کد خبر: ۸۶۴۰۴
۳۹۱ بازدید
۱۵ دیدگاه

دکترشیویاری درخانه ملت:

اورژانس هوایی میانه آماده خدمات رسانی به بیش از ۴۰۰ شهر و روستا/ ضرورت توسعه اورژانس هوایی کشور

شیویاری:

اورژانس هوایی میانه آماده خدمات رسانی به بیش از ۴۰۰ شهر و روستا/ ضرورت توسعه اورژانس هوایی کشور

سرویس اجتماعی

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: اورژانس هوایی شهرستان میانه راه اندازی شد و آماده خدمات‌رسانی به بیش از ۴۰۰ شهر و روستا است.

سه‌شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ 

یعقوب شیویاری

یعقوب شیویاری در گفت و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با راه اندازی اورژانس هوایی میانه گفت: فلسفه اورژانس هوایی کشور تسهیل انتقال بیماران به مراکز درمانی و بهداشتی در مناطق صعب العبور وحادثه‌خیز کشور به ویژه در ایام سرد سال است.

تاخیر در فرآیند درمانی به قیمت جان بیماران تمام می‌شود

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی از روستا‌ها به دلیل مسیر‌های صعب العبور امکان دسترسی زمینی و انتقال سریع بیمار به بیمارستان‌ را ندارند و از این جهت با مشکلات بسیار زیادی رو برو می‌شوند. تاخیر در فرآیند درمانی برخی از بیماران ممکن است به قیمت جانشان تمام شود.

صعب العبور بودن مناطق، مانع رسیدن به موقع بیماران به مراکز درمانی است

وی ادامه داد: راه اندازی اورژانس هوایی در شهرستان میانه بسیار مهم و حائز اهمیت بود چرا که بسیاری از بیماران باید در زمان طلایی و حیاتی به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل می‌شدند و به دلیل صعب العبور بودن برخی از مناطق امکان تردد زمینی وجود نداشت. در این راستا به واسطه عضویتم در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، درخواست خود را با مسئولین مربوطه ارائه کردم، که بعد از پیگیری های متعدد و همکاری مدیریت بحران استان اعتبارات ویژه‌ای برای راه اندازی اورژانس هوایی پرداخت شد. خوشبختانه بعد از فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم، هفته گذشته یک فروند هلیکوپتر اورژانس در پد هوایی بیمارستان خاتم الانبیاء میانه به زمین نشست.

یعقوب شیویاری

 شیویاری تصریح کرد: اورژانس هوایی میانه به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به مردم 400 روستای اطراف شهرستان میانه، روستا‌های استان زنجان، اردبیل، سراب، خلخال، بستان آباد و بسیاری از شهرستان‌ها است، هلیکوپتر اورژانس هوایی میانه می‌تواند 300 کیلومتر را به صورت رفت و برگشت، طی و ارائه خدمات کند و طبیعتاً در صورت امکان سوخت گیری در مسیر این فاصله به مراتب بیشتر خواهد شد. 

 اورژانس هوایی میانه آماده خدمات رسانی به بیش از 400 شهر و روستا

یعقوب شیویاری

بیشتر بخوانید: 

  • نیاز استان های کشور به 100 فروند بالگرد امداد و نجات
  • تجهیز اورژانس هوایی به بالگردهای مجهز و ایمن برای کاهش تلفات جاده ای

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای تصریح کرد: خوشبختانه راه اندازی اورژانس هوایی در میانه، شرایط روحی و روانی خوبی میان مردم ایجاد کرد، چرا که متوجه تلاش مسئولین برای بهبود خدمات‌رسانی در حوزه درمان شدند، از طرفی انتظار به حق مردم شهرستان میانه از بنده به عنوان نماینده آنها در کمیسیون بهداشت مجلس محقق شد.

