کد خبر: ۳۱۱۹۵
۱۱۴۰ بازدید
۱۳ دیدگاه

با پیگیری فرماندارویژه میانه سند تدبیرو توسعه شهرستان به تصویب رسید

با پیگیری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه سند تدبیرو توسعه شهرستان میانه تدوین و به تصویب رسید.
اسماعیل حیدری آزاد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این سند بامطالعات و بررسیهای لازم از پتانسیلها، ظرفیتها و امکانات شهرستان در 4 محوراز سوی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان که شامل1- استخراج و فرآوری مواد معدنی، صنعت و ایجاد صنایع پایین دست2- توسعه گردشگری و میراث فرهنگی3- توسعه کشاورزی دانش بنیان و تکمیل زنجیره تولید و4- تاسیس منطقه ویژه اقتصادی میانه با تمامی مزایای منطقه آزاد ارس می باشد تدوین شده و در جلسه نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان وکمیته برنامه ریزی شهرستان که با حضور استاندار آذربایجان شرقی ، معاونین، مشاوران و مدیران کل استان و اعضای شورای اداری شهرستان، امام جمعه میانه و نمایندگان مردم شهرستان برگزارشد با 18 رای موافق از سوی مدیران کل استانی به تصویب رسید.
وی با بیان اینکه میانه در بخش صنعت و معدن از ویژگی بالایی برای اشتغالزایی برخوردار است با اشاره به آمار سال 90 تعداد کل کارگاههای صنعتی شهرستان را 293 واحد، تعداد شاغلین این واحدها را 3 هزارو 460 نفر عنوان کرده گفت: این شهرستان از معادن غنی سرشماری برخورداراست که در سال 90 آمار 62 معدن استخراج شد که از این تعداد 30 معدن فعال بوده و میزان استخراج مواد معدنی یک میلیون و 440 هزار تن از میزان اشتغالزایی الایی برخوردار است که به توجه ویژه برای فعالیت دیگر معادن نیازمند است.
فرماندارویژه میانه اظهارکرد: در این شهرستان دو شهرک صنعتی با 71 واحد مستقر و 70 واحد فعال و یک شهرک صنعتی بخش خصوصی و دو شهرک در حال اجرا و یک ناحیه صنعتی با 11 واحد مستقر و 6 واحد فعال در بخش صنعت رتبه 5 استان و از نظر میزان شاغلین صنعت رتبه 8 استان را داراست ، همچنین میانه با 62 معدن رتبه 2 استان و با تعداد معادن فعال در جایگاه ششم استانی قرار دارد.
حیدری آزاد، شبکه پایاب سد آیدوغموش با 15 هزار هکتار،آبرسانی میانه با حجم 20 میلیون متر مکعب در سال، احداث نیروگاه بادی آقکند با 25 مگاوات، مدیریت زنجیره تولیدات کشاورزی با 15 هزار تن، توسعه کشت زعفران، پسته، گیاهان دارویی و زینتی را از زیرمجموعه های هسته توسعه کشاورزی دانش بنیان و تکیل زنجیره تولید عنوان کرد.
فرماندارویژه میانه فرآوری معدن مولیبدن و طرحهای پایین دست، استخراج و فرآوری معدن پرلیت، اکتشاف معادن شهرستان، اجرای واحدهای فولاد آلیاژی و ورقهای فولادی، تولید پیچ و مهره را از زیرشاخه های هسته معدن و صنعت شهرستان برشمرد.
وی احداث دهکده گردشگری سلامت، صنایع دستی و تراش سنگهای قیمتی، مدیریت زیست محیطی منطقه حفاظت شده کاغذکنان در 51 هزار هکتار، محور گردشگری پل دخترو کاروانسرای جمال آباد، تکمیل محور گردشگری کندوان، ایجادسایت گردشگری دریاچه سد آیدوغموش در 20 هکتار، محور تاریخی ترکمانچای، ایجاد سایت گردشگری سد شهریاردر 100 هکتارو احداث پارک مینیاتوری بزرگ آذربایجان در دروازه آذربایجان با 10 هکتار را از شاخصه های مهم توسعه گردشگری و میراث فرهنگی شهرستان ذکر کرد که در سند تدبیرو توسعه گنجانده شده است.          
حیدری آزاد تاسیس منطقه ویژه اقتصادی میانه را نیازمند 3 هزار میلیارد ریال اعتبار عنوان کرده و گفت: تهیه طرح توجیهی، اخذ مجوزو اجرای طرح از سال جاری شروع و تا سال 98 از سوی بخش خصوصی به اتمام خواهد رسید.
گفتنی است شهرستان میانه با بیش از 5 هزارو 595 متر مربع از نظر وسعت بزرگترین شهرستان استان آذربایجان شرقی محسوب شده و دارای 5 شهر، 4 بخش ، 17 دهستان و 398 روستای دارای سکنه می باشد و در جنوب شرقی استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۲۱ ۲۰:۳۸
هرکه امد عمارتی نو ساخت /رفت ان را به دیگری پرداخت
۹۳/۹/۲۱ ۱۵:۰۷
برادرم آقای رنجبران من نام سازمان را نگفتم که گفت و شنودها سریالی نشود اما خودتان میخواهید آیا شما کار همه مردم را اینچنین پیگیری میکنید. چه شده دایه مهربانتر ازمادر که شداید؟! جناب رنجبران موضوع مورد طرح شما مانند مذاکرات ژنو مشکلات توافق دارد ویا شاید زیاده خواهی در میان است و از سویی فرمانداری ناظر مصوبات است نه توافق کننده شما فرض کنید همین امروز جمعه و روز تعطیل فرمانداری موافق مشکلات مطروحه شما باشد آیا مشکل حل میشود؟ چرا علیرغم توضیحاتی که دادم میخواهید فکر همشهریان را بیهوده آزرده می کنید؟ پس بیایید منطقی با موضوع برخورد و بدنبال توافق برد برد با طرف مقابلتان باشید
۹۳/۹/۲۰ ۲۲:۵۵
نیم عمل به زصد گفتار /جوجه رو اخر پاییز میشماریم
۹۳/۹/۲۰ ۱۹:۱۷
یکی از لازمه های رشد و توسعه همه جانبه هر شهر و کشوری داشتن چشم انداز و برنامه ریزی لازم زمان بندی شده می باشد.پس از بررسی نقاط ضعف و قوت موجود و امکان سنجی توانمندهای منطقه تنها با داشتن نقشه راه و چشم انداز توسعه یا نقشه راه است که می توان بر مشکلات موجود غلبه یافته و با بسیج امکانات و برنامه ریزی دقیق اهداف مد نظر را تا وصول به نتیجه دنبال نمود.اگر امروزه هر شهروند آگاه و بصیر با وجدانی از وجود نواقص و مشکلات شهرمان به درد آمده و لب به انتقاد گشوده یا اقدام به اظهار نظروارائه طریق می نماید و با موشکافی باید ها و نبایدها را به مسئولین و آحاد مردم گوشزد می نماید بی شک درد مشترکی دارد که خود را بسان همه مسئولین و دست اندر کاران مدیریت شهری و کلیه همشهریان دیگر در ضعف و قدرتهای موجود دخیل دانسته و سعی در رفع مشکلات در حد توان و نقش اجتماعی خود دارد. سالیان سال یکی از بزرگترین عوامل عقب ماندگی و عدم و رشد و توسعه شهر و منطقه ما در کنار سایر فاکتورهای دیگر نداشتن چشم انداز توسعه و سند توسعه بوده است و معمولا هر تلاش و اقدام موثری نیز در حد مورد قبول به حصول نتیجه نمی رسید،حال که به لطف الهی و با همت دولت مردان ، دولت تدبیر و امید این امر با همه نقاط مثبت و ضعفهای موجود تحقق یافته آیا همه هموطنان و همشهریان فهیم و آگاه بهتر نمی دانند که کنار هم و دست در دست هم با همتی والا و با نقدی آگاهانه سعی در اجرا و تحقق اهداف مد نظر سند توسعه بر آیند و کمبود ها و نقاص موجود را در مسیر اجرا معین ، مرتع و تکمیل نمایند.
۹۳/۹/۲۰ ۱۸:۵۱
رادر عزیزم جناب آقای زرین با سلام خدای ناکرده در مطلبم قصدو نیت به هیچ وجه جنابعالی نبوده و نیستید هم چنان که فرمودید همه اقشار این مسائل و موضوعات را نیک می دانند ولی آیا همه آنچه را میدانند بازگو میکنند؟ یقینا باید حرفها را گفت و بی تفاوت از روی مسائل نباید گذشت . بنده آنگونه که نوشته اید جسارت نکرده ام و روی سخنم این بوده است که در شهرستان خیلی موضوعات کوچک و خرد وجود دارد که بدنبال مرتفع شدن آنها نیستیم و یا نمی خواهیم حلش بکنیم ولی برخی موضوعات را خیلی بزرگ میکنیم و تمام مشکلات حاشیه ای را با آن حل و مرتفع مینماییم چنانکه آب از آب تکان نخورد و همه چیز را بر وفق مراد نشان میدهیم . جناب آقای زرین روزهاست و ماههاست که با نامه کتبی از جناب آقای مدیر درخواست وقت ملاقات شده هنوز جوابی داده نشده نه به خاطر مسائل شخصی بلکه به خاطر توسعه شهرستان آیاباید منتظر بمانیم هر وقت اعتبار 3000میلیارد ریالی سند تدبیر و توسعه تامین شد بعد به ملاقات شرفیاب شویم یا عطای آن را به لقایش ببخشیم و بگوییم به ما چه؟موضوع پایانی را به عنوان مثال خدمتتان عرض کردم مگر موضوع فوق خارج شهر میباشد ؟ مگر در محدوده مدیریتی شهر نمیباشد؟ مگر از موضوع فوق مردم منطقه در فشار و اذیت نیستند ؟ که میفرمایید به فرد و سازمان مربوطه مرتبط است؟ سازمان مربوطه نمی خواهد موضوع را حل نماید آیا وضع به همان منوال باید ماند؟ چه کسی است که به مسئول مربوطه باید تذکر بدهد؟ اینگونه که نمیشود همه کارها را به امان خدا سپرد.جناب آقای زرین اینها دیگر به فرهنگ ارتباط ندارد اینها به درک موقعیت زمان ارتباط پیدا میکند و ذره ای تعصب ناب شهر را داشتن با عرض ارادت
۹۳/۹/۲۰ ۱۳:۵۸
با عرض سلام و تجدید ادب و احترام خدمت برادر بزرگوارم جناب آقاي حاج بهرام رنجبران لازم است بنا به رسم دیرین و حکم پاسخگو بودن در شرایط مختلف، دو نكته را به خدمت حضرتعالي و دوستان گرامي که در فضای مجازی به طریقی در مسیر مسئله پیش آمده قرار گرفته اند، عارض شوم. - روابط عمومي پل ارتباطي بين مردم، مسئولين و سازمان است که وظيفه اقناع و اطلاع رساني بی وقفه را عهده دار می باشد و بنده نیز بعنوان مسئول این واحد و عيون مردم در اين سازمان دولتی، در كنار همكاران و اصحاب رسانه شهرستان انجام وظيفه مي نمايم، كه قطع به یقین اگر غير اين باشد دچار اشتباه و به خطا رفته ام. - در مورد افزايش مسائل و مشكلاتي كه از سوی جنابعالی مطرح گردیده نیز باید گفت قاطبه مردم از اقشار و اصناف مختلف جامعه، آنها را لمس مي كنند و اظهر و من الشمس است که نه تنها در اینباره و پیش آمدن مشکلات کلان بنده مرتکب قصوری نگردیده ، بلکه بعنوان عضوی از همین جامعه و شهر عزیزم در کنار مردم با مشكلات دست و پنجه نرم مي كنم. اگر دیگران نه، بی گمان شما باید نیک از مسائل آگاه باشید که سالها در پست هاي مديريتي فعاليت نموده ايد. شما شايد جزو معدود افرادي هستيد كه در پستهای مختلف سازمانهاي متفاوت سي سال خدمت و مديريت كرده ايد؛ شما بزرگوار چنان داد سخن میدهید که گویی باعث و بانی تمام مشکلات از خرد تا کلان در این شهرستان و یا شاید در نظرتان حتی بنده است، مسائل و معضلات مربوط به وزارات در این اداره شهرستانی باید حل میشده که متأسفانه نشده است. باور بفرمایید که قیمت نفت، گاز و نان، دست حقیر نیست و گمان نمیرود که عمرم برای چنین بلوف زدن در این باره کفاف دهد، هر چند بی گمان سخنوری همراه با شعارهای شیرین امّا بیهوده و به اصطلاح آب در هاون کوبیدن بسیار راحت و شیرین است، ولی بهتر از همه چنین است که بنده و شما از پرداختن به آنها پرهیز کنیم!. نكته آخر دوست عزيز موضوع پاياني و مد نظر شما که در مورد کمربندی ساحلی بود، مربوط به اختلاف مابين مالك و طرف دومي است، كه قطعاً نیک می دانید که آنهم معاونت استانداري و فرمانداري ويژه شهرستان ميانه نيست، اگرچه بارها و بارها در این خصوص میانجی گری ها از سوی بزرگان و ریش سفیدان از طریق این اداره صورت پذیرفته و در پایان این را برادرانه از زبان شخص بنده به خدمتتان عرض میکنم که همه اینها بی ارتباط با فرهنگمان نیست. من الله توفیق
۹۳/۹/۲۰ ۰۸:۲۷
این نوشته دقیقا همانی است که چند روز قبل خانم غفاری منتشر کرده بودند میتوانستید یه کم بیشتر توضیح دهید و بازه زمانی پروژه ها و منابع تامین مالی پیش بینی شده را بیان نمایید چون ما مارگزیده هستیم و هنوز با شک و تردید به انجام این پروژه ها مینگریم و حداقل فکر میکنیم با انجام فرسایشی آنها ، زخمی بر زخمهای مزمن مان افزوده خواهد شد
۹۳/۹/۱۹ ۱۹:۴۵
آقای رنجبران شما دیگه چرا،اینایی که میگین تازه یادتون افتاده؟؟شما که خودتون مسئول بودین،شما که بخشدار بودین چه گلی به سر بخش زدین.تازه فهمیدین که باید برا شهر میانه و شهروندان میانه اسایش لازمه رو فراهم کرد ؟؟واسه همینه شدین کارشناس و هر روز تو راهروهای فرمانداری سرگردانین
۹۳/۹/۱۹ ۱۴:۳۱
برادر عزیزم جناب آقای زرین - مستحضر هستید که قیمت نفت به 67 دلار رسیده و پیش بینی میشود در سال 94 به 43 دلار کاهش یابد .زیاد بر طبل تبلیغات نکوبید .زندگی آن است که امروز در آن هستیم . ما اهل برنامه نبوده و نیستیم به گذشته نگاه بکنید ببینید چه بلایی بر سر برنامه های گذشته آمده ؟ کدامیک از آنها به درستی به تحقق رسیده؟ امروز دل خوشی مسئول این است که با اینگونه برنامه و امورات مسئولیت خود را به رخ مردم بکشد . قیمت نان با افزایش ملایم 30درصد ی را امسال شاهد شدیم همین که از نان شروع کردیم آخرش را خدا به خیر کند. آقای زرین باور بفرمایید سوراخ دعا را گم کرده ایم . بازگشایی اطراف امامزاده اسماعیل چه شد؟ در بازگشایی 300 متر کمر بند ساحلی 15 سال است گیر کرده ایم . اگر راست میگویید برنامه و سند همین ها هستند خیلی جای دوری نروید.اینها را حل بفرمایید بقیه را به حساب ذخیره آخرتتان در حساب سپرده تان پس انداز کنید. خداوند به همه نیک اندیشان پاداش و اجر واقعی را عنایت بفرماید.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز