کد خبر: ۹۱۳۶۸
۷۱۸ بازدید
۳۶ دیدگاه

جناب شیویاری! حذف آموزش زبان انگلیسی از مدارس چه توجیهی دارد؟

۹۸/۷/۲۰
۱۲:۱۶

۵۷ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب طرحی خواستار حذف " آموزش زبان انگلیسی از مدارس "کشور شدند ، نام نماینده میانه جناب دکتر شیویاری هم در بین امضاکنندگان طرح به چشم میخورد . به عنوان عضو کوچکی از جامعه فرهنگی کشور چند سوال از دکتر شیویاری در این خصوص داشتم :

۱- با توجه به اینکه آموزش زبان به آموزشگاههای آزاد محول شده و بر اساس ماده ۳ این طرح " هزینه آموزش بر عهده دانش آموزان خواهد بود " جناب دکتر! در این وضعیت اقتصادی، تحمیل هزینه به مردم از نظر جنابعالی چه توجیهی دارد ؟

۲- طبق ماده ۴ این طرح " استخدام معلم برای آموزش زبان انگلیسی از سوی وزارت آموزش و پرورش ممنوع است " با وجود خیل عظیمی از جوانان بیکار ، آیا این اقدام منطقی است ؟

۳- در این طرح "آموزشگاههای آزاد" مکلف به آموزش زبان انگلیسی شده اند . در حالی که در مناطق دورافتاده و محروم کشور ، آموزش و پرورش قادر به احداث مدرسه نیست و دانش آموزان در بدترین شرایط تحصیل میکنند ، چگونه میخواهید "آموزشگاه زبان آزاد" دایر کنید ؟

۴- تکلیف چند هزار معلم زبان شاغل در آموزش و پرورش چه میشود؟ در قسمتی از طرح به این موضوع اشاره شده : " این معلمان برای تصدی پست مدیریت و معاونت در اولویت خواهند بود " گمان میکنم این تبصره نیازی به شرح نداشته باشد و میشود ساعتها نشست و به حال آموزش و پرورش گریه کرد .

۵- با توجه به تخصص جنابعالی در رشته پزشکی ، آیا جنابعالی به عنوان نماینده مردم برای تصویب این طرح ؛ با معلمان و فرهنگیان همفکری کردید ؟ آیا در تایید این طرح نظرات کارشناسان امور آموزشی را مد نظر قرار دادید ؟ امیدوارم که اینگونه باشد .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۷/۲۶ ۱۸:۰۶

سلام این تفکر از اوایل توسط عده ای مطرح شد که زبان انگلیسی زبانی است که‌متعلق به استعمارگران می باشد اگر انگلیس استعمارگر است متاسفانه زبانش در همه‌جا رایج است و‌تمام متون علمی و رسانه ها و‌ فصای اینترنت به زبان انگلیسی است و ما چاره ای جز استفاده از زبان انگلیسی نداریم .

۹۸/۷/۲۶ ۱۴:۳۳

عیب‌های مشترک ما ایرانی‌ها :

ﺍﮐﺜﺮ ﻣﺎ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ‌ﻫﺎ ﺗﺨﯿﻞ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﻔﮑﺮ ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯽ‌ﺩﻫﯿﻢ !

ﺩﺭ ﻫﺮ ﺷﺮﺍﯾﻄﯽ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﺷﺨﺼﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﻣﻠﯽ ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯽﺩﻫﯿﻢ !

ﺑﺎ ﻃﻨﺎﺏ ﻣﻔﺖ ﺣﺎﺿﺮﯾﻢ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺍﺭ ﺑﺰﻧﯿﻢ !

ﺑﻪ ﺑﺪﺑﯿﻨﯽ ، ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺧﻮﺵ‌ﺑﯿﻨﯽ ﺗﻤﺎﯾﻞ ﺩﺍﺭﯾﻢ !

ﻧﻮﺍﻗﺺ ﺭﺍ ﻣﯽﺑﯿﻨﯿﻢ ، ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﺭﻓﻊ ﺁن‌ها ﺍﻗﺪﺍﻣﯽ ﻧﻤﯽﮐﻨﯿﻢ !

ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺎﺭﯼ ﺍﻇﻬﺎﺭِ ﻓﻀﻞ می‌کنیم ﻭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻦ ‏«ﻧﻤﯽﺩﺍﻧﻢ‏» ﺷﺮﻡ ﺩﺍﺭﯾﻢ !
ﮐﻠﻤﻪﯼ ‏«ﻣﻦ» ﺭﺍ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ‏«ﻣﺎ» ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﻣﯽﺑﺮﯾﻢ !

ﻏﺎﻟﺒﺎً ﻣﻬﺎﺭﺕ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺍﻧﺶ ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯽﺩﻫﯿﻢ !

ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺩﺭ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﻪ ﺳﺮ ﻣﯽﺑﺮﯾﻢ ﻭ ﺁﯾﻨﺪﻩ ﺭﺍ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻣﯽﮐﻨﯿﻢ !

ﺍﺯ ﺩﻭﺭﺍﻧﺪﯾﺸﯽ ﻭ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﺭﯾﺰﯼ ﻋﺎﺟﺰﯾﻢ ﻭ ﺩﭼﺎﺭ ﺭﻭﺯﻣﺮﮔﯽ ﻣﯽﺷﻮﯾﻢ !

ﻋﻘﺐ ﺍﻓﺘﺎﺩﮔﯽﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﻥ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻭ ﺗﻮﻃﺌﻪ ﺁن‌ها ﻣﯽﺍﻧﺪﺍﺯﯾﻢ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺟﺒﺮﺍﻥ ﺁﻥ ﻫﻢ ﻗﺪﻣﯽ ﺑﺮ ﻧﻤﯽﺩﺍﺭﯾﻢ !

ﺩﺍﺋﻤﺎً ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﻧﺼﯿﺤﺖ ﻣﯽکنیم، ﻭﻟﯽ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﻋﻤﻞ ﻧﻤﯽﮐﻨﯿﻢ !

ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺩﻗﯿﻘﻪ آخر ﻣﯽﮔﯿﺮﯾﻢ !

۹۸/۷/۲۵ ۱۹:۴۸

به نظر اینجانبان (افلر )بهتر است زبان برره ای جایگزین زبان انگلیسی بشه خیلی بهتره ممنون

۹۸/۷/۲۳ ۲۱:۳۵

کاش یکی میدونست نمرات زبان انگلیسی دوران تحصیل ایشون چنده؟حتما و مطمئنا از این درس خاطره خوشی ندارند.جناب شیویاری دنیا کنونی عصر روابط اجتماعی و communication است نه دوران تحجر.البته اگه شما خواستین میتونی این تفکرات........ برا خانواده محترمتان تبیین کنی ولی خواهشا برا بچه های بیگناه ما لطفا دلسوزی نکنین.متشکر

۹۸/۷/۲۱ ۱۴:۴۱

ایشون از روش مدیریتی فوق مدرن بنام S.B.G که در دانشگاه های محدودی در جهان تدریس میشود، استفاده میکنند
این روش همان سوپر باس گدسین میباشد ولی با ادبیات دینی و ترکی که به الله سنه توکل تبدیل شده است.
واقعا باعث خوشحالیه که همشهریان ما به این درجات والا رسیده اند

۹۸/۷/۲۱ ۱۲:۱۳

به خاطر خصوصی بودن عرض نکردم ،از حوصله خوانندگان خارج هست ، اگر مشتاق باشید مستند و حضوری عرض میکنم.دخالت نماینده در انتصابات خارج از این بحث هست .پنج سوال از نماینده محترم پرسیدم ولی فعلا کسی پاسخگو نبوده .

۹۸/۷/۲۱ ۱۲:۱۲

سن اصلا دوز دییسن فقط سن

۹۸/۷/۲۱ ۱۱:۵۵

سلام
بله رای برای ادامه کار نمایندگی لازم است اما نه در این حد که تمام کارهایشان برای رای جمع کنی باشد چنانچه سابقا و حال می بینیم
اما عملکرد کمیته فرهنگیان امری خصوصی نیست اینجا هم می توانید برشمردید ضمن اینکه متاسفانه نمایندگان از دو سه دوره پیش تا حال در انتصابات حتی در حد مدیران مدارس هم دخالت داشته اند که آموزش وپرورش را نه سیاسی بلکه عرصه جناح بازی و یارگیری انتخاباتی خود کرده اند و تخصص دارد به فراموشی سپرده می شود

۹۸/۷/۲۱ ۰۷:۵۹

دقیقا...اصل مطلب همینه متاسفانه

۹۸/۷/۲۱ ۰۷:۴۹

حرفت لایک داره

۹۸/۷/۲۱ ۰۷:۰۸

با سلام مجدد، قطعا هر نماینده ای در کنار خدمت به مردم به فکر جذب آرای آنها هم هست ، این واقعیت قابل کتمان نیست و در ذات کار نمایندگی نهفته است چون برای ادامه کارش به رای مردم نیاز دارد . در خصوص عملکرد کمیته فرهنگیان چنانچه راغب باشید موارد را حضوری خدمتتان عرض میکنم اما کمترین آن جلوگیری از بروز اتفاق های مشابه همین قضیه هست که جناب شیویاری انجام دادند.

هم چنان منتظر پاسخ روابط عمومی دفتر جناب شیویاری هستیم...

۹۸/۷/۲۱ ۰۵:۰۴

حق پرسش شما از نماینده محفوظ اما ای کاش آن زمان که با جناب حسینی نشست و برخاست داشتید و کمیته فرهنگیان تشکیل داده بودید بیشتر تلاش می کردید الان ماحصل این کمیته را برای فرهنگیان بفرمایید تا مطلع شویم ایا ماحصل آن جمع آوری رای برای ایشان نبود واگر دستاورد دیگری برای فرهنگیان داشت ذکر نمایید

۹۸/۷/۲۱ ۰۱:۱۶

شرم آوراست

۹۸/۷/۲۰ ۲۱:۳۵

بابا نمیدونه که چی به چیه
هر چی میزارن جلوش ی نگاه ژست دار میکنه و با الله سنه توکل امضا میکنه

۹۸/۷/۲۰ ۲۰:۵۰

در کشوری که اکثریت مردمش به دنبال یک لقمه نان شب و روز ندارن تا شرمنده خانواده نشوندببینین این نمایندگان به جای اینکه به فکر مردم و معیشت مردم و رفع بیکاری و اشتغال ورفاه مردم باشند با پول بیت المال نشستن اونجا واسه خودشون اشتغال زایی میکنن تا جلسه و وقت خودشون رو پر کنن

۹۸/۷/۲۰ ۲۰:۱۹

سلام دوست عزیز، هرچند موضوع کلی هست و علاقه ای به محدود کردن آن به شخص خاصی را ندارم اما خدمتتان عارض شوم زمان مهندس حسینی کمیته ی ویژه فرهنگیان زیر نظر حاج آقا قمری (رییس سابق آموزش و پرورش ترکمانچای و فرماندار سابق عجب شیر) داشتیم و مسائلی از این قبیل در کمیته بررسی میشد. 

بنده به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ فرهنگیان و هم چنین یک شهروند عادی حق پرسیدن سوال از نماینده شهرم را دارم و انتظار دارم روابط عمومی ایشان به این پنج سوال پاسخگو باشند. 

۹۸/۷/۲۰ ۲۰:۰۹

جامعه سیاست زده که به فرهنگ ارزش قائل نشود آموزش وپرورش اش چنین فقیر می شود در عوض نهادهای قدرت و زر خیز فربه تر فربه تر می شود این وضع حاصل نگاه تنگ نظرانه جامعه به آموزش وپرورش در اثر تبلیغات برخی در حاکمیت و عناصر فرهنگ ستیز است

۹۸/۷/۲۰ ۲۰:۰۱

خوب است از کلمه برخی در مقابل کلماتی استفاده کنیم تا زحمات یک یا چند قشر را نادیده نگیریم برخی معلمان برخی پزشکان برخی شهروندان برخی .....

۹۸/۷/۲۰ ۲۰:۰۱

خواهشا دیگه مطلب نذارید. دای بسلریدی.

۹۸/۷/۲۰ ۱۸:۰۷

همان بهتر که نمایندگان شهرمان که در این چهار سال کرو لال بودند این مدت باقی مانده را نیز کرو لال باقیب مانند به امید آن روز .

۹۸/۷/۲۰ ۱۷:۲۷

واقعاً که خجالت آوره
بجای اینکه طرحی بدن که سطح زبان رو بالا ببرن، بدنبال حذف اون هستن

از کسی که سهمیه ای درس خونده انتظاری بیش از این نیست

۹۸/۷/۲۰ ۱۷:۲۶

جناب بیضایی زمان مهندس حسینی هم این اندازه مطالبه گر بودید یا مشغول توجیه گری و مشاورت ؟

۹۸/۷/۲۰ ۱۶:۱۶

طراحان یا زیادی فسفر سوزوندند چنین طرحی بفکرشون رسیده، یادنبال ایجادمافیای زبان همچون مافیای کنکورهستند.

ضمن اینکه اموزش دروسی همچون شیمی,فیزیک,انتگرال,کامپیوترلازمه یادگیری زبان انگلیسیه,لاجرم دانش اموزبه خانه های زبان مراجعه خواهندکردوارزش پروانه فعالیت چنین مراکزی چندبرابرخواهدشد.

۹۸/۷/۲۰ ۱۶:۰۴

مجلس طرحی داده که درس زبان انگلیسی برون سپاری بشه و بچه ها با هزینه خودشون به آموزشگاههای زبان برن و نمره شو به مدرسه ارائه بدن تا در کارنامه ثبت بشه.

ما پیشنهاد می کنیم برای راحتی کار آموزش و پرورش، دروس فیزیک و ریاضی و زیست و شیمی و ... هم به آموزشگاههای خصوصی، درس تربیت بدنی به باشگاههای ورزشی و درس دینی و قرآن و عربی به حوزه های علمیه برون سپاری بشه!!!

اینجوری با مشارکت صد در صدی مردم در هزینه های آموزش و پرورش مشکل این وزارتخانه برای کمبود معلم و کمبود فضای آموزشی حل میشه!!!

۹۸/۷/۲۰ ۱۵:۵۵

سلام ،
لطفا اعتراض مارو نسبت ب طرح نمایندگان در مورد حذف زبان انگلیسی از مدارس را اطلاع رسانی بفرمایید ما قشر ضعیف از کجا بیاریم بچه مونو بفرستیم آموزشگاههای آزاد برای آموزش زبان انگلیسی؟؟؟
در ضمن زبان انگلیسی یک زبان بین المللی هس و کسی ک زبان انگلیسی نداند در واقع بی سواد محسوب میشود،
همچنین زبان انگلیسی در دانشگاه هم لازم است.

۹۸/۷/۲۰ ۱۵:۱۷

ساختمان در حال ریزش مدارس حکم تخریب خورده محلات محروم شهر را اول دریابید تا دانش آموزان زنده بمانند تا بعدا بتوانند به فکر زبان آموزی هم باشند.

۹۸/۷/۲۰ ۱۴:۲۶

وقتی رئیس جمهور یک مملکت نتونه انگلیسی حرف بزنه، و معلوم نیست چطور بهش مدرک دکترا دادن، مشخصه بجای one minute بگه وان دیقه !! آقای شیویاری!!!!!! این بود درخواستتون از مردم میانه تو روز عاشورا 98 که براتون دعا کنند تا برید مجلس تصمیم بگیرید بچه های مردم نتونن ب انگلیسی حتی اسمشون رو بنویسن تا عقب مونده تر از این بشن ؟ دنیا داره پیشرفت میکنه ما پسرفت؟!؟! نماینده مجلس نمیتونست چهارتا FATT درست تلفظ کنه!! یکی باید برای خودشما کلاس زبان بذاره !!! تلفظ "" لوورر "" خیلی سخته به انگلیسی ؟؟؟؟!! کدوم دانشگاه مدرک دکتری شما رو صادر کرده ؟ خیلی جالبه هست که وقتی از اموزش پرورش برا بازدید میان اموزشگاههای آزاد زبان به همه چی گیر میدن جز مسئله اموزش زبان انگلیسی !! کسی نیست این وسط از معلم بپرسه سواد داری درس میدی؟ بجای این کارا یک کمیته تحقیق تشکیل بدید که مشخص شه چرا چهل ساله این همه دانش اموز که 7سال تو مدرسه انگلیسی میخونن نمیتونن دوکلمه صحبت کنن!! این خانه از پای بست ویران است. وقتی این همه مشکل هست تو مملکت و 57 تا نماینده بفکر اینن ک ملت رو عقب مونده تر ازاین بکنن، وای وای وای به حال مردم!!

۹۸/۷/۲۰ ۱۴:۲۱

همان توجیه رو داره سهمیه ها داره چون سهمیه دارها نمتونن زبان بخونن بخاط اون زبان رو حذف کردند

۹۸/۷/۲۰ ۱۴:۰۵

آقای محترم در یک کلام از نظر این آقایون نه روستازاده ها نه افراد کم درامد داخل آدم حساب نمیشوند
از شیوه ثبت نام و شهریه های مدارس و امکانات آن کار دستت بیاد

۹۸/۷/۲۰ ۱۳:۵۲

دانش اموزان روستایی که دسترسی به اموزشکده های زبان ندارندچکاربایدکنند؟؟

۹۸/۷/۲۰ ۱۳:۴۷

کمر همت بسته ایم تیشه به ریشه آموزش بزنیم

پرورش که خیلی وقته از جامعه رخت بربسته

مدارس کلا پولی شده هرکی پول نده ثبت نام نمیشه

معلمها پولکی شده اند و بیشتر توجهشون به کلاسهای خصوصی درآمد بیشتر از طریق آموزش شده

دانشگاهها مانند قارچ در هر کوی و برزن رشد کرده و بدون آزمون و بدون حضور در کلاس فارغ التحصیل بیسواد تحویل جامعه میدهند

با این طرح هم کلا اقشار ضعیف جامعه از گردونه علم و سوادآموزی خارج شده و داراها و سرمایه دارها بیشتر دانشگاهها و مناصب و شغلها را قبضه خواهد نمود

اندکی بصیرت مسئول محترم

اندکی وجدان

۹۸/۷/۲۰ ۱۳:۴۳

واقعا که این مطلب حرف دل دبیران زبان هست ممنون

۹۸/۷/۲۰ ۱۳:۳۴

سلام
همه بدنبال ارتباط با جهان هستن و ما بدنبال قطع این ارتباط با حذف زبان بین المللی هستیم.بعد میخاییم پیشرفت هم بکنیم.

۹۸/۷/۲۰ ۱۳:۱۵

واقعا تاسف باید خورد به حال و روز ما که نماینده هایمان از درک کوچکترین مسئله ای عاجزند. زبان انگلیسی چه بد و یا چه خوب به هر حال زبان بین المللی است. کسانیکه خارج رفته اند میدانند تنها انگلیسی هست که عمومی است نه آلمانی نه فرانسوی و نه عربی و .... گلوبال نیست. اینها دانسته یا ندانسته به ملت خیانت می کنند من از این به اصطلاح نماینده ها میپرسم آیا چند درصد

۹۸/۷/۲۰ ۱۲:۲۹

سلام
خدا میدونه کدوم آقازاده یا نماینده مجلسی میخواسته موسسه زبان بزنه بعد نشستن دور هم گفتن چکار کنیم مثل موسسات کنکوری نونمون تو روغن باشه به نتیجه رسیدن که این طرح رو بدن. حالا پس از تصویب این طرح میان یک شرایطی برای مجوز موسسات آزاد میذارن که فقط خودشون بتونن تاسیس کنن
حالا ببینید ....

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز