کد خبر: ۷۵۸۴۳
۱۶۶۵ بازدید
۵۴ دیدگاه (۵۴ تایید شده)

گفت‌وگوی جنجالی قافلان با مظفر اجلی

۱۳۹۶/۶/۱۹
۱۱:۱۹

وقتی به توصیه‌ی دارن هاردی نویسنده‌ی نسخه‌های پرفروش نیویورک‌تایمز نگاهی به روابط‌‌مان می‌اندازیم، مطمئن می‌شویم سه ساعت از وقت‌مان را برای یک فردِ سه‌دقیقه‌ای صرف نمی‌کنیم. آدم‌های باسواد امّا حساب‌شان جداست. و حساب افراد خودآموخته جداتر. همان تعبیر میلان کوندرا در بار هستی؛ آن‌چه فرد تحصیل‌کرده را از فرد خودآموخته مشخص می‌سازد، وسعتِ دانش نیست بلکه مراتب مختلف نیروی حیات و اعتمادبه‌نفس است.

مظفر اجلّی، هم تحصیل‌کرده است و هم خودخوانده. گفت‌وگوی با او در منزل شخصی و تا نیمه‌های شب ادامه دارد. این مصاحبه را لابه‌لایش تماس شهرتی‌فر –فرمان‌دار تبریز- و سردار مولوی وقفه‌ای چند دقیقه‌ای می‌اندازد و خاطره‌ای با حسین ابوالقاسم‌زاده به پایان می‌رساند. خاطره‌ای اشک‌بار در اتومبیلی خارج از شهر و از رنج زمانه. حکایتی از جوروجفای دوست و دشمن که این دو قهرمان میدان‌های مین و وزنه را از پا درآورده. یکی را به اتهام لیبرال بودن و آن‌یکی را به نسبت گروه فشار. شاید یونگ حق داشته که گفته اگر انسانی بیش از دیگران بداند تنها می‌شود.

حسین ابوالقاسم‌زاده رفیقی‌ست که امروز اجلی محکوم به رفاقت با اوست و مفتخر به این محکومیت. رفیقی که ناخن کنده‌اش را به صدها مدعی متقلب اصلاحات و اصول‌گرایی ترجیح می‌دهد. 

مظفر اجلی روزی به جرم هم‌نشینی با حاج‌ابراهیم حبیبی در یک مجلس ترحیم محکوم شد و روزی دیگر محکوم به شلاق با جرمی واهی! می‌گوید: محکوم‌کنندگان خود دست‌بوس و نوکر در خلوت حاج‌ابراهیم بوده‌اند.

در هیچ‌یک از 5بار رأی‌گیری‌های شهرداری خرده‌فروش به او رأی نداده است و از بی‌پدرومادری سیاست بیزار است.

منتقدین او وی را مسبب دست‌اندازهای طرح‌های توسعه‌ی شورای اول و دوم می‌خوانند، اما او این اتهامات را قلب حقیقت و تسویه‌حساب با آرای مخالف‌اش به دزدی‌های آن‌ها می‌داند. ترورهای شخصیت شبانه از آسفالت‌های فرهنگیان و اتهام اجلی به آسفالت پایین شهر و از آسفالت پایین شهر تا اتهام اجلی به آسفالت فرهنگیان!

از 300هزارمترمربعی که در شورای اول به قیمت متری 1100تومان در 36قسط حراج شد و اقساطش تمام نشده همان زمین‌های 2میلیونی، 40میلیون به‌فروش رفت گفته و می‌گوید: ما هم که مقاومت می‌کردیم با انگ حمایت‌مان از ناطق به متقاعد ساختن جامعه می‌پرداختند.

جامعه‌ی باز پوپر آرزوی دیرین اوست. باشد که بتوان در گروی آزادی از زمین‌های فرمان‌فرمای فراهیه بیش‌تر گفت. 

اگر موافق باشید قبل از بررسی بخش عمده‌ای از تاریخ شفاهی میانه از شورای شهر اول و دوم تا انتخابات مجلس دهم کمی در مورد خودتان صحبت کنیم! 

من ابتدائاٌ از حساسیت شما به این تبادل‌نظر سیاسی-اجتماعی تشکر می‌کنم و امیدوارم این قبیل نشست‌ها، نشست‌های مفیدی برای استفاده و استناد آینده‌گان باشد. چه بخواهیم و چه نخواهیم این گفت‌وگو بخشی از تاریخ این شهر است.

شما را می‌توان منتسب به جریان مهندس هاشمی انگاشت؟

من به هیچ وجه این مسئله را تأیید نمی‌کنم. 

یعنی این عنوانی‌ست که صرفاً مشارکتی‌ها روی شما گذاشته‌اند؟

ببینید! از آنجایی‌که ما ملتی هستیم که دوره‌ها در اختناق و استبداد زیسته‌ایم لذا قاعده‌ی بازی سیاسی را نیاموخته‌ایم. نوعاً در جوامع کوچک و سیاست‌زده‌ای مثل شهر ما اتهام‌زنی‌ها و دسته‌بندی‌های فله‌ای راحت‌تر انجام می‌گیرد. به‌خصوص در میانه که حضور دو نماینده مزید بر علت شده است. حضوراین دو نماینده مسبب این جناح‌بندی‌هاست که بخش مهمی از آن هم آسیب‌زاست.

تعبیری که شما اشاره کردید شاید برمی‌گردد به صبغه‌ی تعاملات من با یک‌سری افراد در گذشته. به‌عنوان مثال زمانی که من در وزنه‌برداری دوران قهرمانی خود را سپری می‌کردم و حاج‌آقای علی‌زاده هم به‌عنوان دوست دیرینه‌ی ما رئیس تربیت‌بدنی بود. خب طبیعی‌ست که من صرف‌نظر از مسایل سیاسی با ایشان در ارتباط بوده باشم. بعدها هم پس از ارتباطات خاص ایشان با آقای مهندس هاشمی کماکان ارتباطات ما با وی ادامه داشت. 

از سوی دیگر آقای مهندس هاشمی در آن سال‌ها -و هم‌اینک نیز- چهره‌ی برجسته‌ و متشخصی بود. طبیعی بود که ما هم به‌عنوان قهرمان ملی با ایشان ارتباط و رفاقت داشته باشیم. با بقیه هم صمیمی بودیم. اما مشکل اصلی اینجا بود که بعد دوم خرداد و انتخاب جناب مهندس کیافر به نمایندگی میانه تعدادی از چهره‌های سیاسی –حتی قبل از انقلاب- که شاید بتوان گفت منزوی و سرخورده بودند، با فضای سیاسی پدید آمده بعد از دوم خرداد با نگاهی متأسفانه سیاه و سفید به عرصه بازگشتند. به‌گونه‌ای که باور داشتند هر کس سلام و علیک و رفاقتی با هاشمی دارد حتماَ دست راستی‌ست و هرکسی با کیافر است حتماً چپی‌ست. ابدا هم به فضای تعامل منطقی اعتقاد نداشتند. ضمن این‌که عده‌ای نیز تعمداً بر این طبل می‌کوفتند.

عین همان تفکرات تمامیت‌خواه و انحصارطلانه و فاشیستی برخی جریان‌های راست در جریانات چپ هم وجود داشت.

خب این‌که هم‌کاری بیش‌تر شما با امثال حاج‌آقا بهبودی و حاج حسین‌آقای ابوالقاسم‌زاده نسبت به دوستان پیشگامانی و مشارکتی بیش‌تر بود نمی‌تواند دلیل خوبی برای راست بودن شما باشد؟ ویا این‌که به هادی‌خان‌لو رأی ندادید؟

اتفاقاً روی نکات جالبی دست گذاشتید! کاش فرصت شود به همه‌ی این موارد بپردازیم. ببینید آقای توفیقیان! ما روی یک وظیفه و روی یک سوگند، عهدی با مردم بسته و وارد شورای‌شهر شده بودیم. در این میان نیز دو مطلب عمده، عهدی بود که با خود بسته بودیم. اول درست‌کاری و دوم قانون‌مداری! این دو برای من بسیار مهم بود. سخنرانی‌های تبلیغاتی من موجود است. موضع‌گیری‌هایم نیز مشخص است و ادعای اصلاح‌طلب بودن نیز ندارم. اما من اصلاح‌طلبم. حتی اگر تمام ایران بر علیه‌ی این پروژه‌ی روبه‌توسعه باشند باز من اصلاح‌طلب باقی خواهم ماند! نه به‌عنوان یک لباس و پرچم سیاسی و موقعیت ممتاز یا یک استراتژی. بلکه به‌عنوان یک مفهوم و یک ماهیت از منظر اندیشه!

در همین مورد هادی‌خان‌لو من تنها کسی بودم که به او با وجود تمام تبعاتی که ممکن بود داشته باشد رأی ندادم. این‌ها تاریخ شورای میانه است که باید ثبت شود.

شب همان روزی که هادی‌خان‌لو رأی آورد دو نفر از اعضا که به او رأی داده بودند آمدند در خانه‌ی ما که ما اشتباه کردیم به او رأی دادیم. نامه‌ای سه‌نفره به فرمان‌دار بنویسیم و رأی خود را پس بگیریم. اما من به جهت این‌که رأی نداده‌ بودم زیر بار نرفتم. نهایتاً هم این دوستان تسلیم شدند و هادی‌خان‌لو ماند. جالب این‌جاست که هادی‌خان‌لو در نهایت 6به1 عزل شد.

دکتر عزیزی رأی ندادند؟

خاطرم نیست.

و دلیل عزل؟

عمل‌کرد و کارهای غیرقانونی و حتی مجرمانه‌ی ایشان! لایحه و مستندات استیضاح موجود است. 

به گواه خیلی‌ها ایشان انسان فرهیخته و کارآمدی بودند. با نوسازی چارت سازمانی شهرداری هم گویا از خیلی رابطه‌بازی‌ها در استخدام‌ها جلوگیری می‌کردند.این‌که مقاومت‌شان در راستای منافع مردم و حقوق شهرداری در ماجرای تبدیل زمین‌های مرده‌ی مزروعی به شهرک صنعتی شماره(2) مسبب عزلشان شد صحت دارد؟

من با شخصیت حقیقی ایشان که مسلماً محترم‌اند کاری ندارم. اما از منظر حقوقی ابداَ ایشان را شایسته‌ی شهرداری میانه نمی‌دیدم. لایحه‌ی استیضاح را هم من تنظیم کرده بودم.

در مورد شهرک هم اجازه بدهید شفاف توضیح بدهیم.

ماجرا از این قرار است که در بحبوحه‌ی شورای دوم شرکت توسعه‌ی عمران میانه در میانه تأسیس شد و لیدرش آقای مهندس کیافر بود. 94% سهامش نیز طبق پذیره‌های خود شرکت متعلق به چهار نفر بود. این شرکت 36 هکتار زمین از منابع‌طبیعی به قیمت متری 60تومان خرید. این زمین‌ها داخل حوزه‌ی استحفاظی و حریم خدماتی شهرداری بود. قرار گرفتن شهرک صنعتی در این حوزه مستلزم پرداخت کلیه حقوق شهرداری بود. این موضوع اول بود که شرکت توسعه عمران میانه از پرداخت عوارض خودداری می‌کرد.

مطلب مهم بعدی قرارگرفتن 26000متر از زمین‌های کارخانه آسفالت قدیم ما در این محدوده بود که برابر اسناد اداری تحویل شهرداری میانه شده بود و با اخذ قباله تصاحب کرده بودند.

به باور ما این کارها عملاً غارت اموال دولتی بود. 1900نفر دیگر که عملاً 6% سهام‌داران می‌شدند پیاده‌نظام‌هایی بودند که به تحریک عوامل اصلی علیه ما می‌شوریدند. طبیعی بود که ما هم در راستای حقوق مردم مقاومت کنیم.

مهندس هادی‌خان‌لو هم مقاومت می‌کردند؟

اگر آقای هادی‌خان‌لو مقاومتی داشتند چرا مصالحه‌نامه را برای شورا فرستادند؟ غیر از این بود که توپ را به زمین شورا انداختند؟ این مقاومت‌ها باعث حضور کیافر و شهرتی‌فر (فرمان‌دار وقت) در جلسه‌ی شورا شد. جالب این‌جاست که دو نفر از اعضای شورا با اطلاع قبلی از حضور این‌ها به جلسه نیامدند. با تبیین مواضع من کیافر حق را به من داد. علی‌رغم این اما رأی‌گیری شد و طرح رأی آورد. رأی مخالف من هم تأثیری نداشت. لذا قبل از رأی‌گیری جلسه را ترک کردم.

با تصویب مضحک این طرح که با سوء‌استفاده از قدرت این افراد و به دست معاون وقت عمرانی استاندار صورت گرفت به جای پرداخت حق و حقوق شهرداری برخلاف تمام قوانین جاری، کل شهرک از محدوده‌ی خدمات شهری خارج شد.از شما می‌خواهم بروید و ببینید فردی که امروز مدعی خدمت به شهر و نمادبودن برای شهر است چه میزان از ناب‌ترین زمین‌های شهرک را با ارزش میلیاردی تصاحب کرده است.

گویا یک درگیری هم در صحن شورا با هادی‌خان‌لو داشتید؟ و این‌که انصراف‌تان در دوره‌ی سوم هم به این قضیه بی‌ارتباط نبود؟

من فکر می‌کنم از هشت سال شورای اول و دوم ناگفته‌های زیادی وجود دارد که مغرضانه برعکس جلوه داده شده است. در دوره‌ی سوم هم من بالطبع دلیلی برای حضور نداشتم. در این دوره صرفاً به‌خاطر این‌که تریبونی برای مقابله با اتهام‌زنی‌ها داشته باشم شرکت کردم. حتی متهم به استراتژی سکوت هم شدم. انصرافم نیز بعد از چاپ اطلاعیه‌ی اسامی کاندیداهای شورا و در مسجد فاطمه‌ی زهرا (س) اعلام شد. منتظر بودم اعلامیه منتشر شود تا تأیید صلاحیتم را همه متوجه شوند. چون عمده اتهام من ردصلاحیتم بود.

ماجرای صلاحیت به یک درگیری پیرامون اراضی فراهیه که به نیروی انتظامی فروخته شده بود و تخریب دوجانبه‌ای که علیه من به خاطر مواضع منطقی و قانونی‌ام صورت می‌گرفت. تا جایی که به‌گوشم رسید هادی‌خان‌لو گفته است: اجلی مسبب تحریک مردم می‌باشد. در جلسه‌ی رسمی بودیم که از ایشان گلایه کردم و بلافاصله ایشان شروع کرد به توهین. بعد از این توهین بود که من وی را به بی‌توجهی‌اش تذکر دادم و گفتم: تو نمی‌فهمی چه می‌گویی. او به توهین‌ها ادامه داد و در این میان کاملاً ناخودآگاه دستم به پارچی که روی میز بود گیر کرد و به زمین افتاد و شکست! اوضاع بسیار متشنج شد و به هرحال جلسه بدون این‌که برخوردی شود تمام شد.

چند روزی از این ماجرا نگذشته بود که شکایت شهردار به اتهام ضرب‌وجرح را حاج‌صمد باقرزاده که آن زمان در شورای صلح و سازش بود به من رساند. من این جریان را جدی نگرفتم تا این‌که شنیدم گویا در جلسه‌ی تعدادی از اعضای شورا در منزل یکی از اقوام این اعضا، تصمیم بر هم‌دستی و هم‌داستانی برای بازداشت من گرفته شد تا به خیال خود جلوی ثبت‌نام احتمالی من در مجلس در آینده به‌تبع این پرونده‌سازی ناجوان‌مردانه و ردصلاحیتم گرفته شود. شهادت داده بودند که من ضمن برخورد با شهردار به او فحش ناموسی داده‌ام. شهادتی هم که به قاضی داده بودند و ذهن ایشان را آماده کرده بودند گمانش را نسبت به من فردی شارلاتان و بزن‌درّو رقم زده بود. اساساً اراده بر محکومیت من بود و نامه‌ای محرمانه هم تنظیم شده بود. همین‌طور هم شد.

قاضی –اصغری- در اولین برخورد نگاه سربالایی به من داشت. برای نشستن هم تعارف نکرد. بعد از کمی معطلی گفت: اجلی تویی!؟ شنیدم آدم بزن‌بهادری هستی. گفتم: خلاف به عرض‌تان رسانده‌اند. این حرف‌ها به من نمی‌آید و شروع کردم مقدمتاً از تحصیلات و سوابق و... گفتن و این‌که این قضیه پرونده‌سازی علیه من به‌خاطر تسویه‌حساب با مخالفت‌هایم در شورای‌شهر اول با تخلفات آقایان است.

ضمن این‌که به سه دلیل نمی‌توانستم فحش ناموسی داده باشم: 1. من خودم خانواده دارم 2. من معاون آموزشی دانشگاهی بودم که 400دانشجوی خانم بین 18سال تا 40سال داشت و آخر حضور دو خانم در جلسه‌ی شورا. مهم‌تر از این‌ها وجهه‌ی معلمی و قهرمانی من که اجازه‌ی این قبیل مسایل را به من نمی‌دهد.

ضمن این‌که امکان ضرب‌وجرح با پارچ هم به خاطر چینش میز و صندلی‌ها و موقعیت ما منطقاً ممکن نبود.

شنیدنی اینجاست که با حجامت زیر سینه‌ی شهردار را مکیده و سیاه کرده بودند و گواهی پزشکی هم گرفته بودند که این کبودی اثر ضربه‌ی اجلی‌ست. اما قاضی حدس‌هایی مبنی بر ساخته‌گی بودن ادعاها زده بود. حاج حسین –ابوالقاسم‌زاده- و –قهرمان- مهدی‌خانی نیز به نفع من شهادت دادند.

خلاصه حل نشد و حکم 40ضربه شلاق تعلیقی صرفاً به‌خاطر یک کلمه -نمی‌فهمی- به من تعلق گرفت. لیکن با درایت و انصاف قاضی در مورد ضرب و جرح و توهین ناموسی برائت گرفتم. البته حکم شلاق قابل ثبت در سجل نبوده و در سوابق به حساب نمی‌آمد. و صلاحیت هم گرفتیم. نامه‌ی خانم بهاری در محکومیت صلاحیت من و این‌که به تعبیر ایشان کله‌گنده‌های تهران و تبریز در صلاحیت ما چه نقشی داشتند موجود است. (می‌خندد) عامل ثبت‌نام من همین اثبات حقانیت بود.

در جریان درگیری حاج‌آقا علی‌زاده با مهندس کیافر نیز در سد شهریار گویا با چپ‌های شورا –عزیزی و آریامنش و شیخ‌الاسلامی- همراه نبودید.

من آدم باریک‌بینی هستم. یکی از این سه نفر نامه‌ای برای امضاء آوردند که به جهت عدم حضورم امضاء نکردم. عدم حضور و دقت‌نظر اجازه‌ی امضا و شهادت به من نداد.

درست است که شما به آقای خان‌محمدی به صرف برادر سه‌شهیدبودنش برای سرپرستی شهرداری رأی می‌دادید؟

ابدا ربطی به این قضیه ندارد! من ایشان را فردی امین دانسته و می‌دانم. 

و بر همین اساس به حاج‌رضا جلوداری رأی دادید؟

مطلقاً من به جلوداری رأی نداده‌ام. هر کسی این حرف را زده است تهمت زده. آن‌هایی که آن روز خودشان را نفر شماره یک اصلاحات می‌دانستند بعدها نوع منش‌شان برای مردم روشن شد.

منظورتان حاج‌آقا مددی‌ست؟

حالا من نمی‌خواهم اسمی از کسی برده شود. منظورم این است که نفرات را نباید نماد یک جریان کرد. بلکه افکار و اندیشه‌ها باید در جریان امور دخالت داده شوند. بعد از ورود به شورا علی‌رغم نگاه قبلی مشاهده کردیم که مدعیان اصلاحات به‌مراتب انحصارطلب‌تر از بقیه‌اند، محفلی تصمیم می‌گیرند و ذوب در نفر رأی اول میانه‌ هستند. به نوعی این فرد شده بود پدرخوانده‌ی این افراد و من به عینه می‌دیدم که حاج حسین ابوالقاسم‌زاده به‌مراتب پاک‌دست‌تر و قانون‌مدارتر از خیلی‌ها بود.

با این‌که از افراد شماره اول جریان اصول‌گرایی میانه است؟

صد البته! این را به شما بگویم که اگر ایشان تندروترین اصول‌گرایان میانه باشد من تندروترین اصلاح‌طلبان میانه‌ام! ولی به‌جهت منافع مردم با هم هم‌کاری می‌کردیم. ضمن این‌که شهادت می‌دهم حاج حسین –ابوالقاسم‌زاده- در اصول‌گرا بودنش به‌مراتب امین‌تر از خیلی از اصلاح‌طلب‌ها بود. برای من صداقت و درست‌کاری در اولویت است. برای من دزد دزد است چه چپی باشد چه راست! مبنای یارگیری من حقوق مردم و رعایت قانون است. و این جوهره‌ی فکر اصلاحات است. از شما سوال می‌کنم! اگر خانمی لباس جنس مخالف را بر تن کند مرد می‌شود؟ اصلاح‌طلبی هم به همین‌گونه یک فکر و ماهیت و هویت و اندیشـه است. نه یک پرچم و تابلو.

و بر اساس همین کنش میثاق‌نامه‌ی انتخاباتی اصلاح‌طلبان میانه را در انتخابات 94 امضا نکردید؟

این نامه توسط آقای احمدی‌آزاد -رئیس شورای اصلاح‌طلبان میانه- به من ارائه شد. از بند اولش هم مشکل داشت. بند اول که منِ کاندید به عنوان متعهد باید امضا کند، «رعایت منشور انتخاباتی اصلاح‌طلبان» بود. من اگر آدم باریک‌بینی باشم باید پی این منشور را بگیرم و گرفتم. اما آقایان از این منشور اطلاعی نداشتند. خب مسلّم است که من نمی‌توانم به چیزی که ندیده و نخوانده‌ام متعهد باشم. امضای من حتماً یا باید منافقانه بود یا ساده لوحانه که ابدا در شأن یک فعال سیاسی نیست.

حال این‌که خیلی‌ها امضـا کردند.

بلی! تقریباً همه‌ی بندها مشکل داشت. شورای داوری مذکور در میثاق هم معین نبود. امّا مهم‌تر از همه‌ی این‌ها بند آخری بود که به اذعان خود آقایان در میانه افزوده شده است. 

گویا فایل صوتی‌اش را هم دارید!

بلی! جلسه‌ای عمومی بود که اعتراف کردند، منتها منتشر نکرده‌ام! تنها یک‌جا که در کمال ناباوری اتهام افزودن این بند به خود من نسبت داده شد به آن استناد کردم. افزوده شدن این بند در میانه عین تمامیت‌خواهی اعضای شورا بود. این حق را چه کسانی به آن‌ها داده بود؟ من عطای مجلسی که ریشم در گروی [...] باشد به لقایش می‌بخشم.

این میثاق را حاج‌آقا بهبودی هم امضا کرده بودند؟

بلی! جالب این‌جاست که ایشان بعد قرارگرفتن نامش در لیست امید امضا کرده بود.

این‌که گفته می‌شود حاج مجید مهدوی‌نیا و مهندس کیافر در جریان برداشته شدن نام کاپیتان شهبازی و افزودن نام بهبودی نقش داشتند صحت دارد؟

بدون تردید دست‌هایی در کار بود! یا این‌که یک‌سری مصالح ایجاب می‌کرد که این تغییر صورت پذیرد که باید پاسخ‌گو باشند. ضمن این‌که شرافت یک فرد در گروی عمل به امضا و تعهدی‌ست که داده. کسانی که خود این میثاق را تنظیم و یا امضا کرده بودند چرا بعد ردصلاحیت به ستاد شورچی یا بهبودی نپیوستند؟ این خیانت نیست؟

نام کاپیتان را رئیس شورای داوری خط زده بودند؟

بلی! کاپیتان هم باید تمکین می‌کرد چون میثاق را امضاء کرده بود. به‌والله اگر من امضا می‌کردم کنار می‌رفتم. من به کار تشکیلاتی باور دارم. 

بعد هم که نامه‌ی خاتمی و حمایت از شما.

بله! ببینید! وقتی من ادعای اصلاح‌طلبی دارم تعدادی کثیری از افراد و آشنایان و جوانانی که در اطراف من حضور دارند به دلیل این گرایش است. وقتی شما در یک بازی سیاسی، هم از طرف دوستان و هم از طرف مقابل تحت فشار هستی باید برای اثبات حقانیت خود راهی انتخاب کنی. من تاوان اصلاح‌طلبی‌ام را داده‌ام. مدیرکلی من به خاطر مواضع سیاسی‌ام کنسل شد و تدریس در دانشگاه هم کذا. 3روز مانده به انتخابات بر خلاف قانون مرا به تبریز کشاندند. با این که می‌شد قضیه را مطبوعاتی کرد ولی من اهل جنجال نبودم.

دفاع مشروع من در مقابل این فشارها درددلی تلفنی با مهندس فائقی بود. ایشان نیز با وجود شناخت قبلی که از من داشتند بدون این‌که اطلاع داشته باشم با حجت‌الاسلام خاتمی دیدار کرده و قضیه را مطرح کرده بود. حتی حاضر شده بودند به‌نام من نامه دهند ولی به علت رعایت مواضع قبلی‌شان آن نامه‌ و سند تاریخی و اوصاف تاریخی را در ستایش مردم میانه خطاب به مهندس فایقی نوشته بودند. بر حسب این تفویض هم مهندس فایقی آن نامه‌ی محبت‌آمیز را برای من فرستاند. نامه‌ی خاتمی سند افتخار شهر ماست. چه تأثیری در رأی من داشته باشد چه نداشته باشد.

همین انتخاب شما از سوی آن عزیزان نوعی تناقض در رفتار و انتخاب نبود؟ تأکید و تکرار خاتمی در پیام ویدئویی تاریخی‌اش انتخاب همه‌ی گزینه‌های لیست امید بود. حال آن‌که شما جزو لیست نبودید! آیا صلاح و ثواب را در کنار رفتن‌تان به نفع کاندیداهای لیست نمی‌دیدید؟

من اعتقادی به تعبد ندارم. آقای خاتمی در میانه نیست که بهبودی و آریامنش را بشناسد. وقتی من با چشم خود می‌بینم که در شکل‌گیری شورای هماهنگی میانه و انتخاب گزینه‌های امید شهر میانه تقلب شده است هیچ‌وقت به این تقلب صحه نمی‌گذارم.

حتی به قیمت فدا شدن کار تشکیلاتی؟

بلی! حقیقت برای من بالاتر از این سلسله‌مراتب حزبی و این حرف‌هاست. به‌قول ارسطو که گفت من افلاطون را دوست می‌دارم ولی حقیقت را بیش‌تر!

نتیجه‌ی این لیست هم مشخص شد! اگر لیست‌ها واقعی و حساب‌شده بود فراکسیون امید ما باید امروز 170 نماینده داشت. نه این‌که کسانی فقط تا دم در مجلس با لیست هم‌راهی داشته باشند. پس به‌واقع حرف خاتمی به‌دست عده‌ای به قربان‌گاه رفت و ذبح شد.

ظاهراً در یک جلسه‌ی آسیب‌شناسی هم وجود شورای اصلاح‌طلبان را عامل شکست اطلاح‌طلبان میانه عنوان کرده بودید؟

بدون تردید! شورای اصلاح‌طلبان میانه اصلاحات را در این شهر به قربان‌گاه برد. یقیناً اگر این شورا در میانه وجود نداشت به اجماع می‌رسیدیم. حدأقل یک نفر و تحقیقاً دکتر شورچی برنده بود. شورای میانه کاملاً فرمایشی بود و تا آخرین لحظه نیز منتظر صلاحیت آریامنش بودند. نفر دوم مهم نبود. این چه شورایی‌ست که کاندیدش از ابتدا مشخص بود. انتخاب بهبودی هم تیر خلاص به این شورا بود. شایعه راه انداختند که بهبودی ریشش را زد و اصلاح‌طلب شد.آقای احمدی‌آزاد هم در گفت‌وگو با قافلان گفت که بازی‌شان دادند.

جلسه در جامعه‌بزرگ اصلاح‌طلبان میانه بود؟

بله! جلساتی داشتند. منتها چارچوب‌مند نبود. احساسات و هیجان در این جلسات موج می‌زد و ضمن این‌که من حس کردم عقبه‌ی عمیق و بینش دقیقی هم ندارند. منشوری داشتند که شاید بتوان گفت از قانون اساسی بالاتر بود (می‌خندند) و در دنیای خود هرکسی این منشور را امضاء نمی‌کرد از دایره‌ی اصلاح‌طلبی خارج‌شان می‌کردند. ما هم امضاء نکردیم و دیگر اصلاح‌طلب نشدیم. منشوری در حد و حدود ریاست جمهوری! (می‌خندد)

شما در انتخابات شورای اصلاح‌طلبان تنها دو رأی داشتید!؟

نامردی دیگر آن‌ها در حق من همین بود. بدون این‌که من کاندید شوم، نام من را جزو کاندیداها گذاشته و همین دو رأی را با هدف تخریب ذهن شورای استان نسبت به من به استان اعلام کرده بودند که بگویند اجلی وزنش در شورای میانه همین است.

گویا شما به جلسه دعوت هم نشده بودید!

مطلقاً! اصلاً هیچ‌کس از ستاد من دعوت نشده بود. بسیار چندش‌آور بود که هیچ‌کس هم مسئولیت دعوت‌ها را برعهده نمی‌گرفت. از این 150نفر هم 120نفر اعضای ستاد یک نفر بودند. جلسه‌ی انتخابات شورای هماهنگی از اول فرمایشی و هدف‌مند بود.

از ساعات قرنطینه برای مخاطبان ما بگویید.

قرنطینه نوعاً به سبب ساعات اولیه و التهاب‌آمیز انتخابات و جلوگیری از برخی کارهای ناپخته است. فضای محترمانه و نسبتاً گرمی‌ست که برای شخص من نیز فرصت مغتنم مؤانست و مصاحبت با عزیزانی مثل آقای دکتر –حسن- هاشمی و -حافظ- شورچی و دیگران را فراهم کرد. البته آشنایی و رفاقت من با دکتر شورچی به 50-40سال پیش باز می‌گردد و قلباً هم دوستش دارم. آشنایی با چارچوب فکری و دیدگاه‌های آقای دکتر –حسن‌علی- قنبری نیز فرصتی دیگری بود که روز قرنطینه نصیب ما شد. ضمن این‌که بی‌تابی خیلی‌ها مخصوصاً کسانی که شانس بالایی داشتند مشهود بود.

انتظار چنین رأیی را داشتید؟

نه! ولی به هر حال تمام شد و من این بار سنگین وظیفه و رسالت تاریخی-اجتماعی که برای بیان مواضع و دیدگاه‌هایم داشتم به انجام رساندم. هزینه‌ای بود که به خاطر دل خود دادم و از این بابت هم خوشحالم. ستاد من کسانی حضور داشتند که وقتی در جلسات صحبت می‌کردم از ترس این‌که بریزند و ما را بگیرند یواشکی ستاد را ترک می‌کردند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۰/۳ ۲۳:۰۸

جنگ قدرت چه ها که نمی کند....
عده ای خودبخود دزد میشن
زمین ارزان گران فروخته میشه و زمین گران ارزان!
پارچ خودبخود از میز می افته و میشکنه...
برادران دینی زیراب همدیگه رو میزنن
آدم فروشی میکنند ووو
وصیت داریوش به کل امپراطوری ایران زمین:خدایا مردم سرزمین مرا از دروغ و دروغگویی محفوظ دار...
به کجا چنین شتابان؟

۹۶/۶/۲۲ ۱۶:۰۷

شما مطلب را نگرفتی اولا .اونهایی که امضا کردند دیدند همچین بندی وجود نداشته .دوما ایشان که ادعای قانون مداری میکنن اول کار. کار غیر قانونی انجام دادن .مگر صحبتهای جمعی را دزدکی ضبط کردن کم جرمی است ؟ سه هزار تا رای هم برایش زیاد بود اونم به زور عوام فریبی همینجوری کاراش آورده بود

۹۶/۶/۲۲ ۱۴:۵۶

جریان اصلاحاتی در میانه وجود ندارد هر چه هست ریاکاری و فرصت طلبی هست. چشم و دل باز کن که جان بینی آن چه نادیدنیست آن بینی

۹۶/۶/۲۲ ۱۴:۵۴

بزرگترین خیانت ها را همین به قول شما محمار اصلاحات و عارف به تفکر اصلاحی کرد. خودتان را گول نزنید.

