کد خبر: ۷۳۶۴۳
۳۵۶ بازدید
۳ دیدگاه

برداشت 120 تن آلبالو برای اولین بار از باغات پایاب سد آیدوغموش

برای اولین بار از سطح باغات پایاب سد آیدوغموش میانه برداشت آلبالو آغاز و پیش بینی می شود در سال جاری 120 تن آلبالو از سطح پایاب سد برداشت شود. 

در مراسم اولین برداشت آلبالو از باغات پایاب سد آیدوغموش که در 41 هکتار کاشته شده و 30 هکتار بارور می باشد، متوسط برداشت در سال اول از هر هکتار 4 تن عنوان شد.

لازم به ذکر است در کل 30 هکتار،  درآمد حاصله برای باغداران از فروش آلبالو 4 میلیارد و 800 میلیون ریال می باشد.گفتنی است 683 هکتار از اراضی پایاب سد به باغات اختصاص یافته و در این باغات علاوه بر آلبالو، سیب،  زردآلو ، هلو، آلو و گوجه سبز کاشته شده و بیشترین سطح کشت شامل میوه سیب با 302 هکتار می باشد.

در مراسم برداشت آلبالو از پایاب سد آیدوغموش، معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه، شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی و رییس جهاد کشاورزی میانه حضور داشتند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۳/۲۵ ۱۰:۲۶

میهمان عزیز تا اونجایی که بنده اطلاع دارم آلبالو 100% ارکانیک هست در بین تولیدات عسل و شیر و گردو هم میتواند کاملا ارکانیک تولید شود ارکانیک بودن بستگی به ایمان و اعتقاد و وجدان تولید کننده دارد ولی در بعضی محصولات هرچقدر تلاش کنی نمیشود ارکانیک تولید کرد چون بهره وری پایین میادمثل گوجه و خیار ، تولیدکننده هرقدر تلاش کند نمیشه ارکانیک تلقی کرد چونمیوه خیار و گوجه محصولی هست سریع ارشد به همین جهت امروز سمپاشی میکنند روز بعد به بازار فروش عرضه میشه غافل از اینکه باقیمانده دارویی دارد

۹۶/۳/۲۵ ۰۹:۳۷

ای کاش سایر میوه هایی که ارگانیک تولید می شوند را نام می بردید

۹۶/۳/۲۵ ۰۰:۴۱

تنها محصول تولیدی کشاورزی ؛ میوه البالو میباشد که کاملا یا 100% ارکانیک می باشد هرقدر میتوانید مربا و شربت درست کنید و یا تازه اش را بخورید

اخبار روز