کد خبر: ۸۶۱۴۵
۴۹۳ بازدید
۵۶ دیدگاه

نماینده مردم میانه در مجلس از افتتاح چهلمین اورژانس هوایی کشور در میانه ودومین اورژانس هوایی در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

 

 

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی از افتتاح چهلمین اورژانس هوایی کشور در میانه 

ودومین اورژانس هوایی در استان آذربایجان شرقی بعداز تبریز خبرداد

 

به گزارش روابط عمومی وپایگاه اطلاع رسانی دکتر یعقوب شیویاری نماینده مردم شریف میانه و بخش های ترکمانچای ،کندوان ،کاغذکنان و مرکزی در مجلس شورای اسلامی وبه نقل از خبرگزاری فارس شیویاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: اورژانس هوایی میانه با پیگیری‌های فراوان روز پنجشنبه افتتاح خواهد شد.

وی افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژی میانه، این اورژانس در منطقه لازم بوده به طوریکه میانه یک هشتم وسعت استان را شامل شده و دارای راه‌های صعب‌العبور و خطرناک است که این مسیرها در زمان بارش برف و باران خطرناک هستند و هیچ راه انتقال و مواصلاتی برای تردد ندارد.

نماینده مردم میانه در مجلس بیان کرد: سال گذشته یک مادر باردار به علت‌ گیر کردن در برف دچار مشکلاتی شد به طوریکه از زنجان بالگردی به منطقه اعزام شد ولی به علت از دست دادن زمان طلایی درمان، این مادر و فرزند فوت شدند.

این عضوکمیسیون بهداشت ودرمان با تاکید به اینکه برای استقرار اورژانس هوایی در میانه، افراد زیادی زحمت کشیدند، افزود: بنده از وقتی که نماینده مردم میانه در مجلس هستم بدون اغراق هر روز پیگیر این موضوع بودم که البته باید از عنایت ویژه وزیر بهداشت در این خصوص نیز تشکر کرد.

شیویاری بازدید رئیس اورژانس هوایی کشور، خلبان بالگرد و مهندس پرواز از زیرساخت‌های میانه برای استقرار اورژانس هوایی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تقریبا زیرساخت‌ها و پد پرواز آماده شده است و اگر مشکل جوی در روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه رخ ندهد، می‌توان اورژانس هوایی میانه را مورد بهره‌برداری قرار دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اورژانس هوایی میانه، چهلمین اورژانس هوایی کشور بوده و علاوه بر خدمت‌رسانی به خود منطقه میانه تا شعاع ۱۵۰ کیلومتر نیز خدمات ارائه خواهد داد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در حوادث غیرمترقبه زمان طلایی برای درمان و جلوگیری از فوت و آسیب بسیار اهمیت دارد، از این‌رو وجود اورژانس هوایی می‌تواند کمک شایانی در این خصوص انجام دهد

 

دکترشیویاری و کادر پرواز و تکنسین و عوامل فنی هلی کوپتر ایران (اورژانس هوایی) که پس از بهبود وضعیت جوی در بیمارستان خاتم الانبیا میانه مستقر خواهد شد

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۹/۲۰ ۱۲:۴۹

یعنی یک هلی کوپتر و یک خلبان و چند مسئول فنی و تعمیر کار و سوخت رسان و مسئول کنترل پرواز بصورت مداوم در همان محل حضور خواهند داشت ؟ یا فقط زمان وقوع یک حادثه و مصیبت طبیعی زلزله و... فعالیت خواهد کرد . اگر اینچنین باشد هیچ کار بزرگی اتفاق نیافتاده هلی کوپتر تو همون جاده خای خاکی اطراف بیمارستان هم می تونست بنشیند یا بلند شود!

۹۷/۹/۲۰ ۰۸:۲۲

مهم اجرا بود که انجام شد

۹۷/۹/۱۷ ۱۹:۰۱

خدا خیرتان دهد همه آنانی که این پروژه بزرگ ملی را انجام دادند. نمی دانم مشخصات این هلی کوپتر چیست و سازنده اش کیست اما یک هلی کوپتر ساده الآن 300 تا 500 هزار یورو قیمت داشته باشد. امیدوارم اطلاعات بار حملی، ارتفاع پروازی اعلام گردد. برای میانه نعمت بزرگی خواهد بود و جان انسانهایی را نجات خواهد داد.

۹۷/۹/۱۷ ۱۰:۲۵

شما مثل اینکه از خداته که این بالگرد هیچ وقت نیاد.نه؟

۹۷/۹/۱۷ ۰۲:۱۲

هوا خوب نیست ، مسئله این است ...

دکتر شیویاری نماینده مردم میانه از افتتاح چهلمین اورژانس هوایی کشور در میانه خبر داده است ، وقتی پرسوجو کردیم، فرمودند فعلا به خاطر شرایط بد هوا، بالگرد قادر به پرواز و افتتاح نیست !

مسئله این است جناب دکتر، آیا شما انتظار دارید بعد افتتاح اورژانس هوایی هوای شهرستان میانه همیشه جوی سالم و مناسب برای پرواز داشته باشد ؟ جناب دکتر به نظر شما مشکل شهرستان میانه اورژانس هوایی هست یا مشکل شهرستان کمبود امکانات پزشکی و نبود پزشک هست ؟

شما نصف شب به بیمارستان شهر سری بزنید متوجه می شوید که دکتر نیست یا چقدر کم است ؟ به اتاق عمل ها سر بزنید متوجه می شوید که چقدر امکانات در این اتاق ها کم است !

یکی می گفت پدر و مادر پیرم یک بیماری داشتند و مجبور بودند برای درمان به تهران بروند و آنقدر رفتند و آمدند به چند بیماری هم مبتلا شدند ...

۹۷/۹/۱۶ ۱۶:۰۸

کدام کارها 11ماه معوقات عقب مانده: نفوذ بیسوادها باعث اختلاف بین کارکنان شده هست: بجای شایسته سالاری روابط بازی شده هست مثال روابط عمومی کارشناس فوریت اورژانس شده مسول روابط عمومی...مدرک چه ربطی دارد

۹۷/۹/۱۶ ۱۲:۰۵

پیش بینی سه روز آینده هوای شهر میانه تا سه روز دیگر هوا مساعد نیست مثل اینکه از هلی کوپتر خبری نخواهد شد.

 

۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۳۷

آقای رشیدی برخی یا هنوز نفهمیدن چرا شما این سوال را پرسیدین یا با طفره رفتن و به حاشیه کشاندن مساله میخواهند دروغشان را بپوشانند شما از اینگونه افراد ناراحت نشوید درضمت از شما سپاسگذاریم که شفاف‌سازی میکنید
درضمن مااز کسانیکه به این شهر خدمت میکنند سپاسگذاریم ولی ازکسانیکه کار دیگران را به نام خودشان میزنند نیازی به تشکرو سپاسگذاری ندانسته و ازآنها انتقادنیز میکنیم که چرا میخواهند مردم را گول بزنند

۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۳۵

خوب این چه ربطی به مسئله دارد.

۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۳۲

جناب شهیدی فعلا خاله خرس شهر کسانی هستند دنبال منافع شخصی خود هستند. شما بهتر است سوال را جواب بدهید.

۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۳۱

واقعا انسان شریفی هستند خدابه همه مسئولین فعال ودلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی که برای رضای خدا به مردم خدمت می کنند حفظ کند.
از نماینده محترم وفرماندارمحترم مان نیز مچکریم

۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۲۸

آقا ما نفهمیدیم این هلی کوپتر آمده یا‌خواهد آمد

۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۱۹

از زمانی که آقای دکترسیمین فر مدیرشبکه بهداشت ودرمان شدند کارها خیلی سریعتر وبهترپیش می رود .تشکرویژه از ایشان

۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۱۶

بله متاسفانه کیفیت فدای کمیت می شود.وهی بی سواد وبا مدرک ولی بدون درک بیرون می دهند

۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۱۵

تشکرازآقای دکترشیویاری وروابط عمومی اشان بایدبرای این مردم بیش از اینها کاربشود.ما که از اون یکی آقا ناامیدشدیم .البته من خودم اهل نقدهستم مخصوصا درمورد معلمانان بایدمجلس ودولت حرکتی بکنند .ساختن یک کشور مبنا وزیر بنایش آموزش وپرورش وفرهنگ می باشد.

۹۷/۹/۱۶ ۱۱:۱۰

من خودم معتقد به نقد منصفانه هستم ودرخیلی جاها هم لازم است .ولی دراین مورد کاملا با شما موافقم بایدازکارهای نیک هم یادکرد.
این اورژانس هوایی بیشترین خدماتش برای محرومان وبیماران ودرراه ماندگان خواهدبود.
سپاسمندم

باسلام وادب ضمن تشکراز همه عزیزان وبزرگوارانی که با نقدسازننده ویا تقدیروتشکرهای دوستان آقای دکترشیویاری همیشه خودشان را‌خادم مردم می دانند وبرایهمه کسانی که به هرنوع وشکلی برای خدمت به کشورومردم قدم برمی دارند آرزوی توفیق وسلامتی دارند.

۹۷/۹/۱۶ ۱۰:۵۸

این عضوکمیسیون بهداشت ودرمان با تاکید به اینکه برای استقرار اورژانس هوایی در میانه، افراد زیادی زحمت کشیدند، افزود: بنده از وقتی که نماینده مردم میانه در مجلس هستم بدون اغراق هر روز پیگیر این موضوع بودم که البته باید از عنایت ویژه وزیر بهداشت در این خصوص نیز تشکر کرد.
درهمین جا آقای دکترشیویاری گفتند که خیلی ها زحمت کشیدند والبته ما نیز از ایشان ممنون وسپاسگزاریم .چراکه ما نماینده انتخاب کردیم که برود وبرای کشورو به ویژه مردم شهرستان اعتبارو امکانات بیاورد.
به نظرمن باید انرژی مثبت وانگیزه به مسئولانمان هم بدهیم تا آنها بیش از پیش تلاش کنند وگرنه منفی بافی وانتقادات بیجا باعث دلسردی خواهدبود.

۹۷/۹/۱۶ ۱۰:۵۰

چوخ گوزل بتون غیرتلی کیشی لرساغول سونلار

۹۷/۹/۱۵ ۲۳:۳۴

عجب سوال بچه گانه ای

۹۷/۹/۱۵ ۲۲:۴۴

شما نوع پرسش آقای رشیدی را واقعا متوجه نشدید؟

۹۷/۹/۱۵ ۲۱:۵۲

واقعا عدالت،حق گویی دینداری شرافت وانسایت اصولی هستند که به ما یاد آوری می کنند که عمل خیر ومثبت افراد چه نماینده چه فرماندار وچه رئیس شبکه وهرمسئولی باید‌قدردان باشیم .
آقایان دکتر شیویاری ،دکترمشایخی دکترسیمین فر سپاسگزاریم .

۹۷/۹/۱۵ ۲۱:۴۸

جناب آقای سید عزیز شهیدی جان حقا که سخن عالی می فرمایید ولله نمی دانیم این آقایان از کی فعال اجتماعی سیاسی شدند .من‌ اسم این کار را ....می زارم .عوض اینکه از تمام کسانیکه برای شهرستان زحمت کشیده اند ومی کشند به عوض تشکرودادن انگیزه همیشه تخم نفاق ودروغ وشیطنت می کارند.

نمی دانم‌چه عقده های دارند که با این روش خودشان را‌مطرح می کنند .خداوند همه خادمان مردم را موفق وخائینین را هدایت وگرنشدندمحوونابودکند

۹۷/۹/۱۵ ۱۹:۰۳

عدالت محور باشید چرا ؟چون تعامل با نمایندگان فرماندار وغیره ...نداشت دکتر .. تعامل نکنی چند صباحی بیش نیستی اگر تامل نکنی

۹۷/۹/۱۵ ۱۹:۰۲

خیانتی که دانشگاه های پولی به علم و تحصیل کردن ، چنگیز هم به ایران نکرد! قدیم وارد دانشگاه شدن لیاقت میخواست. لیسانس ارزش داشت! الان به برکت ازاد اقایان دیپلمه لیسانس خریدن و شدن مهندس! مهندس ها رفتن شدن اقای دکتر و توقعشون رفت بالا! بر بانی ش لعنت!

۹۷/۹/۱۵ ۱۸:۵۹

ای کاش خدمت بدون منت بود وظایف اصلی نماینده وضع قانون هست نه حمل ان متاسفانه....

۹۷/۹/۱۵ ۱۸:۵۷

یعقوب شیویاری حل شدن مشکلی از مشکلات مردم را عزت و افتخار برای مسئولین عنوان نموده افزود: مردم ما نیاز به مسئولانی دلسوز دارند تا به زندگی امیدوار شوند که باید در این راستا از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی برای ایجاد و استقرار اوژانس هوایی در میانه که خالصانه در این راه قدم گذاشتند تقدیر و تشکر نمود.
دکتر سرور نیز در این بازدید ضمن مثبت خواندن زیرساختهای موجود گفت : استقرار بالگرد در شهر میانه سبب تحت پوشش قرار دادن اطراف میانه و شهرهای همجوار به شعاع 150 کیلومتر بیان کرد

۹۷/۹/۱۵ ۱۵:۵۳

اگه به سایت شبکه بهداشت و درمان میانه رجوع بشه میبیند که اون آقا کاری در اینمورد نکرده .

۹۷/۹/۱۵ ۱۵:۵۲

آقاي رشيدي پرسيديد از ديگر نماينده شهر كه پيگير قضيه هلي كوپتر امدادي بود پرسيديد كه از كدام نوع است؟

۹۷/۹/۱۵ ۰۹:۳۳

با تشکر از دکتر شیویاری عزیز

خرس خاله شهر اقای رشیدی باز که طوفان به پا کرده با اکانت های مهمان و اکانت خودش

۹۷/۹/۱۵ ۰۸:۳۷

احسن بعضی ها عوض اینکه درشهرستان برای پیشرفت ورفع موانع رفاق وهمدلی ایجاد کنند دنبال ایجاد اختلاف وکینه هستند نی دانم نون شان اینچنین در میاد ویا دنبال ناامیدکردن مردمند.
برادرمن خداورسولش نیز انروتوصیه فرمودند که شکرنعمت باعث افزونی آن خواهد بود وکفرنعمت باعث کم شدن آن دست آقای شیویاری وهمه کسانی که از دولت ومجلس گرفته برا مملکت ومردم کار می کنند قدردانیم .شکرالله والحمد

۹۷/۹/۱۵ ۰۸:۳۰

ببخشید بعضی ها فقط درمجلس بهترین غذا ها وته دیگ ها و...می خورندوآنجاهم می خوابند مثل بعضی روسا که فقط پشت میزشاان لم می دهند ودستور می دند .عاقلان‌دانند که کار به این بزرگی که برای میانه انجام شده کم نظیراست .وباید قدردان‌دکترشیویاری ودکترصومی آقای فرمانداروهمه آنهای که باعث وبانی شدند بدانیم .

۹۷/۹/۱۵ ۰۸:۲۵

آقا سالار نکنه هرکاری که درشهرستان انجام میشه ویا قراربشود کار آدم شماست .بابا مردم خودشان خوب می فهمند که درهرکاری پشتکاروپیگیری نباشد به سرانجام نمی رسه من با صدای رسا می گوییم که آقای دکترشیویاری وآقای وزیر سپاسگزاروممنون کارتان هستیم .

۹۷/۹/۱۵ ۰۰:۳۰

دکتر میشستی پشت فرمونش دوتا بوق یزدی و عکس یادگاری میگرفتی!!!

۹۷/۹/۱۴ ۲۳:۵۶

میتونین در سایت های اختصاصی پیگیری بفرماین که قبلا در راستای استقرار بالگرد اورژانس چی کارهایی انجام شده .بگردین پیدا میکنین.!

۹۷/۹/۱۴ ۲۳:۴۱

لطفاً اسناد مکتوب اخذ امتیاز آمبولانس هوایی و mri رو منتشر کنید

۹۷/۹/۱۴ ۲۲:۱۹

شما كه ميفرمائيد ديگر نماينده شهر هم پيگير اين قضيه هلي كوپتر بوده .اين يه دونه سوال رو هم لطف كنيد از ايشون بپرسيد تا ايشون بگن كه از كدام نوع هست اين هلي كوپتر

۹۷/۹/۱۴ ۲۲:۱۷

از اين دست دستورات تا دلت بخواد هست .مهم پيگيري است.

۹۷/۹/۱۴ ۲۲:۰۳

عکس را که جلو هلیکوپتر انداختید سندی است بر تلاش شما وکسی نمی تواند آنرا بنام خود کند

۹۷/۹/۱۴ ۱۸:۱۷

رفته پیدا کنه

۹۷/۹/۱۴ ۱۷:۰۸

از جناب دکتر شیویاری و مسئولان روابط عمومی ایشان درخواست می نماییم لطف کنند برای آگاهی و اطلاع رسانی مردم بفرمایند هلی کوپتر امداد از کدام نوع است.

۹۷/۹/۱۴ ۱۶:۵۷

اگر اینطور است خوب برای چه نماینده انتخاب می کنیم و به مجلس می فرستیم. برای رفاه مردم باید نمایندگان قانون تصویب کنند و مسئولان و مدیران کشور را هم اجرا کنند. امروز نمایندگان برای CFT رای داده اند نماینده محبوب شما رای موافق یا مخالف داده اند. فعلا افرادی به ... افتاده اند که دیگر نمی توانند عوام فریبی نمایند.

۹۷/۹/۱۴ ۱۶:۲۲

پس از قبل قرار بود مال الان نیست!!!

۹۷/۹/۱۴ ۱۵:۳۳

با سلام و احترام

ضمن احترام به نماینده عزیز

باید عرض کنم که طی اولین سفر وزیر محترم بهداشت به شهرستان میانه در تاریخ ۲۵ اسفند سال۱۳۹۲ دستور ایجاد اورژانس هوایی شهرستان میانه صادر شد

متن خبر:

آقای دکتر قاضی زاده هاشمی به منظور بررسی مشکلات بهداشتی ودرمانی واردشهرستان میانه شد

دکتر هاشمی درهنگام ورود به شهرستان میانه مورداستقبال نمایندگان مردم میانه درمجلس شورای اسلامی ، معاونت استاندار وفرماندارویژه شهرستان میانه ومدیر شبکه بهداشت ودرمان میانه وجمعی ازاعضای شورای اداری ومقامات انتظامی ونظامی  قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان میانه ایشان پس ازاستقبال گرم وصمیمی نمایندگان و مسئولان شهرستان باحضور دربیمارستان امام خمینی (ره) میانه از روند بازسازی بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید کرده ودرادامه سفرشان از بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) نیز بازدید نمودند وزیربهداشت ودرمان  از نمایندگان مردم میانه خواستند بابررسی شرایط موجود و تامین اعتبار جلسه مشترکی با حضور ریاست  دانشگاه علوم پزشکی تبریز و معاونت استانداروفرماندارویژه شهرستان میانه  وپیمانکاربیمارستان انجام دهند تا مشکلات موجود هرچه سریعتر مرتفع گردد.

دستور پیگیری برای بازسازی هرچه سریعتر بیمارستان امام خمینی(ره) میانه و ایجاد اورژانس هوایی ازمهمترین نتایج سفر وزیر بهداشت ودرمان به شهرستان میانه بود

https://miyaneh.tbzmed.ac.ir/News/39/%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A2%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D8%B1%D9%85-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%8C%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%87.html

 

۹۷/۹/۱۴ ۱۴:۳۶

آقای دکتر شیویاری از دانشکده علوم پزشکی میانه چه خبر؟

۹۷/۹/۱۴ ۱۳:۴۳

اگر به َشهرمان زحمت بکشه بهتر از غیبت کردن در مجلس است الکی یه قانون تصویب میکنن و کسی اجرا نمیکنه .

۹۷/۹/۱۴ ۱۳:۴۲

این جلسه ها سالهاست که برگزار میشه. بود و نبود حتی همه نماینده ها هم تاثیر چندانی نداشته و نداره والا وضع مملکت الان باید خیلی بهتر می بود.مهم اینه که برای رفاه مردم واقعا کی چیکار کرده. در ضمن مراسم صبحانه و ناهار رو هم به نوشته هاتون اضافه میکردین، چچون قسمت مورد علاقه نماینده مطبوعتون هستش. بعد هم اینکه آب رو بریز همونجا که میسوزه چرا جای دیگه میریزی.

۹۷/۹/۱۴ ۱۳:۳۶

عرضون وار کیشی

۹۷/۹/۱۴ ۱۳:۰۳

غیبت دوباره نماینده شهرستان میانه از جلسه علنی مجلس بخاطر افتتاح پد اورژانس هوایی شهرستان میانه

یکی از موارد مهم اصلی مطرح شده در جلسه علنی  روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی رای گیری در مورد CFT بود.

دستور کار جلسه علنی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه مورخه 1397/09/14

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه، 14 آذرماه) به ریاست دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت 8 و 12 دقیقه با حضور  202 نفر از نمایندگان آغاز شد.

گفتنی است علی اصغر یوسف نژاد دستور کار صحن علنی امروز را به شرح زیر قرائت کرد:

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد طرح یک فوریتی اصلاح قانون بودجه سال 1397 کل کشور.

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به لایحه مقابله با تامین مالی تروریسم.

گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد عملکرد منابع و مصارف، دریافت ها و پرداخت ها در قانون بودجه سال 1396 کل کشور.

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی صندوق مکانیزه فروش.

بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تشکیل کمیسیون ویژه زنان، جوانان و خانواده.

ادامه رسیدگی به گزارش کیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل 44 قانون اساسی در مورد طرح اصلاح 44 قانون استفاده از حداکثر توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم.

گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص و بررسی عملکرد بنگاه های اقتصادی، صندوق بازنشستگی کشوری.

گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو./

به منظور تأمین نظر شورای نگهبان؛

مجلس مجدداً به CFT رأی مثبت داد

سرویس صحن

نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاحات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم موافقت کردند.

چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵

cft

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 14 آذرماه) مجلس شورای اسلامی با اصلاحات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم با 125 رأی موافق، 59 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

اصلاحات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در CFT به شرح زیر است: جهت رفع ایرادات شورای نگهبان در ردیف های ۱، ۲، ۳، ۵، 6، 8  (ایرادات مربوط به بندهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ ماده 9 موضوع ردیف ۹)، ۱۰، (ایرادات مربوط به بندهای ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ ماده ۱۱ موضوع ردیف ۱۱)، ۱۲، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ ماده واحده و شروط آن به شرح زیر اصلاح شد:

ماده واحده - به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می شود کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم (مصوب 18/9/1378 برابر با ۹ دسامبر ۱۹۹۹ مجمع عمومی سازمان ملل متحد) مشتمل بر یک مقدمه، بیست و هشت ماده و یک پیوست را با اعلام شروط زیر پذیرفته و سند ذی ربط را مطابق مقررات این ماده نزد امین اسناد تودیع کند.

دولت موظف است شش ماه پس از تودیع سند الحاق این کنوانسیون نزد امین اسناد، وضعیت تعامل با گروه ویژه اقدام مالی به ویژه مسئله خارج شدن قطعی جمهوری اسلامی ایران از لیست دول غیرهمکار را ارزیابی کرده و در صورت تعلل و عدم اقدام اعضای این گروه عضویت در کنوانسیون را مورد تجدید نظر قرار دهد

شروط:

1- مفاد کنوانسیون در موارد تعارض با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران لازم الرعایه نمی‌باشد.

 ۲- با توجه به بند سوم ماده اول قطعنامه شماره ۵۰ / ۶ مورخ ۲۴ اکتبر ۱۹۹۵ که در مقدمه کنوانسیون منعکس شده است و «تأیید مجدد حق تعیین سرنوشت همه مردمان با توجه ویژه به وضعیت مردمان تحت سلطه استعماری و هرگونه سلطه بیگانه و یا اشغال خارجی» را مورد تأکید قرار میدهد، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران مصادیق افراد، گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی مندرج در جزء (ب) بند (۱) ماده (2) کنوانسیون را تعیین نموده و جهت اجرا به مراجع قانونی کشور ابلاغ خواهد نمود. مفاد ماده (۶) کنوانسیون نمی تواند این حق مصرح در مقدمه کنوانسیون را محدود نماید.

۳-دولت جمهوری اسلامی ایران به موجب جزء (الف) بند (۲) ماده (۲) کنوانسیون، اعلام می نماید که مفاد آن دسته از کنوانسیون‌ها و تشریفات (پروتکل)های مندرج در پیوست کنوانسیون را که به عضویت آنها در نیامده است، به عنوان بخشی از کنوانسیون تلقی نمی نماید و الزام آور شدن مفاد ماده (۲۳) در خصوص اصلاح فهرست موافقتنامه‌های منضم به کنوانسیون برای جمهوری اسلامی ایران منوط به رعایت اصول (۷۷) و (۱۲۵) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

 ۴- حل اختلاف موضوع بند (۱) ماده (۲۴) در خصوص ارجاع به داوری و یا دیوان بین‌المللی دادگستری  کنوانسیون برای دولت جمهوری اسلامی ایران لازم‌الرعایه نمی‌باشد. دولت می‌تواند در مواردی که ارجاع به داوری هنگام بروز اختلافات به مصلحت باشد، با رعایت قوانین و مقررات داخلی اقدام نماید.

5- الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون به معنای شناسایی و برقراری ارتباط با رژیم اشغالگر صهیونیستی نیست.

6- صلاحیت مقرر در بند (۵) ماده (۹) کنوانسیون برای کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تنها در چهارچوب اسناد  حقوق بشر دوستانه‌ای که جمهوری اسلامی ایران به آنها ملحق شده است، پذیرفته می‌شود.

7- دولت جمهوری اسلامی ایران درباره بند (۴) ماده (۱۱) کنوانسیون، موضوع استرداد مجرمین را مطابق قانون اساسی و قوانین مصوب خود عمل خواهد کرد.

گفتنی است دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به علی نجفی خوشرودی بیان کرد: برخی نمایندگان مطرح می‌کنند ایرادات اصلاح شده توسط کمیسیون بیشتر از آن چیزی است که شورای نگهبان مد نظر قرار داده است. اصلاحات انجام شده با نظر شورای نگهبان صورت گرفته یا خیر.

علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دو دسته ایراد از سوی شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم وارد شده بود که جلسات متعددی برای رفع این ایرادات با حضور نمایندگان شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد./

۹۷/۹/۱۴ ۱۲:۵۲

هر موقع هلیکوفتر نشست رو باند و هلیکوفتر تو میانه موند باور میکنیم! هر وقت من رفتم از زانو ام ار ای گرفتم باور میکنم ام ار ای تو میانه هستش.

۹۷/۹/۱۴ ۱۲:۳۹

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار، فردین فرمند نماینده میانه، سیده فاطمه ذولقدر نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، شمس الله شریعت نژاد نماینده تنکابن، رامسر و عباس آباد، حسن کامران دستجردی نماینده اصفهان، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد و کلات، علی اسماعیلی نماینده نور و محمود آباد، علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان، شهروز برزگر کلشانی نماینده سلماس، علیرضا رحیمی نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو

۹۷/۹/۱۴ ۱۲:۳۳

سلام گنع سنون لیاقتون وار mri و هلی کوپتر گتیریسن میانیا الله سنی ساخلاسین

اخبار روز