کد خبر: ۲۸۰۰۸
۷۵۱ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

دادستان دیوان محاسبات کشور:

اصلاح قانون محاسبات کشور با استفاده از تجربیات کشورهای موفق

۱۳۹۳/۷/۱۶
۱۲:۵۷

دادستان دیوان محاسبات کشور با تاکید بر ضرورت پیشگیری از وقوع جرم در کشور، گفت: پیشنهاد اصلاح قانون محاسبات کشور مطرح شده بنابراین باید از تجربیات کشورهای موفق در این زمینه مانند اسپانیا استفاده کرد.

فیاض شجاعی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره سفر مسئولان دیوان محاسبات اسپانیا به ایران، گفت: با توجه به اینکه پیشنهاد اصلاح قانون محاسبات کشور مطرح است مسئولان دیوان محاسبات تصمیم گرفتند از تجربیات کشورهای موفق  در این زمینه مانند اسپانیا استفاده کنند.

دادستان دیوان محاسبات کشور ادامه داد: اواخر سال گذشته مسئولان دیوان محاسبات برای بررسی و تبادل تجربیات دیوان محاسبات کشورهای دیگر به اسپانیا سفری داشتند که این موضوع باعث شد در هفته جاری نیز دادستان دیوان محاسبات اسپانیا همراه با هیاتی به تهران سفر کنند.

شجاعی تصریح کرد: سیستم حسابرسی اسپانیا یک سیستم حسابرسی توام با رسیدگی قضایی بوده یعنی هیات‌های حسابرسی، دادسرا، دادستان و هیات مستشاری در دیوان محاسبات آن کشور وجود دارد که سیستم پیشرفته ای از لحاظ حسابرسی محسوب می شود بنابراین می توان از نکات مثبت آن در اصلاح قانون محاسبات کشور استفاده کرد.

وی با بیان اینکه مسئولان اسپانیایی به سیسستم پیشرفته دیوان محاسبات ایران اذعان داشتند، گفت: موضوعاتی مانند حوزه کاری دیوان محاسبات، بررسی صلاحیت‌ها، نحوه رسیدگی‌ها، نحوه برخورد با اشخاصی که به منافع ملت زیان می رسانند در مذاکرات با مسئولان دیوان محاسبات اسپانیا بررسی شد.

دادستان دیوان محاسبات کشور افزود: یکی از تجربیات خوبی که از  مذاکره با مسئولان دیوان محاسبات اسپانیا کسب شد این بود که در اسپانیا قبل از انعقاد قراردها با رقم بالا، قرارداد ابتدا به تایید دیوان محاسبات می‌رسد که این موضوع در انتظام مالی و حفظ حقوق مردم و پیشگیری از جرم تاثیر مطلوبی دارد./

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۷/۱۶ ۱۳:۴۴
ولی من فکر می کردم دیوان محاسبات فرانسه از همه جا قوی تر باشه تعجب کردم دادستان میگه اسپانیا بهتره

اخبار روز