کد خبر: ۹۴۶۲۸
۱۰۱۰ بازدید
۲۳ دیدگاه (۱۸ تایید شده)

همزمان با سیرصعودی آمار مبتلایان به کرونا؛

اقدام نمادین و اعتراضی فعالان اجتماعی و رسانه‌ای میانه

۱۳۹۹/۱/۱۴
۱۶:۱۲

زبان هنر همیشه لطیف نیست. هنر زمختی‌های خودش را دارد و بسیاری از مردم چهره زیبای آن را می‌بینند و از روی دیگر سکه خوششان نمی‌آید. متاسفانه بعضی از هموطنانمان متوجه نیستند که حضورشان در اماکن عمومی باعث به خطر افتادن جان دیگران می‌شود. ظاهراً برای اینگونه افراد زبان خوش کارساز نیست. 

در فرهنگ ما تابوت نشانه مرگ است. شاید نشان دادن سمبل مرگ برای این ملت، کارساز شود تا با جان دیگران بازی نکنند. هر کسی هر برداشتی داشته باشد محترم است ولی زبان هنر گاهی گزنده و تلخ می‌شود. 

کرونا با کسی شوخی ندارد. در خانه بمانیم تا زندگی خود و دیگران را به خطر نیاندازیم.

همزمان با سیرصعودی آمار مبتلایان به کرونا در کشورمان و سراسر جهان و افزایش تعداد فوت‌شدگان این ویروس خطرناک، درمقابل بی‌توجهی حیرت‌انگیز برخی از مردم نسبت به هشدارها و تذکرات با مضامین ماندن در خانه و عدم تردد در خیابان‌ها، سالار پویان، قادر حسن‌زاده و حامد یزدانی که از فعالان اجتماعی و رسانه‌ای میانه هستند در اقدامی نمادین با پوشیدن لباس محافظتی، تابوتی که به چند زبان روی آن نوشته شده بود "میخوای نفر بعدی تو باشی؟ "، در معابر این شهر حمل کردند.

عکس‌ها: پوربهرامی - زمانی - قره‌داغی - مهرورز

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱/۱۷ ۱۴:۴۴

این عمل زیبای شما مثل اینکه میخواد جهانی بشه

۹۹/۱/۱۷ ۱۴:۰۹

ببخشید آقای بی سیم به دست کیست و چه سمتی دارد؟

۹۹/۱/۱۷ ۰۲:۳۷

خداروشکر نام میانه و کار زیبای هنرمندانش تمام فضای مجازی را درنوردید.ومشخص شد تنها درمان کرونا فقط وفقط در خانه ماندن هست.

۹۹/۱/۱۶ ۰۸:۵۴

تابوت مسولین ناکارآمد شهرستان را هم تشیع کنید: اشتغال جوانان-مسکن جوانان-آب شرب میانه- جاده ها ی بی کیفیت شهر/

۹۹/۱/۱۵ ۲۰:۳۴

امروز جمعه همه 13 بدر بودند وای از این بیفرهنگی

۹۹/۱/۱۵ ۰۶:۰۸

ایفای نقش موثر و مبتکرانه از سوی هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ در بزنگاه ها امری لازم و درخور ستایش است.

 

#آفرین

۹۹/۱/۱۴ ۲۳:۴۷

دست مریزاد
امیدوارم مورد توجه کسانی که رعایت نمی کنند قرار گیرد

۹۹/۱/۱۴ ۲۳:۲۰

سلام جناب حسن زاده انصافا خيابونها شلوغ بودند يانه. البته گوشه تصاویر يه چیزهایی معلومه ولی شما از نزدیک دیدید ممنون و خدا قوت

۹۹/۱/۱۴ ۲۳:۱۶

با سلام و آرزوی توفیق و تشکر از زحمات کادر درمانی و سایرافراد با فهم و شعوری که مسایل بهداشتی و ایمنی را رعایت میکنند ، معروض می دارد که یکی از عواملی که باعث افزایش مبتلایان به کرونا میشود بی توجهی به خانواده و محل کار وزندگی مبتلایان میباشد که اصولا بمحض اطمینان از مثبت بودن نتایج آزمایش مبتلایان ، باید از طریق مسئولین ذیربط و ذیصلاح محل کار و محل زندگی و حتی محله افراد مبتلایان بطریق اصولی وبا مواد موثر و قوی تحت نظر کارشناس ، ضد عفونی شود و سایر افراد خانواده هم با نظارت مستمر کارشناسان تحت قرنطینه باشند ولی متاسفانه این اقدام صورت نمی گیرد اخیرا یکی از آ شنایان ما با کمال تاسف مبتلا شده و نتیجه آزمایش. مثبت اعلام شده ولی چون اقدام بهداشتی پیشگیرانه و ضدعفونی و قرنطینه از سوی مسئولین صورت نگرفته در نتیجه دو نفر دیگر از افراد خانواده هم مبتلا شده اند که در بیما رستان برکت امام بستری هستند ، از این خانواده فعلا دو نفر از بچه هایشان در همان خانه که ا فراد مبتلا در آن حضور داشته زندگی میکنند و تنها اقدام مسئولین منحصر شده به تماس تلفنی روزانه که از اینها می پرسند آیا علایمی در خود مشاهده کرده اید یا نه !؟ تقاضا میکنیم جهت پیشگیری و عدم سرایت ویروس به سایر افراد خانواده و جامعه مسئولین محترم نسبت به ضد عفونی کردن کل محل زندگی از جمله محوطه و وسایل خانه و محل کار افراد مبتلا به شیوه اصولی اقدام نمایند. با آرزوی شفای کامل و عاجل برای مبتلایان و کلیه بیماران عزیز . .( خداوندا به خادمین بشریت توفیق روز افزون عنایت فرما آمین یا رب العالمین ).

۹۹/۱/۱۴ ۲۱:۵۱

اقدام خوب و ودر خور تحسین بود ، خدا قوت ، امیدوارم که موثر واقع شود ، ولی متاسفانه یه عده ای تو این شهر جود دارند که حتی خودشان را هم داخل آن تابوت ها بخوابانید باز هم دست بردار نیستند مثل آنهایی که در چار راه بالا بیکار ايستاده و باهم صحبت میکنند، یا آنهایی که در گروههای دوستانه یا خانوادگی در کوچه وخیابان پرسه میزنند یاخانواده هایی که خیلی بی خیال به بچه هایشان اجازه میدهند در در بیرون از خانه با دوستانشان بازی کنند ، اینها دیگه نادانی وبی فرهنگی را به اوج خود رسانده اند تنها راهکار موثر برای اینها استفاده از زور و جریمه و اخطار با بلند گو توسط پلیس و حتی استفاده از باتوم میباشد این ها همان مصداق بارز : تا نباشد چوب تر فرمان نبرد .... و ...ند ، خدایا امان از بیشعوری و بی فرهنگی و نادانی و نا آگاهی ، خودت به داد این کادر پزشکی و پرستار ان و خدمات درمانی که اسیر مردم نادان گشته اند برس .

۹۹/۱/۱۴ ۱۹:۰۹

حرکت نمادین خوبی بود.ولی بنظر من دعا کنیم این بیییی فرهنگی در جامعه ما قبل از کرونا از بین بره تا انشاا... هم بتونیم کرونارو ریشه کن کنیم و هم اگر خدای نکرده مشکل دیگری روی داد باهمت فرهنگ خوب مردم سریع از بحران رد بشیم.

۹۹/۱/۱۴ ۱۷:۴۸

دمتون گرم. کار ارزشمندیست

۹۹/۱/۱۴ ۱۷:۴۷

شاید اینجوری مردم بفهمند جریان چیه. هرچند نا امیدین

۹۹/۱/۱۴ ۱۷:۴۶

انشالله که مفید واقع بشه. مردم عین خیالشون نیست

۹۹/۱/۱۴ ۱۶:۴۶

پیشنهاد میشود چندین تابوت رو در مکانهای شلوغ شهر جایگذاری شود تا عبرتی به نادانان و بیفرهنگیان شهرمان باشد

۹۹/۱/۱۴ ۱۶:۴۴

بنده 10 روز پیش این نظر رو داده بودم که تا تا بوت کرونایی رو نگردونید مردم باور نمیکنند حالا میگویم تا چندین تابوت رو در تمامی محله ها نگردونید مردم باور ندارند خدایا این بیفرهنگی رو از سر ما کوتاه بفرما و به دکترهای فعال در خدمت رسانی به بیماران کرونا اجر و به پرستاران ما عزت عنایت بفرما امین یا رب العالمین

۹۹/۱/۱۴ ۱۶:۳۸

این کار نمادین ، خیلی خوب است و امیدوارم ما مردم نیزیک مقداری به خود بیاییم و با صبر و حوصله وحمایت حاکمیت از قشر ضعیف جامعه هر چه زودتر بر این ویروس چینی فایق آییم .

۹۹/۱/۱۴ ۱۶:۳۸

مگه قرار نبود بازار بسته باشه.

اخبار روز