کد خبر: ۵۹۹۶۶
۷۵۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

کرمی در گفتگو با مهر:

تکواندو می‌تواند چهار مدال در ریو کسب کند/آمادگی روحی فراموش نشود

۱۳۹۵/۳/۲۳
۰۹:۵۴

سرگروه پیشین تیم ملی تکواندو ایران گفت: در صورتی که تکواندوکاران از نظر روحی شرایط مبارزه در میدان بزرگی چون المپیک را پیدا کنند، کسب چهار مدال در این آوردگاه ورزشی دور از دسترس نیست.

یوسف کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره پیش بینی‌اش از شرایط تکواندو در مسابقات المپیک، گفت: بازیهای المپیک شرایط خاصی دارد که به شدت عملکردها را تحت شعاع قرار می دهد. تیم ملی تکواندو در دو بخش بانوان و آقایان با چهار تکواندوکار شایسته راهی ریو می شود که توانایی کسب چهار مدال خوشرنگ را دارد ولی باید این نکته را مد نظر قرار داد که تحقق این هدف سخت و دشوار است. 

وی افزود: همانقدر که برای تیم اعزامی تکواندو کشورمان شانس کسب چهار مدال را متصور هستیم باید این نکته را مد نظر قرار داد که اگر شرایط روحی تیم در جو بالای المپیک کنترل نشود امکان از دست دادن هر چهار مدال نیز وجود دارد. 

دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۰۴ آتن ادامه داد: گاهی اوقات ورزشکاری که در کانون توجه قرار دارد به دلیل فشار بالای ناشی از توقع کسب مدال از دستيابی به مدال بازمانده و به دلیل همین فشارها نمی تواند عملکرد همیشگی خود را به نمایش بگذارد. 

کرمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: المپیک به دلیل جو سنگین و قرار گرفتن در کانون توجه رسانه های بزرگ دنیا و اهمیت کشورها، متفاوت با همه میدانهای دیگر است. ولی در بعد فنی تفاوتی با مسابقاتی چون رقابتهای جهانی و یا گرند پریکس ندارد. به همین دلیل توصیه من به تکواندوکاران کشورمان این است که فقط روی کار فنی خود تمرکز کرده و بدون توجه به فشارهای رسانه ای فقط روی عملکرد خود تمرکز کنند. 

وی در پایان در مورد شرایط تیم یاسین پیشرو برای فصل جدید رقابتهای لیگ برتر تکواندو گفت: سال گذشته همه ارکان باشگاه در لیگ کم تجربه بودند و به همین دلیل نتوانستیم نتیجه لازم را کسب کنیم. برای فصل جدید مذاکرات در حال انجام است که در صورت توافق نهایی تیمی برای رسیدن به نتیجه مطلوب خواهیم بست. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز