کد خبر: ۸۷۰۳۹
۴۰۳ بازدید
۱۰ دیدگاه

بخشودگی سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوق کمتراز ۱۰۰میلیون تومان مشروط به تسویه تسهیلات

۹۷/۱۰/۲۷
۱۷:۵۶

 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ گفت: افرادی که وام‌های معوق کمتر از صد میلیون تومان دریافت کردند وام خود را در سال ۹۸ تسویه کنند تنها ملزم به پرداخت اصل آن هستند و سود وام و جریمه کرد بخشیده می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در تشریح مصوبات نشست عصر کمیسیون تلفیق بودجه سال 98، گفت: در جلسه عصر کمیسیون، تبصره 16 لایحه بودجه سال 98 که در رابطه با موضوع استمهال وام‌های معوق کمتر از صد میلیون و 4 میلیارد تومان  است  مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 98 افرادی که وام‌های کمتر از صد میلیون تومان دریافت کردند و زمان تسویه وام گذشته است چنانچه در سال 98 وام خود را تسویه کنند تنها ملزم به پرداخت اصل آن هستند و جریمه دیرکرد وام نیز بخشیده می‌شود؛ حداقل 2 هزار میلیارد تومان منابع مالی برای انجام این مهم در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است.

سود مرکب وام‌های معوق تا 4 میلیارد تومان اخذ نمی شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین تکلیف تسویه وام‌های تا 4 میلیارد تومان، اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون مقرر شد سود مرکب این وام‌ها در زمان تسویه توسط بانک ها اخذ نشود به طور مثال اگر فردی در سال 85 وام دریافت کرده باشد سود وام بر مبنای قرارداد اولیه در زمان تسویه تسهیلات محاسبه خواهد شد بنابراین تنها باقیمانده اصل وام و سود دریافت می شود. در واقع این مصوبه شامل وام های معوق است.

شرکت ملی نفت با کمک دولت 6 هزار میلیارد تومان برای قیر رایگان پروژه‌های مختلف تامین می‌کند

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در جلسه امروز کمیسیون تلفیق بودجه 98 یک تجدید رای نیز انجام گرفت، ادامه داد: در  تبصره یک لایحه بودجه سال 98، در سال آینده به میزان 6 هزار میلیارد تومان، قیر رایگان در اختیار دستگاه های اجرایی قرار می‌گرفت در حالی که در جلسه امروز تجدید رای صورت گرفت و کمیسیون به پیشنهاد لایحه دولت برگشت که براساس پیشنهاد دولت شرکت ملی نفت با کمک دولت 6 هزار میلیارد تومان برای قیر رایگان پروژه‌های مختلف در بخش های مختلف تامین می‌کند.

تصویب استمهال سه ساله وام‌های کشاورزان

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸در تشریح دیگر مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 98، تاکید کرد: استمهال سه ساله وام‌های بخش کشاورزی تصویب شود./

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۰/۲۸ ۱۳:۱۸

با سلام این نظرشخصی شماست و بنده به ان احترام می گذارم .

۹۷/۱۰/۲۸ ۱۰:۵۷

با سلام جناب احمدزاده دوست گرامی انتقاد بنده با این قسمت فرمایشات شما بود که فرموده اید(در آستانه انتخابات برای جمع آوری رای با پخش اینگونه خبر های جعلی سر مردم کلاه گذاشتن یک نوع انتحار نیست ؟) نمایندگان مجلس طبق قانون به مدت چهار سال نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هستند و می باشند و تا آخرین روز نمایندگی خود باید سعی نمایند عملکرد مثبت در انجام وظایف قانونی خود داشته باشند. بله متاسفانه عده ای از نمایندگان بیشتر وقت و انرژی خود را برای سالهای آخر نمایندگی خود می گذارند تا در آستانه انتخابات برای خود یک نوع تبلیغات انتخاباتی نمایند. هدف از انتشار این خبر این است که تولیدکنندگان و مردم مشکلات خود را مطرح نمایند تا به گوش نمایندگان،مسئولان و مدیران برسد حالا مورد توجه قرار گیرد یا خیر آن یک بحث دیگر است ما به وظیفه خود عمل می نمایم. تولیدکنندگان عزیز هم باید سعی کنند با نمایندگان خود در مجلس ارتباط برقرار کنند تا باعث شوند این طرح در صحن علنی مجلس رای مثبت بیاورد تا گوشه ای از مشکلات تولیدکنندگان عزیز حل شود. البته باید منابع مالی این طرح تعریف شود بعد در صحن علنی رای بیاورد شورای نگهبان هم موافقت نمایند و...

۹۷/۱۰/۲۸ ۱۰:۲۵

چی بگم دوهفته پیش سودوام بانک کشاورزی روازمون گرفتند،اصل وام که چهارمیلیون بودمونددوباره روش سودبیاد.باکلی دنگ وفنگ دوباره نه ماه تمدیدکردیم.

۹۷/۱۰/۲۸ ۰۷:۰۲

عزیز دل مطمین باش بانک چند برابرش را گرفته داره اضافه برسازمان را می بخشد شما نگران نباش اینها با سودهای آنچنانی گدا کردند دیگر گدا سازی نمی خواهد اخذ دیرکرد طبق فتاوای مراجع شرعا حرام است و سوداضافی هم در صورتیکه یکبار سود گرفته باشد هیچ توجیه شرعی و منطقی ندارد درجاییکه وام گیرنده متضرر می شود حتی پرداخت اصل وام هم اشکال دارد یعنی بانک باید در ضرر ومنفعت شریک باشد نه فقط در منفعت تا سیستم بانکداری ربوی نباشد متاسفانه بدلایلی که مشخص نیست بانکداری ما با مبانی شرعی فاصله دارد واین نکته در بیانات مراجع هم به وفور دیده می شود

۹۷/۱۰/۲۷ ۲۳:۵۶

جناب رشیدی عزیز با سلام مثل اینکه دقت نکردید کسی آدرس غلط نداده است بنده گفتم مصوبات کمسیون تلفیق ضمانت اجرایی ندارد ممکن است در جلسه علنی تصویب یا حذف یا تغییرات داده شود . بنابرین تا چیزی در جلسه علنی مطرح و تصویب نشود و مورد تایید شورای نگهبان قرار نگیرد از درجه اعتبار ساقط است .

۹۷/۱۰/۲۷ ۲۳:۴۴

جناب رشیدی با سلام ظاهرا دقت نکردید کسی آدر س اشتباهی نداده است چون ممکن است در جلسه علنی یا تغیراتی انجام گیرد یا اصلا حذف شود و یا تصویب شود منظور بنده این است که مصوبات کمسیون تلفیق اجرایی نیست .الکی مردم را سر در گم نکنیم .

۹۷/۱۰/۲۷ ۲۲:۲۶

کدوم یک از نماینده ها خوبن بهشون بگید امسال تو این شهر کارخونه ای بایش از ۱۸ سال سابقه فعالیت تعطیل شده آیا اطلاع دارید

۹۷/۱۰/۲۷ ۲۰:۰۴

با سلام وقت بخیر خدمت دوست و برادر گرامی جناب آقای احمدزاده عزیز، یکی از مهمترین مشکلات تولیدکنندگان در کشور مخصوصاً شهرستان میانه تسویه وام های عقب افتاده تولیدکنندگان می باشد. که دولت در لایحه بودجه سال 98 در بند و تبصره 16 این پیشنهاد را نموده است تا مشکلات تولیدکنندگان در تسویه وام های عقب افتاده حل شود.ضمناً این خبر را عضو کمسیون تلفیق بودجه 98 گفته است نه بعضی از نمایندگان برای اینکه خودشان را مطرح کنند خبر دهند. دوست و بردار گرامی متاسفانه خدمت شما آدرس را اشتباه داده اند نماینده ای که خود را مطرح می کند نماینده ای است که با گرفتن ...  

۹۷/۱۰/۲۷ ۱۹:۳۳

البته در صورت اجرا شدن هم کار بسیار بدی در راستای فرهنگ سازی بد حسابی و تشویق مردم به عدم پرداخت مطالبات بانکی میباشد.پس از طرح هدفمندی یارانه ها که به نوعی گدا پروری بود حالا با این طرح ....

۹۷/۱۰/۲۷ ۱۹:۳۰

متاسفانه بعضی از نمایندگان برای اینکه خودشان را مطرح کنند خبر های به خیال خودشان مسرت بخشی به مردم می دهند غافل از اینکه مصوبه کمسیون تلفیق مجلس به هیچ وجه جنبه اجرایی ندارد چرا که مصوبات این کمسیون باید در صحن علنی مجلس مطرح و در صورت تصویب و تایید شورای نگهبان قابل اجراست .من نمی دانم در آستانه انتخابات برای جمع آوری رای با پخش اینگونه خبر های جعلی سر مردم کلاه گذاشتن یک نوع انتحار نیست ؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز