کد خبر: ۱۲۴۸۸۵
۶۶۷ بازدید
۳ دیدگاه (۰ تایید شده)

فرماندار ویژه میانه توسعه دانشکده فنی و مهندسی میانه سبب تامین نیازها و تربیت نیروی متخصص است

 

فرماندار ویژه میانه گفت: توسعه و سرمایه گذاری در دانشکده فنی و مهندسی میانه سبب تامین نیازها و تربیت نیروی متخصص است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: به دلیل فاصله میانه از مرکز استان باید از سوی دانشگاه تبریز در دانشکده فنی و مهندسی میانه سرمایه گذاری لازم جهت تامین نیازها و تربیت نیروی متخصص در جنوب استان انجام شود.
مسعود سعادتی در آیین تودیع و معارفه رییس جدید دانشکده فنی و مهندسی میانه؛ اختصاص اعتبار به دانشکده میانه در جریان سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی  را از مصوبات برجسته حوزه دانشگاهی بیان کرد و گفت: این امر نشان دهنده حمایت ویژه دولت سیزدهم از امر آموزش عالی و توزیع عادلانه در نقاط مختلف کشور  است.

وی وضع امروز دانشگاهها را همانند سدهای بزرگ و آب جمع شده بسیار در آن توصیف نمود و افزود: اساتید و دانشجویان فرهیخته و سرشار از خلاقیت به مانند آب سد بوده و باید برای مدیریت این آب و هدایت آن به سمت نیازهای انباشته شده در حوزه های مختلف به خصوص فن آورانه؛ کشاورزی و صنعت؛ به پشتیبانی فنی وعلمی پرداخت.
سعادتی با اشاره به اینکه امروز با نیازهای انباشته شده و حجم بزرگی از فرهیختگان روبرو هستیم تاکید کرد: باید این دو حلقه برای رفع نیازهای کنونی جامعه به هم متصل شوند که نیازمند برنامه ریزی دقیق است.
فرماندار ویژه میانه توسعه دانشگاه ها در شهرستان میانه را سبب ماندگاری دانشجویان میانه در مناطق خود خواند و اضافه کرد: به دلیل فاصله شهرهای اطراف میانه از مرکز استان افراد بسیاری علاقمند به تحصیل در میانه هستند و به همین دلیل نیز باید توسعه دانشکده فنی و مهندسی و سرمایه گذاری در آن مورد توجه قرار گیرد.
سعادتی در پایان از تلاش و زحمات رضا عبدی رییس سابق دانشکده فنی و مهندسی میانه قدردانی و برای رسول اسمعیل نژاد بعنوان رییس جدید این دانشکده آرزوی توفیق در خدمت‌ به جامعه دانشگاهی نمود.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه نظام آموزشی کشور باید به دغدغه اول مسئولین تبدیل شود گفت: کشوری توسعه یافته است که در زمینه نظام آموزشی توسعه یافته باشد.
مهدی اسماعیلی؛ لزوم تقویت جایگاه نظام آموزشی را ضروری خواند و تصریح کرد: پیگیری ها در راستای تقویت نظام آموزشی شهرمان باید افزایش یابد زیرا شان و جایگاه میانه بالاتر از اینهاست.
وی با بیان اینکه ۱۲ سال است که در مسیر تقویت بنیه این دانشکده توقف کرده ایم افزود: وجود تنها ۴ رشته با دو رشته در کاردانی و دو رشته در کارشناسی به هیچ عنوان قابل قبول نیست اما با استفاده از ظرفیتهای کشوری و استانی در جهت تقویت دانشکده‌ و افزایش رشته های تحصیلی در آن تلاش خواهیم کرد کما اینکه این پیگیری ها سبب افزوده شدن رشته مهندسی صنایع در این دانشکده شده است.
دیگر نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی اشتغال دانشجویان پس از فارغ التحصیلی را غصه و درد بزرگ خواند.
مرتضی حسینی افزود: ما به دنبال توسعه دانشگاهها و آموزشگاههای میانه و افزایش رشته های تحصیلی؛ جذب هیئت علمی با کیفیت همچنین ایجاد زمینه برای اشتغالزایی فارغ التحصیلان هستیم.
رییس دانشگاه فنی و مهندسی تبریز هم با حضور در این جلسه از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال جهت تکمیل ساحتمان جدید دانشکده فنی و مهندسی میانه در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان خبر داد و افزود: این ساختمان در زمینی به مساحت ۵۵۰۰ مترمربع احداث شده و پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی داشته و برای تکمیل خوابگاه نیز به همین میزان اعتبار نیاز است.
نصرالله زاده تامین برخی امکانات و زیرساختها در جهت توسعه میانه در دوره تحصیلات تکمیلی را ضروری برشمرد و گفت: به زودی رشته مهندسی صنایع در دانشکده فنی و مهندسی به رشته های تحصیلی و نیروهایی به هیئت علمی این دانشکده اضافه خواهد شد و افزودن رشته خط و سازه های ریلی به دانشکده میانه از اهداف دیگر ماست.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز