کد خبر: ۹۳۰۲۶
۲۱۰ بازدید
۱۱ دیدگاه

شیویاری نماینده مردم میانه:

وحدت و همدلی ضرورت امروز جامعه اسلامی ایران

شیویاری نماینده مردم میانه: وحدت و همدلی ضرورت امروز جامعه اسلامی ایران

منتشر شده در شنبه, 21 دی 1398 21:06 | نوشته شده توسط روابط عمومی دکتر یعقوب شیویاری 

شیویاری نماینده مردم میانه: وحدت و همدلی ضرورت امروز جامعه اسلامی ایران/

لزوم عنایت ویژه مسوولان کشوری به شهرستان میانه با محرومیت بالا در برنامه ‌ششم توسعه 

نماینده مردم شهرستان میانه و عضو کمیسیون بهداشت و درمان  در مجلس شورای اسلامی گفت:

در برهه ای از زمان قرار کرفته ایم که باید وحدت، انسجام و همدلی را سرلوحه تمامی امور خود قرار دهیم

که این امر ضرورت امروز جامعه اسلامی ایران است.

 

دکتر یعقوب شیویاری در آخرین نطق هفت دقیقه ای خود در مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار بزرگ اسلام و همرزمان ایشان در جمله ای به این شهدا گفت: شهد شیرین شهادت گوارای وجودتان و اینکه امیدواریم بنا به فرموده مقام معظم رهبری و به یاری خداوند انتقامی سخت در خور شان این عزیزان از جنایتکاران تروریست گرفته شود. وی تنظیم، بررسی و تصویب برنامه ششم 5 ساله توسعه را یکی از کارهای اساسی مجلس دهم با توجه به مسائل منطقه و جهان و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران عنوان نموده، اظهار امیدواری کرد که دولتمردان نظام با جدیت و همت ویژه در راستای عمل به این احکام و احکام فرادستی قدم بردارند.

 

شیویاری با تقدیر از همشهریان حوزه انتخابیه خود شهرستان میانه به سبب ولایتمداری خود و اثبات این امر به جهانیان بویژه در این ایام حساس، در پیشگاه خداوند متعال و همکاران نماینده خود در جهت امانتداری از آرای مردم سوگند یاد کرده، افزود: خدا را شاهد می گیرم که صادقانه و در حد توان به وظایف خود عمل کرده و جز به رضای خدا و صلاح مردم نیندیشیده و عهد و پیمان خود را فدای منفعت شخصی و بومی نکرده ام، هر چند شاید بسیاری از انتطارات بحق مردم را نتوانسته ام برآورده کنم که برخی از آنها خارج از محدوده اختیارات و توانم بود.

 

نماینده مردم میانه با اشاره به عضویت خود در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و تلاش‌ها و پی‌گیری‌های خود در جهت ارتقای سلامت جامعه، احصای مسائل و رفع مشکلات این حوزه با حمایت و همراهی مسولین ارشد و وزارتخانه ها، مسئولین استانی و شهرستانی بیان کرد: استقرار اولین اورژانس هوایی استان آذربایجان شرقی در شهرستان میانه و سی و نهمین پایگاه کشوری که شهرستانهای همجوار را تحت پوشش قرار داده و هر روز به ارائه خدمات امداد و نجات مشغول است، نصب و راه اندازی مرکز جامع تصویربرداری دولتی و راه اندازی MRI در بیمارستان خاتم الانبیای میانه که در حال حاضر به خدمات رسانی مشغول بوده و به دست دکتر نمکی در سریعترین زمان ممکن به بهره برداری رسمی خواهد رسید، پیگیری ها برای بهره برداری از بیمارستان 111 تختخوابی برکت امام که سالها بلااستفاده مانده بود و تجهیز اتاق عمل این بیمارستان به دستگاه لاپاروسکوپی را از مهمترین اقدامات و امور مورد پیگیری خود و شهرستان برشمرد که به حصول نتیجه و ارائه خدمات به مردم منتج شده است.

 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از اخذ مجوز احداث بیمارستان تخصصی خصوصی 100تخت خوابی و اخذ اعتبار جهت خرید زمین و احداث ساختمان بیمه سلامت شهرستان میانه اشاره کرده گفت: تامین پزشکان متخصص و عمومی مورد نیاز شهرستان وپیگیری دستگاه آنژیو گرافی جهت انجام عمل های قلب از دیگر اقدامات مهم در حوزه بهداشت و درمان شهرستان است.

 

شیویاری همچنین به شبانه روزی شدن کلینیک تامین اجتماعی میانه برای اولین بار در سطح استان، پیگیری برای ارتقای این کلینیک برای تبدیل شدن به دی کلینیک و پیگیری برای احداث بیمارستان تامین اجتماعی اشاره کرده گفت: این کلینیک در حال حاضر به صورت شبانه روزی به مردم، بویژه کارگران عزیز خدمات ارائه می دهد.

 

وی همچنین به اقدامات انجام یافته در حوزه اقتصاد و صنعت و معدن اشاره کرده، پیگیری و به سرانجام رساندن طرح احیاء فولاد آذربایجان، پیگیری منطقه ویژه اقتصادی  میانه با تصویب در مجلس شورای اسلامی، مساعدت در اخذ مجوزهای کارخانه فولاد بخش خصوصی (کلوچه خالصه-آقای قاسمی) با اشتغالزایی بالا در شهرستان را از مهمترین ها در این حوزه برشمد.

نماینده مردم میانه در حوزه راه بر پیگیری سالانه اختصاص سهمیه قیر شهرستان، آسفالت راه های روستایی از جمله روستای ایشلق و مسیر اهلند، احداث پل جهت لاین دوم قوری چای، پیگیری های متعدد جهت به سرانجام رسیدن راه آهن تبریز – میانه اشاره کرده با تاکید بر وجود مشکل در حوزه راههای کشور از جمله راههای ارتباطی میانه که هر روز تعدادی از هموطنان و همشهریانمان در این راه‌ها جان خود را از دست می دهند خواستار رسیدگی بیشتر به حوزه راه شهرستان شد.

 

شیویاری در ادامه با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه آب شهرستان، پیگیری مستمر و مداوم در اجرای هر چه سریعتر پروژه آب شرب شهر میانه که از مهمترین و حیاتی ترین نیازهای شهر میانه است، پیگیری رفع مسائل و مشکلات سد شهریار، پیگیری پایاب سد آیدوغموش را از مهمترین ها خواند. وی در حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی نیز با بیان، چندین فقره جذب اعتبارات جهت مدارس محروم، پیگیری منجر به تخصیص اعتبارات سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در پروژه های دبیرستان زینبیه و استخر آموزش و پرورش، تخصیص اعتبار 10 میلیارد ریالی دانشکده فنی و مهندسی در بودجه سال 98 کشور، مساعدت از طریق تخصیص اعتباردر خرید ساختمان دانشگاه پیام نور ترکمنچای، مساعدت در تخصیص اعتبارات آموزشکده فنی پسران میانه، اخذ مجوز دانشگاه فرهنگیان را از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه ها عنوان نمود.

 

نماینده مردم میانه، چندین فقره جذب اعتبارات جهت هیاتهای ورزشی و دریافت پک ورزشی جهت امورات شهرستان، اخذ امکانات و لوازم مورد نیازاز جمله تشک کشتی و تاتامی تکواندو، پیگیری مستمر حل نواقصات ورزشگاه پنج هزار نفری شهید سرانجام، پیگیری احداث خانه تکواندو، پیگیری و جذب اعتبارات در چندین مرحله جهت تکمیل استخر کارگران را از عملکردهای شهرستان در حوزه ورزش و جوانان میانه ذکر نمود.

وی هچنین به دعوت از دکتر لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی جهت همایش نیمکتهای سوخته و بررسی مسایل و مشکلات شهرستان اشاره کرده ، در پایان با بیان اینکه شهرستان میانه بعنوان بزرگترین شهرستان استان و شمالغرب کشور و بعنوان شهرستان ویژه از محرومیت در رنج است خواستار عنایت و توجه ویژه مسوولین کشوری به شهرستان میانه در برنامه ششم 5 سال توسعه شد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۱۰/۲۴ ۱۹:۰۴

شیویاری در ادامه با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه آب شهرستان، پیگیری مستمر و مداوم در اجرای هر چه سریعتر پروژه آب شرب شهر میانه که از مهمترین و حیاتی ترین نیازهای شهر میانه است، پیگیری رفع مسائل و مشکلات سد شهریار، پیگیری پایاب سد آیدوغموش را از مهمترین ها خواند.
انشالله با استمرار و انتخاب نمایندگی مشکل اب شرب هم حلشه

۹۸/۱۰/۲۴ ۱۸:۵۸

شیویاری همچنین به شبانه روزی شدن کلینیک تامین اجتماعی میانه برای اولین بار در سطح استان، پیگیری برای ارتقای این کلینیک برای تبدیل شدن به دی کلینیک و پیگیری برای احداث بیمارستان تامین اجتماعی اشاره کرده گفت: این کلینیک در حال حاضر به صورت شبانه روزی به مردم، بویژه کارگران عزیز خدمات ارائه می دهد. واقعا ممنون وسپاسگزارم خدماتاتشان عالی است

۹۸/۱۰/۲۴ ۱۸:۵۶

مامردم قدردان زحمات دکترشیویاری هستیم ولی به نظرم بی انصافی است که پشت این انسان شریف و سالم سم پاشی می کنند. من که رای ام دکتر شیویاری است

۹۸/۱۰/۲۴ ۰۰:۱۲

همه اینها را در نطق هفت دقیقه ای میان دستور مجلس بیان نموده است.

۹۸/۱۰/۲۳ ۱۹:۴۸

دکتر شیویاری از منتقدان دولت هستند و سخنان گاها تندی هم خطاب به رییس جمهور و وزرا داشتن با این وجود حداقل در حوزه بهداشت و درمان امکانات خوبی آوردن که با در نظر گرفتن شرایط مملکت ، عملکرد قابل قبولیه.

۹۸/۱۰/۲۳ ۱۶:۴۱

آقای شیویاری در این مدت هیچ کاری برای میانه انجام ندادند نتیجه اش میشه نماینده یک دوره ای. تمام

۹۸/۱۰/۲۳ ۱۶:۳۹

کدام کارخانه کدام اشتغال آفرینی.... فقط شعار و کم کاری/////

۹۸/۱۰/۲۳ ۱۶:۳۹

ويژگي بعدي اینکه از جنس مردم باشد، اگر نماينده از جنس مردم نباشد، همواره اطراف کانون‌های قدرت و ثروت رفت و آمد مي كند، برای اینکه مصالح شخصی خودش را تامین کند. در نتیجه هرچه که مصالح کانون‌های قدرت و ثروت اقتضا کند این نماینده انجام می‌دهد و کاری به کار مردم ندارد. اما کسی که از جنس مردم باشد، دلش برای آنها می‌سوزد و مصالح آنها را در نظر می‌گیرد، اگر مصالح مردم با مصالح آن کانون‌ها در تضاد باشد، پا بر مصالح کانون‌های قدرت و ثروت می‌گذارد و از هیچ کس هراسی پیدا نکرده و مّر حق را دنبال می‌کند.

۹۸/۱۰/۲۳ ۱۶:۳۹

آیا کاندیدی که برای کسب آرا بیشتر وعد ه های دروغین میدهد که
خودش ودیگران میدانند این وعده وعیدها هرگز عملی نیست واجرای
آن در حیطه اختیارات یک نماینده نیست ،میتواند یک نمایـــــــده خوب
باشد؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز