کد خبر: ۴۷۶۰۶
۵۷۶ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی بود که دشمن را از فکر جنگ منصرف و پای میز مذاکره نشاند

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه با تبریک هفته دفاع مقدس با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و  دستورات خداوند برای بکارگیری توان خود برای مقابله با دشمنان خدا و دشمنان خود افزود: معنی  این کللام الهی این است که وجود دشمن و جنگ در دنیایی که در آن زندگی می کنیم انکار ناپذیر بوده و حتی در عصر امروزی شرایط بدتر نیز شده است.

حمید شکری در مراسم سان رژه نیروهای مسلح شهرستان میانه که بمناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد با بیان اینکه مسلمانان هر کشوری باید قدرت بازدارندگی داشته باشد، افزود: قدرت نظامی و معیشتی دو عامل مهم بازدارندگی هستند و اگر این قدرت ها در حدی نباشد که کشور نتواند از خود ایستادگی به خرج دهد یقینا چشم طمع دشمنان به دنبال تجاوز و حمله به خاک آنان خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از آمادگی بالایی در تمامی زمینه ها از جمله نظامی و دفاعی برخوردار است گفت: همه به خاطر داریم در چند سال اخیر که دشمنان مدام تهدید می کنند ولی قادر به عملیاتی کردن و جرات و فکر عملی کردن حمله را نداشتند و این قدرت بازدارندگی باعث شد تا دشمنان از فکر حمله به جمهوری اسلامی منصرف شده و پای میز مذاکره بنشینند.

فرماندار ویژه میانه گفت: مردم میانه با حضور پرشور در این مراسم، حمایت خود را از فرزندان خود به نمایش گذاشتند و داشتن پشتیبانی مردمی یکی از پیامهای مهم نیروهای مقتدر مسلح ماست.

شکری با یادآوری خاطراتی از هشت سال دفاع مقدس و حمله رژیم بعثی عراق به میهن اسلامی، حضور خودجوش مردم با اتکا به ایمان الهی را زمینه مهیا شدن آنان برای مقابله با دشمن خوانده، رهبری های مدبرانه امام راحل(ره) را عامل اساسی برای به ثمر رسیدن پیروزی ایران اسلامی مقابل دشمن بعثی عنوان کرد .

فرمانده تیپ 36 پیاده مکانیزه ارتش میانه نیز در ابتدای مراسم هدف اصلی در جنگ ها را تحمیل اراده سیاسی یک دولت یا ائتلاف دولت ها به دولت دیگر خوانده افزود:  اهداف حداکثری این جنگ ساقط کردن نظام سیاسی مستقر در آن کشور است که جنگ یا هجوم باعث تضعیف قدرت ملی آن نظام از طریق قراردادهای سیاسی بر کشور مورد هجوم می شود.

امیر سرتیپ شاپور توکلی به تشریح مشخصه های منحصر به فرد جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی پرداخته، از این جنگ به عنوان طولانی ترین و پرهزینه ترین جنگ در منطقه غرب آسیا پس از جنگ جهانی دوم نام برد.

وی با بیان اینکه پیروزی نظامی و سیاسی ایران بر عراق، معادلات سیاسی منطقه را به نفع ایران تمام کرد، افزود:  در طول چنگ مدیریت منحصر به فرد 2 و نیم میلیون داوطلب بسیجی، آموزش و تجهیز آنها لازمه ی یک مدیریت و نبوغ منحصر به فرد است که فرماندهان نظامی ایران اسلامی از آن برخوردار بودند و این قابل توجه بود.

توکلی ادامه داد: این جنگ هرچند هزینه های سنگین مادی و معنوی بسیاری برجای گذاشت ولی پیروزی مطلق ایران را در بر داشته ،  بینی دشمن به خاک مالیده شد و باید این پیروزی را باید گرامیداشت.

فرمانده ارتش میانه، حفظ نظام اسلامی و تمامیت ارضی،  بالا رفتن و حفظ خودباوری نیروهای نظامی کشور و ارتقای جایگاه ایران از نظر سیاسی و نظامی را از ثمرات پیروزی در جنگ تحمیلی هشت ساله عنوان کرد.

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز