کد خبر: ۹۱۹۲۷
۳۲۰ بازدید
۳ دیدگاه

کانکس ورقی(فلزی) یا پانلی کدام یک برای مناطق زلزله زده شهرستان میانه بهتر است

۹۸/۸/۲۳
۰۱:۴۶

 

مناطق زلزله زده شهرستان میانه در کنار رشته کوه بزقوش که منطقه کوهستانی با آب و هوای سرد مخصوصا در اواخر فصل پاییز و زمستان است می باشد.

با توجه به اینکه بیشتر خانه ها در روستاهای زلزله زده تخریب یا برای بازسازی باید تخریب شوند و اهالی روستاها تا زمان اتمام ساخت خانه ها در مکان مناسب اسکان داده شوند،تا به کارهای روزمره خود(کشاورزی و دlمداری) برسند. بهترین گزینه اسکان این عزیزان در کانکس یا اتاق های پیش ساخته شده با عایق سرما و گرما  بصورت تجمعی می باشد. 

سازمان ها و ارگان های دولتی و خیرین عزیز در این مدت اقدام به تهیه کانکس جهت اسکان این عزیزان نموده اند که تعدادی از این کانکس ها که از نوع فلزی (ورقی) بوده به منطقه ارسال شده است.

کانکس پانلی چیست

کانکس پانلی سازه ای پیش ساخته است که برای محیط های سخت اقلیمی که دارای آب و هوای خیلی سرد یا خیلی گرم بوده مناسب است. دلیل این مقاومت بالا نیز در نوع مصالح بکار رفته برای دیواره ها و سقف آن بوده که که تشکیل شده از پانل با عایق پلی اورتان که به وسیله دستگاه در جداره های آنها تزریق شده و به مانند دیواره های یک یخچال عمل می کنند.

کانکس ورقی(فلزی) چیست

یکی دیگر از روش های معمول در ساخت کانکس اینگونه است که بجای استفاده از پانل های آماده ابتدا اسکلت فلزی ساخته شده و سپس از بیرون ورق های فولادی گالوانیزه شده که معمولا دارای پیش رنگ کوره ای نیز می باشند نصب و سپس از داخل عایق بندی بصورت دستی با پلی اورتان یا پشم سنگ و یا با ترکیبی از هر دو عایق بندی انجام و روی آن را با دیوار پوش های طرح قابل شستشو می پوشانند که در اصتلاح به کانکس ورقی شهرت یافته است. البته در این روش بجای ورق بدنه از بیرون ممکن است از کامپوزیت یا چوب و حتی ورق های فایبر گلاس طرح دار نیز استفاده شود.

برای مناطق زلزله زده شهرستان میانه کانکس پانلی یا ورقی ؟ کدام بهتر است

اصلی ترین تفاوت این دو نوع کانکس در نوع عایق بندی جداره های آنها می باشد که در نوع ساندویچ پانل یا همان پانلی از عایق پلی یورتان بصورت تزریقی استفاده می شود که در این حالت سازه کاملا شبیه یک یخچال بزرگ صنعتی عمل کرده و از هرگونه تبادل حرارتی بین فضای بیرونی و داخلی جلو گیری می کند.

اما در نوع ورقی از عایق پلی استایرن با ضخامت 4 سانتیمتر استفاده می شود که نمی توان گفت عایق خوبی نیست اما قطعا نوع اول عایق مناسب تری برای برودت هوا می باشد، البته نوع ورقی را نیز معمولا با دو لایه عایق بندی از ترکیب پلی استایرن و عایق فوم در برابر سرما تقویت می کنند اما در نوع ساندویج پانل همگن بودن متریال باعث می شود در نهایت عایق بهتری برای سرما و گرما باشد.

با توجه به موارد ذکر شده و اینکه مناطق زلزله زده در منطقه رشته کوه بزقوش قرار گرفته و دارای آب و هوای سرد مخصوصا در اواخر فصل پاییز و زمستان می باشد کانکس های پانلی جهت اسکان زلزله زدگان که دارای عایق سرما و گرما است می تواند بهترین نوع کانکس باشد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۸/۲۵ ۰۲:۰۱

کانکس پانلی با قیمتهای متفاوت تو سایت ها هست، خیرین عزیز ، همشهریان و هم وطن دلسوز تعجیل کنید، مردم در شرایط سختی به سر می برند، هوای اون مناطق خیلی سرد شده ، چشم های زیادی به راه دوخته شده منتظرند تا شاید همین فردا کانکسی با عنوان خانه جدیدشان ولی موقت، از سرمای شب حفظشان کند، زندگی تو دمای هوای 0 درجه اونم توی چادر خیلی سخته، همديگر را در سختی ها دریابیم......

۹۸/۸/۲۳ ۲۱:۱۶

دعوا روزی خواهد بود که کانکس ها به روستا برسد! سر کانکس ملت هم رو میکشن!

۹۸/۸/۲۳ ۰۲:۰۱

در شهرک صنتعی شهر میانه یکی از واحدهای تولیدی چندین سال است که کانکس های پانلی تولید می کند.مسئولان و مدیران سازمان ها و نهادهای دولتی و خیرین می توانند از این واحد تولیدی کانکس ها را تهیه و جهت اسکان زلزله زدگان به مناطق ارسال نمایند.حمل و نقل کانکس های فلزی از شهرهای دیگر هزینه بر و بخاطر اینکه کانکس ها از یک جا تهیه نمی شود چهره زشت و بد به روستاها خواهد داد. ولی کانکس های پانلی تولید شده در شهر میانه به یک اندازه و شکل می باشد که می تواند از نظر زیبا سازی هم بهتر است. ضمناً سفارش از این واحد تولیدی باعث گردش پول در شهرستان نیز می شود.

اخبار روز