کد خبر: ۹۱۸۹۸
۸۱۶ بازدید
۲۲ دیدگاه

فرمند در نطق میان دستور مطرح کرد؛

بی‌خبری از زلزله‌‎زدگان روستاهای میانه به دلیل عدم آنتن‌دهی موبایل

۹۸/۸/۱۹
۱۱:۵۷

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از وضعیت آنتن‌دهی موبایل در روستاهای میانه گفت: امداد و کمک‌رسانی به بسیاری از روستاهای تخریب شده ناشی از زلزله میانه، به خاطر عدم توانایی در اطلاع‌رسانی با موبایل و تلفن، مغفول مانده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فردین فرمند در نشست علنی امروز (یک‌‌شنبه، 19 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن قرائت سوره والعصر و تبریک هفته وحدت، گفت: پیامبر رحمت(ص) به این سوره بسیار سفارش داشتند چرا که آیه واعتصموا بحبل الله را تکمیل می کند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تیتر روزنامه های خارجی که به دنبال حفظ منافع آمریکا هستند، اظهار داشت: در یکی از این روزنامه های خارجی آمده است پمپئو حرکت ایران دربرابر اقدام خرابکارانه بازرس آژانس را ظالمانه عنوان کرده است با این حال ما از آنها تشکر می کنیم که اگر نبودند ایران بیدار نمی شد.

وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان مجلسی که قصد دارند مجدد در عرصه انتخابات حضور یابند باید بدانند مردم از ما چه می خواهند، یادآور شد: کار آمریکایی ها درست است چرا که بلد هستند چگونه منافع ملی خود را حفظ کنند اما ما چه می کنیم؟ وزیر امور خارجه مان را به مجلس می کشانیم، او را عصبی می کنیم و بعد اتفاقاتی هم رخ می دهد.

فرمند در ادامه با اشاره به زلزله اخیر میانه بیان داشت: اگر به خاطر عشق به خدا نبود یک عده بسیجی و جوان خالص به میانه نمی رفتند تا به کمک زلزله زدگان بشتابند، زلزله زدگانی که هیچ مسئولی به فکر آنها نیست.

این نماینده مردم میانه در مجلس در ادامه با اشاره به تیتر روزنامه کیهان با عنوان بسیج سریع امکانات بومی و کشوری برای کمک به زلزله زدگان میانه، اظهار داشت: اما می دانید در حقیقت چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ زلزله بم، ورزقان و کرمانشاه را به یاد بیاورید. مسئولان فقط بازدید می کنند و حتی با حضورشان مانع خدمات رسانی می شوند چرا که مسئولان استانی باید از آنها پذیرایی کنند، پس نیایند بهتر است.

وی افزود: در مسیر که بودم، آقای پزشکیان با من تماس گرفت و گفت به میانه برگرد ببین چه خبر است؛ دو دل شدم. فرد دیگری با من تماس گرفت و گفت نیامدی اما اینها(مسئولان) آمدند، سلفی ها را گرفتند و برگشتند؛ بعد از این تماس وزیر جوان با من تماس گرفت که خطاب به او گفتم به یاد داری درباره وضعیت ارتباطی روستاها و آنتن دهی موبایل گفتم و به من خندیدی؟ آن روز گفتم که در آمریکا سرخ پوستان آتش روشن و خاموش می کنند و با دود به هم علامت می دهند اما مردم میانه این شیوه را بلد نیستند و نیاز به موبایل دارند اما جدی نگرفتید و امروز که کل روستا خراب شده کسی نمی تواند اطلاع رسانی کند چون موبایل آنتن نمی دهد.

فرمند ادامه داد: در یک روستا مراسم ازدواجی در حال برگزاری بود که طبق رسوم بعد از ساعت یک و دو شب شام می دهند از این رو خوشبختانه تمام روستا در نقطه ای جمع بودند که از زلزله در امان ماندند اما تمام روستا از بین رفته و هیچ کمکی به روستاهای میانه نرسیده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه خانه افراد کم درآمد امروز از بین رفته و فاجعه ای به بار آمده است، خاطرنشان کرد: حدود 2 سال پیش، مجری صداوسیما با دختر 8 ساله ای از یکی از روستاهای میانه در حال مصاحبه بود که آن دختر با حرارت صحبت می کرد و وقتی مجری از او علت این عصبانیت را پرسید پاسخ داد که می خواهم مملکتم را درست کنم؛ روز زلزله پیکر او که حالا 10 ساله بود از زیر آوار درآمد و این ها برای ما درد است./

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۸/۲۱ ۰۱:۲۲

با سلام و احترام
من موندم نماینده ای که جز خودش و ادبیات تندش چیزی رو قبول نداره چن سال امریکا بوده حداقل نوع لباس پوشیدنو یاد نگرفته تو همین بلاد کفر پروفسور شده و هزار بار اسم امریکا رو در برنامه های تبلیغاتیش به این مردم نشون داده ،،،،حالا چرا امریکا رو این عمو به ما میگه بده؟ تو این حدود ۴سالی که نماینده بودی چه دردی رو از مردم دوا کردی که حالا مدعی العموم شدی وقتی جلسه اداری تو شهرت برگزار میشد چرا نیومدی حق میانه رو از اون مسئولی که به قول تو کارچاق کنه بگیری ؟؟؟چرا نیومدی به خونواده زهرا بگی بچه تو بچه منه کاش من میرفتم زیر خاک شرمنده مردم نجیب میانم از این جملات به ذهنت اومده؟ کاش یه بار اون دستکش سیاهتو‌ در میاوردی و با همشهریات دس میدادی به ولله مردم میانه نجیبه نیازی هم به نمایندگانی نداره که باهاشون سلفی بگیره ما محروم نیست اقای دکتر ما رنج دوران دیدیم وسلام....

۹۸/۸/۲۰ ۲۳:۰۸

روستایی داریم از شهری ثروتمند تر است و شهری داریم از روستایی فقیر تر

شهری داریم از روستایی ثروتمند تر و روستایی داریم از شهری فقیرتر

فکر کنم چهارحالت را در منطق رعایت کردم

۹۸/۸/۲۰ ۲۲:۳۲

با سلام و تشکر از لطف شما مردم بهتر از همه خوب می دانند که وطن فروشان واقعی چه کسانی هستند.

۹۸/۸/۲۰ ۱۸:۵۸

پس میفرمایید پولدارند و در خانه های کاهگلی میخوابند برای خود و خانواده خود گور دسته جمعی درست می کنند. اگر پولدار بودند خانه مقاوم میساختند که با زلزله ۵ و نه دهم فرو نریزد.

۹۸/۸/۲۰ ۱۸:۰۵

آقای فرمند  ای کاش یک ذره از غیرت و عشق بسیجی در وجود شما منور می شد ، شرم هم چیز خوبیست.

۹۸/۸/۲۰ ۱۵:۰۴

سلام مطابق اطلا عیه صادره از شرکت ارتباطات سیار همراه اول و‌مخابرات منطقه اذربایجان شرقی در زمان وقوع زلزله یعنی ساعت ۲:۱۷ هیچکدام از مراکز مخابراتی و دکل های بی تی اس قطع نموده و‌مکالمه در انها جریان داشته است . بنابر این موارد ذکر شده در خصوص مشکلات مکالمه صحت ندارد .

۹۸/۸/۲۰ ۱۲:۳۹

جناب اقای به اصطلاح پرفسور ازترست نیومدی به منطقه قسم میخورم توترسوترازان کودکی هستی که شب تاصبح نمیخوابد.
بگذریم چرادرجلسه شورای اداری ترکمن چای شرکت نکردی؟چرادرستادبحران حضورنداشتی؟وهزاران چرای دیگر....
البته تومرتض رشیدی وطن فروش رادراختیارداری نیازی به جواب دادن به سوال مارانداری.
فقط یک سوال دارم ایاشمادست نشانده پزشکیان هستیدکه ایشان بشمادستورمیدهدچیکارکنیدیانکید.پس چراخودپزشکیان به ماسرنزد باورکنیددربرابرناله های زن ومرد کودک وجوان حتی اون حیوانات بی زبان هم پاسخگوخواهیدبودتنهاراه شماودست نشانده شماتوبه است من تعجب میکنم یک بارهم نشده درنطقتون اسم امریکارابه زبان نیاورده باشید مرگ خدابه انهای باشدکه به ملت ومملکت خودخیانت میکنن.

۹۸/۸/۲۰ ۰۹:۰۶

کسانی که در صف اول خدمت به زلزله زدگان هستند همان بی نام و نشان هایی هستند که لباس خدمت پوشیده و بی ریا کار می کنند و می خواهند همچنان گمنام بمانند (دیروز در هیأت ها و موکب های حسینی و امروز در کنار زلزله زدگان)

۹۸/۸/۱۹ ۱۸:۵۱

اتفاقا الان اکثر روستاییان وضع مالی خوبی دارند هم در پایتخت بهترین زندگی را دارند و هم درمیانه و هم در روستا ویلا و زمینهای کشاورزی ، خدا را شکر ، قدرشناس باشید بهتر است ، یک عده معدودی که در روستا مانده اند که شاید وضع مالی خوبی نداشته باشند ، ..

۹۸/۸/۱۹ ۱۷:۳۰

فرمند جان واقعا رمان نویس موفقی میشی مجلس حیف نیست رفتی اونجا شان نمایندگی رو با اون حرکات ناپسندت میاری پایین .یکمی فکر کن پروفسور جان.عزت زیاد

۹۸/۸/۱۹ ۱۶:۳۸

ساغول دکتر

۹۸/۸/۱۹ ۱۶:۰۸

آقای فرمند تو را خدا نیازهای این مردم را به دو تا آنتن bts خلاصه نکنید .
اولا نشان میده شما کلا از نیاز مردم بیخبرید
ثانیا محرومیت و نداری را نچشیده اید
ثالثا هوش و قدرت آنالیز مشکلات را ندارید.
جناب نماینده اگر از قشر پایین جامعه بودید میدونستید که در روستاها مردم علیرغم نداری اکراه دارند بعنوان مددجوی کمیته امداد تلقی بشوند یا بعبارتی عارشان میشود که محتاج کمک دولت باشند در حالی که واقعا خیلی از آنها نیاز دارند.
کسانی که مددجوی کمیته امداد بودند یک اتاق توسط کمیته برایشان بصورت بتون آرمه ساخته شده است و حداقل جانشان در زلزله حفظ میشود.
عده ای هم که توان مالی واقعی دارند تقریبا مسکن مقاوم دارند .
اکثریت مظلوم که نه توان مالی واقعی دارند و نه مددجوی کمیته امداد هستند نیاز به کمک مالی جهت ساخت مسکن مقاوم دارند .
آقای نماینده لطفا برو دنبال اعتبار لازم جهت ساخت مسکن مقاوم

۹۸/۸/۱۹ ۱۵:۵۹

وظیفه دکتر فرمند بیل دردست گرفتن نیست وظیفه فرمند صدای مردم میانه درخانه ملت هست

۹۸/۸/۱۹ ۱۵:۴۳

خودت را با این بی تفاوتی ها و ***** خراب کردی . از شما این گونه انتظار نمی رفت جناب پروفسور

۹۸/۸/۱۹ ۱۵:۴۲

آهای کجایی که موکب برگزار کنندگان که یک ماه از خانه و کاشانه خود زدید و جهت ارضای نفس خود و دیده شدن سوار بر موکب حسین شدید. عیبی ندارد این هم موکبی دیگر است. عیبی ندارد بیایید و دیده شوید فقط شما را بخدا قسم، کاری انجام دهید برای این همشهریانمان که خدا را خوش نمی آید.

۹۸/۸/۱۹ ۱۵:۲۲

امروز برطبق روح اسلام و شریعت برتمام مسئولین فرض و واجب است اشرافیگری و فرار از کار و تلاش و بی خیالی و بی مسئولیتی و توهین به ملت را کنار بگذارند و کار و تلاش نمایند ثروت اندوزی و حقوق های نجومی با روح اسلام منافات دارد باید برای این مردم کار کرد اگر تلاش نکنید و بی خیال این ملت باشید انچه از حقوق می گیرید بر شما حرام است .

۹۸/۸/۱۹ ۱۳:۳۴

جناب آقای فرمند با داستان سرایی و مغلطه گویی نمی توان دل ها را بدست آورد پس لااقل با مردم داغدیده صادق باشید ونمک برزخم شان نباشید

۹۸/۸/۱۹ ۱۲:۳۷

خدا قوت آقای فرمند واقعا شیوا ورسا سخن گفتید

۹۸/۸/۱۹ ۱۲:۳۵

افرین به دکتر فرمند با این روشنگریشان ولی افسوس که این مزرعه را اب گرفته دهقان مصیبت زده را خواب گرفته عکس های سلفی گرفته جاء و مقام ........گرفته

۹۸/۸/۱۹ ۱۲:۱۹

حقیقتا درد بزرگی است

۹۸/۸/۱۹ ۱۲:۱۳

جناب فرمند نمیرفتی سلفی بگیری میرفتی بیل میگرفتی دستت
حرفای شما رنگ و بوی تافته جدا بافته بودن میده
ملت ما همیشه خودش گلیمشو از آب بیرون کشده این اولین بار نیست فقط من موندم چرا داریم رو این حلقه معیوب مدام دور میخوریم

۹۸/۸/۱۹ ۱۲:۰۴

سلام اقای پروفسور داستان سرایت عالی هست

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز