کد خبر: ۷۹۱۶۹
۵۹۴ بازدید
۳۴ دیدگاه

پیام تسلیت دکتر یعقوب شیویاری نماینده مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت استاد دکتر ابیلی پور

انالله واناالیه راجعون

   خبر درگذشت تاسف بار دکتر ایرج ابیلی پور بسیار دردناک و اندوه ناک بود.استاد و معلمی که علم را با عمل و تدریس را با اخلاق توام نموده بود .

   اینجانب این ضایعه بزرگ را خدمت تمامی علاقمندان ، جامعه دانشگاهی ، دانشجویان ، اساتید و همکاران آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از درگاه ایزد منان برای آن فقید سعید غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان علی الخصوص خانواده محترمشان صبر و اجر را خواستارم.

دکتر یعقوب شیویاری

نماینده مردم شریف میانه ،وبخش های ترکمنچای ،کندوان ،کاغذکنان و مرکزی در مجلس شورای اسلامی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۰/۲۲ ۲۱:۰۱

بیکارمحترم دکترای سراسری عزیز
سلام علیکم مرحوم آقای ابیلی پور بیست واندی سال سابقه هیئت علمی داشتند در سالی که ایشان فوق لیسانس زبان گرفتند وعضو هیئت علمی دانشگاه آزاد میانه شدندهمه به حال ایشان غبطه می خورندوشرایط استخدام آن زمان همین بود اصلا دکترای زبان نداشتیم.
منظور نویسنده این است که ایشون اگر استرس دکترا درسن چهل وهشت سالگی نمی کشید وبازنشست میشد شمای بیکار عزیز جایگزین ایشون میشدید وایشون هم درکنار خانواده محترمش لذت زندگیش را می کشید.
شما که مراتب علمی راسپری کرده اید وجزو نخبگان جامعه هستید در فهم مطالب تاریخچه اتفاقات را دیده ودر بستر یک پدیده اجتماعی نظر دهید.
شما می بایستی مجموعه ائی که تصمیم گرفته اینهمه دکتر بیکار تولید کند را مقصر بدانید!؟
چه کسی از کارگران ومهندسان یک کارخانه انتظار دارد که حتما پرفسور شوند کارخانه ایشون را برای مهندسی انتخاب کرده که درمقطع لیسانس موثر واقع شود

۹۶/۱۰/۲۲ ۱۷:۰۰

وقتی دکتری سراسری بیرون دانشگاه بیکاره چه معنی داره یکی بو فوق لیسانس ازاد بیاد و هیئت علمی بشه؟ برای بهبود سطح دانشگاه بهترین کار رو کردن رئیس محترم.

۹۶/۱۰/۲۰ ۱۴:۴۸

انسان شریف و دارای حسن خلق و سلوک بودند .خدابیامرزدشان

۹۶/۱۰/۲۰ ۱۴:۴۶

با عرض تسلیت

۹۶/۱۰/۲۰ ۱۳:۵۸

آقای دکتر کامنت را چرا تایید نمی کنید نمایش داده شود

۹۶/۱۰/۲۰ ۱۳:۵۶

جناب دکتر شیویاری
با سلام و ارزوی توفیق
بایستی علاوه بر ماها به عنوان همکاران بسیار نزدیک نامبرده به آقای فرمند و بالاخص حضرتعالی که نمایندگان شهرستان و مدیر عالی و معمار و دیزاینر مدیران شهر هستید تسلیت گفت.ایشان که از مردان نیک و اسوه اخلاق و ادب بودند.در حین برگشت از صبح تا عصر امتحان شفاهی جامع بودند و محتملا از استرس و فشار ناشی از آن امتحان دوچار عارضه ایست قلبی شده اند.و دلیلش هم این است که چن روز پیش از فوتشان در محفل همکاران در دانشگاه اظهار می داشتند که من با مدرک فوق لیسانس در دانشگاه استخدام شدم و نیازی به خواندن دکترا ندارم ولی ریاست به نامبرده نامه داده که یا دکترا بخوان و یا تسویه حساب کن برو! جناب دکتر حضرتعالی به عنوان یک پزشک برداشتتان از چنین نامه ای و رفتارهای اخیر هیات رییسه بالاخص رییس دانشگاه چیست ؟از چنین نامه هایی کم در این دانشگاه نگاشته نمی شود و هر روز بیشتر از روزهای قبل پمپاژ استرس و نامیدی به دوستان و همکاران می شود و شما و جنایب فرمند در سکوتید و دوستی می گفت به تلفن هم در ارتباط با دانشگاه جواب نمی دهید و دوست دیگری می گفت جناب فرمند به رییس فعلی اظهار داشته دور و برت را درست کن و بمان!بله بمان و استرس تزریق کن به تمام اعضا هیات علمی و کارمندان اخراج که نمی توانی بکنی لاقل یکی یکی از استرس بکش شان تا صرفه جویی کنی و دانشگاه را از بحران کذایی که ساخته و پرداخته ذهن بیمار رییس فعلی است و می خواهد با چنین حرفهای بی اساسی خودی نشان دهد،نجات بده جناب شیویاری بازهم سکوت بفرمایید و جواب ندهید تا تک تک دوستان ایست قلبی کنند سکته کنند و مساله به کل حل شود و ....

۹۶/۱۰/۲۰ ۱۳:۳۰

نمایندگان محترم مطالبات کارکنان بهداشت ودرمان: کمبود کادر پرسنل: بی نظمی در ضعف مدیریتی شبکه احداث ام آی آر رسیدگی فرمایند: مطالب را سانسور نکنند

۹۶/۱۰/۲۰ ۱۰:۵۰

سلام‌- به آقای دکتر بفرمایید وقتی به تلفن تان جواب نمی دهید وقتی در امور دانشگاه نمی خواهید موثر واقع شوید استرسی که در دانشگاه وجود دارد به نوعی حضرتعالی هم مقصرید ودر روز قیامت بایستی پاسخ دهید

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۹:۳۱

طبق بررسی های صورت گرفته روند بازسازی و بهسازی بخش های مختلف بیمارستانی در میانه دست خوش برخی تغییرات شده که رنگ آمیزی درب های بیمارستان خاتم و به سازی آنها و تعویض مجدد در سال گذشته– خرید سرکنسول (روشنایی ) بالای تخت مریض در سال ۹۳ و تعویض آنها در سال ۹۴ – نصب پنجره های جدید در روند بازسازی بیمارستان امام خمینی(ره) و تعویض مجدد آنها – بازسازی بخش CCU و تخریب مجدد آن و ادغام با بخش ICU تنها بخشی از این قبیل اقدمات است که رئیس شبکه بهداشت و درمان میانه باید در قبال آنها پاسخگو بوده و علت این تصمیمات و میزان بودجه های صرف شده و هدر رفته در این پروژه ها را اعلام و شفاف سازی نماید.

گزارشات رسیده همچنین حاکی نشان از این دارد که تجهیزات داخل آمبولانس های بیمارستان میانه مناسب نبوده بطوری که فاقد دستگاه مانیتور قلب و دستگاه تنفس مصنوعی است که این قبیل امکانات در لیست استاندارد دانشگاه علوم پزشکی تبریز لحاظ شده است

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۹:۲۹

برخی از پرستاران بیمارستان خاتم الانبیاء در تماس با میانا مدعی کسر ۲۵ درصد از اضافه کاری پرسنل این بیمارستان نیز شده اند در حالی که مسئولین امر با توجیه این مسئله که سقف اضافی پرسنل این بیمارستان نباید بیشتر از ۳۳ هزار ساعت باشد به این تصمیم دست زده اند.

طبق بررسی های صورت گرفته میزان اضافه کاری پرسنل بیمارستان خاتم الانبیاء میانه قریب به ۴۴ هزار ساعت است که ۱۱ هزار ساعت بیش از میزانی است که مسئولین شبکه بهداشت و درمان طبق آن اضافه کاری های پرسنل را محاسبه و پرداخت می نمایند.

اضافه کاری که علی رغم کمبود نیروی انسانی بصورت اجباری به پرسنل تحمیل شده و حتی کارکنان به گفته خود نمی توانند انجام آن بصورت اختیاری سر باز زنند.

همانطور که اشاره شد مجموعه پرسنل بیمارستان خاتم الانبیاء میانه در حالی متحمل برخی مشکلات شده اند که به نظر می رسد با راه اندازی و اتمام مراحل بازسازی بیمارستان امام خمینی (ره) و در صورت عدم لحاظ و جذب پرسنل و نیروی انسانی کافی این مشکلات طی ماه های آتی دو چندان خواهد شد.

مشکلاتی که در کنار آن میتوان به بدهی های میلیاردی بیمارستان خاتم الانبیاء به شرکت ها مختلف خدماتی اشاره که هزینه های ماهانه اعم از پول برق و آب و گاز و … را نیز میتوان به آن اضافه کرد

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۹:۲۸

توزیع کارانه بیمارستان خاتم الانبیاء میانه با در نظر گرفتن ۶۰ درصد سهم پزشکان و ۲۷ درصد پرسنل بعد از گذشت ماه ها هنوز چشم به بیمه های طرف قرار داد از جمله بیمه سلامت و تامین اجتماعی دوخته است.


برخی از کارکنان و پرستاران بیمارستان خاتم الانبیاء معتقدند قبل از اجرای طرح تحول سلامت نهایتاً ظرف سه ماه مطالبات خود از محل کارانه ها را دریافت می نمودندکه با اجرای این طرح گسترش بیمه همگانی علی رغم اضافه شدن فشار کاری زیاد و افزایش مراجعات دولت توجهی در راستای تامین منابع سازمان های بیمه گر نداشته است.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۹:۲۷

مسئله اختلاف بر سر کارانه های پزشکان و پرستاران و نیز عدم یا تاخیر در پرداخت کارانه تا جایی پیش رفته است که شاهد اعتراضاتی در این خصوص در تنها بیمارستان شهرستان میانه هستیم.


آن ها معتقدند: «کارانه» بخشی از حقوق دریافتی پرسنل کادر درمان است. پرستاران بصورت شبانه روزی در شیفت های سخت و فشرده در جهت توسعه سلامت جامعه تلاش می کنند و در صف اول نبرد با همه گونه بیماری و حادثه هستند و اغلب بخشی از بار وظایف پزشکان را به دوش می کشند و در معرض خطر بیماری های واگیردار و… هستند در دریافت دستمزد خود با مشکلات خاصی نیز مواجه اند تا جایی که مطلع هستیم پرستاران خرم آباد تا ۹ماه کارانه خود را دریافت نکرده اند و علاوه بر مشکلات شغلی و ناعدالتی های متعدد با مشکلات مالی نیز دست و پنجه نرم کنند.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۹:۲۳

طاهری متولد سال 1348 و فارغ التحصیل رشته پزشکی در سال 73 از دانشگاه علوم پزشکی تبریز بوده و سوابق کاری وی در سالهای اخیر شامل کارشناس آموزش بهداشت مرکز بهداشت شهرستان تبریز، رییس بیمارستان امام حسین (ع) هشترود و سرپرستی شبکه بهداشت و درمان چاراویماق بوده است.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۹:۲۲

معاون بهداشتی شبکه و رییس مرکز بهداشت شهرستان میانه منصوب شد
مراسم معارفه خانم دکتر خالقی معاون بهداشتی شبکه و رییس مرکز بهداشت شهرستان میانه با حضور دکتر طاهری مدیر شبکه و مدیران و کارکنان واحدهای ستادی شبکه درمحل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان میانه برگزار گردید.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۸:۰۶

جنابعالی برای اساتید و دانشگاهیان شهرستان کدام امکانات فراهم ساخت لطفا عملکرد عنایت فرمایید"

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۸:۰۵

تعامل و ساخت وسازهای سیاسی ریس ادرات با نماینده مذکور و قصد وغرض ورزی باعث از بین رفتن سیستم صحیح اداری و ناکارآمدی مدیر واحد لطمه به کل دستگاه خواهد زد و علت آن هم هماهنگی و وعده وعیده بین مدیر اداراه و نماینده مربوطه احتمالا خواهد بود: میانه حقش این نیست

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۸:۰۲

با این اظهارات می‌توان دریافت ضعف مدیریتی شبکه بهداشت و درمان میانه در نحوه مدیریت صحیح بیمارستان‌های شهرستان میانه و نظارت بر نحوه بهداشت و درمان این اماکن، می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلایل این نارضایتی‌ها از بیماران باشد.

کمبود شدید نیروی پرستار در بیمارستان‌های میانه و از همه مهم‌تر عدم پرداخت معوقات کاری چندماهه پرستاران این شهرستان، باعث شده است که در برخی مواقع کادرهای درمانی بیمارستان رغبتی به فعالیت بهینه و خدمت به بیماران نداشته باشند.

با تمام این اظهارات باید اشاره کرد که مهم‌ترین نکته در بررسی وضعیت بیمارستانی فارغ از خدمات و زحماتی که از سوی عوامل درمانی کشیده می‌شود، وضعیت نابسامان بهداشتی است، نکته‌ای که باید سرلوحه مراکز درمانی شهرستان میانه باشد اما به دلایل متعدد این موضوع کمرنگ بوده و با غفلت مواجه است.

تمامی این مشکلات که بارها مطرح‌شده بی‌پاسخ‌مانده و دراین‌بین تلاش چندهفته‌ای خبرنگار تسنیم در میانه برای پاسخگویی مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه بی‌نتیجه ماند.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۸:۰۰

یکی از این مصدومان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با انتقاد از ارائه خدمات در این بیمارستان، اظهار داشت: من از تهران به سمت هادی شهر برای انتخاب واحد با این اتوبوس حرکت کرده بودم که این حادثه برای ما اتفاق افتاده ولی متأسفانه پرسنل بیمارستان به ما رسیدگی نمی‌کنند.

وی افزود: از دیشب تاکنون که حدود 12 ساعت گذشته هنوز پرسنل بیمارستان دریغ از یک چای و یک لقمه نان به ما رسیدگی نکرده‌اند و الان نیز حدود 40 دقیقه است می‌خواهم به سرویس بهداشتی بروم ولی متأسفانه کسی نیست کمک کند تا من بروم.

این فرد با انتقاد از اینکه برای رفتن به سرویس بهداشتی باید التماس کنم، گفت: متأسفانه کسی به داد ما نمی‌رسد لذا یک بیمارستان باید همیشه آمادگی این‌گونه حوادث را داشته باشد و ما از وضعیت بهداشتی و درمانی بیمارستان خاتم‌الانبیاء شهرستان میانه بسیار ناراضی هستیم.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۷:۵۹

از سویی، خستگی شدید کادر پرستاری به دلیل کمبود نیرو در بیمارستان‌های شهرستان باعث می‌شود که در ارائه خدمات مطلوب به بیماران دچار مشکل شده و از سوی دیگر بعضاً غفلت‌هایی در مراقبت‌های درمانی رخ می‌دهد که منجر به مرگ بیمار می‌شود.

باوجود کمبود کادر پرستاری فشار کاری مضاعفی بر پرستاران وارد می‌آید. این امر می‌تواند در نحوه درمان و رسیدگی به بیماران هم خود را نشان دهد؛ چراکه به علت نبود نیروی کافی پرستار مجبور است به هر دو بیمارستان شهرستان در امر خدمات‌دهی و درمان کمک‌رسانی کند که این امر آنان را خسته می‌کند و شاید این سفیدپوشان از انجام واقعی رسالت خود بازبمانند.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۷:۵۹

شیویاری بهره برداری از بیمارستان برکت امام خمینی (ره) را از دیگر پروژه های مهم در طرح تحول نظام سلامت برشمرد و افزود: این طرح علی رغم اینکه یک پروژه ملی بوده اما دارای مشکلاتی نیز هست که باید مرتفع گردد.
وی نبود دستگاه MRI با توجه به فاصله شهرستان میانه از مرکز استان و مراجعت بیشمار مردم به مراکز استان های همجوار از جمله زنجان را دیگر مشکل حوزه انتخابیه خود عنوان کرد و افزود: بنده پیگیر حل موضوع از شخص وزیر بهداشت بوده ام و در این راستان نیز بصورت کتبی دستور در این خصوص نیز دریافت نموده ام که ان اشالله پیگیر حل مسئله خواهم بود.
نماینده مردم میانه به مشکل آب شرب میانه و سنگینی و وجود املاح در آن اشاره کرد و گفت: انتقال آب شرب میانه از سد گرمی چای سالیان طولانی خواسته به حق و مطالبه مردم میانه از مسئولین بوده که بنده در این راستا از وزارت نیرو قول هایی را برای تامین مالی پروژه گرفته ام.
وی با بیان اینکه اعتبارات دولتی محدود بوده و نمی توان قول و وعده ای در خصوص تاریخ اتمام این طرح به مردم داد، اظهار داشت: برای مثال سال گذشته از ۲۰ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح تنها ۳ میلیارد به پروژه تخصیص داده شد.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۷:۵۵

بیرانت را به کارهایی که برای حکام پیش از تو بر عهده داشته‌اند، بیازمای و از آن‌میان، بهترین آنها را که در میان مردم اثری نیکوتر نهاده‌اند و به امانت چهره‌ای‌شناخته‌اند، اختیار کن.که اگر چنین کنی این کار دلیل نیکخواهی تو برای خداونداست و هم به آن کس که کار خود را بر عهده تو نهاده.بر سر هر کاری از کارهای خوداز میان ایشان، رئیسی برگمار.کسی که بزرگی کار مقهورش نسازد و بسیاری آنهاسبب پراکندگی خاطرش نشود.اگر در دبیران تو عیبی یافته شود و تو از آن غفلت‌کرده باشی، تو را به آن بازخواست کنند.

اینک سفارش مرا در حق بازرگانان و پیشه‌وران بپذیر و درباره آنها به کارگزارانت‌نیکو سفارش کن.خواه آنها که بر یک جای مقیم‌اند و خواه آنها که با سرمایه خویش‌این سو و آن سو سفر کنند و با دسترنج‌خود زندگی نمایند.زیرا این گروه، خود مایه‌های منافع‌اند و اسباب رفاه و آسودگی و به دست آورندگان آن از راههای دشوارو دور و خشکی و دریا و دشتها و کوهساران و جایهایی که مردم در آن جایها گردنیایند و جرئت رفتن به آن جایها ننمایند.اینان مردمی مسالمت‌جوی‌اند که نه ازفتنه‌گریهایشان بیمی است و نه از شر و فسادشان وحشتی.در کارشان نظر کن، خواه‌در حضرت تو باشند یا در شهرهای تو.با اینهمه بدان که بسیاری از ایشان را روشی‌ناشایسته است و حریص‌اند و بخیل.احتکار می‌کنند و به میل خود برای کالای خودبها می‌گذارند، با این کار به مردم زیان می‌رسانند و برای والیان هم مایه ننگ و عیب‌هستند.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۷:۵۵

ای مالک، بدان که تو را به بلادی فرستاده‌ام که پیش از تو دولتها دیده، برخی دادگر و برخی ستمگر. و مردم در کارهای تو به همان چشم می‌نگرند که تو درکارهای والیان پیش از خود می‌نگری و درباره تو همان گویند که تو درباره آنها می‌گویی و نیکوکاران را از آنچه خداوند درباره آنها بر زبان مردم جاری ساخته، توان شناخت.

باید بهترین اندوخته‌ها در نزد تو، اندوخته کار نیک باشد. پس زمام هواهای نفس خویش فروگیر و بر نفس خود، در آنچه برای او روا نیست، بخل بورز که بخل ورزیدن بر نفس، انصاف دادن است در آنچه دوست دارد یا ناخوش می‌شمارد.مهربانی به رعیت و دوست داشتن آنها و لطف در حق ایشان را شعار دل خود ساز. چونان حیوانی درنده مباش که خوردنشان را غنیمت‌شماری، زیراآنان دو گروهند یا همکیشان تو هستند یا همانندان تو در آفرینش.

از آنها خطاها سر خواهد زد و علتهایی عارضشان خواهد شد و به عمد یا خطا، لغزشهایی کنند، پس، از عفو و بخشایش خویش نصیبشان ده، همانگونه که دوست داری که خداوند نیز از عفو و بخشایش خود تو را نصیب دهد. زیرا تو برتر از آنها هستی و آنکه تو را بر آن سرزمین ولایت داده، برتر از توست و خداوند برتر از کسی است که تو را ولایت داده است. ساختن کارشان را از تو خواسته و تو را به آنها آزموده است.

ای مالک، خود را برای جنگ با خدا بسیج مکن که تو را در برابر خشم او توانی‌نیست و از عفو و بخشایش او هرگز بی‌نیاز نخواهی بود.هرگاه کسی را بخشودی، ازکرده خود پشیمان مشو و هرگاه کسی را عقوبت نمودی، از کرده خود شادمان مباش.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۷:۵۴

ه نام خداوند بخشاینده مهربان ‌این فرمانی است از بنده خدا، علی امیر المؤمنین، به مالک بن حارث اشترنخعی در پیمانی که با او می‌نهد، هنگامی که او را فرمانروایی مصر داد تا خراج آنجا را گرد آورد و با دشمنانش پیکار کند و کار مردمش را به صلاح آورد و شهرهایش را آباد سازد.

او را به ترس از خدا و برگزیدن طاعت او بر دیگر کارها و پیروی از هر چه درکتاب خود بدان فرمان داده، از واجبات و سنتهایی که کس به سعادت نرسد مگر به پیروی از آنها، و به شقاوت نیفتد، مگر به انکار آنها و ضایع گذاشتن آنها. و باید که خدای سبحان را یاری نماید به دل و دست و زبان خود، که خدای جل اسمه، یاری‌کردن هر کس را که یاریش کند و عزیز داشتن هر کس را که عزیزش دارد بر عهده گرفته‌است. و او را فرمان می‌دهد که زمام نفس خویش در برابر شهوتها به دست گیرد و ازسرکشی هایش باز دارد، زیرا نفس همواره به بدی فرمان دهد، مگر آنکه خداوند رحمت آورد.

۹۶/۱۰/۲۰ ۰۷:۴۶

سلام دکتر از کمیسیون بهداشت چه خبر؟

اخبار روز