کد خبر: ۶۸۴۲۸
۳۰۷ بازدید
۲ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه بر عملکرد شوراهای اسلامی در جهت منافع عمومی تاکیدکرد

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با بیان اهمیت  نقش شوراهای اسلامی شهر، شهرستان و روستاها در تصمیم گیری و پیگیری امور تاکید کرد: اعضای شوراهای اسلامی باید منافع عمومی در شورا را مد نظر قرار داده و از پرداختن به مسائل حاشیه ای بپرهیزند.
 حمید شکری در جلسه بررسی مشکلات بخش ترکمانچای میانه با اظهار رضایت از عملکرد شورای شهرستان و شوراهای 5 شهر میانه افزود: باید با همکاری و تعامل لازم، هر گونه اختلاف را  در راستای توسعه هر چه بیشتر شهرستان حل و فصل کرد.
وی اعضای شورای اسلامی شهر ترکمانچای را افرادی دلسوز و پیگیر امور شهر توصیف کرده افزود: خوشبختانه شاهد توسعه قابل توجه شهر ترکمانچای نسبت به سالهای قبل هستیم که نشان از تعامل، تلاش و پیگیری اعضای شورای این شهر و همراهی بخشدار،شهردار و دیگر مسوولین عنوان نمود.
شکری در ادامه با اشاره به روند پیگیری ارتقای ترکمانچای به شهرستان   از سوی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان گفت: باید با کارهای زیربنایی  زمینه های لازم برای شهرستان شدن ترکمانچای را فراهم کنیم که در این خصوص پیگیر استقرار اداره یا نمایندگی ادارات در ترکمانچای هستیم که  بنیاد مسکن یکی از این ادارات است که به زودی در ترکمانچای استقرار خواهد یافت.
فرماندار ویژه میانه با تاکید بر اینکه ارتقای ترکمانچای به شهرستان،  امتیاز و مزیتی بزرگ برای شهرستان میانه محسوب می شود به مکاتبات انجام شده با استان و مکاتبات استان با تهران برای تحقق این موضوع اشاره کرد.
شکری همچنین افزود: سایر مشکلات مطرح شده از سوی شورای اسلامی شهر ترکمانچای از جمله راه روستایی، آب شرب، مخابرات، شهرک صنعتی، آثار تاریخی و باستانی در حوزه امور عمرانی و مستلزم تامین اعتبارات است.
وی به محدودیت اعتباری و مالی  و مشکلات دولت با توجه به وضعیت اقتصادی مملکت اشاره کرده افزود: تقسیم بندی بودجه نیز بر اساس چارچوب و الزاماتی بوده و در وهله اول شامل اولویتهاست که خوشبختانه بیشترین کمک از سوی دولت به شهرداریها انجام شده تا امورات شهر که در دست شهرداری و شوراهاست به خوبی انجام شود.
فرماندار ویژه میانه در خصوص مشکلات مسکن مهر و آب شرب شهرستان و دیگر امور با اشاره به دعوت از مدیران کل استانی و حضور آنها در شهرستان گفت: خوشبختانه در شهرها نگرانی آب شرب نداریم و مشکل منبع آب شرب ترکمانچای، همچنین مشکل مسکن مهر ترکمانچای نیز با تغییر پیمانکار و اجرای پروژه رفع شده است.
وی همچنین با بیان اینکه اعتبارات شهرستان از محل تملک و دارائیهای استان و از محل ماده 180 می باشد افزود: در سال گذشته از این محل اعتبار تخصیصی تعلق نیافت اما امیدواریم در سال جاری بتوانیم با تخصیص اعتبار لازم و توزیع آن به اجرای پروژه های نیمه تمام و پروژه های تعریف شده در سطح شهرستان بپردازیم.
شکری با بیان اینکه ترکمانچای از برخوردارترین بخشها در حوزه آب ، برق و راه است به اختصاص بودجه 5 میلیارد تومانی در سال جاری به این بخش اشاره کرده گفت: ترکمانچای بیشترین بودجه شهری را در شهرستان میانه به خود اختصاص داده است.
شکری در پایان خواستار گنجاندن برخی از پروژه های بزرگ شهرستان از جمله سد ورزقان و خلیفه لو در شمار پروژه های ملی برای تامین اعتبار آنها از منابع ملی شده گفت: در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با توجه به اینکه ترکمانچای منطقه ای استراتژیک بوده و عهدنامه ترکمانچای در این منطقه بسته شده به جد پیگیر رسیدگی به آثار این منطقه از جمله حمام امیرکبیر هستیم.
 
 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱۰/۹ ۱۲:۵۲

سلام برفرماندار محترم
سوالی هست براینکه چرا میانه اداره گمرک ندارد با توجه به جاده های بین المللی میانه و راه اهن سراسری چرا میانه اداره گمرک ندارد

۹۵/۱۰/۹ ۰۰:۴۰

فقط تاکید! برای رفع همه ی مشکلات جامعه همه ی مسولان . از دولت های مختلف می آیند و تاکید میکنند و ما خوشحال میشویم و امیدوار به آینده.
شما هم تاکید کنید

اخبار روز