کد خبر: ۴۵۴۹۲
۱۳۴۰ بازدید
۱۸ دیدگاه

اقدام قابل تحسین شهرداری میانه/ تصویر

۹۴/۵/۲۴
۱۲:۳۱

آب و هوای گرم و خشک کنونی و کمبود شدید آب (حتی آب آشامیدنی) شرایطی را به وجود آورده که در صورت نبود برنامه ریزی دقیق و مدیریت منابع آبی مشکلات بیشتری را ایجاد خواهد کرد. متأسفانه این مشکل علاوه بر تهدید اراضی کشاورزی، باغها و البته مراکز سکونتگاهی روستایی، فضاهای سبز، بلوارها و پارکهای (جنگلی) در سطح شهرمان را نیز تحت تأثیر قرار داده که لزوم بهره گیری از سیتمهای نوین آبیاری و مدیریت صحیح منابع آبی را می طلبد. البته طراوت چمن ها و درختان بلوارهای شهرمان در شرایط کم آبی کنونی جای شکر دارد که البته با سختی زیادی حفاظت می شوند.

در یک اقدام تحسین برانگیز توسط واحد فضای سبز شهرداری میانه، بیشتر بلوارهای شهرمان مزین به درختچه زینتی خرزهره Nerium oleander شده که این گیاه زینتی نیاز آبی پایینی دارد و به شرایط کم آبی کاملاً مقاوم است. امید می رود سرمای استخوان سوز زمستان آسیبی به این موجودات دوست داشتنی وارد نیاورد، بنابراین بهتر است قبل از شروع فصل سرما اقدامات حفاظتی برای شکوفایی چندین ساله این درختچه های زیبا فراهم گردد. البته این گیاه قبل از این در حیاط برخی از منازل شهری کاشته شده و سازگاری خوبی نشان داده است.

تصویر عادل رمضانی

گونه های درختی و درختچه ای متعددی با گلهای زیبا و متحمل به سرما و کم آبی به صورت طبیعی در میانه می رویند، که پتانسیل اهلی شدن و رشد در شرایط آب و هوایی شهر را داشته و هزینه نگهداری کمتری نسبت به گونه های موجود دارند که بهتر است معرفی و تکثیر یابند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۵/۲۵ ۲۱:۳۳
خسته نباشید ازمطالب شمابهره بردیم آقای مهندس.
۹۴/۵/۲۵ ۰۰:۵۲
[quote name="عادل رمضانی"] [quote name="دکتر سلیمان جمشیدی"] به نظرم «قابل تحسین» واژه مناسب تری برای استفاده بود [/quote] ممنونم آقای دکتر؛ از واژه پیشنهادی شما استفاده کردم [/quote] فقط پيشنهاد بود. لطف شماست.
۹۴/۵/۲۴ ۲۳:۴۷
[quote name="دکتر سلیمان جمشیدی"] به نظرم «قابل تحسین» واژه مناسب تری برای استفاده بود [/quote] ممنونم آقای دکتر؛ از واژه پیشنهادی شما استفاده کردم
۹۴/۵/۲۴ ۲۳:۳۲
ای ول آقای مهندس رمضانی : تصحیح چقدر بجا و شایسته بود.
۹۴/۵/۲۴ ۱۶:۴۴
[quote name="دکتر سلیمان جمشیدی"] به نظرم «قابل تحسین» واژه مناسب تری برای استفاده بود [/quote] درسته این عنوان مناسبتر بود
۹۴/۵/۲۴ ۱۵:۳۰
به نظرم «قابل تحسین» واژه مناسب تری برای استفاده بود
۹۴/۵/۲۴ ۱۴:۱۵
[quote name="ساکن شهرک اندیشه"] قربون شجاعت شهرداری برم که بیش از دوساله ورودی شهرک اندیشه از جاده مثل کویره خجالت اوره بخدا .بس کنید این چاپلوسیهارو جناب اقای مهندس [/quote] من نه کارمند شهرداری هستم و نه در انجام پروژه ای با آنها مشارکت دارم؛ به عنوان یک شهروند، هدف من تشکر از اقدامی بود که اخیراً برای زیباسازی شهر انجام گرفته بود. مطمئنا کاستیهایی وجود دارد که باید برطرف شوند. شهروند عزیز! این یک سایت عمومی است و بهتر است از ادبیات فاخری استفاده کنیم.
۹۴/۵/۲۴ ۱۴:۱۱
قربون شجاعت شهرداری برم که بیش از دوساله ورودی شهرک اندیشه از جاده مثل کویره خجالت اوره بخدا .بس کنید این چاپلوسیهارو جناب اقای مهندس
۹۴/۵/۲۴ ۱۴:۱۱
[quote name="دکتر سلیمان جمشیدی"] سلام مهندس. چرا شجاعانه حالا؟ مگر کاشت خرزهره شجاعت می خواد؟ [/quote] طبیعتاً هزینه های زیادی برای کاشت این گیاه صرف شده و این در حالیست که این گیاه برای اولین بار در سطح کلان در میانه کاشته شده است، بنابراین نگهداری آن و اثبات اینکه این گیاه در منطقه سازگار خواهد بود یا نه؟، ریسک زیادی دارد.
۹۴/۵/۲۴ ۱۳:۵۲
سلام مهندس. چرا شجاعانه حالا؟ مگر کاشت خرزهره شجاعت می خواد؟
۹۴/۵/۲۴ ۱۳:۳۹
[quote name="همشهری"] فعالیتهای واحد فضای سبز شهرداری میانه در بلوارهای سطح شهر و همچنین پارکها و بوستانها نسبت به سالهای قبل خیلی بهتر شده و به عینه قابل ملاحظه است که جای تشکر دارد. [/quote] البته با رسیدگی مداوم و مبارزه با علفهای هرزی که به وفور در میان گلهای یکساله (مثلا بنفشه و میخک)روییده و مانع رشد و شکوفایی گیاهان زینتی شده می توانست بهتر از این هم باشه.
۹۴/۵/۲۴ ۱۳:۲۲
فعالیتهای واحد فضای سبز شهرداری میانه در بلوارهای سطح شهر و همچنین پارکها و بوستانها نسبت به سالهای قبل خیلی بهتر شده و به عینه قابل ملاحظه است که جای تشکر دارد.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز