کد خبر: ۷۳۶۳۰
۲۵۲ بازدید
۱ دیدگاه

پرداخت 700 میلیارد ریال تسهیلات در بخش مکانیزاسیون طی سال گذشته / تصویب تسهیلات 200 میلیارد ریالی برای احداث گاوداری 6 هزار راسی در میانه از سوی بانک کشاورزی استان

مدیر عامل شعب بانک کشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه حمایت از مکانیزاسیون در جهت توسعه و افزایش ضریب مکانیزاسیون از اولویتهای بانک کشاورزی است، از پرداخت 700 میلیارد ریال تسهیلات برای خرید تراکتور، کمباین و ادوات کشاورزی در سطح استان طی سال گذشته خبر داد.
جواد محمودی در نشست بررسی مشکلات دامداران و مرغداران شهرستان میانه گفت: در سال گذشته 105 درصد اعتبارات بخش مکانیزاسیون را جذب کردیم و پرداخت تسهیلات را با نرخ سود 15 درصد انجام دادیم تا ضریب مکانیزاسیون بالا رفته و هزینه های تولید کاهش یابد.
وی نرخ سود امسال در بخش مکانیزاسیون را 18 درصد خوانده افزود: بانک کشاورزی به پرداخت تسهیلات با نرخ 15 درصد ادامه خواهد داد تا توسعه مکانیزاسیون را شاهد باشیم.
محمودی در ادامه هدف از سفر خود به میانه را بررسی و مساعدت برای رفع مشکلات دامداران و مرغداران شهرستان عنوان نموده گفت: در بحث پرداخت مطالبات جزئی و تمدید بدهی تولید کنندگان تفاهماتی حاصل شد تا بدهکاران بتوانند به چرخه اقتصاد بازگشته و با توسعه و رونق اقتصادی به پرداخت بدهی های خود اقدام کنند.
وی اظهار کرد: از سوی مقامات استانی و شهرستانی و نمایندگان، دیگر مباحث تولید از جمله نرخ سود تسهیلات، نرخ و قیمت نهاده ها و بازار فروش که مربوط به بانک کشاورزی نمی شود پیگیری خواهد شد.   
محمودی پروژه های آبیاری تحت فشار سد آیدوغموش را از اولویتها برشمرده گفت: برخی از این پروژه ها در سال گذشته به اجرا رسیده و شاهد اجرایی شدن بیش از 9 هزار هکتار آبیاری تحت فشار خواهیم بود که برای اجرای هر هکتار 100 میلیون ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده و مابقی به صورت بلاعوض از سوی دولت پرداخت خواهد شد.
مدیر عامل شعب بانک کشاورزی استان استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک برای ایجاد طرح های گلخانه ای را از دیگر سیاستهای بانک کشاورزی عنوان نموده گفت: با توجه به خسارتهای وارده در تولید گندم طی سال جاری سعی در واریز غرامت به کشاورزان در اسرع وقت داریم تا کمک حال آنان در جهت ادامه تولید باشد.
محمودی به اجرایی شدن بخشودگی سود تسهیلات و وجه التزام از سوی بانک در سال گذشته برای تسهیلات زیر 1 میلیارد ریال و تعیین تکلیف شدن تسهیلات بیش از 9 هزار نفر اشاره کرده گفت: امسال 260 میلیارد ریال اعتبار داده شده  و شامل  تسهیلات زیر 250 میلیون ریال در بخش مسکن روستایی و کشاورزی می باشد که افراد مشمول فقط اصل پول را واریز کرده ، دولت نیز سود تسهیلات را تقبل نموده و بانک هم وجه التزام را خواهد بخشید.
مدیر عامل بانک کشاورزی استان اعطای تسهیلات 200 میلیارد ریالی برای احداث گاوداری 6 هزار راسی در شهرستان میانه را مصوب کرده گفت: به محض آماده شدن زمین و تهیه مدارک لازم در جهت احداث، بانک کشاورزی به پرداخت تسهیلات متقبل شده اقدام خواهد نمود.
 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۳/۲۴ ۱۰:۴۵

برای بنده خیلی تعجب آوره که مردم صومعه علیای ترکمانچای با چندین سال دوندگی و پی گیری نمایندگان وقت نتونستند نسبت به اخذ مجوز و احداث مجتمع گاوداری اقدام کنند در حالیکه متقاضیان مجتمع دامداری صومعه همکی دامدار و صاحب زمین زراعی اعم از آبی و دیمی بودند و توجیه اقتصادی هم برای احداث چنین مجتمع در صومعه بوده و هست فعلا بلاتکلیف و عنوان توجیه ندارد روش گذاشته اند 70 درصد هزینه گاوداری را علوفه و خوراک تشگیل میداده و اون هم از متقاضیان قابل تامین بوده و هست ولی چطور امکان پذیر و قابل توجیه هست که گاوداری 6000 راسی در پایاب احداث شود

اخبار روز