کد خبر: ۳۳۱۵۹
۶۹۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مصاحبه خبرگزاری دولتی ایران با سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

۱۳۹۳/۱۰/۲۴
۱۶:۲۴

خبرگزاری ایرنا با سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مصاحبه اختصاصی کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، نگاه واشنگتن به جدول زمانی تعیین شده برای گفتگوهای هسته‌ای با ایران را جدی توصیف کرد.

خانم ساکی روز سه‌شنبه به همراه جان کری وزیر خارجه ایالات متحده در اسلام آباد پایتخت پاکستان بود. آقای کری برای دیدار روز چهارشنبه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود از اسلام آباد به ژنو می‌رود.

ساکی در ادامه گفتگو با ایرنا گفت «وقتی چالش وجود دارد، کار کمی زمان بیشتری می‌برد، و واقعیت این است که وقتی دو طرف دیدند فرصت کافی برای حرکت به جلو و رسیدن به توافق وجود دارد، در روز ۲۴ نوامبر تصمیم به تمدید گفتگوها گرفتند.»

همچنین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  گفت: جزئیات فنی زیادی برای بحث باقی مانده و دو طرف خود را برای گفتگوهای جدی بر سر مسائل باقی مانده و رسیدن به توافقی جامع پیش از پایان مهلت تعیین شده ۳۰ ژوئن آماده می‌کنند.

خانم ساکی همچنین ابراز امیدواری کرد که دیدار ژنو فرصتی برای بحث سودمند میان وزیران خارجه ایران و آمریکا باشد. به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، دیپلمات‌های ارشد آمریکا و ایران در دیدارهای سال گذشته فرصتی برای شناخت یکدیگر پیدا کردند، و تماس های مکرر داشتند و اکنون آماده دیداری دیگر می شوند.

گفتگوهای گروه ۱+۵ با ایران پس از دیدار روز چهارشنبه آغاز خواهد شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز