کد خبر: ۷۳۷۲۱
۱۵۴ بازدید
۰ دیدگاه

فرماندار ویژه میانه:

اختصاص 234 میلیارد ریال اعتبار از محل تملک و دارییهای سرمایه ای استان به شهرستان میانه

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه از اختصاص 234 میلیارد ریال اعتباراز محل اعتبارات تملک و داراییهای سرمایه ای استان به شهرستان میانه در سال جاری خبرداد.
حمید شکری در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه افزود: با این اعتبار 134 پروژه در شهرستان میانه از سوی 39 دستگاه به اجرا رسیده و  یا تکمیل خواهد شد.
فرماندار ویژه میانه گفت: از محل ماده 180 نیز 227 میلیارد ریال برای اجرای 59 پروژه  تخصیص یافته که از سوی 18 دستگاه  اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه شهرستان میانه همواره بعد از تبریز بیشترین میزان اعتبارات استانی را به خود
اختصاص داده است گفت: این میزان اعتبار برای  نیازمندیهای شهرستان چه در حوزه های عمرانی مستمر و چه در بحث نگهداری، تعمیر و تجهیز ادارات  با توجه به وسعت و پراکندگی روستاهای شهرستان جوابگو نمی باشد.
شکری در ادامه با اشاره به افزایش 31 درصدی اعتبارات استان در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: هر چند در بحث توزیع اعتبارات وضعیت شهرستان میانه بهتر از سایر شهرستانهاست اما افزایش اعتبار شهرستان نسبت به افزایش اعتبار در استان رعایت نشده است.
فرماندار ویژه میانه به اعتبارات تخصیصی شهرستان از محل اعتبارات ملی، دستگاهی و متمرکز وزارتخانه ای اشاره کرده از مدیران دستگاههای شهرستان خواست تا  در خصوص جذب اعتبارات تخصیص یافته و هزینه کرد آن برای اجرا و یا تکمیل پروژه های مورد نظر پیگیری و نظارت لازم را داشته و برای جذب اعتبار از منابع دیگر از جمله محل خودیاری و مشارکت مردمی علاوه بر اعتبار دولتی تلاش کنند.
شکری با اشاره به مشارکت و خودیاری مردم خصوصا در بحث راه سازی و آب و فاضلاب گفت: جذب منابع بخش خصوصی در شهرستان برای توسعه بیشتر ضروری است.
وی با اشاره به اینکه اعتبارات بخش خصوصی در شهرستان چندین برابر اعتبارات استانی و غیره  به شمار می رود گفت: در تیر ماه امسال شاهد کلنگ زنی نیروگاه بادی آقکند با 2 هزار و 400 میلیارد ریال و گاوداری 6 هزار راسی با یکهزار میلیارد ریال سرمایه خواهیم بود.
شکری به بحث خیرین در حوزه مدرسه سازی اشاره کرده گفت:  مباحث خیرین، خودیاری و مشارکت مردمی و بخش خصوصی مکمل اعتبارات دولتی به شمار می رود که باید از این ظرفیتها در راستای اشتغالزایی، رونق اقتصاد و در نهایت توسعه شهرستان بهره لازم را ببریم.
فرماندار ویژه میانه همچنین از وجود 300 میلیارد ریال اعتبار در استان برای شهرکهای صنعتی خبر داده گفت: این اعتبار متمرکز بوده و در اعتبارات تملک و داراییهای سرمایه ای استان نیامده که به محض مشخص شدن وضعیت آن سهم شهرستان را مطالبه خواهیم کرد.
شکری با اعلام اینکه تبریز در سال 2018 بعنوان قطب گردشگری جهان اسلام شناخته می شود گفت: قطب تبریز 2018 در سه محور تصویب شده و محور تبریز- میانه یکی از این محورهاست که در این خصوص از رییس میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان انتظار می رود تا اقدامات لازم را برای آماده سازی مکانهای تاریخی و گردشگری فراهم آورده و شهرداری نیز  به وضعیت ورودیها و فضای سبز شهرستان رسیدگی کند تا بتوانیم در جذب توریسم موفق عمل کنیم.
فرماندار میانه در پایان سکونتگاههای غیر رسمی را زمینه ساز جذب اعتبارات خوانده گفت: قرارگاه سازندگی سپاه وارد حوزه سکونتگاههای غیر رسمی شده و امیدواریم شاهد ساماندهی این سکونتگاهها باشیم.
مدیر طرح های تولیدی سازمان برنامه ریزی و بودجه استان در این جلسه با بیان اینکه 11 درصد اعتبارات استان به شهرستان میانه با توجه به وسعت و پراکندگی روستاهای آن تخصیص یافته افزود: با توجه به مطرح بودن بحث توسعه در سازمان برنامه ریزی و بودجه استان سعی ما این است که شهرستان میانه نیز در شاخص های توسعه پیش قدم باشد.
فتحی اظهار کرد:  به شهرستان میانه در بخش آب از جمله سد گرمی چای، سد شهریار و پروژه آبرسانی به میانه از منابع دیگر 300 میلیارد ریال و از محل اعتبارات استانی ویژه اعتباراتی تخصیص یافته است.
وی با اشاره به اینکه در قانون برنامه و بودجه سال 96  تکمیل پروژه های نیمه تمام در اولویت قرار گرفته، همچنین از سهم اعتبارات استانی برای آب روستایی 10 درصد، بنیاد مسکن 5 تا 8 درصد و نیز برای حوزه های علمیه و پایگاه مقاومت سهمی در نظر گرفته شده گفت: توسعه شهرستان در گرو جذب مشارکتهای مردمی است زیرا با اعتبارات محدود استان نمی توان به شاخصهای توسعه در شهرستان دست یافت.
                         
 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز