کد خبر: ۷۳۶۰۸
۲۷۰ بازدید
۴ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

دست به عصا بودن از سوی مدیران دستگاهها و بانکها در سال جاری قابل قبول نیست

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: مردم با حضور گسترده و پرشور خود در پای صندوقهای رای حجت را بر ما تمام کردند و اگر ما در سال جاری نیز مانند سالهای گذشته دست به عصا حرکت کنیم این برای مردم قابل قبول نخواهد بود.

حمید شکری در جلسه توسعه روستایی و عشایری شهرستان میانه گفت: ملت از عملکرد ما آگاه هستند با این حال به صحنه آمده و در انتخابات شرکت کرده و به دولت رای اعتماد دادند زیرا امیدوار هستند که ما مسئولین بیش از پیش تلاش کنیم که این امر وظیفه و مسئولیت ما را سنگین تر می کند.

وی تعلل برخی بانکها و ادارات کل همچنین سنگ اندازی در مقابل طرح ها را درست نخوانده افزود: در استان این امر به صورت جدی مطرح شد، هر کسی که دل به کار نمی دهد باید عرصه خدمت را ترک کرده و بیش از این مردم و دولت را معطل نکند.

شکری به اعتراض فرمانداران شهرستانها در مورد ایجاد مشکل و مانع در مقابل پیشبرد امور از سوی برخی مدیران استانی به عمد یا سهو اشاره کرده گفت: اگر مدیری علاقه به خدمت دارد باید وارد میدان شود چرا که دولت بر سر کار آمده تا امور جامعه را به پیش ببرد.

وی از مدیران شهرستان نیز خواست تا مشکل خود با استان را حل کرده و تفویض اختیار نموده،  بتوانند بسیاری از امور را در خود شهرستان به پیش ببرند زیرا فصل جدیدی از دوران خدمت شروع شده و ما باید قدردان این نعمت و فرصت بدست آمده باشیم.

فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه مردم نیاز به خدمت داشته و ما مسئولین و مدیران نیز توان خدمت را داریم، از بی خیالی برخی از مدیران بانکها و نگرش اداری آنها ابراز گلایه کرده گفت: اعتباراتی به بانکها داده می شود تا صرف پیشبرد امور گردد و اینکه به هر بهانه ای جلوی پرداخت تسهیلات مصوب گرفته شود نشان از عدم خدمت رسانی و مدیریت صحیح می باشد.

شکری اضافه کرد: شاید 80 درصد تسهیلات مصوب پرداخت شده باشد اما 20 درصد باقیمانده نتیجه اعمال را ناقص می گذارد که باید به صورت گام به گام در رفع مشکلات موجود تلاش کنیم.

فرماندار میانه با بیان اینکه عمده طرح های شهرستان در حوزه جهاد کشاورزی یا زیر مجموعه آن می باشد افزود: بانکها نباید در پرداخت تسهیلات به طرح های مصوب شهرستان تعلل کنند.

وی در ادامه گفت: سهمیه استان از تسهیلات  برای طرح ها امسال 200 میلیارد ریال است که با ارائه طرح های شهرستان به استان تواستیم 55 میلیارد ریال به شهرستان تصویب کنیم و اگر وضعیت بانکها در ارائه تسهیلات به روال گذشته باشد نخواهیم توانست در جذب این تسهیلات موفق شویم.

شکری در پایان عدم تغییر کاربری برخی از تولیدی های زیر مجموعه کشاورزی و عدم استعلام برای اجرای طرح های کشاورزی از جمله میوه خشک کنی را از پشنهادات فرمانداری وِیژه میانه و مصوب در شورای برنامه ریزی استان عنوان نموده گفت: این دو موضوع از موانع مهمی بر سر راه توسعه روستاها به شمار می رفتند که با رفع آنها برخی از بوروکراسی های اداری نیز رفع می شود.

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه میانه نیز در این جلسه به تسهیلات پست بانک در سال گذشته با 45 میلیارد ریال اشاره کرده گفت: در این راستا 76 طرح از طریق جهاد کشاورزی تشکیل یافته، جمع بندی و به استان ارسال کردیم که 64 طرح مکانیزاسیون کشاورزی و 12 طرح آب و خاک بود که در استان به تصویب رسید.

مهدی مشایخی از تسهیلات 39 میلیاردی در استان و عدم ابلاغ آن به شهرستانها خبر داده گفت: قرار است این تسهیلات به بحث پرواری گوسفندها در روستاها تعلق گیرد که در روستاهای محروم با نرخ 12 درصد و در روستاهای غیر محروم با 16 درصد سود پرداخت خواهد شد.

وی اظهار کرد: در شهرستان میانه از 17 دهستان 14 دهستان محروم بوده و این تسهیلات در روستاهای محروم با 12 درصد و از طریق پست بانک با نرخ 10 درصد پرداخت خواهد شد.

مشایخی با اشاره به تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در شکل تعاونی هایی که در روستاها با اعضای بالای 25 نفر پرداخت می شود گفت: از شهرستان میانه 4 طرح ارسال شده که پیگیر ارسال آنها به تهران برای پرداخت تسهیلات هستیم.

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار ویژه میانه از تسهیلات بانک سینا در راستای توسعه روستایی خبر داده گفت: از شهرستان میانه 5 طرح مصوب شده که متاسفانه در تامین ضامن مشکل دارند.

مشایخی با بیان اینکه 20 درصد اعتبارات ویژه استان برای طرح های میانه تصویب شده گفت: متاسفانه هیچ کدام منتج به نتیجه نشده است و این امر در سایه عدم هماهنگی دستگاههای شهرستان با استان حاصل شده است.

وی همچنین گفت: تسهیلات 2 درصدی اقتصاد و معیشت در سال جاری ابلاغ خواهد شد که در شهرستان میانه به دهستان کاغذکنان شمالی تعلق می گیرد زیرا جزو دهستانهای محروم به شمار می رود و انتظار از دستگاهها و بخشداری این است که به محض ابلاغ بتوانند  این تسهیلات را جذب کنند.

مشایخی در پایان به تسهیلات دیگر در راستای توسعه روستایی و عشایری اشاره کرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۳/۲۳ ۱۳:۳۴

آقای فرماندار لطفا توضیح دهند چرا جاده میانه سرچم حرکتش از دست به عصا هم کندتر هست

۹۶/۳/۲۳ ۱۳:۱۲

روسای ادارات وشهرستان بیش از 10سال در یک مجموعه به هنوان ریس واحد یا مرکز فعالیت دارید انتظار خروجی ورضایمندی ارباب رجوع وکارمندان معنای ندارد" از خود سیستم شروع شود

۹۶/۳/۲۳ ۰۹:۵۷

این وام 5میلیونی بازنشتگان که چند روز قبل اعلام شد توبانک میانه نمیدن میگن هنوز ابلاغ نشده.این ابلاغ شده یا نشده؟

۹۶/۳/۲۲ ۱۹:۵۰

اشاره نکردنداگربانکهاواداارات بقول خودشون دست به عصاباشنددراینصورت میخاندچکارکنند؟رابطه ومواردبدون ضابطه توادارات شهرستان زیاددیده میشه,هرکی بدون دردسروسریع تونسته تسهیلات بگیره بگه

اخبار روز