اصلاح مدیریت شهری و حذف رابطان تشنگان قدرت
از آبرو مایه گذاشتن و خون دلها خوردند
راستی چرا نمیفرمایید علی رغم ممنوعیت انتصاب کارگران قراردادی در پستهای حساس ومدیریتی چه طور چنین فردی سالها متصدی پست حساس و اخیرا معاونتی شده بود و شده است
ایام به کام

۹۷/۷/۱۱ ۲۰:۵۸

در مورد اینکه مسئولان،مدیران و کارکنان شهرداری عملکرد مثبت یا منفی دارند یک بحث دیگر است ولی اینکه اعضای شورای اسلامی شهر بخاطر عملکرد مسئولان،مدیران و کارکنان شهرداری در عزل و نصب آنها دخالت نمایند یک بحث دیگر است و دخالت اعضای شورای اسلامی شهر در این مورد خلاف و تخلف قانون می باشد.

در ماههای آخر خدمت مهندس نصیری هم همچین اتفاقاتی افتاد که آخرش آنطوری شد که همه خبر دارند و باعث ایجاد مشکلات زیاد شد که الان هم شهرداری بخاطر همان مسائل با مشکلات زیاد مواجه است.

ماده 95  قانون شوراها ( مصوب ۱۳۷۵و اصلاحات بعدی): شوراهای اسلامی یا هر یک از اعضای آن حق ندارند در نصب و عزل کارکنان شهرداری ها و یا شرکت ها و موسسات وابسته به آنها دخالت نمایند و یا به آنها دستور دهند.

۹۷/۷/۱۱ ۱۹:۲۹

جناب اقای مهندس صفایی انتصاب شایسته جنابعالی را به معاونت خدمات شهری شهرداری میانه تبریک عرض نموده و از تلاشهای بی دریغ و شبانه روزی شما در واحد حراست شهرداری کمال تشکر را داریم

۹۷/۷/۱۱ ۱۹:۲۳

دست شورای شهر درد نکنه و همچنین شهردار که آدمی مثل بهنام صفایی رو از اون پست کنار گذاشتن؛بعد از مدتها باید شهرداری از باند و باندبازی خلاص بشه

۹۷/۷/۱۱ ۱۸:۵۳

جناب صفائی انتخاب بجا وشایسته جنابعالی را به سمت معاون خدمات شهری تبریک عرض میکنم

۹۷/۷/۱۱ ۱۸:۴۶

یه سرهم برید اداره دامپزشکی میانه ببنید رییس نسبتا محترمش چه کار هایی که اونجا انجام نداده از رفیقبازی گرفته تا نرسیدگی به همشریان شهر و هر کی رو دوست داره عزل میکنه هر کی رو هم که دوست داره میاره نه شورا رسیدگی میکنه نه فرمانداری یه شخص باسواد ولی بی ***** گذاشته اند اونجا هر چی دلش میخواد میکنه مملکت هم که ******

۹۷/۷/۱۱ ۱۵:۵۵

بعضی ها علیرغم همه هارت و پورت و تر و توروقی که دارند در واقع آدم های ********** هستند. مثلا در مورد همین تغیر و تحولات در پست های شهرداری میانه حتی جرات نمی کنند خبر عزل مسئول حراست شهرداری را بنویسند و از فرد معزول اسم ببرند.

۹۷/۷/۱۱ ۱۵:۰۴

متاسفانه در شهر ما شورا به خاطر عزل و نصب به استان هم میروند.و در بیشتر نصب های شهردار دخالت میکنن.

اخبار روز