کد خبر: ۸۷۱۱۴
۴۴۲ بازدید
۵ دیدگاه (۵ تایید شده)

سوالات و ابهامات در مورد مناقصه تهیه طرح ساماندهی حمل ونقل وترافیک شهر میانه

۱۳۹۷/۱۱/۲
۱۳:۰۵

 

مناقصه تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه برابر ماده 13 آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها است؟

یکی از مشکلات اساسی و مهم شهرهای مثل شهر میانه مشکلات ترافیک در مرکز و خیابان‌های شلوغ شهر که باعث ایجاد مشکلات زیاد برای شهروندان شده است می باشد.

نبودن پارکینگ‌های عمومی به‌اندازه کافی، پارک خودروها در دو طرف خیابان‌ها، وجود دست‌فروش‌ها، مؤسسات مالی و بانک‌ها، مطب دکترها، دفترخانه‌های رسمی و ... در مرکز شهر مواردی هستند که باعث ایجاد مشکلات ترافیک در مرکز و خیابان‌های شلوغ شهر میانه شده و می‌باشند.در حل این مشکلات سازمان های مردم نهاد و کارشناسان ترافیک شهری و ... بصورت داوطلبانه آمادگی خود را در جهت حل مشکلات شهری به اعضای شورا،مسئولان و مدیران شهری اعلام نموده اند. متاسفانه آنچنانکه باید مورد استقبال این عزیزان قرار گیرد تا باعث حل مشکلات شوند در بعضی مواقع هم با بی مهری و زیاد مورد استقبال قرار نگرفته شده است.

شورای اسلامی شهر طبق درخواست نامه مدیریت سازمان حمل‌ونقل عمومی شهرداری میانه اقدام به تصویب مصوبه اعتبار برای تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه نموده و شهرداری هم اقدام به انتشار آگهی مناقصه با برآورد اولیه به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون ریال نموده که باعث ایجاد سوالات و ابهاماتی شده است.

با توجه به اینکه سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری میانه به نظر می رسد در حدود 11 نفر پرسنل دارد و بند 7 ماده 4 اساسنامه سازمان یکی از وظایف و مأموریت سازمان، مطالعه و مدیریت اجرای طرح‌های منجر به بهبود تردد شهری، ارتقای ایمنی و نظم تردد، توسعه و بهبود سامانه‌های حمل‌ونقل همگانی مسافر و بار از قبیل پیاده‌سازی نظام جامع و یکپارچه اطلاعات و مدیریت سوانح و تخلفات رانندگی، توسعه و ساماندهی شبکه معابر و رفع نقاط حادثه‌خیز، اصلاح هندسی و آرام‌سازی معابر و تقاطع‌ها و ... است.

1- آیا واگذاری مطالعات ساماندهی حمل‌ونقل و ترافيك شهر میانه شامل: مطالعات ساماندهی بافت مرکزی، اصلاح هندسی شبكه معابر و تقاطع ‏ها و بازنگری طرح ایمن‌سازی بلوار زینبیه، مطالعات بازنگری طراحی و جانمایی علائم افقی و عمودی، مطالعات ساماندهی حمل‌ونقل همگانی، بصورت برگزاری مناقصه به بخش خصوصی باوجود پرسنل و در این شرایط و وضعیت اقتصادی کشور درست و صحیح است؟

شهرداری ميانه در آگهی مناقصه تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه در قسمت شرایط عمومی مناقصه مرحله اول اعلام نموده است در نظر دارد برابر ماده 13 آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه با شرح خدمات تعیین‌شده را از طریق مناقصه عمومی به خدمات مهندسین مشاور دارای رتبه حمل‌ونقل و ترافیک صلاحیت‌دار با برآورد اولیه 1/200/000/000 ريال با شرایط آگهی مناقصه واگذار نماید.

طبق قسمت پنجم (مزایده) ماده 13 آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها، شهرداری‌ها می‌توانند اموال منقول و غیرمنقول و فرآورده‌های واحدها و مؤسسات تابعه شهرداری را با جلب موافقت انجمن شهر(شورای اسلامی شهر ) از طریق مزایده کتبی و حضوری (‌حراج) فروش و اجاره دهند.

2- آیا تهیه طرح ساماندهی حمل‌ونقل و ترافیک شهر میانه شامل: مطالعات ساماندهی بافت مرکزی، اصلاح هندسی شبكه معابر و تقاطع‌ها و بازنگری طرح ایمن‌سازی بلوار زینبیه، مطالعات بازنگری طراحی و جانمایی علائم افقی و عمودی، مطالعات ساماندهی حمل‌ونقل همگانی، فروش و اجاره اموال منقول و غیرمنقول و فرآورده‌های واحدها و مؤسسات تابعه شهرداری است؟

‌‌آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها- قسمت پنجم - مزایده‌:

ماده 13 - فروش اموال منقول و غیرمنقول و اجاره اموال غیرمنقول شهرداری از طریق مزایده کتبی صورت خواهد گرفت لکن در مورد فروش اموال منقول و اجاره دادن فرآورده‌های واحدها و مؤسسات تابعه شهرداری با جلب موافقت انجمن شهر می‌توان از طریق مزایده حضوری (‌حراج) اقدام نمود.

تبصره 1 - در مورد مزایده حضوری (‌حراج) باید روز و محل حراج قبلاً آگهی شود و در آگهی اطلاعات لازم راجع به نوع اشیاء قید گردد و تصریح شود که در مقابل فروش اشیاء وجه نقد دریافت می‌گردد و پرداخت هر نوع مالیات و عوارض به عهده خریدار است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۱/۶ ۰۸:۲۴

تو پیاده رو عکس یه ماشین پرادو بصورت خلاف پارک شده دیده میشه نکنه ماشین عضو شورای شهرمان هست که پیمانکاری گاز و لوله کشی اب کشی گرفتن سگ و ....وخلاصه همه فن حریفه ها خدایش

۹۷/۱۱/۳ ۰۰:۴۴

این ماشین زیاد داخل شورا و شهرداری پارک می شود نکند همان ماشینی است که ...

۹۷/۱۱/۳ ۰۰:۳۴

مدیرعامل و کارکنان سازمان مدیریت حمل و نقل عمومی برای چه حقوق می گیرند اگر قرار است طرح های مطالعاتی را کارشناسان بخش خصوصی انجام دهند خوب چه نیاز است 11 نفر آنجا مشغول بکار شود.

۹۷/۱۱/۳ ۰۰:۰۲

با سلام، متاسفانه یکی از مشکلات در شهر میانه پارک خودروها توسط رانندگان متخلف در پیاده روها می باشد.

چو علمت بی عمل باشد سفیهی          چو باعلمت عمل باشد فقیهی

ترا چون در عمل تقصیر باشد              ز نفست دیو را توقیر باشد

۹۷/۱۱/۲ ۲۲:۵۱

با سلام
چندین بار در همین سایت وزین صدای میانه به موضوع تجمع خودروها و پارک های سلیقه ای و ایجاد راهبندان در خیابان و حتی مسدود کردن پیاده روها از مقابل مسجد علی اکبر (چهار راه سرچشمه) تا ورودی خیابان فجر به علت وجود نمایشگاههای ماشین اشاره شده
و حتی اخیرا شورای ترافیک شهرستان میانه هم قول مساعدت در راستای حل این معضل مهم ترافیکی داده
ولی کی میخواهد عملی بشه ؟؟؟!! کار کدام ارگان و نهاد و سازمانیه ؟
واقعا رسیدگی جدی لازم و ضروریست

اخبار روز