کد خبر: ۴۶۹۸۸
۲۵۵۴ بازدید
۵۴ دیدگاه

علیرضا آریامنش با رای قاطع مجمع عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان استان شد

همایش مدیران و فعالان مستقل اصلاح‌طلب استان آذربایجان شرقی همراه با انتخابات شورای راهبردی اصلاح‌طلبان این استان روز دوشنبه مورخ 16 شهریورماه 1394 در سالن اجتماعات اداره استاندارد تبریز برگزار شد.

دراین همایش عباس دوزدوزانی نخستین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزیرپیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت شهید رجائی، مرتضی حاجی وزیر تعاون و آموزش و پرورش دولت اصلاحات( از مسئولین اصلی تشکیلات سراسری اصلاح طلبان) ، دکتر صادق بناب سرپرست وزارت راه و ترابری دولت اصلاحات، دکتر محمد علی سبحان اللهی استاندار اسبق آذربایجانشرقی، میر علی اشرف عبداله پوری حسینی رییس ستاد دکتر روحانی در آذربایجان شرقی و معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رییس سازمان خصوصی سازی ، میر طاهر موسوی نماینده اصلاح طلب دوره ششم مردم تبریز (رابطین تشکیلات سراسری اصلاح طلبان استان) و دکتر شکور اکبر نژاد نماینده اصلاح طلب مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در ادوار مجلس ، سردار مهندس حاج مصطفی مولوی جانشین سابق لشکر عاشورا ، قائم مقام ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان و مسئول ستاد اجرایی همایش ، آقای مهندس چیت چیان و جمعی از فعالین اصلاح طلب و اعضای ستادهای دکتر روحانی در استان و احزاب و تشکل های سیاسی اصلاح طلب آذربایجان شرقی حضور داشتند.

هیئت رئیسه برگزاری جلسه آقایان دکتر سبحان اللهی ، دکتر صادق بناب و سردار باقرزاده و مسعود حسابگر بودند.

شورای انتخابات راهبردی اصلاح‌طلبان استان آذربایجان شرقی با هدف دستیابی به وحدت رویه، تدوین استراتژی‌ها و تهیه لیست واحد کاندیداهای اصلاح‌طلب در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شکل گرفته و از ترکیب نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب، مدیران و فعالان مستقل اصلاح‌طلب و نمایندگان اصلاح‌طلب ادوار مجلس تشکیل خواهد شد.

در این  همایش، 550 نفر برای حضور در انتخابات شورای راهبردی استان پذیرش شدند که از این تعداد، 440 نفر آرای خود را به صندوق اخذ رای انداختند.

انتخابات تعیین اعضای شورای مشورتی اصلاح طلبان استان از میان 80 نامزد برگزار و در پایان مهندس علیرضا آریامنش رئیس ستاد دکتر روحانی در شهرستان میانه بالاترین رای حاضرین را در حوزه شهرستانها  از آن خود نمود. وی در مجموع کلیه آرای 21 نفر برگزیده در کل حوزه ها ، جزو 7 نفر اول حایز اکثریت آرا گردید.

 پس از چهار ساعت شمارش آرا ، نتیجه انتخابات تعیین اعضای شورای مشورتی و راهبردی اصلاح طلبان  استان در اولین ساعات بامداد روز سه‌شنبه مشخص شد: علیرضا آریامنش، محسن رحیمیان و تورج اسماعیل‌زاده از شهرستان‌ها ، ناصر خدایاری از روحانیت، قره‌باغی از ایثارگران، سرمست از اساتید دانشگاه، خاطره کلیبری از فرهنگیان، روح‌الله رحیم‌پور از جوانان، نیکوخصلت از ورزشکاران، پویا امجدی از هنرمندان، اسدلو از مهندسان، احمد علیزاده از پزشکان، حسین رحیمیان از اصحاب رسانه، مرزوقی از وکلای دادگستری، بانان از کشاورزان، تاری از بازنشستگان، نصرت شاهدی و سید غفار حسینی از مدیران، نیک و پوراظهری از فعالین اقتصادی و حمیده بردباری از بانوان توانستند بیشترین آرا را از آن خود کنند.

عباس دوزدوزانی اولین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده دوره اول، دوم و سوم مجلس شورای اسلامی به عنوان اولین سخنران این مراسم تلاش در راستای اصلاح و رفع مشکلات موجود در تمامی حوزه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی را یکی از مهم ترین تکالیف اصلاح‌طلبان دانست و افزود: همه بدانیم که باید با توجه به تکلیفی که داریم و با در نظر داشتن مسائل اخروی در این راستا گام برداریم.

وی با بیان این‌که «از صدر اسلام تاکنون، انقلابی همانند انقلاب اسلامی مردم ایران در کل جهان رخ نداده است» ، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آرمان‌ها و اهداف متعددی برای این انقلاب طرح شده است، ولی باید در طول گذشت بیش از 35 سال از این انقلاب، به بخش زیادی از اهداف و آرمان‌های خود دست می‌یافتیم. آیا به این آرمان‌ها دست پیدا کرده‌ایم؟

وی «اصولگرایی واقعی و به دور از تعصب و وابستگی صرف جناحی» را از مهم‌ترین زمینه‌های لازم برای اصلاح‌طلبی دانست و اظهار کرد: اصولگرای واقعی نیز باید با توجه به همان اصول، اصلاحات را سرلوحه اهداف خود قرار دهد .اصلاح‌طلبی یک حق است و هیچ جامعه‌ای مستغنی از وجود اصلاحات نیست.

وی تاکید کرد: همه با هم باید اصولی را سرلوحه اهداف سیاسی و اجتماعی خود قرار دهیم که زمینه اصلاح جامعه بیش از پیش فراهم شود.

وی از تمامی تشکل‌ها و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و اعتدالگرایان خواست تا پاکدستی، پاک‌نظری و همدلی و همزبانی را چاشنی فعالیت‌های سیاسی خود قرار دهند تا «در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی، مردم جمهوری اسلامی، شاهد پیروزی تفکر اصلاحات همانند 24 خرداد 92 باشند»

مرتضی حاجی وزیر اسبق آموزش و پرورش دومین سخنران برنامه بود. حاجی در ابتدای سخنانش گفت : هدف از برگزاری چنین نشست‌هایی ، رسیدن به نقطه عطف بسیار مهم و بزرگی است تا مجلسی همدل و همگام با دولتی تشکیل شود که مردم آن را پس از چندین سال، به زحمت برگزیده و آن را بر سر کار قرار دادند تا بتواند چالش‌های پیش روی دولت را در تمامی عرصه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و روابط بین‌الملل مدیریت کرده و هماهنگی بین دو قوه مجریه و مقننه را افزاش دهد.

وی تصریح کرد: مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم که حاکی از وجود رکود تورمی در جامعه است، مساله‌ای نیست که بتوان به راحتی آن را حل کرد بلکه این مهم نیز نیازمند افزایش هماهنگی بین قوای مجریه و مقننه است. مشکل پیچیده ایجاد اشتغال برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها و برای مردمی که به کم قانع‌اند، برای همه؛ هم برای اصلاح‌طلب‌ها و حتی برای غیر اصلاح‌طلب‌ها به جز آن‌هایی که اهداف خاص دارند زجرآور است. دولت در یک فضای ناهماهنگ نمی‌تواند این مشکلات را رفع کند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو گروه 1+5 ادامه داد: کار بسیار بزرگ و ارزشمندی توسط تیم مذاکره کننده هسته‌ای در تعامل با دنیا انجام شد و تا آن‌جایی پیش رفت که امید به حل مسائل و مشکلات موجود را در همه مردم ایجاد کرد. این موفقیت و آرامش، محدود به کشور ما نیست بلکه تعدادی از کشورها و مردمان آن‌ها در سال‌های گذشته از مسائلی رنج می‌بردند ولی هم‌اکنون به یک آرامش نسبی دست یافته‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار کرد: اگر هر کسی راه خود را برود برنامه‌های دولت پیش نخواهد رفت، مشکلات موجود کشور رفع نخواهد شد و روابط بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها بر مبنای عزت پیش نخواهد رفت.

وی تلاش برای رسیدن کامل به اجماع را یکی از مهم‌ترین اصول و اولویت‌های اصلاح‌طلبان دانست و گفت: باید در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی، اصلاح‌طلبان نشان دهند که مصداق بارز «همه با هم و نه همه با من» هستند. همه با هم بودن در شرایطی که همه ما به دنبال تحقق صددرصدی خواسته‌های خودمان باشیم تحقق پیدا نخواهد کرد، ولی اگر همه با هم باشیم باید تمام توان خود را برای رسیدن به اجماع و نقطه مشترک به کار گیریم و آنگاه می‌توانیم آرمان‌های اصلاح‌طلبی را یکی پس از دیگری محقق سازیم.

وی با اشاره به استعفای عارف از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری در سال 92 به نفع روحانی ادامه داد: عارف رفتاری را در اخلاق سیاسی از خود نشان داد که تاریخی و ماندگار یود و در تاریخ فعالیت های سیاسی کشور چنین اتفاقی برای بار اول بود که اتفاق می افتاد. فاصله رای او با دکتر روحانی چندان نبود و شاید تعداد آرای وی بر آرا دکتر روحانی می‌چربید ولی از حضور در انتخابات با هدف جلوگیری از تشتت آرا و افزایش وحدت در بین اصلاح‌طلبان بنا به مصلحت کشور، عامه مردم و مجموعه اصلاح‌طلبان و نیروهای متعادل کشور این کار را انجام داد.

حاجی افزود: اصلاح‌طلب‌ها و طرفداران دولت و اشخاصی که قلب‌شان به عشق کشور می‌تپد باید در نظر داشته باشند که اولویت اصلاحات در درجه اول، منافع ملی است و خط فکری و شخص من در ذیل منافع ملی قابل تعریف است. ترجیح منافع ملی بر منافع گروهی و ترجیح منافع گروهی بر منافع فردی اولویت اصلی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس است.

وی خطاب به فعالان سیاسی اصلاح‌طلب استان آذربایجان شرقی نیز گفت: تصمیم‌گیری‌ها در مورد حمایت از اشخاص با توجه به محبوبیت و پایگاه رای آن‌ها در حوزه انتخابیه انجام می‌شود و مرکز در این زمینه هیچ‌گونه دخالتی نخواهد داشت و فقط تعیین راهبردهای اصلی و کلان در مرکز انجام می‌شود.

وی بر ضرورت «حمایت از جوانان و بانوان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی با در نظر گرفتن داشتن پایگاه رای مناسب و قابل قبول» تاکید کرد «تا مسئولیت‌های کلیدی و حساس در دست جمع محدودی برای همیشه دست به دست نشود

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱۱/۱۷ ۰۳:۲۴

با ارزوی موفقیت و سربلندی برای ایشان

خبر خوشی بود ک شنیدم باعث افتخاره شهرمونه چنین افرادی هستن و پشت شهرمون وایستادند

۹۴/۶/۳۰ ۱۹:۱۰
[quote name="حمیدرضا علیزاده"] [quote name="محمد مشایخ"] تبریک به اعضای محترم ستاد تدبیر و امید شهرستان میانه دیگر عزیزان اصلاح طلب [/quote] با عرض سلام, ادب و احترام خدمت جناب آقای مهندس مشایخی بنده نیز به نوبه خویش موفقیت جریان مطبوع حضرتعالی را تبریک عرض نموده و برای حضرتعالی آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون در جهت نیل به اهداف والا و متعالیتان دارم. [/quote] ممنون مهندس عزیز ولی این جریان مطبوع متعلق به همه عزیزان اصلاح طلب میباشد که شما هم یکی از آنان میباشید
۹۴/۶/۲۳ ۲۳:۲۸
با عرض تبریک و تهنیت امید است در پناه ایزد منان در پیشبرد اهداف مجمع شورای راهبردی اصلاح‌طلبان، بیش از پیش موفق و موید باشید.
۹۴/۶/۲۲ ۰۱:۱۳
خیلی خوشحال شدم وقتی خبر رو شنیدم.صد البته خوشحالی من در مقابل ابادانی شهرم معنی ندارد به امید اینچنین افتخاراتی برای شهرم ومردمان اگاه این شهر
۹۴/۶/۲۱ ۰۷:۵۸
حامي وپشتيبان ولايت فقيه باشيد تا آسيبي به مملكت نرسد
۹۴/۶/۲۰ ۲۲:۵۶
تبریک وشادباش به همشهریان عزیز وجناب مهندس آریامنش وحامیان دولت تدبیر و امید(ستاد دکتر روحانی) بی شک این موفقیت حاصل شخصیت و. منش. وثابت قدمی در حمایت از اهداف اصلاح طلبی و اعتدال. جناب مهندس آریا منش است
۹۴/۶/۲۰ ۲۰:۲۶
باعرض سلام و احترام خدمت همشهریان محترم و جناب اقای مهندس اریلمنش و تبریک انتصاب جنا مهندس اریامنش به همه همشهریان و جوانان عزیز, اقای مهندس موفقیت جناب عالی در تمامی مراحل ارزوی ماست
۹۴/۶/۲۰ ۱۸:۴۵
تبریک به مهندس اقای اریامنش ومردم میانه.....
۹۴/۶/۲۰ ۱۴:۳۵
موفقیت بزرگیست، هم برای شما و هم برای همه دوستداران آبادی میانه عزیزمان و میهن به امید روزها و اتفاقات خوش تر
۹۴/۶/۲۰ ۱۴:۲۶
جناب آقای مهندس آریامنش :ضمن عرض تبریک وتهنیت بمناسبت این انتخاب شایسته موفقیت روزافزون جنابعالی رادرتمام مراحل زندگی ازدرگاه حضرت احدیت مسئلت دارم
۹۴/۶/۲۰ ۱۳:۴۰
[quote name="محمد مشایخ"] تبریک به اعضای محترم ستاد تدبیر و امید شهرستان میانه دیگر عزیزان اصلاح طلب [/quote] با عرض سلام, ادب و احترام خدمت جناب آقای مهندس مشایخی بنده نیز به نوبه خویش موفقیت جریان مطبوع حضرتعالی را تبریک عرض نموده و برای حضرتعالی آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون در جهت نیل به اهداف والا و متعالیتان دارم.
۹۴/۶/۲۰ ۱۳:۲۰

