کد خبر: ۵۷۱۵۸
۱۰۲۴ بازدید
۸ دیدگاه (۴ تایید شده)

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛

دولت با اقتصاد مقاومتی مبارزه می‌کند/ روحانی هیچ برنامه‌ای برای افزایش تولید ندارد

مددی گفت: دولت هیچ برنامه‌ای برای حمایت از تولید ندارد و با افزایش واردات بی‌رویه عملاً با اقتصاد مقاومتی مبارزه می‌کند.

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی مددی در گفت‌وگو با  آناج با اشاره به عدم حمایت دولت از قالیبافان، اظهار کرد: دولت گذشته برای حمایت از تولیدات کوچک خانگی برنامه جامعی داشت  و از اکثر قالیبافان حمایت می کرد، متاسفانه از وقتی دولت تدبیر روی کار آمده، برنامه ای برای حمایت از تولید نداشته و نه تنها تولیدات بزرگ را با سیستم بانکی و مالیات کلان زمین گیر کرده بلکه تولیدات خانگی و کوچک را با قطع بیمه به تعطیلی کشانده به طوری که 80 درصد آنها تعطیل شده اند.

وی اذعان داشت: زمانی که بیمه قالیبافان را بدون دلیل قطع کردند، دیگر کسی رغبتی برای تولید قالی نداشت، مجلس با اعتراض خود  وزیر کار را به مجلس احضار کرد و به مرحله استیضاح رساند؛ در نهایت مقرر شد در خصوص این قانون تجدید نظر کنند، با این حال بنده بعید میدانم که این قانون را مجددا اجرایی کنند چرا که هیچ برنامه ای برای حمایت از قالیبافان ندارند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال باید از تولیدات داخلی حمایت کرد، تا زمانی که دولت از تولید کنندگان حمایت نمی کند نباید انتظاری از سازمان ها داشت؛ امیدوارم آنان سر عقل بیایند چرا که بزرگترین تهدید برای نظام همین بیکاری است.

وی یادآور شد: با اینکه رهبری چندین سال است برای حفظ استقلال و مبارزه با تحریم در ابعاد مختلف سیاست های اقتصاد مقاومتی را مطرح می کنند و از دولتمردان می خواهند سیاست های اقتصاد مقاومتی را برای حمایت از تولیدات داخلی اجرایی کنند لکن، متاسفانه این سیاست ها از سوی دولت در حد شعار مانده و انتظارات رهبری برآورده نشده است.

مددی با بیان اینکه برخی از دولتمردان از اجرای اقتصاد مقاومتی طفره می روند، اظهار داشت: برای اجرای اقتصاد مقاومتی، نخست باید از واردات بی وریه جلوگیری کرد، وقتی تولید داخلی از طرف دولت تضمین نشده و محصولاتی مانند سیب زمینی و برنج داخلی فروخته نمی شود، عملا از اقتصاد مقاومتی نه تنها حمایت نمی شود بلکه با آن در کشور مبارزه می شود.

وی در پایان تاکید کرد: دولت باید چهارچوب اقتصاد مقاومتی را حداقل از رومانی یاد بگیرد، از کشورهایی که در این خصوص تجربه دارند بهره ببرد؛ هر روز واردات بیشتر می شود  و آن ناشی از عدم برنامه ریزی است، این کارها آقای روحانی را از چشم انداخته و به نظرم اولین رئیس جمهوری باشد که مدت ریاستش در این نظام یک دوره خواهد بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱/۲۸ ۲۳:۲۶

عملکرد مثبت را باید تشویق و حمایت کرد و عملکرد ضعیف را باید انتقاد کرد همین خودش نشان دهنده آن است که حق مردم خط قرمز مددی است

۹۵/۱/۲۸ ۲۳:۲۳

زنده باد مردی که همیشه زبان مردم تنگ دست است
آفرین به شهامت و شجاعت تو مددی

۹۵/۱/۲۸ ۲۲:۵۵

بیمه قالیبافی که با هزار رنج و سختی  و صرف پولهای کلان به جیب دولت و آموزشگاها ریخته شد عین آب خوردن قطع کردند.طرح این بحثها و همچنین  در بخش تولید خوب بود ولی بهتر بود در صحن مجلس( که کمتر نمایندگان  میانه را مشاهده میکنیم) گفته میشد که به مراتب گیرایی و تاثیر بیشتری دارد.

۹۵/۱/۲۸ ۲۱:۲۸

به نظرم اولین رئیس جمهوری باشد که مدت ریاستش در این نظام یک دوره خواهد بود

اخبار روز