کد خبر: ۷۶۳۰
۳۷۷۰ بازدید
۱۸ دیدگاه (۱۸ تایید شده)

تصاویر اختصاصی نصرنیوز از حادثه پیرانشهر (+18)

۱۳۹۱/۹/۱۶
۱۰:۴۲

 

 

نصرنیوز: 6 نفر از دانش آموزان صدمه دیده در حادثه آتش سوزی در شهرستان پیرانشهر جهت مداوا به بیمارستان سینای تبریز منتقل شدند. عکس ها از مسعود فردی انور/سرویس عکس نصرنیوز

 

p

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱/۵ ۰۴:۲۱
من خودمم ٧٠٪ سوختم نميدونيد چه دردى داره سوختگى دردي و ك بايد تحمل كنى برا ى بچه خيلى سخته اونم برا ى دختر بچه ك زيباييشو از دست داده بعدا وقتى مثل من بزرگ شن مردم كشورمون اذيتشون ميكنن با نگاه هايى ك ميكنن انگارى ك هيولا ديدن با اينك تقصير خودشونه اگ اينقدر زود يادشون نميرفت شايد اين اتفاقا هم نميفتاد واقعا برا خودم متاسفم ك تو همچين كشورى زندگى ميكنم تو كشوراى ديگ اگ كسى تصادف كنه صد تا از وزيراى كشور استعفا ميده بعد اونوقت ما حتى يك نفر هم توضيح نداد
۹۲/۸/۱۹ ۱۴:۱۷
اه متعصفم :-x :cry: :sigh:
۹۲/۸/۱۹ ۱۴:۱۶
واقعا متعصم :cry:
۹۱/۹/۲۴ ۲۱:۳۷
سلام من هيچ وابستگي به دولت و نهاد و هيچ سازمان و ارگاني ندارم براي تهيه مستنديا برنامه اي اقدام به طرح سوال و جمع آوري نظرات كردم با اين هدف كه به دست مسئولين برسانيم تا در آينده مدعي نشوند مي خواستيد از قبل حادثه به ما خبر بديد ما انجام دهيم .
بعد از 3رخداد در آذربايجان غربي اقدام به ساخت ايميل و جمع آوري نظرات شديم مي توانيد به اادرسي كه درج شده ارسال كنيد
expectations2012_1391@yahoo.com
اميدوارم اجازه ساخت تهيه و پخش برنامه چه بصورت مستند چه گزارش را دهند آمين
سوالات :
- تعريف مسئول چيست ؟

- وظايف مسئولين در قبال مردم چيست ؟
انتظارات شما از مسوئلين چيست ؟

- خدا آدم را براي با هدف انجام كاري خلق كرده است در دنيا وظيفه من انسان در اين دنيا چيست ؟
هستند كساني كه فكر مي كند مسئولين به معناي فعال بودن در شغل هاي دولتي و داشتن وزنه بالا مثل وزير ، وكيل، سفير ، رئيس ، و معاون و غير است . در حالي كه معناي حقيقي مسئولين مفرد مسئول است به عهده گرفتن انجام كاري براي بندگان خداست .
تك تك آدم هاي روي زمين در كره خاكي كه نامش دنياست وظيفه اي در قبال يكديگر دارند كه بايد انجام دهند . برخي به ان توجه و رسيدگي مي كند و برخي ديگر كلمه به من چه در ذهنشان مي پروانند به سرعت و با بي تفاوتي از آن عبور مي كنند .همين افراد انتظار دارند از ديگران كاري برايشان انجام دهند .
نظر شما چيست ؟
-از مهمترين دلايل آلودگي هوا در كلان شهرها تجمع انسانها در يك نقطعه است .به خاطر نبود شغل ، درامد كم ، نداشتن امكانات سرمايشي و گرمايشي و ارتباطي باعث شده روستاهاي خودرا ترك كنند ساكن شهر بشوند .
با ازدياد جمعيت شهر ها به كلان شهر ها تبديل شده .
مسئولين و طراحان شهر و ساير ارگان ها بدون در نظر گرفتن گنجايش فضا به شدت رسيدگي كرده به شهرها در نتيجه منجر به آلودگي صوتي و آلاينده هاي دود زا خودرو هاي سبك و سنگين .
سوال :
چطور اعتبارات براي بخش سامان دهي و نوسازي و شهر سازي در شهرها در اختيار كلان شهر ها مي گذارند اما در شهرهاي كوچك و روستا ها نمي گذارند ؟ آيا تبعيض قائل نشدند ؟

اگر در كل ايران به صورت مساوي بهترين امكانات بگذارند ديگر تمجع در شهر ها و به وجود آمدن ترافيك و آلايندگي و مرگ بيماران در تاخير آمبولانس در ترافيك منجر نخواهد شد .
نظز و راهكارهاي شما در اين باره چيست ؟

-به تولد و مرگ به دقت توجه كنيد خداوند بندگانش را يكسان آفريد و نزد خود برد و خواهد برد با اين وجود چرا انسانها بين هم فرق مي گذارند تا جايي كه فقير و غني آشكار مي شود ؟علت چنين امر چيست ؟

- در آخر هر سوال داريد بپرسيد و خود به آن جواب دهيد تا سوالات شما را به سوالاتمان اضافه كنيم علت اين است كه ممكن است سوالات شما كاربردي و مفيد باشد به ذهن من نرسيده باشد
لطف كنيد جواب خود را همراه با سوال ارسال كنيد .
منتظر پاسخ هاي شما هستم با تشكر خدا حافظ
۹۱/۹/۲۴ ۲۱:۲۱
:oops: :o :cry: 1روز بعد از حادثه از خبر تلويزيون شنيدم در اينترنت جستجو كردم شكه شده بودم .تازه آذربايجان 26 دختر خود رو در حادثه راهيانور از دست داده بود بعد هم زلزله و سر آخر هم واااااااااااااااااااااااايييييييييييييييي خدااااااااااااااااااااااااااااااااا چي بنويسم فكر نكن به راحتي دارم مي نويسم عمق فاجعه بي نهايت برابر از نوشته بيشتر است .چي بنويسم خدا لعنت كند كساني رو كه ...از وبلاگ خود كارگزاران مخابرات مطالبي خوندم كه بازم آتيشم زد
مطالب اين ها هستند :
- 3روز بعد از حادثه : حاجي بابايي ،درباتره آتش سوزي مدرسه شين آباد اظهار نظر نمي كنم .
-جواد جهانگير زاده نماينده اروميه در واكنش به آتش سوزي مدرسه شين آباد :بودجه تجهيزات محيط هاي آموزشي هزينه شام و افطاري شد .
اين هم منبع اصلي خبر :
http://ictkheyaraj.mihanblog.com/extrapage/699
اگه اين سايت باز نشد شما تا خود ميهن بلاگ دات كام كپي كنيد بعد بقيشو تايپ كنيد .شايد اينجوري راحت تر باز بشه .مال من اينجوري باز شد.
۹۱/۹/۲۰ ۱۴:۱۳
من اهل پیرانشهر هستم تورو خدا همتون بیاید برای خواهران خودمون دعا کنیم هر چند مسولین بسیار کوتاهی کردن ولی ما چه کاری از دستمون بر میاد به جز دعا.
یا ربی خودایا روحمان په به کی.
۹۱/۹/۱۷ ۱۰:۴۹
نصر نیوز:
وزیر آموزش و پرورش صبح امروز(جمعه) در حالی از دانش آموزان مصدوم حادثه آتش سوزی پیرانشهر در بیمارستان سینای تبریز دیدار کرد که از ورود عکاسان و خبرنگاران حاضر در بیمارستان ممانعت شد.به گزارش نصر نیوز، حمید رضا حاجی بابایی در حالی صبح امروز از بیمارستان سینا تبریز بازدید کرد که خیل انتقاد ها به سوی او مطرح می شود و به نظر می رسدممانعت از حضور خبرنگاران وعکاسان حاضر در بیمارستان نیز شاید به نوعی پاک کردن صورت مسئله باشد چرا که خانواده های حادثه دیدگان اعتراضات شدیدی علیه آقای وزیر ایراد داشتند.
[img]http://nasrnews.ir/admin//FileMan/1354865436.jpg[/img]
گزارش خبرنگار نصر نیوز می افزاید، خبرنگاران و عکاسان حاضر در بیمارستان سینا به دعوت سازمان آموزش و پرورش آذربایجان شرقی صورت گرفته بود و متاسفانه آقای وزیر مانع از انعکاس این حضور و دیدار شد.
________________________
خبر تکمیلی:
نصرنیوز:
حمید رضا حاجی بابایی طی بازدید از مصدومان حادثه ی آتش سوزی مدرسه ای در پیرانشهر ضمن ممانعت از حضور خبرنگاران و عکاسان سایت ها و روزنامه ها ، تنها به سئوالات خبرنگار صدا و سیما پاسخ گفت.
[img]http://www.nasrnews.ir/admin/FileMan/1354871534.jpg[/img]

[img]http://www.nasrnews.ir/admin/FileMan/1354871537.jpg[/img]

[img]http://www.nasrnews.ir/admin/FileMan/1354871535.jpg[/img]
۹۱/۹/۱۷ ۰۷:۰۰
قیمت یک کپسول آتش خاموش کن 50هزار تومان هست و باید در این مکانها برای مواقع ضروری قرار داده می شد حال چرا اینگونه شده؟!و مسئول کیست؟
۹۱/۹/۱۷ ۰۶:۴۳
عمق حادثه خیلی فجیع است ، بلای خدادادی نیست که بگوییم چاره ای نیست و راه فراری نداریم ، این قبیل حوادث قابل پیشگیری ست ، فقط کافیست از هزینه های جانبی بسیاری که برای همایش های بی ثمر خرج می شود، جلوگیری شود و خرج مدارس فرسوده شود ، جالب اینجاست دو سه روزه همه راهکار ارائه می دهند و می گویند دیگر مدرسه نفت سوز نخواهیم داشت و ... ولی وقتی فروکش شد تا حادثه بعدی شعارها فراموش خواهد شد.
۹۱/۹/۱۶ ۲۳:۳۸
آقای وزیر اگه بچه ی خودت اون تو میسوخت بازم به همین راحتی ازش میگذشتی؟!اصلا مگه بچه ی خودت تو مدرسه ای درس میخونه که چهل نفر توی یه کلاس باشن و بخاریشونم نفتی باشه؟!!!!!!!!!!!
۹۱/۹/۱۶ ۱۹:۱۲
باز هم حادثه ای ناگوار و باز هم قربانی شدن دانش آموزان بی گناه :cry: . خوب یادم می آید در زمان آتش سوزی در مدرسه روستای سفیلان در استان چهار محال و بختیاری دکتر حاجی بابایی که در آن زمان نماینده مجلس بودند خیلی با آب و تاب در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 خواستار جمع آوری بخاری های نفت سوز چکه ای شده بود . تعجب آور است در زمان وزارت خودشان در مقطع کنونی از بخاری غیر استاندارد استفاده می شود ! :-?
۹۱/۹/۱۶ ۱۸:۳۶
باید به حال خودمون گریه کنیم چون اغلب مدیران کشورمون لیاقت ندارند . دلیلش هم مشخصه چون این مدیران فقط با پارتی به اون پست رسیدن . نه تخصص دارند و نه احساس مسئولیتی......
۹۱/۹/۱۶ ۱۵:۱۵
سایت الف:
وزیر آموزش و پرورش باید استعفا بدهد
علت آتش سوزی نشت بخاری نفتی بوده است که منجر به اتش سوزی شده و متاسفانه ۳۷ نفر از دانش آموزان دختر پایه ابتدایی شهرستان پیرانشهر را مصدوم کرده است .

رسول خضری، نماینده مردم سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با الف گفت : در این حادثه ۳۷ نفر از دانش آموزان مصدوم شده اند که حال ۸ نفر از آنها وخیم است. طبق گزارشات رسیده به من بیشتر سوختگی در ناحیه سر و صورت و دستگاه تنفسی بوده است.

وی افزود: من در تذکر شفاهی امروز در مجلس هم اعلام کردم که وزیر آموزش و پرورش باید استعفا دهد . ما در طی سالهای گذشته موارد متعددی از حادثه برای دانش آموزان داشته ایم مانند تصادف مکرر راهیان نور، آتش سوزی کلاسهای درس که مورد اخیر از جمله آنها بوده است. هر کجای دنیا این اتفاقات رخ می داد وزیر یا برکنار و یا استعفا می داد ولی متاسفانه در هیچکدام از موارد گذشته و همچنین این مورد آموزش و پرورش خود را مقصر نمی داند.

خضری با اشاره به طرح سوال مجلس در این رابطه گفت : من در رابطه با این طرح سوال کردم و حتی اگر وزیر آموزش و پرورش استعفا ندهم من پیگیر برخورد با عاملان این حادثه هستم . نمایندگان هم باید هنگام طرح سوال نظر خود را اعلام کنند و از حقوق عامه مردم دفاع کنند ، باید یک جایی جلوی این اتفاقات گرفته شود.

وی تصریح کرد : وزیر آمورش و پرورش همواره تاکید می کند که مسائل به نحو احسن در حال پی گیری است ولی شما در کجا مشاهده می کنید که کلاس درس چهل نفر وجود دارد ؟ در گذشته هشت بار به معاون وزیر و مدیر کل نوسازی مدارس تذکر دادیم ، نامه نوشتیم و حتی خواهش کردیم که به وضعیت مدارس این منطقه رسیدگی کنند ولی گوش شنوایی نبود.

نماینده مردم سردشت در مجلس با اشاره به وجود خط لوله گاز در اطراف مدرسه گفت : مدارس ابتدایی باید از لحاظ ایمنی در سطح بالایی قرار داشته باشند که اینگونه نیست . عملکرد مدیریت توسعه و نوسازی مدارس استان هم نامطلوب است و باید پاسخگو باشد.

طرح سئوال از حاجی بابایی در مجلس
نماینده سردشت با بیان اینکه امروز تذکر شفاهی و کتبی به وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی داده شده است، افزود: موضوع طرح سئوال از حاجی بابایی را داده ام و امیدوارم سایر نمایندگان مجلس نیز با این موضوع موافقت کنند تا وزیر نسبت به این حوادث پاسخگو باشد.وی با بیان اینکه رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور نیز باید نسبت به حادثه آتش سوزی مدرسه شین آباد پاسخگو باشد، افزود: منطقه شین آباد لوله کشی گاز دارد و من نمی دانم چرا در این مدرسه همچنان از بخاری نفتی استفاده می شده است. ضمن آنکه رئیس سازمان نوسازی مدارس باید نسبت به تقویت بافت فرسوده مدارس نیز اقدامات گسترده ای انجام می داده است که هیچ کدام از این کارها انجام نگرفته است.

این نماینده مجلس با طرح سئوال دیگری از مسئولان آموزش و پرورش گفت: جمعیت کلاس مدرسه انقلاب اسلامی شین آباد بیش از 37 نفر بوده است و باید از مدیران آموزش و پرورش پرسید که چرا در یک کلاس این تعداد دانش آموز دختر مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش الف؛ ساعت ۸:۲۵ دقیقه امروز در جریان آتش سوزی در دبستان روستای شین آباد پیرانشهر از توابع استان آذربایجان غربی ۳۷ نفر از دانش آموزان دختر مصدوم شده اند که حال ۸نفر از وخیم است.در همین مورد معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: تیمی از کارشناسان اداره نوسازی استان آذربایجان غربی به محل مدرسه اعزام و در حال بررسی علت آتش سوزی هستند.

در طی چند سال اخیر حوادث زیادی در مدارس اتفاق افتاده که باعث مرگ و مصدومیت دانش آموزان شده است. آتش سوزي در مدرسه اي در روستاي چاه رحمان از توابع شهرستان زاهدان در سال ۸۹ موجب شد يک دانش آموز به دليل شدت دود گرفتگي جان خود را از دست بدهد. چند سال قبل تر از آن و در مدرسه سفیلان در چهار محال و بختیاری بخاری کلاس واژگون و منجر به مرگ ۱۳ دانش آموز دختر و پسر و سرباز معلم این مدرسه شد، در حادثه دیگری نیز در استان فارس نیز ۸ دانش‌آموز (۶ دختر و ۲ پسر) طعمه حرق شدند و بدن ظریفشان کباب شد.

حادثه دبیرستان شبانه روزی وابسته به دانشگاه چابهار، فوت سعید ریسی دانش آموزان کلاس سوم ابتدایی به علت تنبیه بدنی مدرسه ای در چابهار، حادثه آتش سوزی دانش آموزان روستای درودزن فارس از نمونه های دیگری هستند که در سالیان اخیر اتفاق افتاده اند.

اکنون ۵ سال از اختصاص ۴ میلیارد دلار برای نوسازی مدارس گذشته و سال قبل نیز حدود ۲ هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان نوسازی و تجهیز مدارس قرار گرفته و بارها گفته شده که سازمان نوسازی و تجهیز مدارس از نظر بودجه در وضعیتی عالی دارد. گویا مشکل از کمبود بودجه نیست بلکه ناشی از ضعف مدیریت و کنترل و نظارت است.
[img]http://fararu.com/files/fa/news/1391/9/15/41966_631.jpg[/img]
منبع:http://www.alef.ir/vdcf00dy0w6deja.igiw.html?172422
۹۱/۹/۱۶ ۱۰:۳۵
....
۹۱/۹/۱۶ ۰۹:۳۲
بسیار متاسفم.
۹۱/۹/۱۶ ۰۷:۵۲
مسئولین باید خجالت بکشند چون هنوز در مدارس دومین کشور تولید کننده گاز در جهان از بخاری نفتی آن هم غیر استاندارد استفاده می شود
۹۱/۹/۱۶ ۰۶:۲۵
از اطلاع رسانیتون ممنونم
لطفا دفعه بعد که عکس میذارید بخش های به یاد ماندنی وحشتناکش رو تار کنید
شما هر چقدر هم بنویسید +18 افراد سن پایین میبینند و اصلا براشون خوب نیست. برادر کوچک من دیده و شب نمیتونه حتی دسشویی بره
بهتر بود مدیر سایت راجب این مساله پیش قدم می شدند.
۹۱/۹/۱۶ ۰۵:۵۶
واقعا حادثه دلخراشی است یه لحظه خودتان را جای این مصیبت دیدگان بگذارید تا عمق فاجعه را درک کنید :sad: !چرا مدارس روستاها از لحاظ گرمایش ایمن نیستند؟34 سال از انقلاب می گذرد و هنوزم بخاری نفتی در اکثر مناطق یافت می شود!!!! شرمنده یادم رفت فلسطین و لبنان و سوریه و آنگولا مانگولا در اولویت قرار دارند :-*

اخبار روز