کد خبر: ۷۹۲۵۲
۵۱۲ بازدید
۲۲ دیدگاه

گزارش دکتر شیویاری سخنگوی مجمع نمایندگان از دیداربامعاون اول رئیس جمهور

نمایندگان آذربایجان‌شرقی از معاون رئیس جمهور چه خواستند ،تاریخ: - ۱۳۹۶/۱۰/۲۰

تعیین تکلیف سدهای بلاتکلیف آذربایجان‌شرقی/ تاکید بر انتقال آب ارس/برخورد با خاطیان حادثه قطار تبریز- مشهد/تعیین تکلیف نفلین سینیت و طرح ذوب مس سخنگوی مجمع نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی گفت: در این جلسه نمایندگان اکیداً به موضوع رسیدگی حادثه قطار تاکید کردند زیرا بعد از گذشت ۱۳ ماه هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده و برخوردی با خاطیان نشده و مشکلات بیمه حادثه‌دیدگان نیز سرجایش باقی مانده است.

         

یعقوب شیویاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز با اشاره به جلسه مجمع نمایندگان استان با معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: این جلسه با حضور ۱۴ نفر از نمایندگان استان و با حضور معاون اول رئیس جمهور، استاندار آذربایجان‌شرقی، معاول پارلمانی وزیر و رئیس مناطق دفتر ریاست جمهوری برگزار شد و تمام نیازها و مطالبات استان مطرح و تذکر داده شد.

وی افزود: با توجه به شناخت معاون اول رئیس جمهور از استان آذربایجان‌شرقی، این استان را دارای ظرفیت و نیاز به توجه بیشتر به مطرح کرد.

اعتبارات دولتی در شان آذربایجان‌شرقی نیست

سخنگوی مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه در این جلسه تذکر اینکه اعتبارات دولتی آنچنان که در شأن استان باشد نیست را دادیم، گفت: معاون اول رئیس جمهور قول مساعد در این خصوص را دادند تا برای تزریق اعتبارات به صورت کامل در استان تلاش کنند تا استان از نظر توسعه صنعتی گسترش یابد زیرا طبق برآورد استان آذربایجان‌شرقی رتبه سوم در صنعت کشور را دارد.

نماینده مردم میانه خاطرنشان کرد:کشور ایران با بحران شدید آبی برخوردار است و استان هم جدا از این موضوع نیست و دریاچه ارومیه نیز دچار همین بحران شده است و اگرچه نام دریاچه ارومیه است ولی بخش عظیم آن شامل استان آذربایجان‌شرقی است که مناطق زیادی از آن طریق ارتزاق می‌کردند.

وی عنوان کرد: موضوع دریاچه ارومیه اهمیت حیاتی برای کل کشور دارد و باید هر چه سریع‌تر با یک کار کارشناسی نسبت به نجات آن تلاش شود.

تعیین تکلیف شدن سدهای استان

شیویاری در ادامه به تاکید معاون رئیس جمهور نسبت به تعیین تکلیف شدن سدهای استان اشاره کرد و گفت: چند سال پیش سد شهریار میانه در استان به صورت نمادین آبگیری شد ولی برای بهره‌برداری کامل به چند میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است همچنین مسائل سد سهند هشترود، پیام چای کلیبر، گرمی‌چای میانه و غیره نیز برای رسیدگی مطرح شد.

وی اضافه کرد: در رابطه با آب‌های مرزی اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده که در صورت تخصیص کامل هیچ‌گونه مشکل حادی نخواهیم داشت و البته در این جلسه موضوع انتقال آب ارس نیز جز یکی از مطالباتی بود که معاون رئیس جمهور قول رسیدگی و بررسی موانع آن را داد.

دو باند شدن مسیر ریلی تبریز- تهران اعتبار ندارد

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات در حوزه راه و حمل و نقل اظهار کرد: در این جلسه موضوع دوبانده شدن مسیر ریلی تبریز- تهران مطرح شد که جزو برنامه‌های دولت بوده ولی به علت عدم تزریق اعتبارات و کم‌کاری پیمانکاران این پروژه سرانجام نگرفته است. وی افزود: خط ریلی میانه - تبریز نیز جز یکی از پروژه‌های ملی بوده که پایان سال این پروژه تا بستان‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد و اگر ۱۵۰ میلیارد تومان نیز تزریق شود ادامه پروژه تا سال آینده به اتمام خواهد رسید.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان خاطرنشان کرد: پروژه تبریز مرند و بازرگان یکی دیگر از پروژه‌های مهم است که نیاز به پیگیری دارد و خط میانه - اردبیل، پروژه‌های اهر به تبریز، میانه به هشترود هم در این جلسه مطرح شد و قول رسیدگی از معاون رئیس جمهور گرفته شد.

تعیین تکلیف نفلین سینیت سراب / راه اندازی مجدد اجرای طرح ذوب مس

وی با بیان اینکه در این جلسه موضوع تعیین تکلیف نفلین سینیت سراب مطرح شد، ادامه داد: طرح ذوب مس در سال ۸۹ شروع شده که هزینه ۳۰۰ میلیارد تومانی برای آن انجام گرفته ولی متاسفانه در سال ۹۲ روش عوض شده و به تعطیلی کشیده است، از این رو راه‌اندازی مجدد آن جزو مطالبات اصلی نمایندگان بود تا با رفع موانع اشتغال‌زایی صنعت و رونق اقتصادی برای استان وارد شود.

شیویاری اضافه کرد: موضوع گسترش و توسعه پتروشیمی در استان نیز یکی دیگر از برنامه‌های اصلی و مطالبات بود.

وی با تاکید به اینکه تبریز ۲۰۱۸ یکی از اساسی‌ترین موضوعات برای کشور ماست که معاون رئیس جمهور نیز از آن به عنوان آبروی کشور یاد کرد، افزود: باید در این خصوص تمام دستگاه‌ها بسیج شده تا این رویداد را به‌ نحو احسن اجرا کنند و فرصتی برای کارهای بزرگ دیگر در استان شود.

نماینده مردم میانه با اشاره به موضوع تدریس زبان ترکی در مدارس استان تصریح کرد: براساس ابلاغیه سال‌های گذشته قرار بر تاسیس یک فرهنگستان بود که فقط در حد بنیاد فرهنگ و هنر و ادب تاسیس شد و طبق قول معاون رئیس جمهور این مشکل رفع خواهد شد و با وزیر آموزش و پرورش در رابطه با تدریس زبان ترکی در مدارس آذربایجان هماهنگ خواهد شد.

انتقاد از عدم برخورد با خاطیان قطار تبریز- مشهد

وی اذعات داشت: در این جلسه نمایندگان اکیداً به موضوع رسیدگی حادثه قطار تاکید کردند زیرا بعد از گذشت ۱۳ ماه هنوز هیچ اتفاقی نیافتاده و برخوردی با خاطیان نشده و مشکلات بیمه حادثه‌دیدگان نیز سرجایش باقی مانده است.

شیویاری با بیان اینکه در جلسه مسائل متفرقه از قبیل موضوع واردات پنج درصد تراکتور نیز مطرح شد، افزود: تراکتورسازی افتخار کشور بوده و نباید با واردات بی‌رویه از کشورهای دیگر این تولید بزرگ کشوری را فلج کرد زیرا با تعرفه کم واردات در زمینه تراکتور نباید دیگر انتظار تولید ملی را داشت.

وی ادامه داد: موضوع دیگر مورد بحث تردد خودروهای ارس پلاک در داخل استان است که با رفع موانع حل خواهد شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتلاف طیور و معدوم‌ساری زیاد طیور در استان ابراز کرد: در مناطق سراب، عجب‌شیر و بناب بیشترین معدوم‌سازی انجام شده که این موضوع باعث ضرر فراوان به تولیدکنندگان شده است از این رو خواستار تدابیر خاص از قبیل تهیه و توزیع واکسن به موقع، ارائه وام با بهره کم شدیم.

سهم استان آذربایجان‌شرقی در اعطای وام کم بهره برای اشتغال‌زایی مناطق روستایی۵۰۰ میلیارد تومان است 

وی با بیان اینکه سهم استان آذربایجان‌شرقی در اعطای وام کم بهره برای اشتغال‌زایی مناطق روستایی۵۰۰ میلیارد تومان است و این یک سهم بسیار خوبی است، افزود: باید مشکلات موجود در اخذ وام رفع شود تا حداکثر مبلغ وام را یک جوان اخذ کند و مشکلات اداری و کاغدبازی‌ها باعث دلسردی یک جوان نشود.

شیویاری اذعان داشت: با توجه به اتفاقات اخیر که استان آذربایجان‌شرقی در آن موضوع سربلند بود و استان پاک اعلام شد ولی این به معنای نبود مشکلات اقتصادی و بیکاری در این استان نیست بلکه باید عنایت ویژه‌‌ای نسبت به این خطه که دیار رهبر معظم انقلاب است، شود.

وی افزود: در این جلسه به دلیل اهمیت زادگاه رهبر فرزانه انقلاب در استان، موضوع رسیدگی به کارخانه نساجی خامنه که اشتغال یک‌هزار و ۴۰۰ نفری را خواهد داشت نیز مطرح شد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان متذکر شد: در جلسه موضوعات کشوری از جمله تقسیمات شهری و روستایی مطرح شد که از آنها موضوع فرمانداری هوراند، تبدیل ترکمنچای به شهرستان و مشکلات شهر مهربان نیز مطرح شد تا رفع موانع شود.

وی افزود: موضوعاتی از قبیل تعطیلی برخی واحدهای صنعتی در میانه و سایر شهرستان‌ها ، حل معضل بیکاری نیز مطرح شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه عدم تعامل خوب وزراء با نمایندگان مطرح شد زیرا برای پیشرفت و حل موانع کشوری باید دولت تعامل خوبی با نمایندگان داشته باشد.

 ,,,,

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۰/۲۵ ۰۹:۲۵

آذربایجان‌سر‌ایران‌است،!اما‌متاسفانه‌با‌وعدهای‌دروغ‌سرش‌را‌میبرند...

۹۶/۱۰/۲۳ ۱۵:۳۲

فرمند با گریه و زاری رای گرفت؟!!!!!!

۹۶/۱۰/۲۳ ۱۴:۲۷

جناب آقای دکتروضعیت معیشت فرهنگیان به خصوص بازنشستگان واقعا اسف انگیز هست پس کی می خواهد دولت تدبیرو امید تدبیرکند .

۹۶/۱۰/۲۳ ۱۴:۲۵

با تشکر ازپیگیری های آقای دکتر شیویاری نماینده تلاشگر مردم میانه
آقای دکتر متاسفانه برخی از مدیران شهرستان کم کاری می کنند لطفا رسیدگی نمایید

۹۶/۱۰/۲۳ ۱۳:۲۶

آقای شیویاری کمی به فکر زحمت کش کادر پرسنل بیمارستان باشید زمانیکه بعد انتخابات انتخاب گردید وعده ها را به فراموشی سپردید و با ملاقات حضوری در اتاق ریس شبکه معلوم الحال اوضاع را بدتر ووخیم کردید حالا فکر راه حل باشید: وقتتان هم کمتر از اسال مانده هست

۹۶/۱۰/۲۳ ۰۷:۴۴

فرمندی که با گریه و زاری رای گرفت الان کجاستتتت؟؟؟؟

۹۶/۱۰/۲۳ ۰۷:۴۳

اقای شیویاری تو کمیسیون پزشکی مجلس هستش.چه اقدام مثبتی درباره میانه و وض بهداشتش کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۹۶/۱۰/۲۳ ۰۱:۲۳

با سلام . 4 موضوع اساسی .
1_ موضوع اشتغال شهرستان و احیا تولیدی ها
2_ موضوع مرکز تصویربرداری و ارتقا بهداشت شهرستان
3_ موضوع حقابه سدها شهرستان و اب شرب شهر میانه و روستاها
4_ بزرگراه سرچم میانه
این 4 مشکل ما انتظار حل ان داریم از مجلس و دولت . این 4 عامل حل شود مهاجرت معکوس خواهد شد. جناب دکتر حق شهر ها کوچک در مجلس صیانت کنید. متاسفانه این دولت فقط نگاهش به پولداران هست و کلانشهرها ،ومطالبات قشر فقیر و کارگر و مستضعف شهر های کوچک اهمیتی برایشان ندارد همان رفتار پهلویها با ما دولت سرمایه داری اقای روحانی تکرار میکند حداقل شماها صدای ما باشید. نمونه طرز برخورد اخوندی با موضوع مشکلات راه شهرستان میانه و ادبیات ایشان، یا وزیر نیرو که یکبار سد شهریار گرمی چای بازدید نکردند.
نگذارید دولت فکر کند هرکاری بکند ازاد است اگر مجلس قاطعانه از منافع ملت دفاع کند.دیگر کسی نیاز به اعتراض پیدا نمیکرد تا بیگانگان موج سواری کنند. از وقتی این اقای روحانی امدند وام مسکن روستایی بستند اب روستاها قطع شده.تولیدی ها شهرهای کوچک تعطیل شدند پروژه های عمران خوابیدند. فقط هم به استان های خودشان سمنان خراسان اصفهان یزد کرمان میرسند. جالب بیکاری انها 6 درصد هست. اما در این دولت استان آذربایجان شرقی بیکاری دو رقمی شد. جالب میانه رتبه اول بیکاری استان ،رتبه سوم بزهکاری ،رتبه دوم تصادفات، رتبه دوم مهاجرت ،رتبه اول روستاهای خالی سکنه، کسب کرده است.
در کویر برهوت اصفهان راه اهن سریع السیر میزنند . راه اهن تهران تبریز با 30 میلیون جمعیت ده استان استان استفاده کننده دوخطه نمیکنند. چرا که متاسفانه ما وزیر از آذربایجان نداریم که غیرت داشته باشد حق ما را بگیرد. امیدواریم فراکسیون ترکزبان ها و کل استانها شمالغرب متحد شوند. زمام کشور بعهده بگیرند این دولت نهایت سواستفاده از ااعتماد مجلس برد و فاجعه فتنه 96 بروز کرد که رهاورد ان تحریم ایران بود.

۹۶/۱۰/۲۳ ۰۰:۱۴

با سلام جناب دکتر انتظار داریم حداقل در حوزه خودشان پزشکی مشکل مرکز تصویر برداری حل کنند خود همین پروژه باقیات صالحات جناب دکتر خواهد شد الان برای یه شکستگی ساده استخوان برای عکس گاهی باید بین تبریز زنجان اواره بود با هزینه ها گزاف و انواع خطرات، مضاف که با هزینه فقط چند میلیارد تومان که برای کشور ثروتمند ایران پول خورد هم نیست مشکل عظیم مردم شهید پرور میانه ، حماسه سازان زینبیه ، خط شکنان کربلای ۵، و مردمی که از انواع فتنه ها سالم سلامت بیرون امدند ارادت خود به نظام انقلاب علنا ابراز کردند ، خواسته کوچکی هست این مردم ولایتمدار حداقل مسئولان اجرایی وزارت بهداشت توجهی به ان بکنند انتظار داریم جناب دکتر شیویاری اینها را گوشزد کنند تا با یاری ایشان و دولت این مشکل حل شود.

به والله بی انصافی هست به میانه توسط دولت توجه نشود ، اگر دولت به میانه توجه نکند متاسفانه مردم شاید کم کم ایمانشان هم ازدست بدهند مسئولان اجرایی دولت هم بدانند عدم توجه به مردم عقوبت نه تنها دنیایی بلکه خداوند هم ناراضی خواهد کرد چون بندگان بسیاری اش از راه او بواسطه عدم توجه انان منحرف شدند.

دیدیم مشهد اصفهان اهواز چگونه رتبه های اول بودجه داشتند چه کردند و جامعه فهیم استان و مخصوصا میانه چگونه پشت ولایت ماند بی خود نیست که میگویند اذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی وقتی سر مملکت پشت نظام هست بیگانه هیچ نگاه چپی نتواند خواهد کرد . لازم است نمایندگان مجلس و دولت علنا تقدیر عملی از این مردم شهید پرور بکنند

۹۶/۱۰/۲۲ ۲۳:۳۳

پس لطفا در صورت امکان مشکلاتی را که در مورد میانه بوده و مطرح شده را هم بفرمایید
چون در متن خبر فقط مسایل شهرستان تبریز ذکر شده است

با تشکر از لطف شما کاربرعزیز 

اتفاقا جناب آقای دکتر شیویاری بیشترین تایم را داشتند واز مشکلات شهرستان هم بازگو کردند در ضمن در این جلسه 14 تن از نممایندگان حضور داشتند و هرکدام هم وقتشون مشکلات حوزه انتخابیه را بیان کردند و این از نکته سنجی و هوش بالای نماینده محترممان بوده چون جناب آقای دکتر فرمند در جلسه نبودندگفتند  از وقت ایشان هم جهت بیان مشکلات شهرستان استفاده کردند.

۹۶/۱۰/۲۲ ۲۲:۴۸

از مشکلات بیشمار میانه به هیچکدام اشاره ای نکردید؟
فقط پیگیر مسایل تبریز هستید؟ یا فقط مستمع سخنان افراد حاظر در جلسه بودید؟

۹۶/۱۰/۲۲ ۲۲:۱۷

بااین چیزا دهن مردم شیرین نمیشه

۹۶/۱۰/۲۲ ۲۲:۰۱

قول داده شد// باید انجام شود //ان شالله درست می شود

۹۶/۱۰/۲۲ ۲۱:۲۵

بزرگراه سرچم میانه چی؟؟؟؟

اخبار روز