کد خبر: ۴۲۳۸۰
۲۸۵۰ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

شکری در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی میانه:

مشروعیت، قدرت و کارآمدی از مولفه های مهم امنیت پایدار است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه به اهمیت امنیت پایدار و لازمه استقرار آن در جامعه گفت: امنیت پایدار نیازمند مولفه های مهمی چون مشروعیت، قدرت و کارآمدی نظام سیاسی حاکم بر جامعه است.

حمید شکری در مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان میانه گفت: اگر نظام سیاسی حاکم بر جامعه از مشروعیت و مقبولیت در بین مردم برخوردار نباشد، پشتوانه مردمی خود را از دست داده و مردم را تهدیدی برای خود دانسته و کشورهای دیگر نیز به هر طریقی سعی در ضربه زدن به نظام را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشور ما از لحاظ مشروعیت و مقبولیت مشکلی نداشته و از لحاظ قدرت نظامی نیز قدرت اول منطقه محسوب می شویم گفت: کشور ما از لحاظ قدرت اقتصادی دارای مشکل بوده و اگر توان دولت از جنبه قدرت اقتصادی افزایش نیابد، امنیت کشور به خطر خواهد افتاد.

شکری اظهار کرد: اگر نظامی مشروعیت و قدرت داشته اما کارآمد نباشد از جمله در بحث ایجاد امنیت، شاهد مشکلات بزرگی در جامعه خواهیم بود.

فرماندار ویژه شهرستان میانه از زحمات و تلاش شبانه روزی سرهنگ خشتگر در راستای کسب توفیقات بالای شهرستان در عرصه امنیت تقدیر کرده وی را فردی آگاه به مسائل اجتماعی و فرهنگی شهرستان و انسانی اخلاق مدار خوانده برای سرهنگ هاشم شعفی در سمت فرمانده جدید آرزوی توفیق کرده خواستار مشارکت همه جانبه شهرستان با نیروی انتظامی در راستای تامین امنیت بیشتر در شهرستان شد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: در اجرای قانون و برخورد با متخلفین، تعارف نداریم.

سرهنگ اسماعیل اسماعیل زاده در این مراسم بر کمک همه جانبه سازمانها در اجرای برنامه های نیروی انتظامی در راستای حل مشکلات جامعه تاکید کرد.

وی برقراری نظم و امنیت در جامعه را امری مشارکتی عنوان کرده افزود: در صورت مشارکت عمومی  با نیروی انتظامی شاهد ایجاد بالاترین امنیت در سطح جامعه خواهیم بود.

اسماعیل زاده با بیان اینکه استان آذربایجان شرقی در بحث جرائم خشن از جمله سرقتهای خشن از امن ترین استانهای کشور محسوب می شود افزود: در سال گذشته در وقوع جرائم با 3 درصد کاهش و در سال جاری نیز با کاهش 7 درصدی روبرو هستیم که نشان از زحمات و تلاش شبانه روزی عوامل انتظامی در سطح استان است.

 وی معضل اعتیاد و مواد مخدر در جامعه را خانمان برانداز خوانده، اعتیاد را منشا بسیاری از جرایم از جمله سرقت‌های خرد دانست و تصریح کرد: هم اکنون دو سوم زندانیان کشور به دلیل جرایم مربوط به اعتیاد زندانی بوده  و از سویی ۷۰ درصد سارقان به سبب اعتیاد به مواد مخدر دست به سرقت می‌زنند.

اسماعیل زاده برخورد قاطع  با توزیع کنندگان مواد مخدر و جمع آوری معتادین از سطح شهرها را از اولویت‌های اصلی پلیس دانست و گفت: پلیس با قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر به هیچ وجه مماشات نخواهد کرد و با بکارگیری تمام ابزارها و تجهیزات خود با آنها مبارزه و برخورد خواهد کرد که قوه قضائیه هم در این زمینه عزم جدی دارد.

وی اظهارکرد: استان ما در حوزه پاکسازی جامعه از معتادین و برخورد جدی با قاچاقچیان و میزان کشفیات در زمره استانهای طراز اول کشور قرار دارد از برخورد جدی پلیس با هنجارشکنان جامعه در حوزه های مختلف و راه اندازی عنقریب اردوگاه  ماده 16 خبرداده افزود: با احداث این مرکز تمامی معتادین از سطح شهرهای استان جمع آوری شده در این مرکز نگهداری و بازپروری خواهند شد.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان به مشکل تصادفات و صدمات جبران ناپذیر آن به جامعه و خانواده ها اشاره کرده، فرد، جاده و وسیله نقلیه را سه عامل مهم در تصادفات خوانده افزود: اگر این سه عامل از استاندار لازم برخوردار باشند شاهد وقوع تصادفات ناگوار نخواهیم بود.

اسماعیل زاده از کاهش آمار تصادفات درون شهری و برون شهری منجر به فوت در طی 4 سال گذشته خبرداده افزود: در سال جاری شاهد کاهش 20 درصدی تصادفات منجر به فوت هستیم.

در این جلسه طی حکمی از سوی فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و به پیشنهاد فرمانده انتظامی استان، سرهنگ هاشم شعفی بعنوان فرمانده جدید انتظامی شهرستان میانه منصوب و از زحمات سرهنگ محمد خشتگر تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است سرهنگ شعفی پیشتر فرماندهی انتظامی هشترود را به عهده داشت.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۳/۲۸ ۱۷:۱۲
صدشکر که این امد وصد حیف که ان رفت

اخبار روز