با عرض تبریک و آرزوي موفقيت برايشان

۹۴/۶/۲۰ ۱۱:۴۶
آرزوی موفقیت روزافزون برای جنابعالی وجامعه ی اصلاح طلبان
۹۴/۶/۲۰ ۱۱:۳۳
جناب آقای مهندس آریامنش عزیز این انتخاب شایسته را هم به جنابعالی و هم مردم عزیز شهر میانه تبریک عرض مینمایم.
۹۴/۶/۲۰ ۱۱:۲۹
عرض تبریک و آرزوی سربلندی برای تمامی همراهان و عزیزانی که در جهت اعتلا و سربلندی شهر و کشور عزیزمان ایران ، همواره در تلاش و کوشش بوده اند . ان شاالله که بیش از پیش شاهد موفقیت جامعه اصلاح طلبی و دوستداران صلاح و رستگاری باشیم . خدا قوت مهربانان همدل
۹۴/۶/۲۰ ۱۱:۱۹
تبریک عرض میکنم و موفقیت جنابعالی رااز خداوندمنان آرزومندم
۹۴/۶/۲۰ ۱۰:۳۰
با عرض تبریک و اروزی موفقیت روزافزون برای جناب اقای مهندس اریامنش
۹۴/۶/۲۰ ۱۰:۰۴
حاشیه های این نشست: - قبل از ورود به برنامه های اصلی کلیبی کوتاهی پخش شد که درآن سیر مبارزات ملت ایران در مقاطع تاریخی از مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی به تصویر کشیده شده بود ، نمایش این کلیب با آهنگ های حماسی و انقلابی از جمله سرود ای ایران ، یار دبستانی و سرورد خاطره انگیز ایران ایران دوران پیروزی انقلاب اسلامی همراه بود. - حاضران هر بار با مشاهده چهره شخصیت ها و مبارزان ملی و انقلاب دراین کلیب از جمله ستارخان ، باقرخان ، محمد مصدق ، علی شریعتی ، امام ره ، مقام معظم رهبري ، مرحوم آیت الله طالقانی ، آیت الله هاسمی رفسنجانی ، مهندس مهدی بازرگان ، و حسن روحانی و نیز شهید بزرگ خطه آذربایجان مهدی باکری همراه با ابراز احساسات کفت زدند.
۹۴/۶/۲۰ ۰۸:۵۲
پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا آسيبي به مملكت نرسد
۹۴/۶/۲۰ ۰۲:۰۱
انتخاب شایسته جناب آقای مهندس آریامنش را به تمامی اعضا نظام مهندسی میانه تبریک عرض می نمایم. و برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون دارم.
۹۴/۶/۲۰ ۰۱:۲۹
تبریک عرض میکنم. مطمئنا کسب این آرا در این سطح و در این مقطع حساس کار فعالیت امروز و دیروز نبوده و قبولیت ایشان در مجموعه اصلاح طلبان استان و دریافت این نشان تایید از سوی آنان به سابقه و عملکرد ایشان در بلند مدت مربوط می شود.
۹۴/۶/۲۰ ۰۱:۲۰
آقای مهندس آریامنش این انتخاب غرور آفرین جز در سایه ثابت قدمی و حضور در میدان عدالت خواهی و اصلاح امور بدست نمی آمد. به خود میبالیم به داشتن مردانی آگاه و آگاهی گستر چون شما. همواره موفق باشید
۹۴/۶/۲۰ ۰۱:۰۶
انتخاب شایسته جناب اقای مهندس آریامنش را در شورای مرکزی اصلاح طلبان استان که با رای قاطع تمامی اصلاح طلبان شناخته شده و اثرگذار استان بدست آمده به ایشان و تمامی اعضا نظام مهندسی ساختمان میانه تبریک عرض می نمایم.
۹۴/۶/۲۰ ۰۰:۵۲
تبریک عرض میکنم خدمت مهندس اریامنش و ارزوی موفقیت های بیشتر برای ایشان دارم
۹۴/۶/۲۰ ۰۰:۴۳
پس مددي چي شد
۹۴/۶/۲۰ ۰۰:۳۹
تبریک میگم. انتخاب ایشون یه افتخار واسه شهرمون هست. آقای مهندس آریامنش با پشتکار به راهتون ادامه بدید در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم... سرزنشها گر کند خار مغیلان غم مخور به امید موفقیت روز افزون برای مهندس لایق.
۹۴/۶/۱۹ ۲۳:۱۹
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.آقای آریامنش بنده شما را سیاستمدار روشن بین و حقیقتا مسلط به امور و اخلاق مدار ٬مدافع واقعی نظام جمهوری اسلامی می شناسم.این موفقیت بزرگ را مسئولیت سنگین٬ در ادامه راه به شما تبریک می گویم.
۹۴/۶/۱۹ ۲۳:۱۶
عرض تبریک خدمت آقای مهندس آریامنش آرزوی توفیق و سربلندی دارم
۹۴/۶/۱۹ ۲۰:۱۵
تبریک به اعضای محترم ستاد تدبیر و امید شهرستان میانه دیگر عزیزان اصلاح طلب
۹۴/۶/۱۹ ۱۹:۰۰
با آرزوی موفقیت روز افزون.پایدار باشید
۹۴/۶/۱۹ ۱۴:۲۹
این انتخاب افتخاری است برای همشهریان عزیز؛ به دوست ارجمندم آقای مهندس آریامنش ثابت قدم در مسیر اصلاحات، و تمامی میانه ای های محترم از صمیم قلب تبریک عرض می کنم. پایدار و پبروز باشید.
۹۴/۶/۱۹ ۱۲:۵۸
تبریک به دوست عزیزم آقای آریامنش. امیدوارم به غیر از نسیم تدبیر و امید، شهرستان میانه از میوه آن نیز در زمان مناسب بهره مند شود و این نباشد که میانه نماینده ای در این مجمع داشته باشد ولی ثمره تصمیمات آن مثل گذشته نصیب مرکز استان و یا افراد خاص باشد.
۹۴/۶/۱۹ ۱۰:۵۰
همین اقای پورحسینی با رفتار مغرضانه خود داشت فولاد میانه را نابود می کرد حالا تشریف اورده و فعالیت انتخاباتی می کند در این استان. تشکل هایی که سر منشا انها مرکز استان است به علت زیاد خواهی تبر یزی ها هیچ وقت تاثیر گزاری مثبتی نداشته است . انتخاب اقای اریامنش باز جای امیدواری و تبریک دارد
۹۴/۶/۱۹ ۰۱:۱۳
بر پایه شنیده ها ظاهرا حاج مصطفی هم قصد شرکت در انتخابات از تبریز را دارند؟از دوستان کسی اطلاعی دارد؟ ایاموضوع صحت دارد؟
۹۴/۶/۱۹ ۰۰:۴۷
باسلام. از ارسال این گزارش صحیح سپاسگزاریم. گزارش مغرضانه فارس دیروز منتشر شده بود. برای آقای آریامنش آرزوی موفقیت دارم. همچنین از زحمات فراوان و مدیریت عالی عزیزمان حاج مصطفی مولوی در برگزاری این همایش باشکوه تشکر ویژه دارم.
۹۴/۶/۱۹ ۰۰:۲۱
با آرزوی موفقیت روز افزون برای همشهری عزیز
۹۴/۶/۱۸ ۲۳:۴۱
رنگین کمان سهم کسانی است که تا آخرین لحظه زیر باران می مانند.
۹۴/۶/۱۸ ۲۳:۱۷
خب که چی

اخبار روز