کد خبر: ۸۶۸۲۹
۳۷۷ بازدید
۲۴ دیدگاه

شیویاری:

توسعه توریست درمانی در گرو بهبود زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی

شیویاری:

توسعه توریست درمانی در گرو بهبود زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: گسترش توریست درمانی و گردشگری سلامت علاوه بر بیمارستان‌‌های مجهز و پزشکان مجرب به فرهنگ پذیرش توریست نیز نیاز دارد.

 

یعقوب شیویاری

  به گزارش روابط عمومی وسایت پایگاه اطلاع رسانی دکتر یعقوب شیویاری نماینده مردم شریف میانه و بخش های ترکمانچای ،کندوان ،کاغذکنان و مرکزی در مجلس شورای اسلامی وبه نقل ازخبرگزاری خانه ملت یعقوب شیویاری در گفت و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابطه با وضعیت توریست درمانی در کشور گفت: توریست درمانی یا به عبارت دیگر گردشگری پزشکی سفری است که با هدف درمان در کشور مقصد انجام می‌شود و یکی از نیازهای جوامع امروزی است  و همه افراد می‌توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

توسعه توریست درمانی در گرو بهبود زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه برای توسعه و گسترش توریست درمانی و خدمات گردشگری سلامت زیر ساخت‌های مناسبی از لحاظ اجتماعی و فرهنگی نداریم. ما علاوه بربیمارستان‌‌های مجهز و پزشکان مجرب به فرهنگ پذیرش توریست نیز نیاز داریم. فردی که برای درمان و دریافت خدمات پزشکی وارد کشور می‌شود با افراد مختلفی معاشرت خواهدکرد، لذا باید  همه افراد جامعه فرهنگ و نحوه درست برخورد با توریست را آموزش ببینند.  

توریست درمانی باید همانند یک صنعت مهم برای کشور شناخته شود

وی با بیان اینکه توریست درمانی باید همانند یک صنعت و منبع درآمد برای کشور شناخته شود تصریح کرد: برای تقویت توریست درمانی باید زیر ساخت های فرهنگی کشور را تقویت کنیم، چراکه برخورد ‌های ناصحیح توریست درمانی و گردشگری سلامت را نابود می‌کند. 

عدم توجه به توسعه گردشگری سلامت ظرفیت‌های کشور را هدر می‌دهد

 شیویاری تصریح کرد: در گذشته بسیاری از مردم کشور آذربایجان برای درمان به بیماستان‌های تبریز مراجعه و خدمات بسیار خوبی نیز دریافت می‌کردند. اما به مرور زمان کشورهای دیگری که در زمینه توریست درمانی و گردشگری سلامت فعالیت می‌کردند، در داخل کشور آذربایجان بیمارستان‌های مجهز با کادر مجربی احداث کردند، بنابر این ورود مردم از آذربایجان به ایران بسیار کاهش پیدا کرد. متاسفانه عدم توجه به توسعه گردشگری سلامت بسیاری از ظرفیت های کشور را هدر خواهد دارد. 

گردشگری سلامت یکی از ضرورت‌های دنیا کنونی است

شیویاری اظهار کرد: به عقیده بنده ضرورت تقویت گردشگری سلامت در ایران احساس شده و  فعالیت‌های آن در تبریز، اصفهان، شیراز و تهران به صورت جزیره ای آغاز شده است و ضعف های بسیاری در آن وجود دارد. توریست درمانی و گردشگری سلامت یکی از ضرورت‌های دنیا کنونی است و توسعه آن باید در برنامه های وزارت بهداشت و درمان کشور لحاظ شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای در پایان با اشاره به تاثیر توریست درمانی بر توسعه شاخص‌های بهداشتی و درمانی کشور گفت: بی تردید افزایش ورود توریست به کشور شاخص‌های  بهداشتی و درمانی را توسعه می‌بخشد، از طرفی احداث بیمارستانهای مجهز مورد استفاده همه مردم قرار خواهد گرفت. این موضوع باعث می‌شود استاندارهای  بهداشتی و درمانی کشور به مرور زمان ارتقاء پیدا کند. /

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۱۰/۲۱ ۰۲:۳۶

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای در پایان با اشاره به تاثیر توریست درمانی بر توسعه شاخص‌های بهداشتی و درمانی کشور گفت: بی تردید افزایش ورود توریست به کشور شاخص‌های بهداشتی و درمانی را توسعه می‌بخشد، از طرفی احداث بیمارستانهای مجهز مورد استفاده همه مردم قرار خواهد گرفت. این موضوع باعث می‌شود استاندارهای بهداشتی و درمانی کشور به مرور زمان ارتقاء پیدا کند
انشاالله که حتما کارخوبی است که مستلزم برنامه است.

۹۷/۱۰/۲۱ ۰۲:۳۵

شیویاری اظهار کرد: به عقیده بنده ضرورت تقویت گردشگری سلامت در ایران احساس شده و فعالیت‌های آن در تبریز، اصفهان، شیراز و تهران به صورت جزیره ای آغاز شده است و ضعف های بسیاری در آن وجود دارد. توریست درمانی و گردشگری سلامت یکی از ضرورت‌های دنیا کنونی است و توسعه آن باید در برنامه های وزارت بهداشت و درمان کشور لحاظ شود.

۹۷/۱۰/۲۱ ۰۲:۳۵

شیویاری تصریح کرد: در گذشته بسیاری از مردم کشور آذربایجان برای درمان به بیماستان‌های تبریز مراجعه و خدمات بسیار خوبی نیز دریافت می‌کردند. اما به مرور زمان کشورهای دیگری که در زمینه توریست درمانی و گردشگری سلامت فعالیت می‌کردند، در داخل کشور آذربایجان بیمارستان‌های مجهز با کادر مجربی احداث کردند، بنابر این ورود مردم از آذربایجان به ایران بسیار کاهش پیدا کرد. متاسفانه عدم توجه به توسعه گردشگری سلامت بسیاری از ظرفیت های کشور را هدر خواهد دارد.

۹۷/۱۰/۲۱ ۰۲:۳۴

دوست عزیز به نظر من شما خیلی مطلب را نگرفته اید البته شاید تحلیل من علط باشد به نظرم در این مورد خاص منظور دکتر شیویاری به عنوان عضو کمیسیون بهداشت ودرمان کسب درآمد وارز آوری برای کشور است .من خودم در تبریز شاهد بودم که از کشور جمهوری آذربایجان وقره باغ برای درمان نازایی می آمدند وعلتش هم قوی بودن پزشکان ما وهزینه پایین درمان برای آنان است .
که از طریق جذب بیمار از سایر کشورها وبا ایجاد زیر ساخت های آن به همان صنعت ودرآمدی خواهیم رسیدکه باعث شکوفایی کشورمان می شود وسود آن برای کل کشور است

۹۷/۱۰/۲۰ ۰۱:۰۳

چرا نطق روزسه شنبه دکتر شیویاری د ر مجلس را از سایت برداشته اید؟؟؟

۹۷/۱۰/۱۹ ۲۰:۵۶

درجواب اقای بیشعور خاویر بایدگفت بخش دوم اسم مستعارت راحذف کنید چون بخش اول ان با توجه به الفاظ وادبیاتی که بکار برده ایدخیلی برایتان مناسب وزیبنده بنظر میاید بی فرهنگی وخیلی بی های دیگر از
لحن و کلامتان فوران میکندمتاسفم برایتان با این ذهن آلوده ای که دارید!!!!!!!!!!!!!!!،!!!!!!!!،!!!!!!،،!!!!!!!!!!!!!!!!!

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۱:۳۰

شهرستان میانه نمی تولند پذیرای توریست باشد به دلایل ذیل ۱- جاده امن ندارد هیچ‌توریستی جان خویش را به خطر نمی اندازد ۲- زیر ساخت های ارتباطی قوی ندارد مثلا جاده های میانه اینترنت همراه پر سرعت ندارد۳- میانه جاذبه های با ستانی ندارد و صرفااز جاذبه مناظر طبیعی در فصل بهار برخوردار است ۴- میانه فاقد حتی یک هتل مناسب جهت جذب توریست می باشد ۵- فرهنگ تعامل با توریست در میانه ضعیف است ...

۹۷/۱۰/۱۸ ۲۰:۵۶

نیروگاه بادی اقکند،راه اهن میانه تبریز ومیانه اردبیل، معدن مس مولیبدن،پرلیت،مجتمع فولاد میانه ذوب ،احیا،نورد،اهن اسفنجی،پتروشیمی،اغاز ساخت بیمارستان تامین اجتماعی وشبانه روزی شدن کلینیک تامین اجتماعی، فراوری گیاهان دارویی، درکدام حوزه اشتغال می خواهید که نشده،!

۹۷/۱۰/۱۸ ۱۳:۰۰

آیا کاندیدی که برای کسب آرا بیشتر وعد ه های دروغین میدهد که
خودش ودیگران میدانند این وعده وعیدها هرگز عملی نیست واجرای
آن در حیطه اختیارات یک نماینده نیست ،میتواند یک نمایـــــــده خوب
باشد؟

۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۵۹

-زمانی که یک فرد به عنوان نماینده وارد مجلس شد باید باتمامی
مردم حوزه اش یک نوع برخورد داشته باشد .حق نـــــدارد در اختیار
کسانی که اورا حمایت کرده اند باشد .زیرا او نماینده آن حوزه است
وتمامی مردم چه انهایی رای داده اند وچه کسانی که به او رای نداده
اند باید برایش یکسان یاشد

۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۵۸

طبق هر مرام ومسلکی هر کاندیدا فقط میتـــــواند برنامه ها واهداف
خود را بیان کند .هر گز حق ندارد دیگران را مذمت نمایند.اگر چنانچه
خطا یا قصوری از طرف نمایندگان ادوار قبل یا رقبا باشــــــــــد باید آن
برنامه ی خطا مورد نقد قرار گیرد نه شخصیت فرد

۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۵۸

آیا نماینده ای که شخصیت نمایندگان قبــــــــــل را زیر سوال مببرد ویا
شخصیت کاندیداهای رقیب راخدشه دار میکند تا آرا خــــــودش بیشتر
شود میتواند نماینده خوبی باشد؟

۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۵۸

بالاخره موضوع پیگیر بودن و حوصله داشتن؛ اینکه تا آخر راه برود، نه اینکه یک حرف خوبی بزند ویک اقدام شایسته‌ای انجام دهد آن وقت وسط کار برود و به کارهای دیگر مشغول شود، این هم به درد نمی‌خورد. پس نماینده باید آدم پیگیر، دلسوز و دارای حلم و حوصله باشد

۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۵۷

ويژگي بعدي اینکه از جنس مردم باشد، اگر نماينده از جنس مردم نباشد، همواره اطراف کانون‌های قدرت و ثروت رفت و آمد مي كند، برای اینکه مصالح شخصی خودش را تامین کند. در نتیجه هرچه که مصالح کانون‌های قدرت و ثروت اقتضا کند این نماینده انجام می‌دهد و کاری به کار مردم ندارد. اما کسی که از جنس مردم باشد، دلش برای آنها می‌سوزد و مصالح آنها را در نظر می‌گیرد، اگر مصالح مردم با مصالح آن کانون‌ها در تضاد باشد، پا بر مصالح کانون‌های قدرت و ثروت می‌گذارد و از هیچ کس هراسی پیدا نکرده و مّر حق را دنبال می‌کند.

۹۷/۱۰/۱۸ ۱۱:۳۹

کدام کارخانه کدام اشتغال آفرینی.... فقط شعار و کم کاری/////

۹۷/۱۰/۱۸ ۰۸:۱۹

عجب !!! شما چقدر زیاد میدانید !!! باور کنید مردم اینهارا نمیدانستند که توریستهارا هم باید درمان کرد !!! مرد مومن چی میخواهی به خورد مردم بدهی ، باکلمات بازی نکن ، از دستاوردت برای این جوانان تحصیل کرده بیکار و بدون بیمه و بدون مسکن و بدون ازدواج بگو ، البته گفتن را همه بلدند طرح و برنامه ات را بگو که : دو صدگفته چون نیم کردار نیست ، البته بانام واقعی نمیتوانم پیام بگذارم چرا که هنوز به آن فهم و شعور نرسیده ایم که منتقد را تحمل کنیم و....

۹۷/۱۰/۱۷ ۲۳:۱۰

ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت نمایندگان شهرستان میانه 

علی رغم اینکه توجه به چشم انداز پیشرفت و توسعه، لازمه پیشرفت و بهبود شرایط است اما نباید این نکته نادیده گرفته شود که هنوز بیمه مناسب برای اکثر مردم که از قشر ضعیف و متوسط هستن ایجاد نشده است.

یادتان نرود جوان های ۲۵_۳۵ ساله هستند که هنوز بعد سالها کار و تلاش و درس خواندن هنوز کار مناسب و به تبع آن سابقه بیمه و بیمه درمانی مناسب ندارد.

هنوز مشکلات مهمتری لاینحل مانده است

۹۷/۱۰/۱۷ ۲۲:۲۳

ااقای شیویاری اگه ممکنه در مورد ام آ ر آ ی توضیح بدین لطفا تا کی میاننه ایها برای شهر تبریز زنجان و.....توریست، درمان باشن

۹۷/۱۰/۱۷ ۲۰:۱۳

دوست گرامی در بیشتر شهرهای دنیا امکانات درمانی و تجهیزات بیمارستانی از شهرهای مثل شهرستان میانه بیشتر است و هیچ موقع شهرستان میانه نمی تواند به اندازه امکانات درمانی و تجهیزات بیمارستانی کلان شهرها برسد. بهتر است بدنبال توریست های بیمار باشیم بدنبال فراهم نمودن زیرساخت ها برای جذب گردشگران داخلی و خارجی باشیم.

۹۷/۱۰/۱۷ ۱۹:۵۳

وقتی میانه دانشگاه علوم پزشکی نداره چطوری میخواهد به قطب توریست درمانی تبدیل شود ماباید نگاه کنیم چی داریم که دیگران نمیتوانند رقیب ما باشند و درهمان موضوع توریست‌پذیر باشیم توریست درمانی بیشتر به نفع همان شهرهای تهران و تبریز وشیرازو.‌.. که ذکرشده هست نه میانه درحقیقت نمیذارن نوبت به میانه برسه

۹۷/۱۰/۱۷ ۱۸:۵۷

با تشکروسپاس از آقای دکترشیویاری نماینده کاردان وصادق وکاربلد حقیقت این هست چنانچه شما هم فرمودید توریسم وتوجه به آن‌یک صنعت بزرگ وارز آوربرای کشورخواهدبود.

۹۷/۱۰/۱۷ ۱۷:۴۹

توریست درمانی علاوه برمراجعه به بیمارستانهای میانه باعث میشودپزشکان متخصص هم بخاطرانهادرمیانه مستقرشوند.اینهامیتوانندازحمل ونقل میانه استفاده کرده وازسوغاتی های شهرهم بخرند.باعث رونق دادوستدهم شده وحتی توجیه فرودگاه درشهرستان هم ایجادشود.

۹۷/۱۰/۱۷ ۱۷:۱۴

با سلام وتشکر از جناب دکتر شیویاری نماینده محترم مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی

کشور ایران مخصوصاً شهرستان میانه جاذبه های گردشگری و تاریخی زیاد و فراوان دارند که می توانند با سرمایه گذاری و معرفی آنها به عنوان قطب گردشگری در کشور تبدیل شوند و باعث حل مشکلات بیکاری مخصوصاً در شهرستان میانه که متاسفانه با وجود همچین جاذبه های گردشگری و تاریخی رتبه اول بیکاری در استان را دارد داشته باشند. بهتر نیست بجای اینکه باعث شویم افراد بیمار را بعنوان توریست درمانی به این کشور بیاوریم افراد گردشگران جاذبه های گردشگری و تاریخی را بیاوریم.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز