کد خبر: ۷۹۱۳۶
۱۱۰۸ بازدید
۲۱ دیدگاه (۱۹ تایید شده)

سوالات شورا از شهردار میانه رسید

۱۳۹۶/۱۰/۱۸
۱۲:۳۵

اعضای شورای شهر میانه، در جلسه هفته گذشته خود گام اول را برای استیضاح و برکناری عسگر نصیری، شهردار میانه برداشتند. سوالاتی که با امضای همه‌ی 7عضو این شورا، شهردارمیانه را مکلف به پاسخگویی در چند روز پیش رو نموده است.

آن‌چه در زیر می‌آید متن کامل این سوالات است. سوالاتی که با مطرح‌شدن موضوع فروش آسفالت مصرفی پیمانکار از کارخانه‌ی آسفالت شهرداری و حواشی آن جدیت و اهمیت ویژه و مضاعفی یافته است؛

بسمه‌تعالی

ریاست محترم شورای اسلامی شهر میانه

سلام علیکم

احتراماً پیرو تذکر کتبی رئیس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر بشماره 641-96/9/30 درخصوص مسائل و مشکلات شهر و شهرداری، متأسفانه اکثر موارد مورد تذکر اجرا نشده و بلاتکلیف مانده است. لذا خواهشمند است دستور فرمائید در اجرای ماده 83 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، شهردار محترم جهت پاسخ‌گویی در مهلت قانونی (ده روز) در جلسه شورا حضور یابند.

1- آیین‌نامه مالی شهرداری‌ها در معاملات شهرداری رعایت نمی‌شود الف- خرید لوله‌های پلی‌اتیلن واقع در پارک انقلاب ب- خرید سنگ کف‌پوش بوستان واقع در کمربندی ساحلی ج- تحویل 204تن آسفالت و 5/5تن قیر MC به پیمانکار آسفالت کوچه‌های سطح شهر و پرداخت بخشی از مبلغ صورت وضعیت پیمانکار مذکور.

2- برخی از واحدهای شهرداری از جمله شهرسازی، واحد درآمد، معاونت‌های مالی و اداری و خدمات‌شهری بلاتکلیف مانده‌اند که ارباب‌رجوع‌ها ساعت‌ها در سالن انتظار شهرداری برای کارهای اداری در انتظار می‌باشند.

3- پیرو تذکر شفاهی درخصوص تملک و بازگشایی کمربندی جنوبی که اعتبار آن در بودجه سال جاری نیز پیش‌بینی شده است با توجه به زمان اندک باقی‌مانده از سال هنوز اقدام عملی مشاهده نگردیده است.

4- باتوجه به ماموریت شهرداری در مورخه 96/9/20 و نبودن معاون اداری و مالی که در ماموریت بودند با کدام مجوز مسئول ذیحسابی شهرداری را بعنوان جانشین خود انتخاب نموده‌اید و ایشان بعنوان جانشین دستورات شهرداری از طرف شهردار به واحدهای مختلف ارجاع داده است. ضمنا شهردار در این روز به رئیس و نائب رئیس شورا اطلاع نداده است.

5- عدم اقدام عملی درخصوص ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری

6- عدم ترمیم نوارهای حفاری در سطح شهر و ایجاد نارضایتی بین شهروندان

7- باعنایت به تبصره 1 ذیل ماده 9 آیین‌نامه حقوق و مزایای شهرداران "تاریخ استفاده از مرخصی بنا به تقاضای شهردار توسط شورای اسلامی شهر تعیین خواهد شد" که این امر توسط شهردار محترم رعایت نمیشود.

8- عدم توجه و اجرای برخی از مصوبات شورا بشرح ذیل: بند4 صورتجلسه شماره 10 – بند 11 صورتجلسه شماره 19- بندهای 5و7 صورتجلسه شماره 23- بند 3 و 1-13 صورتجلسه شماره 34 – بند 3 صورتجلسه شماره 44

امضاء: علی‌لو – حسین‌خانی – صدری – امینی – شاهمحمدی – ایدری – اکبری

***

پانوشت: شهردار پادرهوای میانه به چند انتصاب شتاب‌زده دست زد. انتصاباتی که انتظار ناشیانه‌درج‌شدنش نیز توسط رامین غریبی -مسئول جدید روابط‌عمومی- می‌رفت. خنده‌دارتر اما درج تک‌عکس غریبی توسط خود وی در سایت شهرداری‌ست. کاش غریبی به‌جای این خودشیفتگی و درج پرتره‌ی خود، کمی نگارش و خبرنویسی نیز می‌آموخت!

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱۰/۲۱ ۲۱:۳۸

خاک تو سرت گنم که نظر منو صبت نمیکنی عقبمونده

۹۶/۱۰/۱۹ ۲۱:۰۹

امابا خودتان تعارف دارید

۹۶/۱۰/۱۹ ۱۹:۵۰

قافلان با کسی تعارف ندارد حال چه هنرمند باشد چه روزنامه نگار چه چرچی. 

۹۶/۱۰/۱۹ ۱۷:۵۲

بله همانطور که آدرس 5 میلیون تومان برای چاپ گزارش عملکرد 6 ساله شهرداری که بیشتر به آلبوم عکس یادگاری پرسنل شهرداری شبهات دارد تا گزارش عملکرد 6 ساله شهرداری ضمنا سر به آرشیو قافلان زدیم مطالبی که پیدا کردیم تخریب هنرمندان،نمایندگان،خبرنگاران و ... بیشتر به چشم می خورد تا مطالب انتقادی بخاطر عملکرد ضعیف مسئولان و مدیران استان مخصوصا شهرستان میانه

۹۶/۱۰/۱۹ ۱۴:۵۰

آدرس رو عوضی دادن بهت. سعی کن حرف خودتو بزنی. قافلان با این حرفا بزرگتر میشه و امثال تو کوچیک و کوچیک و تا یه مدت دیگه محو کامل. ولی قافلان همچنان هست و خواهد بود. 

یه سر به آرشیو قافلان بزن تا از ابراز نظر درباره این نشریه خجالت زده شوی. اگر هم نتونستی آرشیو رو پیدا کنی در دفتر نشریه موجود است. در خدمتیم.

راستی. اونی که که مطالب دیگران رو به نام خودش می زنه ما نیستیم بی خبری بد دردیه مرتضی! باور کن

۹۶/۱۰/۱۹ ۱۳:۱۰

میبینم که پیشرفت یکی خیلی از همکارا رو میسوزونه .به جای سوختن از پیشرفت بقیه یکمی هم کارای خودتونو درست انجام بدین تا پیشرفت کنین

۹۶/۱۰/۱۹ ۱۲:۰۸

واقعا بی انصافی است که درمدت بسیارکوتاه تصدی شهرداری
از ایشان پیگیر کارهای ناتمام چندین شهردار قبلی باشید
انصاف نصف دین نیس انصاف خود دین و ایمان است
من حبل الورید
ب فکر روزقیامت هم باشید
مرگ هرلحظه باشماست

۹۶/۱۰/۱۹ ۰۹:۰۷

جریان جریان .هانی بورکون جریاندع

۹۶/۱۰/۱۹ ۰۱:۲۳

ایکاش سر دبیر محترم  قافلان جناب آقای احسان توفیقیان بجای انتقاد و  بررسی بودجه صدا و سیما در سال 1397  بودجه استان آذربایجان شرقی مخصوصا اعتبارات شهرستان میانه را بررسی و انتقاد می نمودند که سهم مردم شهرستان میانه در بودجه 1397 چقدر است.

سرمقاله‌ سردبیر قافلان در روزنامه مردم‌سالاری احسان توفیقیان | همین سال گذشته بود که عبدالعلی علی‌عسگری رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی از نسبت کم بودجه این دستگاه انتقاد کرد.

۹۶/۱۰/۱۹ ۰۰:۴۰

دوست آن هست که هوای دوست را داشته باشد.

وقتی شهردار سابق جناب مهندس نصیری دوستان را از سمتشات برکنار می کند.

۹۶/۱۰/۱۹ ۰۰:۰۸

بله مثل فعالیت فرهنگی شما در این شهر که بجای اینکه رسانه شما صدای مردم باشد و اعتراضات و انتقادات منتقدین و مردم را به گوش مسئولان برساند و باعث حل مشکلات و پیشرفت و توسعه پایدار شهر باشد. با خبرنگاران نشریه های دیگر که جوان و کم تجربه هستند درگیر هستند و با منتشر نمودن انتقادات منتقدین بدون اجازه آنها در نشریات خود باعث ایجاد مشکلات برای منتقدین می باشندضمنا همیشه یک سر دبیر با تجربه نشریه قبل از چاپ مطلب در نشریه یک ویراش می نماید که برای نویسنده بار حقوقی نداشته باشد ولی متاسفانه شما همچین خصوصیاتی ندارید چون بخاطر اینکه ...

۹۶/۱۰/۱۸ ۲۳:۲۹

متاسفانه این اداره شهرداری یا بهتر بگیم شهر خواری چون به همه چی میرسن بجز شهر باید کارکنانشو عوض کنه و کسی که رشته تحصیلی مرتبط داره بیاد سر کار.اقای صفایی چندین ساله مسول حراسته ماشالا اما کی یه تخلف گزارش داده.کی مانع شده کارمند شهرداری تخلف نکنه.همه هم میدونن شهرداری پر تخلفه.الانم اقای غریبی باید خودش این مسولیتو قبول نمیکرد چون مرتبط با چیزی که خونده نیس.
بنظر من دلیل این همه مشکلات انتخاب نابجای افراده توسط افراد ناشایست که هنوز متوجه نیستن چه کسیو کجا بزارن چون خودشونم یه تخصص دیگه ای داررن ولی یجای دیگه کار میکنن.
خدا بداد این ملت برسه

۹۶/۱۰/۱۸ ۲۰:۴۹

آقای رشیدی ادعای 5 میلیونی شما خیلی به مطالبتان می آید. خیلی... 

۹۶/۱۰/۱۸ ۱۹:۱۹

جناب توفقیقان در زمان شهردار سابق که نشریه قافلان 5 میلیون تومان  توسط دوست گرامیتان بابت چاپ گزارش عملکرد شهرداری که بیشتر شبیه آلبوم عکس کارمندان شهرداری بود حرفی از تخصص و مدرک تحصیلی نکردید الان شده اید کاسه داغ تر از آش و هر روز مطلب می گذارید ایکاش بجای اینکه بیایید همچین مطالبی را منتشر نمایید مشکلات شهر را بازگو کنید.

۹۶/۱۰/۱۸ ۱۹:۰۸

آقای غریبی پسر خوبیه. ولی جاش اونجا نیست. روابط عمومی تخصص میخواد

۹۶/۱۰/۱۸ ۱۸:۳۱

منم متاسفم از این کار اقااااا
با پارتی استخدام شهرداری شو
بعد مسولیت پستی رو قبول کن که اصلا شناخت و تحصیلاتی درباره اون نداری
البته مقصر اصلی اونیه که این پستو بهش میده

۹۶/۱۰/۱۸ ۱۷:۴۸

ایرادی ندارد ، عکسی گذاشته ، جوان هست و کم تجربه و جویای نام ، به بزرگواری خود ببخشید ،

۹۶/۱۰/۱۸ ۱۵:۵۳

لان دیگه حسینخانی قشنگ به منافعش رسید دیگه.سرپرست جدید!قشنگ حساب کتاب برادران حسینخانی رو بابت پیمانکاری بدهید.این شهردار اومد به پسر خاله خودش رسید این سرپرست هم تا شهردار بیاد حساب کتاب حسینخانی رو بده...شهر مهم نیست که فقط منافع شخصی.....

۹۶/۱۰/۱۸ ۱۵:۱۵

واقعا جای بدبختی این مملک هس که هیچ کس باتوجه به مدرک و رشته تحصیلیش کار نمیکنه.اقای رامین غریبی باتوجه به تحصیل رشته کشاورزی باید مسول فضای سبز این شهر میشد که یکم به زیبایی شهر با کاست نهال گل و گیاه و ... که تو دانشگاه خوندن و مدرکشو گرفتن ادامه فعالیت میکردن.

اخبار روز