کد خبر: ۳۸۶۱۴
۱۰۵۹ بازدید
۸ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

بالاترین افتخار برای ارتش مردمی بودن آن است/گزارش تصویری روز ارتش

معاون استاندار و فرماندارویژه میانه با تاکید بر اینکه بالاترین افتخار برای ارتش، مردمی بودن آن است گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر تاییدات فرماندهی کل قوا و تجهیزات مدرن نظامی، از پشتیبانی قلبی مردم غیور ایران برخوردار است.

حمید شکری در مراسم سان رژه نیروهای مسلح شهرستان میانه به مناسبت گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، به دستور خداوند سبحان در قرآن کریم اشاره کرده افزود: خداوند به مسلمانان دستور داده تا هم از نظر نیرو و هم از نظر تجهیزات نظامی خود را به روز کنند که امروز افتخار ما این است که ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران با عمل به این دستورالعمل قرآنی برای مقابله با دشمنان نظام و دفاع از میهن اسلامی آماده است.

وی با گرامیداشت شهدای گرانقدر انقلاب و نظام از جمله شهدای پرافتخار ارتش، اظهار کرد: ارتش قبل از انقلاب در یک فضای بسته ی وابسته تربیت یافته بود اما متن ارتش یک متن مردمی و توده ای بود که در زمان انقلاب از وابستگی به فرد رها شده و به صفوف ملت پیوست تا در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نقش مهمی ایفا کند.

فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) بر متن ارتش واقف بوده و برخلاف نظر برخی از بدخواهان مبنی بر انحلال ارتش بر ابقا و تقویت آن دستور داده و روز 29 فروردین را به نام روز ارتش نامگذاری کردند، افزود:  اقتدار نیروهای مسلح کشور بر دل دشمنان انقلاب و نظام هراس انداخته است.

شکری با بیان نقش مهم ارتش، سپاه و بسیج در دوران هشت سال دفاع مقدس در جنگ نابرابر با دشمن حمایت شده از جانب تمامی ابرقدرتهای جهان افزود: با رشادت ها و نثار خون پاک غیورمردان ایران در این جنگ، نه تنها یک وجب از خاک ایران تقدیم دشمن نشد بلکه بر عزت و اقتدار نظام افزوده شد.

وی خودکفایی ارتش در تجهیز امکانات رزمی و مدرن و نیز رهایی از وابستگی و آمادگی نیروهای ارتشی و پشتوانه مردمی آن را از افتخارات مهم ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرده افزود: سرافرازی، اقتدار و افزایش توان دفاعی ارتش جمهوری اسلامی ایران باعث افتخار ایران و ملت قدردان آن بوده و امیدواریم ارتش در راستای اهداف متعالی انقلاب و نظام پایدارتر و مقتدرتر از همیشه قدم بردارد.

گفتنی است فرماندارویژه میانه به همراه اعضای شورای اداری واعضای شورای تامین و نیروهای مسلح شهرستان در محل مزار شهدای شهرستان حضور یافته و با نثار فاتحه و عطرافشانی یاد و خاطره شهیدان گرانقدر شهرستان را گرامی داشته و ادای احترام نمودند.

گزارش تصویری روز ارتش/عکس: رضا امامی

   

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز