کد خبر: ۸۶۳۶۵
۳۶۰ بازدید
۱۰ دیدگاه

دکتر شیویاری درجلسه شورای اداری شهرستان :

بدون سلامت و امنیت جامعه در خطر است

دکتر شیویاری درجلسه شورای اداری شهرستان :بدون سلامت و امنیت جامعه در خطر است

 نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت سلامت و امنیت در جامعه گفت:

بدون سلامت و امنیت جامعه در خطر است./

اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای سد گرمی چای در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان آذربایجان شرقی

  

 

   به گزارش روابط عمومی وسایت پایگاه اطلاع رسانی دکتر یعقوب شیویاری نماینده مردم شریف میانه و بخش های ترکمانچای ،کندوان ،کاغذکنان و مرکزی در مجلس شورای اسلامی ،شیویاری در جلسه شورای اداری شهرستان میانه با اشاره به امنیت کشور که در سایه تلاش و مجاهدت نیروهای نظامی و انتظامی بویژه سربازان گمنام امام زمان(عج) حاصل آمده افزود: شاید تنها با یک درصد از وظایف این سربازان مجاهد و از جان گذشته نظام آشنا باشیم زیرا آشنایی با بسیاری از موارد بار روانی در جامعه ایجاد می کند.

وی به وجود نعمتهای بسیاری در جامعه اسلامی ایران اشاره کرده گفت: دشمنان چشم دیدن این نعمتها و پیشرفت و توانمندی ما را نداشته به همین علت به توطئه علیه کشور ما با روشهای مختلف می پردازند که در بیشتر مواقع این توطئه ها از سوی اداره اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) در نطفه خفه می شود که جای بسی قدردانی دارد.

شیویاری تاکید کرد: بنده بعنوان سربازی کوچک، با تعامل و همراهی دیگر مسئولین شهرستان با پیگیری امور برای بالا بردن ضریب امنیت در کشور تلاش خواهم کرد تا اگر در جامعه یاس و ناامیدی است از بین برود.

نماینده مردم میانه قدرت کشور ایران را سبب هجمه های مختلف از سوی دشمنان و معاندین نظام عنوان نموده گفت: به تاسی از رهبر انقلاب قدردان زحمات تلاشگران عرصه امنیت کشور از جمله سربازان گمنام امام زمان هستیم که تمامی نقشه های دشمنان نقش بر آب کرده و خواهند کرد.

 شیویاری با بیان وظایف نمایندگی و تعامل نمایندگان استان درجهت توسعه استان و حرکت اخیرنمایندگان اصفهان لزوم تعامل وهمدلی بین نمایندگان ومسئولان استان وبه تبع آن شهرستان میانه  اشاره کرده افزود: پنج شنبه هفته گذشته ریاست جمهوری لایحه بودجه سال ۹۸ را تقدیم مجلس نموده اند که از هفته آتی بحث و بررسی و کمیسیون تلفیق کار خود را در مورد بودجه آغاز خواهند نمود و حداکثر درصد تغییر و اعمال در بودجه ۵ درصد خواهد بود.

وی اضافه کرد: در این لایحه برای شهرستان در برخی موارد بودجه تخصیص یافته از جمله ۱۰ میلیارد ریال برای سد گرمی چای که مبلغ ناچیزی است اما باید برای جذب حداکثری بودجه شهرستان تلاش کرده و پیگیر باشیم.

شیویاری با بیان اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای سد گرمی چای در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان گفت: متاسفانه توافقنامه این موضوع هنوز به امضا نرسیده که وظیفه ما نمایندگان است تا پیگیر این امر باشیم زیرا اگر ما از دولت تقدیر و تشکر یا انتقاد نکنیم کاری از پیش نخواهیم برد و دیگر اینکه موظفیم در جهت رضایت مردم امور انجام شده را به آنان اطلاع دهیم برای مثال اگر سربازان گمنام با تلاشهای شبانه روزی به شناسایی و دستگیری متجاوزان به خاک ایران اقدام می کنند باید مردم خبر دار شوند که چه کسانی به ما و مملکت ما خیانت می کنند زیرا در گرو تبلیغات می چرخد .

وی همچنین در پیرو فرمایشات رهبر کبیر انقلاب که باید انقلابمان را صادر کنیم، گفت: ما باید انقلابمان را با اعمال، رفتار و فرهنگ خود به دنیا صادر کنیم زیرا با جنگ و جدل نمی توان دین و عقیده خود را به دیگران تحمیل کرد.

شیویاری به حضور خود در شهرستان برای بررسی مسائل و مشکلات و تخصیص اعتبارات ویژه برای شهرستان در سفرهای مختلف مسئولین کشوری و استانی اشاره کرده گفت: در سفر اخیر مهندس فتاح رئیس کمیته امداد کشورکه بنده نیز در خدمتشان بودم حداقل مبلغی که به شهرستان کمک شد ۲۰ میلیارد ریال بود که در این شرایط می تواند گره ای از مشکلات تحت پوششین کمیته امداد امام خمینی را بگشاید.

شیویاری در بحث سلامت به عضویت خود در کمیسیون بهداشت و درمان اشاره کرده و انتظارات عموم مردم در این حوزه ازبنده زیاد و البته بجا بوده و وی از پیگیریهای خود و دیگر مسئولین شهرستان برای بازسازی بیمارستان مخروبه امام خمینی خبر داده گفت: خوشبختانه این بیمارستان با امکانات و تجهیزات لازم بازسازی و راه اندازی شد و تنها مشکل کمبود نیروی انسانی است که پیگیر این موضوع نیز هستیم تا افرادی توانمند، متعهد و متخصص در خدمت مردم باشند.

شیویاری به ورود قطعات MRI در شهرستان اشاره کرده گفت: به محض برطرف شدن نواقص مکان MRI راه اندازی خواهد شد تا مردم از خدمات آن بهره مند شوند.

وی به پیگیری برای راه اندازی اورژانس هوایی در شهرستان میانه که دومین اورژانس هوایی در استان محسوب می شود و تخصیص یک فروند بالگرد اشاره کرده گفت: شهرستان میانه با توجه به وسعت و گستردگی روستایی و وجود بیش از ۴۰۰ روستا که راههای برخی از آنها صعب العبور و غیر قابل دسترسی بویژه در فصول سرد سال است، وقوع تصادفات جاده ای و نیز فاصله آن با مرکز استان نیازمند اورژانس هوایی بود که درمواقع لازم به کمک روستائیان عزیزونیازمندان برسد واین مهم سرانجام نمی رسید اگر تعامل وهمکاری نمی شدودراینجادوباره جا داردکه ازوزیرمحترم بهداشت ودرمان ورئیس اورژانس هوایی ومسئولین استانی وشهرستان تشکر کنم وبنده به عنوان پیگیر کننده امورمعتقدم که درسایه همدلی وتعامل می شود کارها وامورات راجلو برد.

نماینده مردم میانه با بیان اینکه هر کس به خاطر تبلیغات برای خود به انجام کاری برای مردم بپردازد خائن محسوب می شود، والبته مردم باید بدانند که مسئولین تنها با هدف خدمت خالصانه به مردم در صحنه بوده و جلب رضایت آنها و در نهایت خداوند را سرلوحه امور قرار داده اند مانند کاری که سربازان گمنام امام زمان( عج ) در راه خدمت به مردم و رضایت خدا انجام می دهند.

 

 

روابط عمومی دفترارتباطات مردمی دکتریعقوب شیویاری

نماینده مردم شریف میانه و بخش های ترکمانچای،کندوان،کاغذکنان ومرکزی درمجلس شورای اسلامی

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

با سلام وادب 

ماهم با نظرات شما استاد ومعلم عزیز هم عقیده ایم که برای ساختن فردای بهتر باید به زیرساختها توجه کرد که یکی ازاساسی ترین آن ومحورتوسعه انسان می باشد که در این گام آموزش وپرورش رکن رکین ومحور آن می باشد.

۹۷/۹/۲۷ ۰۰:۱۰

وی همچنین در پیرو فرمایشات رهبر کبیر انقلاب که باید انقلابمان را صادر کنیم، گفت: ما باید انقلابمان را با اعمال، رفتار و فرهنگ خود به دنیا صادر کنیم زیرا با جنگ و جدل نمی توان دین و عقیده خود را به دیگران تحمیل کرد. احسنت خیلی پرنغزبود.قرآن نی فرماید بهترین دعوت ها به سوی حق ودین با عمل بیشتراثردارد تا با زبان

۹۷/۹/۲۷ ۰۰:۰۶

شیویاری در بحث سلامت به عضویت خود در کمیسیون بهداشت و درمان اشاره کرده و انتظارات عموم مردم در این حوزه ازبنده زیاد و البته بجا بوده و وی از پیگیریهای خود و دیگر مسئولین شهرستان برای بازسازی بیمارستان مخروبه امام خمینی خبر داده گفت: خوشبختانه این بیمارستان با امکانات و تجهیزات لازم بازسازی و راه اندازی شد و تنها مشکل کمبود نیروی انسانی است که پیگیر این موضوع نیز هستیم تا افرادی توانمند، متعهد و متخصص در خدمت مردم باشند
جناب آقای دکتر شیویاری سلامتی جسم مهم وضروری است ولی باید به سلامت وتغذیه روح وروان هم توجه کرد .وآنهم توجه به‌فرهنگ وجامعه فرهنگی ومعلمان می باشد.

۹۷/۹/۲۵ ۰۰:۱۵

یعنی سما بفکر تبلیغات نیستی؟!!!!!

۹۷/۹/۲۵ ۰۰:۰۳

متاسفانه بعضی ها به دنبال تفرقه افکنی هستند ومثل اینکه از این راه نان می‌خورند منهم همچون نماینده‌محترممان معتقدم که با وحدت واتحاد‌میشه خیلی موفق بود وگرنه همیشه تفرقه وجنگ جز ضرر چیزی نداشته است.

۹۷/۹/۲۴ ۲۱:۵۴

با سلام وتشکر ازآقای دکتر شیویاری با عنایت بر اینکه ایشان پزشک هستندوازطرفی هم عضو کمسیون بهداشت میباشندمسلما برعواقب عدم رعایت مسایل بهداشتی وخطری که از این طریق سلامت اجتماعی وسلامت فردی را تهدید میکندواقف تر از سایر افراد جامعه هستندبنا بر این از محضرشان میخواستم دعوت کنم درمعیت سایر مسولین محترم از ابتدای خیابان ابوذر شهرک امام تا انتهای ان باز دید بعمل اورند وازنزدیک شاهد به مخاطره افتادن بهداشت این منطقه محروم ونهایتا به خطر افتادن سلامت اجتماعی باشندشایان ذکراست که هرروز همچون قارچ برتعداد مراکز خرید وانبار ضایعات که اکثرا این مواد توسط معتادان ازبین ذوباله جمع اوری میشوند وذانا آلوده به انواع میکروبها مباشند وبا تل وانبار کردن انها درکنار مغازه ها ومناطق مسکونی علاوه بر اینکه چهره زشتی به شهر میدهند منطقه تبدیل به محل نشو ونمای جانوران ناقل بیمار ی مانند مگس وپشه وموش وسوسک وگربه وسگ و...می گردد ... آیا سخن ازبهداشت با چنین اوضاعی معنا دارد؟در جوب ها وپیاده روهای خاکی ان ازبهداشت خبری نیست .ودر انتهای خیابان روبروی ساختمان های مهر ایاز که فقط نودو هشت خانوار در این مجتمع زندگی میگنند کانال رو باز فاضلاب وکوهی از الوده ترین الودگیها که درسنوات کذشته وماهای اخیر از لاروبی این کانال فاضلاب در ورودی خیابان سعدی انباشته کرده اند علاوه براین که چشم هر رهگذری را آزار میدهد کلکسیون الودگیها را به نحو احسن به اکمل رسانده آقای دکتر مجدا خواهش میکنیم بهمراه مسولین شهری ومسولین رسانه ها ازاین محل بازدید فرمایید و از نزدیک ملاحظه نمایید سخن از بهداشت که برای شما میدانم
چقدر کلمه با ارزش ومقدسی است در این محل آیا معنایی دارد؟؟خیابان سعدی خیابانی که ازبدو احداث یعنی بیش از بیست سال تا کنون رنگ آسفالت بخود ندیده وبا وزش کمترین بادی انوهی از گرد وخاک وارد نانوایی که درکنار کانال فاضلاب است وقوت لایموت اهالی محروم منطقه را تامین میکند مشود ایا بهداشت با چنین وضعی مفهومی دارد؟ مسولین محترم بویژه جناب اقای شهر دار بالا غیرتا دریک روز بارندگی لطف کنید گذر تان را از خیابان سعدی در انتهای شهرک امام ابتدای شهرک اندیشه جنب ساختمانهای مهر ایاز بیاندازید ومشاهده نمایید خیابان پر از چاله و چوله ومالامال ازاب گل الود وپیاده رو ها کلا گل که واقعا امکان تردد از اهالی را سلب میکند و درد اهالی زمانی دو چندان نه بلکه هزار چندان میشو د که همانند محلات اطراف خیابان معلم ویا کوی فرهنگیان در این محله محروم که از خدمات شهری خبری نیست هم برگه های عوارض توزیع شده است در صورتی که در این محله باید خسارت پرداخت شودبه خاطر به مخاطره افتادن بهداشت وسلامت فردی و اجتماعی وخسارتی که به وسیله های نقلیه قراضه اهالی منطقه که از این چاله در نیامده به ان چاله می افتند ودر این گرانی وسایل چه خسارت هنگفتی که متحمل نمیشوند؟؟؟....ومشکلات فراوان دیگر که فقط با حضور در محل میتوان پی به انها برد پس منتظر حضور اقای دکتر شیویاری درمعیت مسولین محترم شهر ومسولین رسانه ها هستیم تا انشاا.. .با بهره مندی از خرد جمعی و مساعدت مسولین محترم مشکلات منطقه مرتفع گردند.انشاا...

۹۷/۹/۲۴ ۱۸:۳۷

باشد که رستگار شویم...

با تشکر از شما دوست گرامی از خبری که درج نموده اید.

امیدوارم که میانه هم جزو شهر های رو به پیشرفت شود و پا به پای شهر های پیشرفته حرکت کند و ما هم تا قبل تمام شدن عمرمان شهری مدرن و تمیز را شاهد باشیم .

البته این فقط  یک آرزوست و بر جوانان عیب نیست که آرزو داشته باشند 

البته این آرزو ها برآورده شدنی ست و بستگی به عملکرد مسؤولین شهری مان و همدلی و هم اندیشی ایشان دارد.

در خصوص بودجه و به اتمام رساندن پروژه های بزرگ مثل راه آهن ،سد.و غیره را میشود به نماینده گان با توجه به وضعیت کنونی اقتصادی حق داد.  ولی در مورد پیاده سازی فرهنگ . زیباسازی مدرن و تمیز نگه داشتن شهر  و حتی آثار تاریخی و میراث فرهنگی نمیتوان به هیچ کدامشان حق داد و همه ی مسؤولین شهری مستحق انتقاد در این مورد هستند. 

زیرا به عیان و منطق و به صراحت میشود گفت که کارنامه ی مسوولین ما در این مسائل بسیار ضعیف و رفوزه هستند 

زیرا که هیچ مسؤول شهریمان هیچ احساس مسؤلیتی ندارند و فقط کار روزانه و اداری خود را سپری میکنند تا به خانه بروند. از شهردارش گرفته تا زیربط ترین ارگان شهری.

باز هم باید عارض شوم که نمایندگان ما وظیفه یشان را هم هر چقدر درست و به جا انجام دهند باز نظارت بازرسی و یک تیم مدیریتی برای سطح شهر را ندارند.

زیرا اگر  واقعاً همین مسؤلان دوری در سطح شهر بزنند به چشم خود مشگلات شهر را خواهند دید. یا اگر سری به آثار تاریخی شهر بزنند پیکر های در حال تخریب آنها را خواهند دید.

صد البته که این عزیزان هرزگاهی چشمشان به این موارد غوق که عرض کردم افتاده و شاید دلشان چند دیقه ای به رحم آمده و در دلشان یه آهی کشیده اند.

شاید هم بی تفاوت از کنار آنها رد شده و در دلشان یک به ماچه مربوط است گفته و جمله را با بودجه که نمی دهند تمام میکنند . 

باید دوباره عرض کنم خدمتتان که میانه در حال حاظر روستایی بیش نیست و تفاوتی با روستا و دهات اطراف خود ندارد .با ساخت دو سه اِلمان در میدان ها را نمیتوان که زیباسازی بیان کرد.

اگر طرح هنرمند جوانی شهرمان نبود و پیگیری ایشان این امور هم انجام نمی شد. 

این نهایت بی انصافی ست که از میانه جزو شهر های تمیز یاد شود . چون شهر هایی که ما آن را روستایی بیش نمیدانستیم فی الحال جزو شهر صنعتی استان یاد میشود و هم تمیز است و هم به آثار انگشت شمارشان تعصب خاصی دارند و با آن چند اثر شهرشان را به یک شهر توریستی تبدیل کرده اند. ولی میانه همچنان در پسرفت کامل . 

از هر نظر که حساب کنیم با هر دیدگاهی و انتقادی و منطقی ،باز نمیتوان و منطق این اجازه را نمی دهد که میانه را جزو شهر پبشرفته عنوان کرد.

 

جای تعریفی نبود که بنده به سخن بگویم زیرا شهرمون و مشگلات بسیار آن فقط انتقاد را برایمان جای گذاشته البته جای پیشنهادی هم هست ما هم پیشنهاد بسیاری دادیم ولی پیشنهاد مردم را کسی شنوا نیست و یک برو بابایی هم پشت سرمان می گویند.

با پوزش از همه ی دوستان که سرتان درد آمد نطقی بود که فقط حرف دل من نیست و حرف دل مردم شهر است.

 

و من الله توفیق...

 

۹۷/۹/۲۴ ۱۵:۵۲

بله واقعا اگرنمایندگان استان ماهم مانند اصفهانی ها عمل بکنند اعتبارات بیشتری برای استان ودرادامه شهرستان ها خواهند گرفت

۹۷/۹/۲۴ ۱۵:۰۵

آقای دکتر شیویاری از دانشکده علوم پزشکی میانه چه خبر؟

۹۷/۹/۲۴ ۱۳:۳۳

با توجه به عضویت دکتر شیویاری در کمیسیون بهداشت در حوزه بهداشت و درمان اقداماتی انجام شده ، امیدواریم موضوع آب شرب هم با توجه به عضویت دکتر فرمند در کمیسیون انرژی که تعامل مستقیم با وزارت نیرو دارند حل شود.

اخبار روز