کد خبر: ۷۵۱۰۷
۲۴۶ بازدید
۹ دیدگاه

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان میانه تشکیل شد


حمید شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان با اشاره به ضرورت بستر سازی و تامین زمینه های اشتغال خانگی در جهت اشتغال زایی در شهرستان توسط ادارات و بانک ها، گفت:  با توجه به سیال بودن اعتبارات استانی صندوق کارآفرینی امید برای شهرستان ها، خواستار تسریع در تنظیم پرونده های متقاضیان تسهیلات اشتغال خانگی و ارسال به استان شد.
 
مدیر صندوق کارآفرینی استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان اینکه رویه اعطای تسهیلات این صندوق از سال 92 از فردمحوری به طرح محوری تغییر کرده است، گفت: با انجام این کار، شاهد ثبات و پایداری اشتغال هستیم و ما در توزیع اعتبارات صندوق در بین شهرستانهای استان، سیاست سیال بودن اعتبارات را اجرا کردیم تا هر شهرستان بیشترین طرح های اشتغال را معرفی نماید، اعتبارات به آن اختصاص یابد.
علیرضا آخوندزاده با اشاره به اینکه در سال 95 برای صندوق کارآفزینی امید شعبه میانه به نسبت جمعیت این شهرستان 14 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته بود، افزود: خوشبختانه توسط صندوق این شهرستان 22 میلیارد ریال اعتبار جذب و پرداخت شده است که این اعتبار 51 درصد بیشتر از اعتبار اعلامی بوده که صرف تسهیلات ازدواج و اشتغال شده است.
وی اعتبار تسهیلات ازدواج برای صندوق کارآفرینی امید استان در سال گذشته را 280 میلیارد ریال عنوان نموده، گفت: امسال این رقم به 250 میلیارد ریال کاهش یافته و دلیل اصلی آن معوقات بسیار بالای صندوق است که عدم توان بازگشت وام و پرداخت اقساط توسط اقشار است و در این زمینه انتظار داریم مسئولین شهرستان نسبت به وصول مطالبات، با صندوق همکاری نمایند.
آخوندزاده با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 7 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات در زمینه های ازدواج و اشتغال در شهرستان میانه پرداخت شده است، از وجود 90 فقره پرونده در دست بررسی به ارزش 30 میلیارد ریال خبر داده، گفت: این پرونده ها پس از تمصویب در صف پرداخت قرزارذ می گیرد و به محض تخصیص اعتبار، وام ها پرداخت می گردد.
وی ادامه داد: امسال 399 میلیارد ریال اعتبار برای صندوق کارآفرینی امید کل استان است که 250 میلیارد ریال آن به بخش اشتغال و مابقی تفاهم نامه های ملی و ازدواج اختصاص می یابد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۵/۲۱ ۱۰:۲۴

فرماندار محترم تغییر وتحول مدیران وروسای ادرات راشروع فرمایند ونیروی جوان وکارآمد وخلاق را در حوزه ادرات نصب نمایند : تعامل بین کارکنان ومدیریت از هم گسیخته هست

۹۶/۵/۲۱ ۱۰:۱۹

سلام .اداره اب وفاضلاب جمعه ها!! مامورش را میفرستد تا اب را قطع کنند و اگه طرف پول نداشته باشه و پولش تو بانک باشه و کارت هم نداشته باشه .هر چقدر بگی امروز قطع نکن فردا پولت را میدهیم قبول نمیکنند حتی شمر هم اینجوری نبود میخواستم بدونم ایا تو قانون هستش که جمعه ها اب را قطع کنند میشه از مسولین پیگیری بفرمایید تشکر

۹۶/۵/۲۱ ۱۰:۱۶

کارگروه اشتغال صرفا نیاز به حمایت واقعی نه شعاری دولت: وجذب سرمایه گذار نیازمند هست

اخبار روز