کد خبر: ۷۴۹۰
۹۴۱ بازدید
۳ دیدگاه

قائم مقام آموزش و پرورش:

اجراي سيستم 3-3-6

۹۱/۸/۲۹
۱۱:۲۸
قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در شورای راهبردی تحول در گفت‌وگو با فارس:
حذف نام دوره راهنمایی پس از ۴۰ سال/ برای «۳ـ۳ـ۶» باید فضاسازی شود

خبرگزاری فارس: قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در شورای راهبردی تحول بنیادین این وزارتخانه گفت: نام دوره راهنمایی حدود ۴۰ سال است بیان می‌شود؛ به همین دلیل تغییر آن کمی سخت به نظر می‌رسد.

خبرگزاری فارس: حذف نام دوره راهنمایی پس از ۴۰ سال/ برای «۳ـ۳ـ۶» باید فضاسازی شود

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در شورای راهبردی تحول و رئیس ستاد اجرایی تحول محتوا و ساختار «3ـ3ـ6» در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص این موضوع که «یادگیری نام ساختار «3ـ3ـ6» و عناوینی چون «اول متوسطه اول» یا «اول متوسطه دوم»، دغدغه‌ای دیگر در اجرای ساختار جدید آموزش و پرورش است»، اظهار داشت: باید اطلاع‌رسانی و فضاسازی صورت گیرد و بتوانیم نظام آموزشی‌ را خوب تعریف کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر 6 سال دوره ابتدایی و 6 سال دوره متوسطه داریم که دوره متوسطه به «دوره اول متوسطه» و «دوره دوم متوسطه» تقسیم می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه کرد: به عنوان مثال به جای سال اول راهنمایی، «سال اول دوره اول متوسطه» می‌گوییم.

وی در واکنش به این جمله که «با این روند، نام سال‌های تحصیلی سخت‌تر می‌شود»، گفت: زمانی که یاد بگیریم، سختی ندارد؛ دوره راهنمایی از سال 1350 به بعد ایجاد شد و از آن سال، حدود 40 سال می‌گذرد؛ در همان زمان‌ و تا سال‌های قبل هم، برخی مردم به دوره راهنمایی و متوسطه، سیکل اول و سیکل دوم می‌گفتند و راهنمایی نمی‌گفتند.

قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در شورای راهبردی تحول بنیادین در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش و پرورش درگیر این الفاظ نمی‌شود؟»، افزود: اینها بحث کارشناسی است که گاهی اوقات نیازمند است، تبیین عمومی شود ولی اگر نظام آموزشی جدید به طور کامل راه بیفتد، «3ـ3ـ6» نخواهیم گفت؛ بلکه 6 ساله ابتدایی، دوره اول متوسطه و دوره دوم متوسطه می‌گوییم؛ شاید عنوان دیگری بتوان اطلاق کرد ولی آنچه در سند تحول بنیادین آمده، این عنوان است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۸/۲۹ ۰۸:۰۶
حاجی تو مسجد بهتون زیاد نیاز دارن! :lol: آموزش و پرورشی که شما قائم مقامش باشین فاتحه براش خوندنی بید :P تحصیلات شما چه ربطی به مسئله حساس و حیاتی علم ودانش داره که نبض حیاتی کشوره؟ :-*
۹۱/۸/۲۹ ۰۷:۳۹
[list][*]حاج آقا! سر آلكس فرگوسن ده بو قدر سيستم بازي ني تغيير وئرمز كي سن وئريسن![/list] :D
۹۱/۸/۲۹ ۰۷:۰۱
حاجی 4 4 2 بهتر نیست؟ :lol:

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز