کد خبر: ۶۸۴۲۹
۳۹۷ بازدید
۱۱ دیدگاه

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه بر تهذیب و تربیت نفس همراه با تربیت جسم در جوانان تاکید کرد

 معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه شهرستان میانه با تاکید بر اهمیت آموزه ها، ارزشها و باورهای دینی در جلوگیری از آسیبهای اجتماعی بر تهذیب و تربیت نفس همراه با تربیت جسم در جوانان تاکید کرد.
محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با سه محور ازدواج و خانواده،  سلامت و بهداشت روان و جسم و برگزاری همایش انس با قرآن برای جوانان گفت: برگزاری گفتمانهای دینی و همایشهای مذهبی و قرآنی سبب هویت بخشی ملی و دینی در جوانان ما شده و راهکار درست زندگی فردی و اجتماعی را به آنها خواهد آموخت.
وی با بیان اینکه جوانان و نسل امروز جامعه مدیران و آینده سازان فردای جامعه خواهند بود افزود: برای ساختن آینده ای روشن  باید  مشکلات و خواسته‌های جوانان را شناسائی کرده و  در جهت ساماندهی امور آنان  برنامه ریزی مناسب توأم با کار کارشناسی داشته باشیم.
مشایخی با بیان اینکه دوران جوانی از سنین 18 تا 29 از حساس ترین و پرشورترین دوران زندگی هر فرد محسوب می شود بر ایجاد نشاط، شادابی، تحرک و پویایی در بین جوانان  تاکید کرده افزود: مدیریت آگاهانه این دوران از سوی خانواده ها و ارگانهای ذیربط  سبب پیشرفت و توسعه همه جانبه جامعه خواهد بود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه آسان‌سازی زمینه ازدواج  و آموزش ازدواج موفق را یکی از راهکارهای مهم جلوگیری از دچار شدن جوانان به آسیب‌های اجتماعی عنوان کرده گفت: این امر باید از سوی مسوولین امر مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی بر ضرورت برگزاری کلاس‌های ازدواج موفق، مهارتهای زندگی و کارگاههای آموزش سلامت اجتماعی از جمله برای ورزشکاران که با دوپینگ سلامت جسمانی خود را به خطر می اندازند تاکید کرد.
مشایخی همچنین عقد تفاهم نامه بین حوزه و دانشگاهها مبنی بر حضور روحانیون برای برگزاری گفتمان دینی و علمی و احیای ارزشهای اسلامی از جمله سنت حسنه ازدواج  در محیط دانشگاهها را ضروری خوانده گفت: دانشگاهها  از جمله جامعه هدف در ستاد ساماندهی امور جوانان به شمار می روند.
وی قشر جوان روستایی و عشایری را از دیگر جامعه هدف در این ستاد عنوان کرده گفت: جوانان روستایی و عشایراز  جمله در بحث اوقات فراغت  و سلامت جسمی و روانی به فراموشی سپرده شده اند که باید به صورت تیمی بتوانیم به اهداف مورد نظر ستاد در میان این قشر دست یابیم.
معاون فرماندار میانه در پایان بر پیگیری و اجرای مصوبات جلسات قبلی تاکید کرده از همراهی و تعامل مسوولین شهرستان برای  عملیاتی شدن این مصوبات تقدیر کرده،  بر حضور روسای ادارات در جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان به همراه مشاورین خود تاکید کرد.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان میانه نیز در این جلسه مهارت آموزی و آگاهی بخشی به والدین و جوانان را از مهمترین اهداف ستاد ساماندهی امور جوانان عنوان کرده گفت: با بررسیها و مطالعات انجام شده از سوی ستاد عواملی از قبیل تغذیه ناسالم، مصرف مواد مخدر و الکل، استعمال دخانیات، خشونت، رفتارهای پرخطر جنسی، مصرف مواد نیرو زا و قرصهای چربی سوز و هورمونی، اختلالات روحی و افسردگی و بیماریهای جدید را از جمله خطراتی عنوان کرد که جوانان جامعه را تهدید می کند.
مهدی نوایی با اشاره به اینکه یک سوم جامعه ما در حدود 23 میلیون نفر را جوانان تشکیل می دهند افزود: اگر حکومت، نظام و مسوولین برای جوانان برنامه ریزی نکنند، ماهواره، اینترنت، فضاهای مجازی با برنامه ریزی بهره لازم را از جوانان ما خواهند برد.
وی  فاصله گرفتن از معنویات و قرآن را مهمترین عامل عدم موفقیت و کاهش امید به زندگی در بین جوانان عنوان کرده گفت: این در حالی است که قرآن کاملترین و جامعترین راهکارها و مهارتهای زندگی و فردی را به انسان ارائه می کند.   

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱۰/۹ ۱۹:۳۱

آقای فرماندار نیروگاه میانه چی شد ؟

۹۵/۱۰/۹ ۱۴:۳۳

سلام دوستان امروز به یکی از ادارات جهت انجام امورات مراجعه کردم کارمندی را پشت میز و بدون مراجعه کننده دیدم رسیدم بهش سلام دادم انگار که اتسانی پشت میز نبود جواب سلام مرا بدهد خودم از خودم شرمنده و خجالت کشیدم و دستمو بردم به صورتم از خجالتی ، انکار که من اشتباه کرده بودم نباید سلام میدادم اومدم خونه به فکر سلامی که داده بودم میکردم به خودم گفتم مگر اولین امام شیعیان حضرت علی ابن ابی طالب مولایمان نفرموده هرکس بدون سلام کلام شروع کرد جوابش ندهید آیا جواب سلام گرفتن واجب نیست این پست ها به کسی نمونده و نخواهد موند فقط خوبی ها و خدمت و کشایش مشکل مردم خواهد موند

۹۵/۱۰/۹ ۱۲:۵۸

چرا میانه اداره گمرک نداره باوجود جاده های بین المللی میانه و راه آهن سراسری میانه و موقعیت جغرافیایی میانه چرا اداره گمرک وبسیاری از ادارات در میانه وجود ندارد که نبود این ادارات باعث کاهش امار اشتغال درشهر شده است

۹۵/۱۰/۹ ۱۲:۳۷

کار

۹۵/۱۰/۹ ۰۰:۳۷

همه مسولان کشور بر رفع همه ی مشکلات، مبارزه با مفاسد، پرهیز از پارتی بازی ، قطع دست های آقازاده ها از بیت المال ، بهبود معیشت مردم و هزاران درد هزار ساله ی مردم فقط تاکید میکنند.
ایرادی ندارد شما هم به عنوان یکی از مسولان شهر محروم میانه فقط و فقط تاکید کنید.

۹۵/۱۰/۸ ۲۳:۱۷

همت خانواده ها نیز نیاز است اینکه بنشینیم مسئولان اقدام کنند صحیح نیست

۹۵/۱۰/۸ ۲۳:۰۸

تاکید تاکید تاکید و باز هم تاکید ...

۹۵/۱۰/۸ ۲۲:۰۴

جناب معاون فرماندار با شکم خالی که ناشی از نداشتن شغل مناسب هستش مگر می توان به تهذیب نفس رسید مگر نه اینکه مولایمان حضرت امیر فرمودن گناه همسایه دیوار به دیوار فقر است و نه اینکه فقر هم از بیکاری می آید و نه آنکه بیکاری هم از نداشتن سه بند مهم (پ) که شامل پارتی پول و پرویی میشود جوانی که نه پارتی مثل حضرت هادی دارد کنه پولی برای خدای ناکرده برای رشوه دادن و پارتی درست کردن و نه میتواند از موانع چند لایه حفاظتی مسولین و مدیرانی مثل شما ها و فرمانداران محترم بگذرد تا بواسطه پرویی کاری برای خود درست کند چطور احتضار دارین که تهذیب نفس کند تا درویش و صوفی صفت شود. یک سوال بی تعارف از شما آقای مشایخی معاون محترم فرمانداری ویژه میانه آیا حتی بعنوان نمونه است یکی از جواهر زادگان یا برادررادگان یا خواهر یا برادر یاخواهر زاده فر برادر زادگان خانوم محترمتان بیکار هستند یا بواسطه داشتن فامیلی مثل شما در یکی از ارگانهای شهری یا استانی و یا در فولاد مشغول به کار هستن؟

۹۵/۱۰/۸ ۱۹:۵۲

متاسفانه این تاکیدها اثر بخش نیست.جوان امروز با تشکیل جلسه و تاکید بر تهذیب به سمت تعالی حرکت نخواهد کرد.از این جلسات در طول سال و در همه شهرها برگزار میشود اما خروجی اثر بخش ندارد و فقط برای تدوین صورتجلسه برای ارجاع به مسئولین بالادست مفید هست.باید چاره ای اساسی اندیشید.به قول رهبری باید اقدام و عمل کرد.وقتی جوان با بی عدالتی محض در جامعه مواجه هست و بدون پارتی نمی تواند مشغول به کار شود چگونه تهذیب کند.

۹۵/۱۰/۸ ۱۹:۴۹

باز هم همان حرف های کلیشه ای و تکراری.

بدون داشتن شغل وآسوده هیچ جوانی نمی تواند روح و جسم خود را تهذیب کند.

منتظر از هم پاشیدگی جامعه مان باشیم...

اخبار روز