کد خبر: ۳۰۹۸۹
۸۲۱ بازدید
۱ دیدگاه

استاندار آذربایجان شرقی از تصویب سند تدبیرو توسعه این شهرستان خبر داد

 استاندار آذربایجان شرقی در سفر خود به شهرستان میانه از تصویب سند تدبیرو توسعه این شهرستان با 18 رای موافق از سوی مدیران کل استان خبر داد .
اسماعیل جبار زاده  با حضور در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان و کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه  با اشاره به منابع محدود مالی در دولت بر لزوم برنامه ریزی در اجرای طرح های اقتصادی و عمرانی استان تاکید کرد و افزود : با تصویب سند تدبیر و توسعه شهرستان  و فعالیت مشاوران اقتصادی ،شاهد تحول اساسی در اجرای پروژهای نیمه تمام در سطح شهرستان میانه خواهیم بود .
جبار زاده با اشاره به توسعه همه جانبه در بخش های صنعت ،کشاورزی و گردشگری و همچنین تبدیل شهرستان میانه به منطقه ویژه اقتصادی ،اظهار داشت : با اجرای سند تدیبر و توسعه به لحاظ آمار بالای بیکاری بیش از 13 درصد  در شهرستان ،کارگروه  ویژه ای در خصوص حل مشکلات حوزه کشاورزی و پایاب سد های این شهرستان تشکیل خواهد شد تا شاهد رفع معضل بیکاری در شهرستان باشیم.
وی همچنین از فرماندارویژه شهرستان میانه ، نمایندگان مردم و امام جمعه میانه در پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان تقدیر کرده افزود:مانیتورینگ نحوه کنترل و اجرای برنامه های سند تدبیرو توسعه نیز در شهرستان فعال خواهد شد .
جبارزاده ، توسعه معادن و صنایع پایین دست ، توسعه صنعت گردشگری ، توسعه کشاورزی با تغییر نحوه کشت ، مدیریت آب و پایاب سدها و احداث منطقه ویژه اقتصادی میانه را از مهمترین اولویتهای برای برنامه ریزی در سند تدبیرو توسعه این شهرستان عنوان کرد.
وی  بر تشکیل ستاد حمایت از سرمایه گذاری و تامین اعتبارات از طریق منابع غیر دولتی در سطح شهرستان میانه با حضور فرماندارویژه میانه ، نمایندگان ، امام جمعه ، رییس صنعت و معدن شهرستان تاکید کرد تا سرمایه گذاران برای رفع مشکلات خود با ستاد مواجه شده و از این طریق تمامی مشکلات آنها رفع شود.
جبارزاده خواستار توجه ویژه مدیران کل استان به شهرستان میانه با توجه به آمار بیکاری و موقعیت ویژه شهرستان شده از مدیر کل محیط زیست استان خواست تا محدوده های محیط زیست شهرستان را با توجه به توسعه معادن و صنایع آن بازنگری کند .
وی تاکیدکرد: میانه باید اولویت اول  برنامه ریزیها بوده و وضعیت اشتغال شهرستان از سوی تمامی مدیران کل مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.
جبارزاده بحث ارتقای ترکمانچای به شهرستان را از موارد مورد پیگیری خوانده افزود: در این مبحث به مستند سازی  روی آورده ایم و بخشی از کارهای آن انجام شده اما نیازمند ملزومات و صبر و سعه مردم منطقه است زیرا هر حرکت غیرمعقول تحقق این خواسته را به تعویق خواهد انداخت.
استاندار آذربایجان شرقی در بحث ماده 180 گفت:  پروژه های ملی و راه را از مصوبات شهرستان تلقی کردیم تا پیگیری شده و بالاتر از سقف اعتبار دریافت کنیم .
وی اظهار کرد: با توجه به وضعیت کشور و کمبود و نبود اعتبارات دولتی باید بدون توجه به اعتبارات دولتی به بخش خصوصی در راستای اجرای پروژه ها روی آوریم.
جبارزاده خواستار توجه ویژه مدیر کل راه و شهرسازی به بحث راههای میانه با توجه به اینکه بیشترین راههای استان در این شهرستان واقع شده و برخی راهها مخاطره آمیز است شد .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۱۶ ۰۹:۵۴
مبارکه شاهد پیشرفت شهرستان باشیم . به امید امرای در شهرمان

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز