کد خبر: ۱۲۷۰۲
۱۴۹۰ بازدید
۴ دیدگاه

نمازجمعه جنجالی علم الهدی و عکس العمل رئیس قوه قضائیه

۹۲/۴/۲۱
۱۹:۲۹

پس از خطبه های نمازجمعه مشهد به امامت امام جمعه مشهد آیت الله علم الهدی در هفتم تیر که واقعیتهایی را در مورد نقاط ضعف قوه قضائیه بیان کرده بود ، رئیس قوه قضائیه آیت الله آملی لاریجانی عکس العمل منفی نسبت به علم الهدی نشان داد که ایشان نیز روز پنجشنبه به رئیس قوه قضائیه عکس العمل نشان داده و ضمن ابراز تاسف گفت:

"با شناختی که من از آیت الله آملی لاریجانی داشتم انتظار روحیه نقدپذیری بیشتری از ایشان بود. شما و مردم عزیز می توانید با مراجعه به متن سخنان من در نمازجمعه هفت تیر قضاوت کنید که آیا این سخنان خلاف واقع یا سهل انگارانه بوده یا خیر؟"

متن سخنان علم الهدی در نمازجمعه مشهد تاریخ 7 تیر ماه:


توقع امروز مردم از قوه قضاییه، صلابت شهید بهشتی است.

عمده مشکلات کشور در ارتباط با قوه قضاییه حول سه محور مواد مخدر، مفاسد اخلاقی و همچنین مفاسد اقتصادی است.

نماز جمعه هفتم تیرماه 1392 رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر امام رضا (ع)

امام جمعه مشهد با تاکید بر این که عمده مشکلات کشور در ارتباط با قوه قضاییه حول سه محور است، خاطرنشان کرد: مواد مخدر، مفاسد اخلاقی و همچنین مفاسد اقتصادی جز این مشکلات است که نه کمبود نیروی انسانی، نه امکانات و نه ضعف قانونی نباید توجیهی برای عدم توجه به آن ها باشد.

آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته مشهد در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی با بیان اینکه واقعه هفتم تیر واقعیتی است که باگذشت 32 سال برای نسل امروز ما نیازمند بازخوانی است، افزود: حادثه آن روز، یک نمادی از اقتدار و استحکام انقلاب و نظام اسلامی ماست.

نقش موثر شهید بهشتی در انقلاب اسلامی

وی با اشاره به نوپا بودن نظام ما در سال 1360، ابراز داشت: در آن دوران که نظام ما با یک حصر عجیب خارجی و ناجوانمردی های داخلی و خارجی همراه بود، وجود یک مدیر یکتای بی نظیر و فعال مانند شهید بهشتی، نقش اساسی و تاثیرگذاری در انقلاب داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در سال 83 و تشبیه شهید بهشتی به یک سنگ آسیاب گران عنوان کرد: ایشان فرمودند، شهید بهشتی مانند یک سنگ آسیاب گران با گردش خود چندین کار را انجام می داد.

حادثه هفت تیر مردم را پایدار تر در صحنه حفظ کرد

وی با بیان این که در سایه امام راحل در آن سال ها نه تنها انقلاب سقوط نکرد بلکه بسیار قوی ایستاد، اظهارکرد: حادثه هفتم تیر هم نظام را قوی تر و هم مردم را پایدارتر در صحنه حفظ کرد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به صلابت شهید بهشتی یادآور شد: قوه قضاییه با شهید بهشتی، تداعی کننده همان صلابت بود و این شهید بزرگوار در عرصه استکبارستیزی صلابتی جدی داشت.

وی غیرت مندی شهید بهشتی را از دیگر مشخصه های این شهید دانست و با اشاره به ایستادگی ایشان بر لایحه قصاص و حقوق، بیان کرد: هفتم تیر قائله ای بود که اوج نابکاری و رضالت منافقین را مشخص کرد که این گروهک چه ویروس کشنده ای در نظام است.

توقع مردم از قوه قضائیه صلابت شهید بهشتی و غیرت شهید لاجوردی است


امام جمعه مشهد همچنین به بصیرت وغیرت شهید لاجوردی و از بین بردن ریشه منافقین توسط قوه قضاییه اشاره کرد و ادامه داد: توقع امروز مردم نیز از این قوه، صلابت شهید بهشتی و غیرت و بصیرت شهید لاجوردی است.

مواد مخدر، مفاسد اجتماعی و اقتصادی عمده مشکلات کشور

وی با تاکید بر این که عمده مشکلات کشور در ارتباط با قوه قضاییه حول سه محور است، خاطرنشان کرد: در این سه محور نه کمبود نیرو و نه کمبود امکانات و نه ضعف قانون وجود دارد و هیچ توجیهی برای آن پدیرفته نیست.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف استان خراسان رضوی اولین مشکل ممکلت را مواد مخدر دانست و تصریح کرد: این مشکل بلای خانمان سوز است و اگر قوه قضائیه با قاطعیت به میدان بیاید، این مشکل براندازی خواهد شد.
وی مفاسد اخلاقی در جامعه را از دیگر مشکلات جامعه عنوان کرد و گفت: مردم ایران برای این نظام نیم میلیون شهید دادند و نمی توانند تحمل کنند که یک عده جوان هوس باز بیانید و به نظام دهن کجی کنند.

وی ادامه داد: موی پریشان یک دخترو مسئله هوس بازی یک جوان آلوده که به دنبال فحشا می گردد، دهن کجی به شهدا و این انقلاب است و تنها جریانی که می تواند با قاطعیت برخورد کند قوه قضائیه است.

انتقاد از عدم رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی

آیت الله علم الهدی مشکل دیگر کشور را فساد اقتصادی دانست و با انتقاد از عدم رسیدگی به پرونده فساد بزرگی اقتصادی، افزود: یک جریان فساد اقتصادی در این کشور کشف شد و طی دو سال تنها اخبار آن به ما می رسد، اگر فساد اقتصادی نبود چرا آن را بزرگ کردید و اگر فساد اقتصادی است پس تحمل چرا ؟

وی اظهار کرد: یک فساد به این شهرت چرا هر روز از این دادسرا به آن دادسرا و از این بازپرس به آن بازپرس می‌رود؛ این کار باعث جری شدن سایر مفسدان اقتصادی می‌شود.

مبارزه با مشکلات کشور نیازمند صلابت و غیرت افرادی نظیر شهیدان بهشتی و لاجوردی است

آیت الله علم الهدی همچنین با گلایه از نوسانات نرخ ارز در کشور عنوان کرد: مردم داشتند زندگی‌شان را می‌کردند که ناگهان ارز با نوسان روبرو شد، در صورتی‌که تحریم‌ها زمینه این مسئله بود اما وضع به نحوی نبود که این جهش یکباره صورت بگیرد.

وی عنوان کرد: آن زمان که دستگاه‌های امنیتی وجود نداشتند، شهید لاجوردی تمامی مفاسد را نابود کرد اما امروز با وجود نیروهای امنیتی چگونه چنین وضعیتی در زمینه نوسانات ارزی به وجود می‌آید.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: تا زمانی‌که با این مسائل برخورد نشود، قطعا نتیجه‌ای نمی‌گیریم و رفع این سه مشکل نیازمند صلابت و غیرت افرادی نظیر شهیدان بهشتی و لاجوردی است.


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۴/۲۲ ۰۴:۴۵
هيهات كه مثل شهيد بهشتي ولاجوردي را ببيني ...
۹۲/۴/۲۱ ۱۹:۱۹
قوه قضایی باعث شد دزدی بیشتر شود...

خدایش نیامرزد..

یا علی
۹۲/۴/۲۱ ۱۵:۰۹
قوه قضائیه بسیار ضعیف عمل می کند

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز