کد خبر: ۸۸۰۱۸
۱۲۵ بازدید
۶ دیدگاه

شعار محیط زیستی هفته :

"پیش به سوی شهری پاکیزه با آموزش تفکیک از مبداء به فرزندان و کودکان"

  ضرورت حفظ محیط زیست شهری و طبیعی به دلیل تولید زباله بیشتر و نیز ناسازگار با طبیعت که با پیشرفت جوامع و افزایش روز افزون جمعیت به خصوص در چند دهه گذشته افزایش پیدا کرده است، به عنوان یکی از مهم ترین مسائل روبروی بشر در قرن 21 تبدیل شده است.در این میان کودکان به عنوان بنای توسعه و پیشرفت آینده هر کشوری مهم ترین بخش از جامعه برای فرهنگ سازی بلند مدت برای داشتن محیط زیستی سالم و پایدار به حساب می آیند. به همین جهت نیز لازم است چه در سطح خانواده و چه در سطح جامعه نحوه زندگی سالم در جامعه ای با محیط زیست سالم را به فرزندانمان آموزش دهیم.

* شعار محیط زیستی هفته: پیش به سوی شهری پاکیزه با آموزش تفکیک از مبداء زباله به فرزندانمان و کودکان

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر آچاچی

http://Sapp.ir/shahrdariachachi

وب سایت اینترنتی شهرداری آچاچی:

eachachi.ir

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

با تشکر از لطفتون. نقد شما متین و صحیح است. قاعدتا نیز چنین است و بایست کارهای اقدامی و مناسب برای مشکلات انجام گیرد و کم کاری در چنین موضوعاتی همانطور که شما هم فرمودید قابل قبول نیست.

هدف از این موضوع مطرح شده, فرهنگ سازی و مدیریت و مسیر سازی مناسب برای آینده و حل ریشه ای مشکلات است و حل اساسی چنین مشکلاتی کار چند روز و چند ماه نیست و برنامه ریزی مستمر و بلند مدت می خواهد. و نظر به این که مدیران و آینده سازان فرزندان و کودکان امروز هستند. و نظر به اینکه که حداقل چنین تفکراتی در مرحله کودکی نسبت به بزرگسالان بهینه تر و مناسب تر ضمیمه و ملکه ذهنشان می گردد, فرهنگ سازی نتایج خیلی مناسب تری در پی خواهد داشت.

۹۷/۱۲/۲۳ ۱۴:۴۰

نه برادر ارجمند پاسخ شما اصلا قابل قبول نیست وقتی برخی مسایل سلامت جامعه را به مخاطره میاندازند اگر به سلامت انسانها کمترین ارزشی قایل باشیم باید کار اورژانسی وضربتی اعمال شود وگرنه زمانی به خود می اییم که کار از کار گذشته و جامعه دچار خسران فراوان میشود.««در مثل مناغشه نیست به قول معروف تا گوساله گاو شود دل صاحبش اب شود»»،اینگونه معضلات اقدام ضربتی می طلبد.

ممنون از نظر شما. بایست توجه داشت که مشکلات محیط زیستی و بهداشتی در چند دهه گذشته گریبان گیر جوامع انسانی به خصوص در کشورهای در حال توسعه شده است که ایران نیز مستثنی از ان نیست.

به دلیل اینکه چنین مشکلاتی در چند شب و یا چند سال به وجود نیامده است, راه حل مشکلات مرتبط آن نیز چند شبه حل نخواهد شد.

با توصیفات مذکور , یکی از مناسب ترین راه کارها نیز فرهنگ سازی است که برای رده سنی کودکان, مناسب ترین نتیجه و آن هم با صرف هزینه های بسیار کم تر از هزینه های صرف شده برای سایر راه کارها را در پی خواهد داشت.

قاعدتا حداقل نتیجه فرهنگ سازی برای سنین پایین , تغییر نگرش نسل های آینده برای داشتن توسعه ای پایدار با محیط زیست پایدار و سالم است.

۹۷/۱۲/۲۳ ۰۱:۱۱

برادر بزگوار کی به فکر مردم هست !؟ تا بفکر بهداشت وسلامت و امراضی که از این مراکز ضایعات گریبانگیر جامعه میشود باشند ! در تعجبم از پزشکان ومسولین ومتولیان بهداشت که چرا نسبت به عواقب وخطراتی که از این طریق بهداشت و سلامت جامعه را تهدید میکند ساکت اند وهشدارهای لازم را نمیدهند! جناب اقای دکتر شیویاری خطرات وزیانهای این پدیده نا میمون برای شما که اظهرالمن الشمس است ! ایا سلامت اجتماعی برایتان اینقدر پیش پا افتاده است که از کنار ان بی تفاوت گذر کنید! که بعید میدانم خدای ناکرده چنین بآشد چون طبیب هستید وسلامت اجتماعی برای پزشکان علاوه براینکه وظیفه است حائز اهمیت خاصی هم است و خوب می دانید که در این اوضاع نابسامان اقتصادی کوچکترین بیماری برای خانواده ها چقدر هزینه دارد؟ ونا گفته پیداست که بیماریهایی که از این ضایعات الوده و الاینده و به تبع ان از انبارهای ضایعات که در مجاورت خانه های مسکونی و مراکز تجاری و عرضه کنندگان مواد خوراکی وارزاق عمومی فعالیت دارندکه طبعا محل نشو ونمای انواع میکروبها ،حیوانات وموجودات مولدوناقل بیماری هستند چه خسرانی به جامعه میزنند و جامه خصوصا اقشار کم درامد ومحروم چه تاوان گزافی از این بابت پرداخت خواهند کرد؟ پس چرا نسبت به انتقال انها به خارج از شهر اقدامی نمیشود .!؟

۹۷/۱۲/۲۲ ۱۵:۰۴

تحت لوای ضایعات وضایعات فروشی کارهای خلافی هم در پاره ای مواردصورت میگیرد ولی متاسفانه مسولین توجهی به این مسله ندارند وشهر پر از انبار ضایعات شده بدبختانه اکثر گردانندگان این مراکز از روی نیاز نیست که به این کار رو اورده اند چه بسا افراد متمکنی هم هستند. وبا این عمل خود الودگیهای زیادی از نظر ظاهری وزیبایی شهر وهمچنین سلامت اجتماعی به جامعه وارد میکنند.مسولین باید بخاطر حفظ بهداشت عمومی وسلامت اجتماعی هرچه سریعتر نسبت به انتقال انها به خارج از شهر اقدام نمایند

۹۷/۱۲/۲۲ ۱۰:۵۸

به برکت وضعیت اقتصادی و بیکاری. الان شغب زباله گردی و ضایعات شده یکی از مشاغل اصلی جوانان. خیالتان از بابت تفکیک زباله راحت باشه!

اخبار روز