کد خبر: ۲۵۰۶۹
۴۰۱ بازدید
۲ دیدگاه

سرمقاله روزنامه مردمسالاری :

تفکر هيتلری صهيونيست‌ها در غزه

دکتر مددی؛نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی
هفده روز از تهاجم نظامي صهيونيستها به مردم مظلوم غزه مي‌گذرد در حالي که ده‌ها سال از اشغال فلسطين مي‌گذرد و اگر امروز تعداد شهداي اين تهاجم نابرابر از مرز 500 نفر گذشته، آمار دقيقي از تعداد شهداي فلسطيني که به دست صهيونيستها جان باخته اند، در دست نيست. اما بايد پاسخ بدهيم که گناه اين مردم بي‌دفاع چيست؟ آيا درست است که مردم فلسطين را از وطنشان بيرون کنند؟ سالها در محاصره غذايي و دارويي قراردهند و يک باره با بهانه‌اي واهي، جان و مالشان را تهديد کنند؟ آيا درست است که در برابر ديدگان مادران فلسطيني، فرزندانشان را به خاک و خون بکشند؟ آيا درست است خانه و محل کار اين مردم مظلوم را با سلاح‌هاي ويرانگر مورد هجوم قرار دهند و از همه بدتر آنکه بيمارستان را در غزه بمباران کنند در حالي که بر اساس توافقنامه‌هاي جهاني، بيمارستان نبايد در معرض تهديد جنگي قرار گيرد و اين نوع تهاجم، کاري غير انساني شناخته شده است.

اما جنگ همواره مورد نکوهش تمامي انسان‌هاي فهيم بوده و کشتارهاي بي‌رحمانه‌اي که در جنگ جهاني اول و دوم يا جنگ بين کشورها از جمله جنگ ويتنام رخ داده، هرگز از ذهن مردم پاک نمي‌شود. هيچ کس به خود جرات نمي‌دهد از هيتلر به نيکي ياد کند يا از خونخواران تاريخ همچون چنگيز، اسطوره بسازد. اما امروزه سردمداران رژيم اشغالگر قدس مورد حمايت قرار مي‌گيرند و در حالي که زنان، کودکان و غير نظاميان را در غزه مي‌کشند، از سوي کشورهاي مدعي حقوق بشر از جمله انگليس، آلمان و آمريکا حمايت مي‌شوند.

اما به راستي اين تهاجم را چگونه مي‌توان تحليل کرد؟ کشتار مردم غزه، جنگي مذهبي، سياسي و غير انساني است. امروزه صهيونيست‌ها نه به عنوان يک يهودي، بلکه به عنوان صهيونيست دست به کشتار مسلمانان مي‌زنند تا جنگ مذهبي را در اذهان عمومي تداعي کنند. اين در حالي است که اديان الهي با هر نوع کشتار به ويژه انسانهايي که پيرو دين الهي باشند، هيچ موافقتي ندارند. بنا بر اين جنگ غزه، جنگ عده اي تندرو، عليه دين اسلام است. نکته ديگر رويکرد سياسي در حمله به غزه است. امروزه مذاکرات ايران با 1+5 به نتايج خوبي رسيده و به زودي رابطه ايران با جهان به حالت عادي در مي‌آيد و اين چيزي است که براي رژيم اشغالگر قدس قابل قبول نيست. بنابراين کشوري که بقاي خود را در تفرقه ديده، سعي مي‌کند عقده خود را در قالب کشتار مسلمانان غزه به نمايش بگذارد. از سوي ديگر به روز جهاني قدس نزديک مي‌شويم و در اين روز مسلمانان، بلکه آزادي خواهان دنيا به رفتار صهيونيستها اعتراض مي‌کنند. بنابراين صهيونيستها با فرار رو به جلو و تهاجم به غزه سعي مي‌کنند اعتراض جهانيان را تحت شعاع قرار دهند، غافل از اينکه بر خشم مسلمان افزوده شده و صهيونيست در اذهان جهانيان منفورتر مي‌شود. بحث بعدي زياده خواهي صهيونيستها است. اين رژيم اعلام کرده که تهاجم خود را تا اشغال کامل غزه ادامه خواهد داد. بنا بر اين زنگ خطر براي کشورهاي مسلمان به صدا درآمده و بايد مراقب باشند، زيرا امکان دارد گزينه بعدي کشور مسلمان ديگري باشد. کشورهاي مسلمان بايد بدانند که تفکر صهيونيست، تسخير کامل جهان و ادامه تفکر هيتلري است. به همين دليل بايد نگران همه گير شدن اين تفکر باشيم. اما در پايان لازم است به اين جمله امام حسين (ع) برسيم که فرمودند «اگر دين نداريد، آزاده باشيد». اکنون سخن مردم مظلوم غزه با انسانهاي آزاده جهان از اين نوع است. آزادگان جهان و آنها که به معناي واقعي، مدعي حقوق بشر هستند، نبايد سکوت کنند. اگر کشته شدن يک کودک در کشورهاي پيشرفته با واکنش گروه‌هاي حقوق بشري رو به رو ميشود، اکنون زمان آن است که تمامي گروه‌هاي حقوق بشري و البته هر کس که خود را انسان مي‌داند، نسبت به کشتار غزه واکنش نشان دهد و خواهان مجازات متجاوزان صهيونيست شود. بي‌شک روز قدس بهترين زمان براي حضور است براي آنکه انسانها اعلام کنند که مسلمان هستند و اگر هم مسلمان نيستند، ثابت کنند که ازاده هستند.

سرمقاله روزنامه مردمسالاری (93/05/02)

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۵/۵ ۱۳:۲۹
از افتخارت نظام جمهوری اسلامی حمایت از مظلومین عالم میباشد.
حضرت امام موسی صدر: ما اسرائیل را شرّ مطلق می دانیم. بدتر از اسرائیل در جهان وجود ندارد. اگر اسرائیل با شیطان درگیر شود، در کنار شیطان خواهیم ایستاد. اگر اسرائیل با چپ درگیر شود، در کنار چپ خواهیم ایستاد. اگر اسرائیل با راست درگیر شود، در کنار راست خواهیم ایستاد. شعارِ « اسرائیل شرّ مطلق است »، به این معناست.

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز