کد خبر: ۸۵۵۷۳
۴۲۵ بازدید
۹ دیدگاه

سرانجام استادیوم 5 هزار نفری شهید سرانجام میانه چه خواهد شد؟

۹۷/۸/۱۲
۰۱:۲۰

 

استادیوم 5 هزار نفری شهید سرانجام شهرستان میانه بخاطر بی توجهی مدیران و مسئولان کشور شاهد از بین رفتن امکانات و تخریب آن در سالهای آینده خواهیم شد.

شهرستان میانه در بین شهرهای کشور و استان بخاطر وجود قهرمانان و پهلوانان ورزشی که از سالهای قبل از انقلاب برای این کشور و استان در میادین ورزشی جهانی و کشوری مدال آفرین بوده و هستند جزو شهرستان های که در بیشتر رشته های ورزشی باعث بالا رفتن پرچم جهموری اسلامی در این میادین شده است می باشد.

در سالهای گذشته بخاطر سپاس از مدال آفرینان شهرستان میانه در رشته های ورزشی و فراهم نمودن زیرساخت های مناسب جهت پیشرفت ورزش و استفاده از پتانسیل های ورزشی در این شهرستان، توسط دولت مردان مراکز ورزشی در این شهرستان احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز به نقل از ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، مجموعه ورزشی شهید سرانجام با هزینه‌ای حدود 16 میلیارد تومان از سال 1386 آغاز و در سال 1391 آماده بهره‌برداری که در سال 1394 توسط وزیر ورزش دولت یازدهم (گودرزی) افتتاح شد.

مساحت این مجموعه 54 هزار و 819 مترمربع است و دارای یک استادیوم ورزشی فوتبال به همراه یک پیست دو و میدانی، اتاق مدیریت، دفتر هماهنگی بازی‌ها، اتاق امور اداری، سونای خشک، اتاق ماساژ، سالن بدنسازی، سالن رزمی، رختکن بازیکنان، داوران و یک اسکوربورد 8×5 با قابلیت پخش فیلم همزمان است.

دکل‌های روشنایی این ورزشگاه به گونه ای تعبیه شده که نور استادیوم را به 600 لوکس می‌رساند. زمین چمن این استادیوم 105×68 متر فضای سرپوشیده به مساحت 1138 مترمربع، فضای مفید روباز به مساحت 17820 مترمربع و جایگاه تماشاگران به مساحت 5200 مترمربع ساخته شده اند.

علاوه براین 282 مترمربع مخصوص جایگاه خبرنگاران، 580مترمربع اختصاص به فضای مفید بازیکنان و مربیان و 44  مترمربع به فضای مفید داوران اختصاص یافته است.

بعد از گذشت سه سال از افتتاح مجموعه ورزشی شهید سرانجام متاسفانه بخاطر وجود مشکلات هنوز بصورت کامل مورد استفاده ورزشکاران و مردم شهرستان میانه قرار نگرفته و بیشتر قسمت های مجموعه ورزشی بدون استفاده مانده که در آینده باعث از بین رفتن امکانات ورزشی مجموعه خواهدشد.

یکی از نمایندگان مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی مدتی است پیگیر حل مشکلات این مجموعه ورزشی می باشد که این سرمایه ملی از بین نرود و مورد استفاده ورزشکاران و مردم شهرستان میانه قرار گیرد. باید همه مسئولان،مدیران،ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی شهرستان میانه در این شرایط و وضعیت اقتصادی کشور با کمک نمایندگان مجلس پیگیر حل مشکلات مجموعه ورزشی شهید سرانجام باشند تا از بدون استفاده ماندن مجموعه ورزشی شهید سرانجام که باعث تخریب و از بین رفتن سرمایه ملی در سالهای آینده خواهد شد باشند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۸/۱۲ ۲۲:۴۰

میانه در کدام بخش(ادارات،نیروی انتظامی وراهنمایی رانندگی،پلیس راه،بانکها،بیمارستان،کلینیک،تامین اجتماعی،دادگاه،تاکسیرانی،ترمینال،راه آهن،،حوزه علمیه،کمیته امداد،دفترامام جمعه،اصناف،شهرداری ،سد معبرو...)صاحب دارد؟!
بی شک ب هرکدام از موارد بالا یکبار گذرتان افتاده،
این سوال از جواب مقدر عقب ماندگی میانه هست.%
والسلام علی من اتبع الهدی

۹۷/۸/۱۲ ۲۲:۳۲

ورزشگاهی ک بود و نبودش چن ساله احساس نشده، کدوم مغزمتفکری دستور ساختشو داده مگ ظرفیت و پتانسیل شهر مطالعه نمیشه برا این طرح ها، این همه از جزئیات طرح و محوطش زدن و بردن اینبارم ب بهانه نوسازی و رفع مشکلاتش ناخنکی بزنین و...

۹۷/۸/۱۲ ۱۶:۵۱

بله درست است در شهرستان میانه جاهای زیادی است که مکان یابی درست نشده است ولی حالا استادیوم درست شده و مورد استفاده قرار گرفته است باید دنبال راه حل باشیم برای جلوگیری از تخریب و بدون استفاده ماندن آن پیدا کنیم. ضمناً پارکینگ نیروی انتظامی ، راهنمائی و رانندگی و کمیته امداد هم در کنار استادیوم هستند.

۹۷/۸/۱۲ ۱۶:۳۵

ورزشگاه صاحب ندارد

۹۷/۸/۱۲ ۱۶:۰۶

واقعاً چرا اینقدر مدیران ما بی مسئولیتند؟
چطور میشه در این وضعیت خراب اقتصادی، اینچنین در برابر تخریب و از بین رفتن سرمایه های کشور بی تفاوت بود؟
البته مشکلات فرهنگی هم در جامعه ما کم نیست! کدام خائن یا نادان اقدام به شکستن این همه شیشه کرده است؟ شکستن و تخریب اموال عمومی برای یک انسان سالم چه لذتی می تواند داشته باشد؟!

۹۷/۸/۱۲ ۱۴:۲۱

بیشتر استادیوم های ورزشی در بیشتر شهرها در مکانی ساخته می شود که دسترسی به آن محل برای عموم راحت باشد و از لحاظ منطقه ای مورد قبول عامه باشد و از امنیت کافی برخوردار باشد.
نمونه بارز دیگر مبنی بر اینکه محل انتخاب شده از ابتدا اشتباه بوده ، بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) میانه است که برای رفت و آمد مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است

۹۷/۸/۱۲ ۱۱:۲۱

بیشتر استادیوم های ورزشی در بیشتر شهرها خارج از شهر ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد مشکل شهرستان میانه در این است از داشته های خود نمی توانیم به نحو احسن استفاده نماییم. الان آیا استخر سرپوشیده کارگران که در شهرک اندیشه می باشد مورد استفاده قرار گرفته است.

۹۷/۸/۱۲ ۱۰:۴۶

خیانت یعنی همین! افتتاح نشده داره از بین میره! باید پیمانکار بازخواست بشه!

۹۷/۸/۱۲ ۰۸:۲۴

حیف آن همه سرمایه که آنجا هزینه کردند
ورزشگاه شهید سرانجام در محل مناسبی قرار ندارد

اخبار روز