۹۶/۶/۲۲ ۱۴:۵۲

شما بهتر است به جای اینکه بگید چرا صحبت ها رو ضبط کرده، بفرمایید چرا این بند رو اضافه کردید. فرار از واقعیت به بهانه این که چرا طرف صداهارو ضبط کرده جواب مردم نیست

۹۶/۶/۲۲ ۰۹:۳۰

به عنوان یک خواننده مطلب و کامنت ها و با توجه به صحبت های جناب آقای مشایخ و استدلال های دقیق و مستندات ذکر شده میتوان چنین استنباط نمود که تعدادی اندک سعی در اختلاف انداختن در جریان اصلاحات شهرستان در جهت معرفی کاندیداهای واحد این جریان در انتخابات مجلس داشته اند.

۹۶/۶/۲۲ ۰۱:۱۳

آقای مظفر اجلی کسی که خود را اصلاح طلب مستقل می نامد.نزدیک به سه چهار سالی است که هراز گاهی در بین اصلاح طلبان دیده شده واکنون از حضور اندکش سابقه ها ساخته واصلاح‌طلبان پر سابقه در مجمع میانه را تخریب چهره میکند . ایشان حتی الفبای اصلاح طلبی را که اعتقاد به خرد جمعی است نمی داند چون ادعای مستقل بودن دارد. اصلاح طلب مستقل نداریم. میثاق نامه ای را که زیر نظر معمار اصلاحات و دکتر عارف تنظیم گردیده امضا ننمودند و ادعا کردند حتی اگر زیر نظرخاتمی هم نوشته شده باشد فکر پلیدی در پشت سر آن است. آقای فائقی هم که از اعتماد خاتمی سواستفاده کرد واسم وی را مطرح نمود چرا عوام فریبی نموده و ادعا میکند که سردار اصلاحات خاتمی او را بر گزیده..سید محمد خاتمی فرموده بودن اصلاح طلبان به لیست امید که توسط مجمع هر شهر تنظیم میگردد رای بدهند.در ضمن ایشان میثاق نامه را امضا نکردند ولی دیگر دوستان .نائبی.مهدیخانی.آریامنش. شورچی.شهبازی امضا کردند و بند پنجی هم وجود نداشت.اصلاح طلب واقعی کسانی بودند که میثاق نامه سید محمد خاتمی را امضا نمودند نه کسانی که بر آن خرده گرفتند

۹۶/۶/۲۲ ۰۰:۲۱

به نکته خوبی اشاره کردید .آقای خاتمی نه آقای اجلی را میشناسن و نه اورا تائید کردند بلکه این خیانت آقای فائقی بود که در ذیل نامه معمار اصلاحات که نوشته بودن با توجه به شناخت و اعتمادی که به شما(فائقی)دارم حتما خودتان فرد اصلح را معرفی خواهید کرد.اسم آقای اجلی را نوشت.و این موضوع از دید اصلاح طلبان پنهان نماند و دیدیم که بیشتر از سه هزار رای نیاورد

۹۶/۶/۲۲ ۰۰:۰۳

آقای توفیقیان ایشان دروغ میگویند جلسه عمومی به جلسه ای می گویند که مردم دیگری هم حضور داشته باشن..در ضمن ایشان به صورت کاملا پنهانی ضبط کردند چون خودشان کاملا میدانستن که کارشان غیر قانونی است.بنده خودم یکی از اعضای شورا بودم و حضور داشتم

۹۶/۶/۲۱ ۱۸:۱۲

اتفاقاً عین همین مسئله با ایشون مطرح شد که پاسخ دادند: اولاً جلسه عمومی بود و در ثانی ادعا داشتند که عادت دارن هر جلسه‌ای برن محتویات جلسه رو ضبط می‌کنن مگر این‌که از قبل محرمانه بودن جلسه اعلام شه.

۹۶/۶/۲۱ ۱۷:۳۹

آیا آقای مظفر اجلی وقتی بصورت پنهانی و غیر قانونی اقدام به ضبط صحبت های شورا ی اصلاح طلبان کردند از اعضای شورا خصوصا از ریش سفید شورا آقای احمدی ازاد خجالت نکشیدند؟ ایشان کاملا یک کار غیر قانونی و زشتی انجام دادن که از یاد کسی نخواهد رفت.در قاموس هیچ اصلاح طلبی انجام چنین کار غیر اخلاقی دیده نمی شود.پس ایشان با این مرام نمی تواند اصلاح طلب باشد.درضمن اگر ایشان شورا را قبول نداشتن چرا دوبار در عاشورا حاضر شدند برای جلب رای

۹۶/۶/۲۱ ۱۴:۱۴

البته شما هم بقول خودتان میل به دیده شدن دروجودتان کم نیست شاید از سر "شهوت شهرت"باشد

۹۶/۶/۲۱ ۱۲:۳۴

با سلام. 

در مورد مساله اول بنده کامل عرض کردم و نیازی به توضیح اضافه نمی بینم. 

در مورد مساله دوم نیز بازدید ما از ستاد آقای رئیسی در پاسخ به اقدام مشابهی بود که از سوی اعضای ستاد ایشان چند شب قبل انجام شد. با توجه به مجاورت دو ستاد و جلوگیری از تشنج محتملی که با توجه به تعدد جوانان در آن محل بود، این اقدام متقابل در تلطیف فضا موثر بود. توجه بفرمایید تعریف رقیب با دشمن از هم متفاوت است. 

در نهایت، آنچه مسلم است "فرهنگ تحمل" کلید "تحول فرهنگی" است. تا این درجه تحمل بالا نرود فتیله فرهنگ پایین خواهد بود. این اقدام به مثابه عملی کردن شعار "زنده باد مخالف من" بود. فقط نباید شعار داد. 

نظر شما دقیقا همان روحیه ای است که بنده آن را آفت شهر و آفت جمع اصلاح طلبان و اعتدال گرایان شهر می دانم. این روحیه با تعاریفی که از این قشر می شود، منافات کامل دارد. 

۹۶/۶/۲۱ ۰۷:۲۹

از آقای حسن زاده و آقای توفیقیان باید تشکر کرد. این حرکت فرهنگی شما در مورد تاریخ شفاهی شهرستان میانه بسیار بجا و محترم است. من نمی دانم در لیست مصاحبه ها چه کسانی را در نوبت دارید ولی پیشنهاد می کنم اگر وقت کردید چند جلسه ای هم با حاج آقای اباذری بگذارید. من اطلاع دارم ایشان اگر قبول کنندحرف های زیادی در باره افردا و جریان های سیاسی قبل و بعد انقلاب دارند و در راستای اهداف شما و برای مخاطبان تان مفید خواهد بود.

۹۶/۶/۲۰ ۱۵:۵۴

جواب شما فقط خاموشي است و بس

۹۶/۶/۲۰ ۱۵:۵۰

بله قادر است نه داشی وار نه قومی [...]

۹۶/۶/۲۰ ۱۵:۲۸

تا ببنیم تعریف شما از درست قلم زدن چی باشد!

۹۶/۶/۲۰ ۱۵:۲۷

راه حق را تعریف کنید بعداً جوابتان را میدهم

۹۶/۶/۲۰ ۱۵:۲۵

دلیل اش این است که خالص و بدون تعاوف و بدون چاپلوسی هست. وگرنه من بهتر از هر کسی بلد هستم که چطور بنویسم همه ازم تعریف کنند. 

۹۶/۶/۲۰ ۱۵:۱۲

سلام خدمت دوستان و عزیزان علاقمند به وضعیت و آینده شهر
جناب آقای جمشیدی لطف فرموده اید "بند اضافه شده هم بند فراموش شده و واضحی بود که بعد از تصویب به اتفاق آرا اضافه شد و اجباری هم به پذیرش آن نبود" . از شما بعید است که ضمن داشتن درجات عالی دانشگاهی و فعالیت سیاسی عبارتی به کار ببرید که بند افزوده شده اجباری نبوده است اگر نبوده چه لزومی به افزودن بود و اگر اجباری بود چرا بند فراموش شده تلقی می گردد. همین تفسیرهای دوگانه و رفتارهای انحصار طلبانه عزیزان گرامی باعث انتخاب افرادی گردید که به خود اجازه توهین به رئیس جمهور مستقر که در جریان انتخابات بودند را دادند "فایل صوتی توهین فرمند به رئیس جمهور که در سایت های مختلف پوشش داده شد" و در آخر جناب آقای دکتر جمشیدی همین مماشات و رفتارهای غیر دیپلماتیک باعث شد از طریق لیست امید حدود 170 نفر انتخاب و در تشکیل کمیسیون امید تنها حدود 70 نفر باقی بمانند زیرا افرادی همچون شما و آقای مهندس آریا منش در ضمن ریاست ستاد انتخاباتی آقای دکتر روحانی در بهبوحه انتخابات با حضور در ستاد رقیب (فیلم ملاقات موجود است) به خود اجازه دادید که این دیدار را عرض خسته نباشید به رقیب در حین مبارزه تفسیر نمایید.این نیز نشان از عدم وجود تفکر سیاسی شما و دوستان انحصار طلبان می باشد. این عمل با این امید که در صورت پیروزی رقیب جایگاهی در تیم بعدی داشته و بتوانید در عرصه بیمار گونه سیاسی حاضر باشید صورت گرفت. به امید موفقیت خیرخواهان و نیک اندیشان جامعه

۹۶/۶/۲۰ ۱۴:۴۷

قادر است دیگر چه میشه کرد

۹۶/۶/۲۰ ۱۴:۴۶

جناب حسن زاده حقیقتا حرمت نمکی که مهندس هاشمی به شما داده را دارید و به نظر تا ابد خود را وامدار وی خواهید دانست...
سعی کنید حرمت شغلتان را داشته و حق را اساس رسانه مسموم خود کنید.
این برای شما بهتر است ،لعلکم تعقلون

۹۶/۶/۲۰ ۱۳:۳۶

ودرضمن صدای میانه هم صدای هاشمیست

۹۶/۶/۲۰ ۱۲:۲۶

آقای حسن زاده من نه داعش هستم نه خط فکری داعشی دارم من همشهری شما هستم لطفا به عنوان کسیکه که رسانه را در دست دارد درست قلم بزنید ودرست فکر کنید به عقاید همشهریها احترام گذاشته فقط خط فکری خودتان را انتخاب نکنید برازنده شما نیست .

۹۶/۶/۲۰ ۱۲:۱۱

واقعیت این است که آقای اجلی عزیز از سرمایه های شهرمان هستند که در عرصه های مختلف زحمت کشیده اند و اثرگذار بوده اند. 

در مورد شورای اصلاح طلبان و فرمایشی بودن -مطلق- آن قدری بی انصافانه قضاوت شده است. تعدادی هم بودند که منتخب یک جمع 300 نفری بودند که قدر مسلم نمی توان آنها را فرمایشی خواند. میثاق نامه ای که قرار بود امضا شود - حتی اگر پر از ایراد باشد- هم تدوین شده از استان و یا بالاتر بود. بند اضافه شده هم بند فراموش شده و واضحی بود که بعد از تصویب به اتفاق آرا اضافه شد و اجباری هم به پذیرش آن نبود و با توجه به ذهنیت منفی آقای اجلی از شورا از دیدگاه بنده پیراهن عثمان شد.  

این که به مصوبات شورا دهن کجی شد، کاملا صحیح است اما عملکرد این شورا با توجه به وظایف محوله کم ایراد و معقولانه بود.

کاستی های موجود و بهتر است عرض کنم "شکست" به دلیل همین اشتقاق و اختلاف ریشه داری است که بین این قشر در شهرستان وجود دارد که این مصاحبه هم وجود آن را بیش از پیش نشان می دهد.

واقعیت تلخ این است که به تبعیت از فرهنگ کهنه و عجیب این شهر، هیچکس دیگری را برنمی تابد و تلخ تر وجود آفتی بزرگ به نام "شهوت شهرت" و "میل به دیده شدن" است. 

 شکی نیست که اتحاد و همدلی همه نیروها و فراغت از منیت و تک روی و نیز تحمل یکدیگر و نزدیک کردن دیدگاه ها و البته وجود یک راهبر قدرتمند در شهرستان کلید خروج از این بحران انفکاک است. 

۹۶/۶/۲۰ ۱۱:۴۵

جانا سخن از زبان ما می گویی:
اتفاقا بنده پژوهشگر و نویسنده کتاب هم هستم البته در حوزه تخصصی معماری و شهرسازی... سال 94 زمانی که بنده دانشجوی دکتری بودم کتابم کتاب برگزیده سال انتخاب گردید...
آرزوی موفقیت برای شما

۹۶/۶/۲۰ ۰۹:۱۸

آقاي حسن زاده عزيز با عرض پوزش، پاسخ هاي جنابعالي اصلآ در حد و اندازه يك آدم اهل قلم نيست بنده هرجا پاسخي از جنابعالي براي سوالي و يا سخني ديدم پر بوده از عصبانيت و عدم تفكر و ادبيات مناسب گفتاري و نوشتاري .

۹۶/۶/۲۰ ۰۸:۵۱

کوهنه پالانی نیه سوکیسن!!!

۹۶/۶/۲۰ ۰۸:۴۸

قادر حسنزاده تشنه دیده شدن ومطرح شدن به هر قیمت!!!

۹۶/۶/۲۰ ۰۸:۴۱

چنان گفتید جنجالی فکر کردیم حرفهای جالب و جنجال برانگیزی است

۹۶/۶/۲۰ ۰۲:۴۱

یک نظر را اشتباهی در پاسخ جناب حسن زاده فرستادم معذذرت میخوام

۹۶/۶/۲۰ ۰۲:۳۹

روح به چه چیزی می گویند بزرگ چیست همینطوری دارید القاب پخش وپلا می کنیددر این سایت دل می دهید قلوه می ستانید کمی کمتر تملق بفرمایید

۹۶/۶/۲۰ ۰۱:۰۹

همه عقیده ها قابل احترام نیستند دوست عزیز. 

اگر قرار باشد تمامی عقیده ها مورد احترام باشند. پس باید به عقیده حیوانی داعش و امثال آنها هم احترام بگذاریم.

خط فکری یک رسانه، سیاست های کلی آنرا تعیین می کند و هزینه های مادی و معنوی که برای انتشار دیدگاهها پرداخت می شود. بسیار بالاتر از آن است که وقت و سرمایه خود را صرف افرادی کنیم که تاثیری در جامعه نداشته و ندارند. 

۹۶/۶/۲۰ ۰۱:۰۳

عجب! شما با این همه شعور و درک چرا کتاب نمی نوسید دوست عزیز؟ 

حیفه مردم از قدرت های ماورایی شما بی بهره بمانند

۹۶/۶/۲۰ ۰۱:۰۱

برای میانه یا میانه ای ها؟
به نظرم حرکت بسیار عالی و به هنگامی است منتشر کردن تاریخی که از آن صحبت می کنید. بسیاری از سوالاتی که مطرح شده همان مسائلی هستند که سالهاست به صورت شایعه در جامعه پخش می شده. اما حالا از زبان یک نفر به صورت مستقیم نقل میشه و این میشه سند برای آیندگان.
خسته نباشی قافلان

۹۶/۶/۲۰ ۰۰:۲۷

ایشان روح بزرگی دارند. قبلا معام ورزش ما بودند. هیچوقت جملات انگیزه بخش ایشان در مورد زندگی انسانهای بزرگ یادم نمی رود. ولی از باطن انسانها خدا خبر دارد.

۹۶/۶/۱۹ ۲۳:۰۵

از طرح نو تان مشخص است چه افکاری دارید میانه را آباد کردید رفتید استان را آباد کنید منشا عمده اختلافات در شهرستان شما و گردانندگان صدای میانه هستید

۹۶/۶/۱۹ ۲۲:۵۲

روزنامه تان در چه مقیاس وتیراژی منتشر می شود

۹۶/۶/۱۹ ۲۱:۲۴

شامل:
پایگاه اطلاع رسانی قافلان سسی
هفته نامه قافلان
سرپرستی روزنامه طرح نو

۹۶/۶/۱۹ ۲۰:۰۰

آقای اجلی فردی مهربان و مردم مدار هستند و همه او را دوست دارند ولی سیاست زدگی میانه به ایشان هم سرایت کرده و بهتر بود وارد سیاست نمی شدند .

۹۶/۶/۱۹ ۱۸:۲۱

میانه کوفه دوم هست

۹۶/۶/۱۹ ۱۸:۱۸

اگر به کسی نگویید من برای شب و سکوت و سردردِ آیینه،  شفای نور وُ مرهم گفت‌وگو آورده‌ام (متن کامل نامه‌های ری‌را - سیدعلی صالحی)

۹۶/۶/۱۹ ۱۸:۰۹

خروجی این میزگردها ومصاحبه های شما برای میانه چیست

۹۶/۶/۱۹ ۱۷:۱۷

مجموعه رسانه ای قافلان چند بخش است

۹۶/۶/۱۹ ۱۷:۰۱

خب این‌که هم‌کاری بیش‌تر شما با امثال حاج‌آقا بهبودی و حاج حسین‌آقای ابوالقاسم‌زاده نسبت به دوستان پیشگامانی و مشارکتی بیش‌تر بود نمی‌تواند دلیل خوبی برای راست بودن شما باشد؟
......................................

درباره اين سوال تا اونجائيكه حافظه بنده ياري ميكند آقاي اجلي و بهبودي كوچك ترين همكاري با هم در شورا نداشتند و عليه همديگر بودند

۹۶/۶/۱۹ ۱۶:۵۴

ايشان نه ميتونن ادعاي اصلاح طلبي داشته باشن نه اينكه ميتونن بگن كه اصلاح طلب هستند. در باره ارتباط ش با حاج حسين ابوالقاسم زاده ليدر راست و اصولگرايان در ميانه هم آقاي اجلي با كلمات بازي كردند و دارن خواننده و سوال كننده رو گمراه ميكنن: در شوراي اول و دوم هر بلائي كه فكرش را بكنيد اجلي بٓر سر شوراهاي اصلاح طلب با همكاري حاج ابوالقاسم زاده آورد. در باره اينكه فرموده اند خاتمي دو نفر از كانديداها رو ميشناخت يا نميشناخت هم سوال اينجاست كه آقاي اجلي ايشون شما رو ميشناختند . آقاي فائقي شما رو معرفي كَرد نه آقاي خاتمي،؛ در بخشي از مصاحبه فرموديد من به كار تشكيلاتي اعتقاد دارم كه اگر اينطور هست اصلا چرا اجازه داديد فائقي شما رو معرفي بكنه،تقصير شما هم كمتر از آن شورا نيست،در بحث صورتجلسه شوراي اصلاح طلبان ميانه اعضا شورا هيچ كس را حتي شورچي را انتخاب نكرده بودند و فقط اسم ٤ نفر رو به شورا نوشته بودند ، واقعا از اين مصاحبه سراسر .......آقاي اجلي متأسف شدم،متأسف م كه از دور اول شورا تا الان همه ش دنبال اغتشاش در شهر هست و هيچ تجديد نظري هم در رفتارش و گفتار بعضا نادرست ش انجام نداده ؛ از گردانندگان قافلان هم تشكر

۹۶/۶/۱۹ ۱۶:۵۴

جا داشت این نظر را منعکس نمی کردید

۹۶/۶/۱۹ ۱۶:۱۸

استدعا دارم! ولی کاش می‌شد میزگرد و مناظره هم برگزار کرد مثلاً بین حاج اصغری و هاشمی. بین کیافر و حاج ایرج. اجلی و دکتر عزیزی. مجید اکبری و شیخ‌شعبان یا اباذری و اشراقی. نائبی و فرمند و جالب‌تر از همه شما و مددی!

۹۶/۶/۱۹ ۱۶:۰۲

سه ساعت از وقت‌مان را برای یک فردِ سه‌دقیقه‌ای صرف نمی‌کنیم.

۹۶/۶/۱۹ ۱۵:۴۵

اقای حسن زاده با همرامات مصاحبه میکنی نشریه باید ازاد باشه متاسفانه من باشما صحبت کردم دیدم تفکر خودتونو قبول دارید والسلام وبس ناراحت شدم شما به عقاید همه احترام بگذارید برادر گرامی

اخبار روز