ضرورت توسعه اورژانس هوایی کشور

شیویاری، با اشاره به ضرورت راه اندازی اورژانس کشور درهمه مناطق کشور گفت: اورژانس هوایی به عنوان یک تکنولوژی روز در همه کشور‌های جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد،  راه اندازی گسترده در کشور ما نیز می‌بایست زود‌تر انجام می‌شود. ما در حوزه سلامت و درمان با مشکلات و کمبود‌هایی مواجه هستیم اما هیچ چیز نباید مانع حرکت رو به جلو و توسعه خدمات درمانی در کشور شود، راه اندازی و توسعه اورژانس هوایی در برنامه ششم توسعه و طرح تحول سلامت نیز دیده شده است، از طرفی یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت و درمان نیز استقرار اورژانس هوایی در همه مناطق کشور به ویژه مناطق صعب العبور است تا مردم بتواند از خدمات آن بهره مند شوند. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۹/۲۸ ۱۶:۳۲

بله متاسفانه آقاي رشيدي تمام امواج منفي را به شهر تزريق ميكنن و آنروزي هم كه هلي كوپتر به ميانه اومد ايشون متني رو در كانال تلگرامي صداي ميانه فرستاده بودن بخاطر اينكه دكتر شيوياري با هليكوپتر داشت مي اومد كه حاوي مطالب خوبي نبود و البته بعد از چند ساعت پاك كردند.كه من اميدوار بودم مدعي العموم بخاطر اين توهين ايشون رو براي اداي توضيحات فرا ميخوند. البته يك راهكار و ترفندي هست كه دفتر دكتر شيوياري مسئوليتي رو به آقاي رشيدي در دفترشون بِدَن مثل دفتر دكتر فرمند كه اينهمه امواج منفي به شهر ايشون تزريق نكنن و شهر هم از دست ايشون خلاص بشود.

۹۷/۹/۲۸ ۱۴:۱۷

به نظر بنده نوشه شود هلی کوپتر رانی میانه! بر وزن تاکسیرانی میانه!

۹۷/۹/۲۸ ۱۲:۱۸

اگرم غیبت کرده مجلس میداند وخودش حتما رسیدگی میکنند شما آتش بیار معرکه نشین متشکرم.

۹۷/۹/۲۸ ۰۹:۴۰

با سلام خدمت شهروند بی طرف، آیا سوال کردن از نماینده مجلس شورای اسلامی ایجاد آتش تفرقه و دو دستگی بین مسئولان است؟

متاسفانه عده ای که به فهم و درک مردم توهین و بی احترامی می کنند کسانی  که خدمات دیگران را نادیده می گیرندهستند.

۹۷/۹/۲۸ ۰۹:۰۵

من به نوبه خودم به داشتن چنین نماینده ای افتخار می کنم .موفق باشید آقای دکترشیویاری

۹۷/۹/۲۸ ۰۹:۰۳

بله متاسفانه خیلی ها بدنبال اختلاف افکنی هستند چون کاری از دستشان برنمی یاد نماینده ویا مسئولی هم که برای مردم کارانجام می دهد ناجوانمردانه تخریب می کنند .

۹۷/۹/۲۷ ۱۹:۴۱

با سلام به جناب آقای رشیدی بزرگوار :خواهشمندیم در راستای وحدت و همدلی مسئولین قدم برداشته و با این کامنتها آتش تفرقه و دودستگی بین مسئولین ایجادننمایید بااین رفتار ها به شعور و فهم مردم توهین ننمایید مردم خود دارای شعور و الحمدالله دارای قوه فهم و ادراک هستند لطفا در جهت ارائه راهکار برای ادامه خدمت رسانی بیشتر برای مردم باشیم.

۹۷/۹/۲۷ ۱۴:۳۷

با سلام و تشکر از نماینده محترم مردم شهرستان میانه و مسئولان دفتر روابط عمومی ایشان که اخبار را برای اطلاع و آگاهی مردم منتشر می نمایند. لطفا جهت آگاهی و اطلاع مردم شهرستان میانه درخواست می نمائیم در موارد زیر نیز  شفاف سازی شود.

1- بعد از گذشت یک هفته از اختصاص هلی کوپتر اورژانس به شهرستان میانه آیا آمده ارائه خدمات به مردم شهرستان میانه می باشد؟

2- نماینده محترم موافقت خود را در مورد انتشار اطلاعات حضور و غیاب در جلسات و کمسیون ها و شرکت در رای گیری ها را به خبرگزاری خانه ملت را نموده اند؟

3- چرا در مورد سوالات مطرح شده در گروه های تلگرامی شفاف سازی نشده نمی شود؟

با تشکر

۹۷/۹/۲۷ ۱۳:۴۹

تشکر و قدردانی از تلاش و زحمات نماینده محترم شهرستان جناب آقای دکترشیویاری ،ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز جناب آقای دکترصومی و دکترمشایخی فرماندار محترم ویژه شهرستان میانه

۹۷/۹/۲۷ ۱۲:۱۱

با تشکر ویژه از آقای دکتر شیویاری و رئیس محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین دیگر مسئولین شهرستان که باعث شدند شهر میانه از نعمت اورژانس هوایی برخوردار شود.
لطفا از آقای دکتر شیویاری بخواهید به مدیریت شبکه بهداشت و درمان میانه دستور دهد تا نام "اورژانس هوایی میانه" بر روی هلیکوپتر نوشته شود تا این هلیکوپتر در هر کجای منطقه که قرار میگیرد نشانگر خدمات رسانی اورژانس هوایی میانه باشد.
گویا هیچ اسمی با این عنوان بر روی هلیکوپتر درج نشده است.

۹۷/۹/۲۷ ۱۱:۵۱

باسلام وخسته نباشید میخواستم به عرض برسانم عبور ومرور از خیابان سعدی شهرک اندیشه هم صعب العبور شده است فرقی هم نمی کند پیاده باشی یا سواره چون هم خطر سقوط در پرتگاه کانال فاضلاب وجود دارد وهم فرو رفتن در گل وهم افتادن در گودالهای پر از ابهای کثیف والوده گه حسابی از شرمندگی عابرین درمی آیند بنابر این جناب آقای قادر حسن زاده عزیز تقاضا داریم همین روزهای بارندگی بهمراه مسولین محترم از جمله شهردارمحترم،اعضای محترم شورای شهر،نمایندگان محترم.، خبرنگاران محترم،وسایر مسولین محترمی که خودنان صلاح میدانید «چون بازدیدبرای عموم ازاد است» پیاده از این محل عبور نمایید ولی بخاطر اینکه مورد لعن ونفرین قرار نگیرم توصیه میکنم حتما مجهز به چکمه پلاستیکی تا زانو باشید در غیر اینصورت کلاهتان پس معرکه است .با عرض پوزش وبا تشکر از تقبل زحمت شاید با فرو رفتن در گودالهای اب ویا گل آلود شدن لباسهای مسولین محترم برای یکبار هم که شده پی به مشکلات روزمره تردد اهالی زحمتکش و صبور این منطقه ببرند «چون به قول معروف شنیدن گی بود مانند دیدن » بارها گفتیم ونوشتیم ولی نه خواندند ونه شنیدن .با تشکر مجدد مطمنم که اگر اقای سالار پویان هم لطف کنند همکاری وهمراهی کنند عکسهای خوب و بیاد ماندنی خواهید گرفت ،حد اقل برای شورای شهر بیلان کار که میشود.

۹۷/۹/۲۷ ۱۱:۲۳

فرمند وشیویاری خودشونو بکشن هم رای نمیارن

۹۷/۹/۲۷ ۰۹:۵۳

با تشکر از زحمات تمامی دست اندر کاران مخصوصا دکتر شیویاری مرد خستگی ناپذیر.

اخبار روز